Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

evo i mog Pulsera e sad iam po koje pitanje. Motor mi dosta trokira i kad drzim gas do kraja dimi crno postoji li neki ralog? Dali je moguce da su se ventili rastelovali pa trokira i dimi. E da i kad radi motor na leru naglo dam gas on se ugasi. I dali neko zna na koliko se steluju ventili ako mi bude potrebno steloanje? Hvala unapred

Stelovanje ventila ne radi sam ako nisi nikada do sad, ili bar ne dok ti neko prakticno i ne pokaze.

Treba proveriti i karburator i filter vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Ja nemam pojma koju koristim za motor, ali kupujem iskljucivo onu kao sto je bila na motoru, znaci ista oznaka :zdravo:

 

@ Zille-nbg: proverio sam i ove svecice iz manuala uopste ne mogu na nas motor, imaju drugaciji navoj. Verovatno zbog toga sto je manual koji imam za Qlink (americko trziste)...:-)

 

 

 

 

 

A, da li je moguce da svecica pocrni zbog rastelovanih ventila? Ili je obicno uzrok lose nastelovana smesa u karburatoru?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

evo i mog Pulsera e sad iam po koje pitanje. Motor mi dosta trokira i kad drzim gas do kraja dimi crno postoji li neki ralog? Dali je moguce da su se ventili rastelovali pa trokira i dimi. E da i kad radi motor na leru naglo dam gas on se ugasi. I dali neko zna na koliko se steluju ventili ako mi bude potrebno steloanje? Hvala unapred

Stelovanje ventila ne radi sam ako nisi nikada do sad, ili bar ne dok ti neko prakticno i ne pokaze.

Treba proveriti i karburator i filter vazduha.

Ma znam kako se steluju ventili imam komsiju mehanicara i stalno sam kod njega posto volim to a i moj cale se dosta razume oko toga. karburator je opran kao i filter ali su simtomi isti nije mi jasno.

 

evo jos jedna slika moje makine

 

 

post-16630-0-46982600-1308032850_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Unesrecio sam se sa motorom odma na pocetku leta dan nakon sto sam ga registrovao...

Crko mi je deo na Qingqi QM200SM koji zamislite ne mogu da nabavim u Srbiji.

 

Da li je imao neko iskustva sa narucivanjem delova iz inostranstva za nase motore?

Jel imate neku ideju od koga bih mogao da narucim deo? Dodje mi da pisem fabrici u Kini direktno koliko sam ispizdeo... :zbunjen:

 

Svaki savet/pomoc/predlog mi je dobro dosao! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Šta je crklo? Imaš na forumu oglase ljudi koji dovlače delove i opremu sa E-bay-a i drugih stranih online berzi i prodavnica uključujući i Alibabu (spec. za kineske delove). Ima takođe i nekoliko telefona drugih ljudi koji "nabavljaju sve" - ne znam koliko povoljno ali u svakom slučaju povoljnije od motora koji stoji i ne vozi se... Šta god da ti treba, preko jednog ili drugog izvora može biti u tvojim rukama za max 15 dana... Ja sam odavno zaboravio na domaće "uvoznike" i "distributere" kada su moto delovi u pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Ne moraju delovi da se narucuju preko grane.Vecina delova moze da se iskoristi sa nekih drugih motora.Sve zavisi koji deo je u pitanju0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

Izvinjavam se zbog prekidanja price o gumama, posto to sigurno zanima svakoga ko vozi ove motore, ali ce i ovo verovatno vecinu vas zanimati.

 

Pre neki dan sam prosao pored ovih sto prodaju sprintove u Dimitrija Tucovica i bacim pogled na cenu pulsera i imam sta da vidim. Pulser 250ccm - 165.000 din. Kaze mi covek koji tamo radi da prestaju potpuno da uvoze 200ccm i od sada ce samo 250 da uvoze i kako ce do kraja godine ili mozda sledece sezone da krenu da uvoze i 650ccm.

 

Eto jedna lepa vest za ljude koji bi da ostanu verni kinezima i kad predju na jace kubikaze. ;)

 

prosao sam danas pored te prodavnice u dimitrija tucovica, na motoru stoji nalepljen papir na kome pise sprint pulser 250ccm 167,000,00, ali je ono cini mi se 200ccm. jer ono na njemu nije masina od suzukija tu250 nego je ista kao na 200ccm to jest ista kao na dr-u 200ccm. takodje su i nalepnice i iste kao na modelu 2010 pulsera koji ima 200ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

Ljudi pomagajte treba mi amortizer za pulsera 125 pa dali znate nekog ko prodaje polovan ili mora da zovem sprint.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Jel sipao neko Motul 5100 u nas motor (Quigqi 200 GY), i jel sve bilo u njaboljem redu. Imam mogućnost da vrlo jeftino dođem do tog ulja pa me interesuju iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Ljudi ovi u gincijevom servisu nisu normalni traze mi za amortizer zadnji 120 evra

 

:bljak:

 

 

 

Za njih smo utvrdili da su totalni amateri kada je u pitanju biznis0ljut2.gif

 

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/korisnik-161/

 

Kontaktiraj coveka, mislim da je ovaj amort bas od qingqija posto km sat i podrep sigurno jesu! A ceni ovo 50e pa probaj malo da spustis, inace amort isti kao kod mene na pulseru 2001moto3.gif Probaj da uradis sta pa javi jel pasuje..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel sipao neko Motul 5100 u nas motor (Quigqi 200 GY), i jel sve bilo u njaboljem redu. Imam mogućnost da vrlo jeftino dođem do tog ulja pa me interesuju iskustva.

 

Ja sam sipao 10w40, ok je ulje, ali od zamene do zamene (4000km), meni fali 200-250gr, dok sa Bardahl-om mi ne potrosi nista. Bardahl sipam 20w50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

Ljudi ovi u gincijevom servisu nisu normalni traze mi za amortizer zadnji 120 evra

 

:bljak:

 

 

 

Za njih smo utvrdili da su totalni amateri kada je u pitanju biznis0ljut2.gif

 

http://www.moto-berz...i/korisnik-161/

 

Kontaktiraj coveka, mislim da je ovaj amort bas od qingqija posto km sat i podrep sigurno jesu! A ceni ovo 50e pa probaj malo da spustis, inace amort isti kao kod mene na pulseru 2001moto3.gif Probaj da uradis sta pa javi jel pasuje..

 

 

 

 

 

 

 

Prodao je kontaktirao sam ga

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel sipao neko Motul 5100 u nas motor (Quigqi 200 GY), i jel sve bilo u njaboljem redu. Imam mogućnost da vrlo jeftino dođem do tog ulja pa me interesuju iskustva.

 

Ja vec 4 zamena ulja, Motul 5100 10w-40. Bez ikakvih problema, motor ni da stucne. Tako da ostajem na tom ulju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Izvinjavam se zbog prekidanja price o gumama, posto to sigurno zanima svakoga ko vozi ove motore, ali ce i ovo verovatno vecinu vas zanimati.

 

Pre neki dan sam prosao pored ovih sto prodaju sprintove u Dimitrija Tucovica i bacim pogled na cenu pulsera i imam sta da vidim. Pulser 250ccm - 165.000 din. Kaze mi covek koji tamo radi da prestaju potpuno da uvoze 200ccm i od sada ce samo 250 da uvoze i kako ce do kraja godine ili mozda sledece sezone da krenu da uvoze i 650ccm.

 

Eto jedna lepa vest za ljude koji bi da ostanu verni kinezima i kad predju na jace kubikaze. ;)

 

prosao sam danas pored te prodavnice u dimitrija tucovica, na motoru stoji nalepljen papir na kome pise sprint pulser 250ccm 167,000,00, ali je ono cini mi se 200ccm. jer ono na njemu nije masina od suzukija tu250 nego je ista kao na 200ccm to jest ista kao na dr-u 200ccm. takodje su i nalepnice i iste kao na modelu 2010 pulsera koji ima 200ccm

 

 

Ja sam bas razmisljao o tome da je moguce da nesto lazu da bi podigli cenu. I zato sam pozvao zastupnika u Novom Sadu i oni kazu da nemaju uopste 250ice neko samo 200. Trenutna cena je 140.000 posto imaju popust od 15%, tako da je realna cena oko 161.000 a ne 167.000 koliko ovi traze za '250' ccm.

 

Izvinjavam se svima zbog mog prethodnog posta i lazne uzbune.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Danas sam rešio da zamenim ulje u motoru i primetim da je navoj na koji se šrafi čep za ispuštanje ulja oštećen! Odlomio se komadić i verovatno je ostao unutra pošto sa uljem nije izašao van (procedio sam ulje da vidim).

 

E, ja sam to slikao da bi vi tacno videli kako to izgleda, pa da mi neko kaže šta mi je dalje činiti... :neznam:

 

post-16046-0-31063800-1309012601_thumb.jpgpost-16046-0-53804400-1309012621_thumb.jpg

 

 

Pošto se odmah iznad otvora, u unutrašnjosti, nalazi filter-mrežica, da li je taj odlomljeni deo ostao zarobljen tu, a ja mogu slobodno da sipam ulje i vozim? Ili da ipak svratim do majstora...? :zbunjen:

Promenio član bmilojkovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

nemam taj motor ali gledam po slici i vidim da deo na koji se srafi sraf moze da se skine pomocu (na slici se vide samo 2 srafa)srafova, ako je moguce skini to pa izvadi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Jeste, ima i treći šraf, ceo taj trouglasti deo može da se skine (video u service manual-u). Samo što nisam siguran da neću onda nešto unutra da otkačim/razdrndam još više! :jok:

 

Jbg, šta ću kad sam amater... :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

bmilojkovic skidao sam ja taj trouglasti deo. skini slobodno, imas tri srafa, ja sam skidao jer mi se pojeo navoj i nije mogao lepo da se zavrne sraf i curelo je ulje. ne brini deo srafa je sigurno ostao je zarobljen izmedju mrezice i trouglastog dela jer ne moze da prodje od mrezice, izvadi ga samo kad skines trouglasti deo.

 

posle odnesi kod metalo strugara da ti ureze novi navoj i stavi veci sraf. mene je iznelo 500 din

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

slikaj pa da vidimo kako to sve izgleda...

 

boki zasto mora da reze nov navoj,u njegovom slucaju samo fali deo koji nije toliko bitan da li ce ulje cureti ili ne,bitno je kako podloska tj dihtung naleze na metalnu povrsinu,a tebi se pojeo navoj,njemu fali celo parce,to samo da se navari pa da se ureze navoj.mislim da u ovu investiciju nema potreba da ulaze...1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

@ boki94 & Troublemaker: OK, hvala, to mi je bilo bitno da znam! :takoje: Danas nisam stigao, nadam se da cu sutra uspeti to da odradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja