Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Covece, nikad ne skracuj lanac. Kad se istegne do kraja, vreme je za zamenu. Za 15e za novi lanac, napravio si sebi trosak za lancanike, koji i nisi morao, da ne spominjem da ti je glava bila u torbi zbog kracenog lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Moja greska... Neiskustvo... Hvala na savetu, iako sam kao sto vidis, to vec naucio na tezi nacin... :(

Jos onda kada sam skracivao lanac, lancanici su bili za zamenu... Iako nisu bili izlomljeni, zubi su bili krivi...

 

Mislio sam odavno da ih promenim, ali u ovlascenom servisu traze, po meni prevelike sume novca za rezervne delove loseg kvaliteta. A trazenje odgovarajucih rezervnih delova za kineski motor je kao trazenje igle u plastu sena... :( Nigde na netu ne mogu da nadjem katalog delova sa njihovim dimenzijama i/ili oznakama, pa da lepo nabavim novi deo pre nego sto uzmem alat u ruke...

 

Inace motor sam sa, slagacu te da li 1. ili 2. servisa, dovezao kuci (35-40km) sa pretegnutim lancem i nejednako dotegnutim levim i desnim krajem osovine... -.-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Svecica NGK DR8EA

Ulje 20w50 - Motul 3000

filter Champion x328

 

semering oko osovine menjaca 12x22x9

tesko ga je naci pa sam stavio 12x22x7 - 2mm tanji...

 

Ako neko ima problema sa zadnjim svetlom, crknu po 3 diode, to je lako resivo... Negde sam procitao da je losa stampana ploca, ali to nije istina.

Diode su vezane "5 x (po 3 u red)" i cim jedna dioda crkne ne rade jos 2... -.- A zasto ove kineske diode crkavaju tako brzo nije mi jasno... Prvi put sam kupio promenio 5 dioda koje su crkle, nakon sto sam vratio svetlo, crkla je jos jednja... -.- promenio i tu... naredna ~2 meseca sam bio miran, a onda su o5 pocele da crkavaju fabricke, jedna po jedna...

 

Znaci ako neko ima problem sa diodama, ode do prodavnice elektronskih komponenata, kupi 15 dioda (ponese jednu staru da mu daju diode koje svetle istim intenzitetom) za 200-250 din. i promeni sve diode... Od kako sam to uradio prosle godine vise nemam problema sa zadnjim svetlom...

 

Sada su mi problem lancanici... -.- Tj. potraga za odgovarajucim...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ako se jos nekome na ovom biorazgradivom motoru raspadne prozorce na rezervoaru ulja prednje kocnice moze da iskoristi 10 para iz doba SFRJ umesto te providne plastike... Danas sam uz tatinu pomoc namestio prednju kocnicu... I prema danasnjem kursu 10 para vredi oko 40-50 eura... :D

 

Inace pre ovoga sam probao da zapusim rupu nekom vrstom silikona sto na zalost nije dalo rezultate zato sto ga je ulje za jedno vece nagrizlo i pocelo da curi...

 

Okacicu sliku da vidite kako to izgleda:

 

q2bVr_imag0242gp.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

svaka cast za ovo sa 10 para :takoje:

predpostavljam da sad ne vidis koliko ima ulja, ali stvarno svaka cast na ideji, ako nista za prvu pomoc :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pozdrav druzini supermotorasa a i svim ostalim ljubiteljima-korisnika Kineskih motora

 

Novi na forumu, inace vozim Sprint Pulser 200ccm 2010 godiste, presao sam sa njim oko 200km. Ovo mi je prvi pravi motor, zato sve sto bih rekao na racun motora bi bilo pristrasno jer sam ja odusevljen izgledom a performanse su mi u drugom planu a i jos smo u razradi i ja kao vozac i sam motor.. Motor sam kupio nov u julu prosle godine, polagao za A i dok sam postao spreman za voznju sezona je odmakla tako da je motor odmarao preko zime i pre par dana sam ga probudio iz zimskog sna i to uspesno1zvizduk.gif

 

Planirao sam da na motoru uradim sledece: ugradnja kofera 25-35L, zamena svecice nekim ekvivalentom iz NGK programa, lepnuo bih one trakice na tockovima, napravio bih stender zadnjeg tocka itd. ali dugo je leto1moto3.gif

 

Svaka preporuka za kofer, ili neka sema stendera zadnjeg tocka bi bila od velike dragocenosti1jee1.gif, ima na netu a i na forumu puno stendera tj planova za kucnu radinost ali se plasim da li to pasuje na nase motorine...

 

Za idejni projekat stendera nudim pivo domace proizvodnje1zdravo.gif ,,kupujmo domace"-,,vozimo Kinesko"0cool.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

svaka cast za ovo sa 10 para :takoje:

predpostavljam da sad ne vidis koliko ima ulja, ali stvarno svaka cast na ideji, ako nista za prvu pomoc :D

 

I ja sam radio sa namerom da bude za prvu pomoc, jer sam vec nedelju dana vozio bez prednje kocnice, a u qingqi/sprint sam dobio isti odgovor, delovi za njega su na carini javi se za 2 nedelje/polovinom sledeceg meseca... -.-

 

Ali sada mislim da ostavim ovako... redovno odrzavam motor pa cu pratiti i stanje prednje kocnice... na kraju krajeva, ni u kolima se nivo ulja ne vidi sa vozaceve pozicije... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Za idejni projekat stendera nudim pivo domace proizvodnje1zdravo.gif ,,kupujmo domace"-,,vozimo Kinesko"0cool.gif

 

Svaki stender koji pasuje na sve druge motore, pasuje i kod nas :D Uzmi dimenzije bilo kog i ako ces sam praviti uradi tako da sirina hvataljki koja treba da drzi zadnju viljusku promenjiva. To je univerzalno i nisu nasi motori toliki vanzemaljci :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Svecica NGK DR8EA

Ulje 20w50 - Motul 3000

filter Champion x328

 

semering oko osovine menjaca 12x22x9

tesko ga je naci pa sam stavio 12x22x7 - 2mm tanji...

 

Ako neko ima problema sa zadnjim svetlom, crknu po 3 diode, to je lako resivo...

 

 

Ulje moze biti i drugo, npr. ja sipam Motul 5100 10W-40. (na cepu pise 10w-40)

Filter ulja HiFlo 132

 

Moj je model iz 2007 i ja imam pozadi obicno svetlo sa sijalicom od 5w/21. Pozicija i Stop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

I moj model je iz 2007, ali imam pozadi diode...

 

A sto se tice ulja... upravu si, na cepu pise 10W-40, ali su me u servisu posavetovali da sipam 20W-50 pa sam ih poslusao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

U kom servisu?? Opste je poznato da su servisi za nase motore jako losi, ili se mozda situacija promenila??

 

Vidis ti to iz iste godine a razliciti delovi. LUdi su ti kinezi :D

 

Da ti odgovorim na pitanje u vezi lancanika.

 

odgovaraju te dimenzije JT lancanika JTF409 i JTR809 s tim sto prednji moras malo kod metalostrugara ad sastruze visak.

Lanac je 428 bez gumica i ima 134 linka (valjka) za lancanike sa 15 zuba prednji i 48 zuba zadnji. Drugaciji broj zuba prouzrokuje i drugaciju duzinu lanca, tako da je najbolje kada uzimas lancanike da uzmes i lanac koji ide uz njih. Znaci sve u kompletu.

 

Nije ti potreban lanac sa O-ringovma, jer nasi motori nisu jaki i ovi obicni su sasvim dovoljni.

 

I poslednje, lancanike u ovim dimenzijama je nemoguce naci (428) dok lanac nije problem. Najbolje je naruciti iz inostranstva. U gevari imaju JT lancanike, ali njihova filozofija je da svi treba da vozimo japanske motore i onda ne bi bilo problema sa delovima. Imaju na stanju samo one 520, 525, i vise. 428 ni ne narucuju, zbog gore navedene filozofije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Za idejni projekat stendera nudim pivo domace proizvodnje1zdravo.gif ,,kupujmo domace"-,,vozimo Kinesko"0cool.gif

 

Svaki stender koji pasuje na sve druge motore, pasuje i kod nas :D Uzmi dimenzije bilo kog i ako ces sam praviti uradi tako da sirina hvataljki koja treba da drzi zadnju viljusku promenjiva. To je univerzalno i nisu nasi motori toliki vanzemaljci :D

 

Nisu vanzemaljci sigurno, ima puno stendera koji se mogu napraviti uz malo truda tako da cu zbudziti nesto vec..

Razmisljao sam i o onom centralnom stenderu-dizalici video sam neke fotke i bas je super samo jos da nadjem neki crtez i da krenem..

 

A da inace imam mali problem ako se tako moze nazvati, kada se vozim sam vesanje mi deluje super ali kad sam popeo saputnika pre neki dan primetio sam da je sve premekano i imao sam osecaj da je motor propao do zemlje u zadnjem delu, moze li se po tom pitanju nesto uraditi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Pozz ljudi :zdravo:

 

Treba mi pomoc ili savet gde da kupim posudu za ulje za zadnju kocnicu za Qinqi QM200?

Izgleda da je dihtung poklopca posude popustio i cim krenem da drukam papucicu da izbacim vazduh procuri mi ulje na posudi. :neznam:

Klip i shapa su u redu, nisu se spekli proveravao sam, ali posuda ne moze da izdrzi pritisak...

 

Neka ideja za alternativu?

'Fala :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

U kom servisu?? Opste je poznato da su servisi za nase motore jako losi, ili se mozda situacija promenila??

 

Vidis ti to iz iste godine a razliciti delovi. LUdi su ti kinezi :D

 

Da ti odgovorim na pitanje u vezi lancanika.

 

odgovaraju te dimenzije JT lancanika JTF409 i JTR809 s tim sto prednji moras malo kod metalostrugara ad sastruze visak.

Lanac je 428 bez gumica i ima 134 linka (valjka) za lancanike sa 15 zuba prednji i 48 zuba zadnji. Drugaciji broj zuba prouzrokuje i drugaciju duzinu lanca, tako da je najbolje kada uzimas lancanike da uzmes i lanac koji ide uz njih. Znaci sve u kompletu.

 

Nije ti potreban lanac sa O-ringovma, jer nasi motori nisu jaki i ovi obicni su sasvim dovoljni.

 

I poslednje, lancanike u ovim dimenzijama je nemoguce naci (428) dok lanac nije problem. Najbolje je naruciti iz inostranstva. U gevari imaju JT lancanike, ali njihova filozofija je da svi treba da vozimo japanske motore i onda ne bi bilo problema sa delovima. Imaju na stanju samo one 520, 525, i vise. 428 ni ne narucuju, zbog gore navedene filozofije.

 

U NS-u, u ovlascenom servisu kod uvoznika... Slazem se da je servis jako los... Kao sto sam vec napisao, motor sam sa redovnog servisa dovezao sa pretegnutim lancem... A kada sam nosio vile da mi zamene semeringe, izgrebali su ih i to dobro... :((( i jos su me ubedjivali da sam ih takve doneo... :(

 

Puno hvala na savetu za lanac i lancanike... =)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Pozdrav svima i da se odmah predstavim posto sam poprilicno nov na forumu. Od skoro sam vlasnik Pulsera 200, kupio novog na sajmu, za sada zadovoljan. Inace, ovu temu pratim vec nekoliko meseci unazad i zahvaljujuci vasim iskustvima, opazanjima i savetima, odlucio sam se za kupovinu voljenog nam motora. :-) (dvoumio sam se izmedju Pulsera i Apola)

 

E, sad da predjem na stvar - hteo bih sam da mu zamenim ulje. Ono sto me buni je sto u Service Manual-u stoji da pored odvrtanja cepa za ispustanje ulja treba olabaviti i skinuti "oil drain plug"! Da li je neophodno da se to uradi, odnosno moze li mi neko ukratko objasniti kako da pravilno zamenim ulje?

 

Hvala unapred!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Uf, nije valjda to to?:-) A, na slici u manualu mi izgleda kao da su strelicom oznacili neki drugi cep, a ne cep za ispustanje ulja! Inace, odozdo, pored cepa za ispustanje ulja postoji jos jedan sraf/cep koji se odvija imbus kljucem. Cemu on sluzi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

imam pitanje :)

 

htio bih da kupim motor Qingqi QM 200 GY B (A), u Novom Sadu. Nov u prodavnici.

Motor kosta 1300 eura sa carinom i PDV-om. Ali kad sam razgovarao telefonom sa ljudima iz firme koja je zastupnik ove marke, rekli su mi da mogu da ga kupim i uvezem u Crnu Goru. I takodje je bih njima trebalo da platim 1300 eura, ali mi oni mogu izdat samo racun na 900 eura. Nisam bas dobio neko logicno objasnjenje za ovo umanjene cijene.

I sad kad sam se malo raspitao u CG kako stoje stvari sa uvozom i to sve, receno mi je da bih trebalo da u Srbiji platim motor bez carine i PDV-a, i da prilikom uvoza u CG placam carinu i PDV. Prodavac mi kaze da on nemoze da mi izda racun na tacan iznos para koji ja njemu dajem, ali mi ipak trazi da mu platim 1300 a da mi on da racun na 900. Kako ja smatram da je ovo samo fora kako bi se na meni zaradilo vise, dvoumim se sto da radim!! ??

jer sa duplim placanjem carne i pdv-a bi ovaj kineski motor kostao skoro 2000 eura.

 

ako neko ima informaciju o uvoz motora u CG ili o izvozu motora iz SR, molim da mi nekako pomogne i da vise informacija

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

imam pitanje :)

 

htio bih da kupim motor Qingqi QM 200 GY B (A), u Novom Sadu. Nov u prodavnici.

Motor kosta 1300 eura sa carinom i PDV-om. Ali kad sam razgovarao telefonom sa ljudima iz firme koja je zastupnik ove marke, rekli su mi da mogu da ga kupim i uvezem u Crnu Goru. I takodje je bih njima trebalo da platim 1300 eura, ali mi oni mogu izdat samo racun na 900 eura. Nisam bas dobio neko logicno objasnjenje za ovo umanjene cijene.

I sad kad sam se malo raspitao u CG kako stoje stvari sa uvozom i to sve, receno mi je da bih trebalo da u Srbiji platim motor bez carine i PDV-a, i da prilikom uvoza u CG placam carinu i PDV. Prodavac mi kaze da on nemoze da mi izda racun na tacan iznos para koji ja njemu dajem, ali mi ipak trazi da mu platim 1300 a da mi on da racun na 900. Kako ja smatram da je ovo samo fora kako bi se na meni zaradilo vise, dvoumim se sto da radim!! ??

jer sa duplim placanjem carne i pdv-a bi ovaj kineski motor kostao skoro 2000 eura.

 

ako neko ima informaciju o uvoz motora u CG ili o izvozu motora iz SR, molim da mi nekako pomogne i da vise informacija

 

hvala

Kupi pulsera :D ozbiljno. Iz price sam cuo da je covek koji drzi qingqi pukao skroz i da ce uskoro zatvoriti firmu. Sprint ti je vec malo sigurniji zbog firme, a i delova. Realno motor vise ne vredi te pare ni nov. A to za racun da ti pise 900, a ti da mu platis 1300 je cista prevara i ne pristaj na to. Bolje uzmi sprint pulsera. Potpuno isti motori, nema razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Shto je prevara? Kupish u Italiji motor,platish ga 1850 e,u rachunu pishe 500,ko je tebe tu prevario?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja