Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

 Posto vidim da ste svi zadovoljni sa bardahl uljem dali moze neko da mi kaze dali necu nesto da zajebem tacnije da napravim neku emulziu u motoru i da zapekne posto sam ja dosad sipao neko mobil ulje 10w40 pa sad kad bi sipao 15w50 ili 20w50 ovo bardahl dali nece da naskodi motoru? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Mozda gresim, ali stekao sam utisak da je trazenje i kupovina originalnog nosaca kofera za SM kao potraga za svetim gralom.

prika izvari ga za 10E. ne znam u chemu je problem, originalni che te izachi 100E sobzirom kako cene obichnu polugu za kvachilo... ja sam pravio imash na stranama ranije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Mozda gresim, ali stekao sam utisak da je trazenje i kupovina originalnog nosaca kofera za SM kao potraga za svetim gralom.

prika izvari ga za 10E. ne znam u chemu je problem, originalni che te izachi 100E sobzirom kako cene obichnu polugu za kvachilo... ja sam pravio imash na stranama ranije

 

Kod nasih ne bi ni trazio, a ni nemaju ga provereno. Pa kada ga nema na celom netu...i to za Qlink, Sinnis Apache, Konker, Kreidler. Jako bi voleo bi da ga ne pravim, pogotovu kad sam video kako lepo stoji na Kreidleru SM.

 

Elem, mislim da sam uspeo da ga iskopam (ali bukvalno iskopam) u Nemackoj...za Kreidler SM. Do vikenda bi trebalo da ga imam u rukama, pa cemo videti. Pisem.

 

Al hvala na odgovoru u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto vidim da ste svi zadovoljni sa bardahl uljem dali moze neko da mi kaze dali necu nesto da zajebem tacnije da napravim neku emulziu u motoru i da zapekne posto sam ja dosad sipao neko mobil ulje 10w40 pa sad kad bi sipao 15w50 ili 20w50 ovo bardahl dali nece da naskodi motoru?

 

Nema veze da li je mobil ili neka druga marka. Ono sto je bitno, veoma bitno je da li je taj mobil za motocikle ili za automobile?

 

To obavezno pogledaj, jer nasi motori nemaju "suvo kvacilo" (kao kod kola) vec se lamele podmazuju uljem koje je u agregatu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ono sto sam ja sipao kod mene bilo je Motul 5100 10w40 (ako se dobro secam) i poslednji put mislim da sam sipao Bardahl 20w50. Pre toga sam sipao 15w50.

 

Neces nista zajebati, opusteno :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

Znaci samo zamenim ulje i filter i miran sam i necu da pogresim bilo koje da sipam i 15w 50 i 20 w 50? hvala imas plus od mene za ovako brze i precizne odgovore hvala jos jednom.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Neces pogresiti. Ako ti ovo 20w50 ne da mira, a ti lepo sipaj 15w50 i uzivaj. Naravno, menjas i filter. Ako nema Bardahl uzmi neko drugo, samo obrati paznju da je to ulje namenjeno masinama sa mokrim kvacilom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

A u manuelu pise od reci do reci.

 

Ulje SAE 20w50 klasifikacije API SF ili bolja.

 

Zamena bez filtera staje 1.0L

Zamena sa filterom staje 1.1L

Kada se otvara agregat 1.2L

 

I prestani da se zahvaljujes, forum i sluzi za to. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

Ma ja sem saobracajne i jednog kljuca nisam nista dobio uz motor jer je bio neki debil vlasnik i nista nije imao sve pobacao ... tako da moram sve ovde da pitam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Pa ko tepsije, sam si rekao. :lol: :lol: :lol:

A sad ozbiljno, samo procitaj malo ovih 79 strana i sve ce ti biti jasno. Da ne bude da smo dzaba krecili 79 strana :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250

Hteo sam nesto da vas pitam...sve vas koji ste upoznati sa ovim! Moj drugar vozi pulsera 125ccm i hteli smo da stavimo na njega sportski KN filter za vazduh,pa sam hteo da pitam da li to mora biti neki bas za njega ili ide neki univerzalan? I gde bi to mogli da nabavimo? Hvala unapred na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Hteo sam nesto da vas pitam...sve vas koji ste upoznati sa ovim! Moj drugar vozi pulsera 125ccm i hteli smo da stavimo na njega sportski KN filter za vazduh,pa sam hteo da pitam da li to mora biti neki bas za njega ili ide neki univerzalan? I gde bi to mogli da nabavimo? Hvala unapred na odgovoru.

 

Mislis na pravi K&N filter ili na one imitacije?

Svakako da taj filter mora imatiodgovarajuci precnik da bi se usrafio na karburator, ali nece sa njim nista spektakularno dobiti kad su performanse u pitanju, moze povecati potrosnju i kao potencijalna posledica ugradnje istog vuce za sobom i promenu dizni u karburatoru, a i morace da bude pazljiviji prilikom silaska sa asfalta u neki off jer je to sve otvoreno i nezasticeno..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250

Hteo sam nesto da vas pitam...sve vas koji ste upoznati sa ovim! Moj drugar vozi pulsera 125ccm i hteli smo da stavimo na njega sportski KN filter za vazduh,pa sam hteo da pitam da li to mora biti neki bas za njega ili ide neki univerzalan? I gde bi to mogli da nabavimo? Hvala unapred na odgovoru.

 

Mislis na pravi K&N filter ili na one imitacije?

 

Svakako da taj filter mora imatiodgovarajuci precnik da bi se usrafio na karburator, ali nece sa njim nista spektakularno dobiti kad su performanse u pitanju, moze povecati potrosnju i kao potencijalna posledica ugradnje istog vuce za sobom i promenu dizni u karburatoru, a i morace da bude pazljiviji prilikom silaska sa asfalta u neki off jer je to sve otvoreno i nezasticeno..

 

 

 

 

Ustvari,on hoce da stavi taj filter zato sto hoce da pokusa da mu namesti da moze da izvuce krajnju brzinu,jer sada sa svim standardnim nema snage da izvuce petu do kraja...izvlaci je do 8000 obrtaja u min i ne moze vise! A to mu dodje na oko 90 do 95 na sat! A sve ostale brzine izvuce bez problema u 10000hiljada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Баш је то чудно.... Нека 125 или 200-ка у највишем степену преноса неће да натера максималне обртаје...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250

Баш је то чудно.... Нека 125 или 200-ка у највишем степену преноса неће да натера максималне обртаје...

 

Pa vidite,da je to motor kojem je max. brzina 150 pa i da ne moze...ali je to motor kojem je maksimalna brzina nekih 100 do 105,a on ne moze! Jel nije cudno? Ja sam vozio apriliu 125 af1,izvlacila je sestu brzinu u 11000 obrtaja i dostizala brzinu od 145km/h. A pules ima prenos kako bi imao snage,i opet ne moze...tako da sam pitao samo ako neko zna sta bi mogli da uradimo samo da ima snage da izvuce petu do kraja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Na vasem mestu, ja bio pokusao da nadjem nekoga ko ima isti takav motor i ko je voljan da ga ustupi par minuta na probu, cisto da budete sigurni da li uopste ima mesta za poboljsanje performansi.

 

Mislim da je motor tvog ortaka samo malkice "ugusen" i da se ne isplati ulagati pare u poboljsanje performansi od otprilike 5%, osim ako nemate viska para sa kojima ne znate sta cete, ili ako zelite da se zezate i ucite majstorisanje (sto podrzavam 200%).

 

 

p.s. Inace, mozda nije losa ideja da se savi malo manji zadnji lancanik ako hocete da povecate kranju brzinu? Mozda je to jeftinije od filtera, treba proveriti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250

Na vasem mestu, ja bio pokusao da nadjem nekoga ko ima isti takav motor i ko je voljan da ga ustupi par minuta na probu, cisto da budete sigurni da li uopste ima mesta za poboljsanje performansi.

 

Mislim da je motor tvog ortaka samo malkice "ugusen" i da se ne isplati ulagati pare u poboljsanje performansi od otprilike 5%, osim ako nemate viska para sa kojima ne znate sta cete, ili ako zelite da se zezate i ucite majstorisanje (sto podrzavam 200%).

 

 

p.s. Inace, mozda nije losa ideja da se savi malo manji zadnji lancanik ako hocete da povecate kranju brzinu? Mozda je to jeftinije od filtera, treba proveriti..

 

Ok.! Hvala...razmisljali smo i o lancanicima!0takoje.gif Videcemo sta cemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Pa vidite....

Пази човека - и он поч'о да ми персира....

 

Немој ни да поредиш "Ђингћија" и "Априлију" - две различите концепције мотоцикала и два различита циља. Ретко који малокалибарски мотор може да извуче до последњег обртаја у највишем степену преноса, а да није спортски мотор. Уз то, како расте брзина, расту и којекакви отпори, па ни они не дају да се мотори тих снага разврте колико могу. Ови Кинези догурају мало више од стотке и то је то. Пета брзина је и онако неки "овердрајв" за отворени пут.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250
Pa vidite....

Пази човека - и он поч'о да ми персира....

 

Немој ни да поредиш "Ђингћија" и "Априлију" - две различите концепције мотоцикала и два различита циља. Ретко који малокалибарски мотор може да извуче до последњег обртаја у највишем степену преноса, а да није спортски мотор. Уз то, како расте брзина, расту и којекакви отпори, па ни они не дају да се мотори тих снага разврте колико могу. Ови Кинези догурају мало више од стотке и то је то. Пета брзина је и онако неки "овердрајв" за отворени пут.

 

A sta vi mislite,sta bi dobio kada bi probao na njega taj kn filter za vazduh? Jel bi ustvari nesto dobio sa tim ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa
Pa vidite....

Пази човека - и он поч'о да ми персира....

 

Немој ни да поредиш "Ђингћија" и "Априлију" - две различите концепције мотоцикала и два различита циља. Ретко који малокалибарски мотор може да извуче до последњег обртаја у највишем степену преноса, а да није спортски мотор. Уз то, како расте брзина, расту и којекакви отпори, па ни они не дају да се мотори тих снага разврте колико могу. Ови Кинези догурају мало више од стотке и то је то. Пета брзина је и онако неки "овердрајв" за отворени пут.

 

A sta vi mislite,sta bi dobio kada bi probao na njega taj kn filter za vazduh? Jel bi ustvari nesto dobio sa tim ili ne?

 

prika to je motor od 200ccm i 15-16ks ne ochekuj chuda. tu si gde si, ako hochesh brzhe jache=predji na brzhe i jache.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

J...ли га да ли може простим постављањем тог филтера и мало штеловања може да се добије бољи резултат. Можда добијеш да боље повлачи у високим обртајима, али да лоше ради у нижим или слично.

 

Ако се добро сећам, "Ћингћи" има ЦВ карбуратор, које треба ербокс одређене запремине, а ти КН и слични филтери се сви каче директно на карб. Пипав је то пос'о који тражи пара, живаца и времена,

 

Мислим да су људио добијали мало бољи резултат са још којим избушеним отвором на на ербоксу, одакле филтер усисава ваздух, али не знам колико треба да се буши. Фора је што ако се избуши више, ствар ради приметно лошије.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja