Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

nadao sam se da cu iskopati nesto sto bi mi pomoglo da skapiram kako je pricvrstio taj blatobran. pitam zbog toga sto moj motor ima "naopacke" viljuske (hod amortizera je dole kod osovine). to znaci da ne mogu na sred viljuske da stavim "most" koji bi drzao taj blatobran, jer bi tocak udario u njega (posto je hod amortizera odozdo). ne znam da li sam lepo objasnio sta sam hteo da kazem, ali to me muci.. 0stabre.gif

 

druga stvar,

hvala ti za ovu sliku sto si postavio. sad kapiram da je dovoljno imati "pola" blatobrana i da je vaznija ova polovina sto ide "unazad" prema zadnjem tocku.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

http://p2m.mbike.com/000/003/787/94493084_d.jpg

 

moguce je nakaciti i ceo blatobran kao sto je na ovom gsr-u uradjeno. samo je bitno da se blatobran ne kaci na zuti deo stapova sto tone.

 

na sprintu imas one blatobrane za stapove , mozda bi mogao da zalemis blatobran na njih, i ucvrtis nekako da ne mora da se kaci nigde drugde :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

http://p2m.mbike.com.../94493084_d.jpg

 

moguce je nakaciti i ceo blatobran kao sto je na ovom gsr-u uradjeno. samo je bitno da se blatobran ne kaci na zuti deo stapova sto tone.

buljim u ovu sliku jedno 5 minuta - i ne kapiram gde je pricvrcen prednji blatobran? nije valjda za deo oko kocnice?

 

na sprintu imas one blatobrane za stapove , mozda bi mogao da zalemis blatobran na njih, i ucvrtis nekako da ne mora da se kaci nigde drugde :D

e to! mislio sam da nekako "zalepim" prednji blatobran za plasticne stitnike stapova, i tako bi blatobran "radio gore dole" zajedno sa tockom i ne bi ga zakacio.

 

e sad, pitanje je kako to zalepiti a da bude cvrsto i da ne otpadne.

- mozda da izbusim rupe na tim plasticnim nosacima i da dam limaru da izradi neki "ram" na koji bih zasrafio blatobran

- ili da sto ti kazes "zalemim" blatobran, plastika na plastiku.

 

nemam bas iskustva s tim pa se bojim da mi ne otpadne blatobran u toku voznju :)) znam da ima neka smesa za lepljenje camaca, koja se sastoji od neceg sto lici na staklenu vunu i od neke paste, pa to kad uhvati ne pusta. ne znam kako se zove ta masa, ako je neko radio s tim bilo bi super da kaze da li to moze da drzi blatobran..

 

 

Искористи те носаче за штитнике штапова да на њих поставиш блатобран

ne kapiram na sta mislis. slikacu sutra prednju viljusku pa ce mi se valjda razjasniti.. 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Zakaci blatobran na "cizme" slobodno, tj na te zlatne stapove. Poenta je da kad napravis blatobran ili nabavis, odredis pravu visinu za blatobran.

 

To je najlakse uraditi ovako, nadjes nekoga da ti pomogne. Jedan se trudi da sto vise sabije vilu, a drugi gleda da oznaci visinu. Jer, kad sabijes vilu koliko mozes, i stavis blatobran jedno 5cm iznad toga, blatobran ce ti realno biti nizi dosta od fabrickog, a nece ti kaciti tocak kada sabijes vile prilikom kocenja ili tako necega.

 

Nadam se da si me razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

fiksirani su srafovima skroz dole kod osovine. a na njihovom gornjem delu nisu "fiksirani", vec postoji "šina" sa unutrašnje strane stitnika koja prolazi kroz "kanal/obujmiicu" pricvrcen za viljusku - tako da kliza "gore dole", ali ne moze na landara "levo desno".

 

 

@zile

dobra je ideja, ali mislim da ce tako stitnik biti na pola duzine, i da ce opet voda da prska sa prednjeg tocka... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa pazi, to je najprostije. Sve ostalo je dosta komplikovanije, ali nije nemoguce. U stvari, mislim da sam se setio kako to moze da se napravi. Cim smislim kako da ti objasnim, javljam ti. Mozda i neku skicu okacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

fiksirani su srafovima skroz dole kod osovine. a na njihovom gornjem delu nisu "fiksirani", vec postoji "šina" sa unutrašnje strane stitnika koja prolazi kroz "kanal/obujmiicu" pricvrcen za viljusku - tako da kliza "gore dole", ali ne moze na landara "levo desno".

Ако би могао да направиш некакав П профил који иде навише, па преко точка иде поново доле, а онда да оба краја пролазе кроз, како пишеш "канал/обујмицу" - било би идеално. После на тај П профил поставиш ниски блатобран, па га фиксираш на начин како су фиксирани и ти штитници штапова.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

fiksirani su srafovima skroz dole kod osovine. a na njihovom gornjem delu nisu "fiksirani", vec postoji "šina" sa unutrašnje strane stitnika koja prolazi kroz "kanal/obujmiicu" pricvrcen za viljusku - tako da kliza "gore dole", ali ne moze na landara "levo desno".

Ако би могао да направиш некакав П профил који иде навише, па преко точка иде поново доле, а онда да оба краја пролазе кроз, како пишеш "канал/обујмицу" - било би идеално. После на тај П профил поставиш ниски блатобран, па га фиксираш на начин како су фиксирани и ти штитници штапова.

 

Upravo to sam i ja mislio, i sve hocu da uradim skicu, ali ne stizem. Realno je izvodljivo i lepo bi izgledalo. Ako ti treba pojasnjenje na licu mesta, provozaj se do mene. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@zorge:

odlicna ideja, ima smisla. hmmm... ja sam razmisljao da izlijem "most" izmedju stitnike od staklo-plastike (fiberglas/pleksiglas ili kako se to vec zove, ona mrezica sa lepkom :))... i sve nesto imam ideje kako, ali buduci da nikad nisam radio sa tim, ima da zajebem nesto. bolje da nadjem nekog iskusnijeg majstora za to..

 

@zile

super, bas bih voleo da cujem tvoju ideju. aj jedan dan kad budes slobodan mogu da svratim.. :)

 

pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Najbolje je da ili samo spustis fabricki blatobran, ili da nadjes onaj mali blatobran sto ide do tocka. Mozes i da lijes, ali to je komplikovano.

 

Nego, jel imaju negde u BG-u delovi za pulsera? ili neki drugi Sprint? :zvizduk:

 

Naravno, sad sa stalno u Beogradu, pa kad god hoces, tu sam ja, samo mi javnes dan ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

hajde cucemo se tokom naredne nedelje pa da se vidimo i razmislimo kako bi to moglo da se izvede.. ta fora za "p" profilom sto je zorge rekao mi deluje interesantno..

 

probacu i da nedjem nekoga ko ima 125 2D, on ima istu viljusku kao pulser, a blatobran mu je kod tocka, pa ako su iste dimenzije mozda uspem samo da ugradim taj blatobran "sraf na sraf"..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Ajde jedno pitanje, ako moze neko na brzinu da odgovori: da li je potrebno da skidam akumulator (sa gelom je) preko zime?

Motor ce biti u garazi, utopljen sa nekoliko cebadi.:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

uh, to je bilo bas brzo, ja sam se plasio da se niko ne oglasi cele nedelje!:-)

a, ostali? ima li neko iskustva sa zelatinskim akumulatorima i zimom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja imam obican akumulator i ovo ce biti vec druga zima da mi stoji na motoru i nista mu ne fali. Cak ni klemu ne skidam. I ne punim ga, ma nista. Na prolece samo kontakt i brmmm.

 

Inace, garaza nije grejanja i ne dihtuje nesto mnogo, ali nikad nije ispod 0 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Што? Је л' се клеме скидају на екстремно тежак начин, а акумулатор је масиван, па вам је мрскао да га скидате и одложите негде где температура не спушта толико ниско?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Cak i da je to posao od 2 sekunde, apsolutno je moja stvar da li cu da skidam ili ne. Akumulatore skidam samo na meni bitnih masinama.

 

Nego, Zile jel startujes motor preko zime il jok?

 

 

Ja prosle zime nisam ni skidao akumulator a ni startovao motor nisam od decembra do februara i sve je bilo ok(u garazi bio parkirao i to je sve)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Cak i da je to posao od 2 sekunde, apsolutno je moja stvar da li cu da skidam ili ne. Akumulatore skidam samo na meni bitnih masinama.

Је л' ти то да је твоја ствар неко оспорио?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja