Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ok su kad se otvore u novom tabu,taman kako treba...hvala za slike....

bas sam pravio poredjenje izmedju felni ,totalno drugacija u odnosu na ove posle 2008,sve drugacije odradjeno,nosaci zica na drugi nacin uradjeni,bas se razlikuje....inzenjeri su valjda gledali da to sve ide na bolje tokom revolucije ovog motora ali ne znam koliko su postigli sto su umesto dobosa stavili disk ali i silente...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa eto ove starije felne imaju tu prednost sto nemaju te silen blokove, mada ja bih se i sa njima mucio, samo da ima disc pozadi :D :D :D Ovaj dobos nista ne koci.

 

Inace jel zna neko gde mogu da se nabave paknovi za zadnji dobos??? ovi moji sada su debljine oko 3mm, ne znam koliko imaju novi debljino???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

meni su npr za skuter lepljeni,odneses kod nekog ko to radi,a siguran sam da ima samo se raspitaj,ispadne ti jeftinije a i mozda bude kvalitetnije od toga sto ces da kupis...dal je moguce da dobos nista ne koci,jel si ti lepo podesio kocnicu,ocistio malo dobos iznutra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

ja ne razumem zbog cega ovolika polemika oko silenta? :neznam:

i veci motori, a i auti imaju silente u tockovima... na jacim motorima silenti su malo drugaciji, iz jednog dela su, ne kao nasi 4 posebna silenta, ali bez obzira, silent nije nista novo i nista lose sto su u tocku...

 

fabricki su kod nas losi, tj losa je guma, ali to se za jedan dan sredi, naliju drugi i super. lako se proveri da li su spremni za zamenu tako sto se vidi da li zadnji lancanik ima bar malo lufta i to je to...

 

a sto se tice zadnje kocnice, mislim da je dobos sasvim dovoljan za nase motore jer nisu ni teski a ni puno jaki...

 

ja imam pozadi disk, koji ne radi :) i do sad nisam osetio da mi je toliko bila potrebna uopste zadnja kocnica, osim na semaforu kad stojim a ima malo nagiba, moram da drzim prednju kocnicu umesto samo da spustim nogu na zadnju... :moto3:

 

naravno, znam da treba i zadnjom da se koci malo itd... ali poenta je da mislim da dobos sasvim dobro odradjuje posao na nasim masinama ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa sada sve zavisi kako kocis. Kod mene je dobos dosta slab, da li zbog istrosenosti paknova ili cega vec, ali zadnju sam samo koristio kada kocim prednjom i kada vec krecem jace da kocim, cisto da pripomognem, ali i to je stvarno malo pomagalo. Najveci problem je po kisi sto sam morao da koristim isto prednju, jer zadnje nema, i sanse da proklizam su bile mnogo velike, sva sreca nekoliko puta sam se izvukao da ne padnem, a nekoliko puta sam i pao. Disk pozadi znaci i na ovim nasim malim motorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Ponekad i paknovi umeju da budu jako losi. Na mom starom Princu 125 zadnja kocnica nije u opste radila dok na primer na drugom istom takvom princu je sasvim lepo radila. Ako ti stvarno lose koci verovatno imas neke lose paknove, idi da ti skinu te sto imas i nek ti nalepe nove. To nije tako skupo a moze biti samo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Svi verovatno znaju za kabl koji ide do ispod kvacila i kaci se na dve spojnice (kako god se zove). To sprecava da se motor upali ako nije pritisnuto kvacilo.

Da li neko zna kako moze to da se prespoji, posto bih zamenio ceo nosac rucice kvacila, sa novim koji to nema. Pa da se nekako prespoji, isece, pokvari da ne radi uopste. Ne treba mi nesto da mi ne da da upalim motor ako nije pritisnuto kvacilo, uvek ga palim u leru, a i skoro uvek pritisnem kvacilo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ako ima samo dve zice,iseci ih i prespooji,izoliraj i to ti je to...jer je kontakt prekidac vezan za kvacilo,kad stisnes ostvari se kontakt preko prekidaca i struja u kolu se zatvori,tek onda mozes da upalis....jeste da nemam taj motor ali to je skoro na svim motorima 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze, jesi li ti siguran da ne mozes da upalis motor ako ne drzis kvacilo??? Ja to na mom motoru nema, a nista nije menjano. Imam samo ono na copavoj, da ne mozes da upalis ako je spustena copava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

moj SM takodje nema to za kvacilo... cak i kad je na copavoj, upalis normalno, ali ako ubacis u brzinu dok ne ja copavoj, ugasice se... takodje ni na mom nije nista radjeno, znaci fabricki je tako.

ali mislim da kod ovih sto imaju dobos pozadi, copava radi kao kod zila, tj da ne mozes da upalis ako je na copavoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Stavicu slike sutra da vidite na sta mislim. Hvala, videcu da prespojim :D Nije teska ta elektronika :D

Evo skinuo sam malopre prednji lancanik i lanac. Izgle da je zreo za promenu, poceli su zubci da se krive, da prave luk.

Nego na koliko km se menjaju lanac i lancanici???

post-9231-0-35473200-1298589678_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: R.Krstur

"moj SM takodje nema to za kvacilo... cak i kad je na copavoj, upalis normalno, ali ako ubacis u brzinu dok ne ja copavoj, ugasice se... takodje ni na mom nije nista radjeno, znaci fabricki je tako.

ali mislim da kod ovih sto imaju dobos pozadi, copava radi kao kod zila, tj da ne mozes da upalis ako je na copavoj..."

 

Moj SM ima dobos,ima prekidac na kvacilu,a moze da upali na copavoj samo kad se ubaci u brzinu gasi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Neznam dali se neko seca,trazio sam prosle godine nekog ko je radio ispravljanje prednjih vila.Posle dosta vremena odradih to juce sam na presi na poslu.Odlicno je uspelo,ispravljeno bez ikakvih problema.

Ispravio sam i cev od donjeg trokuta ali je trokut uvijen i treba jos da se ispravi.

Neki su mi rekli da je to neki odlivak ili gus i da nepokusavam jer ce puci,danas sam na brzinu obrusio malo farbe sa jednog dela i vidim da je to po mojoj proceni obican celik,tako da cu probati sutra da ga ugrejem dobro i izvucem to sto je krivo.

 

Gornji trokut je puko na tri dela,od aluminijuma je ili neke mesavine aluminijuma i neceg a treba da se zavari,drugar mi kaze da bi za tako nesto trebalo oko 30 evra?

 

 

jel zna neko koliko kosta nov gornji trokut,ili koliko kosta varenje aluminijuma za taj trokut odprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pulser je marke Sprint kod nas, a kolega koji je postavio pitanje vozi bas taj sa linka, tj Qingqi ;)

 

Mislim da su 200-tke sve za diskovima pozadi.

 

Sta ti treba od njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma obradovao sam se koliko imaju delova za SM pa da pozovem da vidim imaju li lancanike i koliko su?U qingqi-ju su mi za to trazili 90e ??????? (mislim da su jt oba oko 4000din, samo ne mogu da se nadju) Koliko su im bolje cene i koliko imaju vise delova to necu ni spominjati. Jos im sada stize gomila delova pa ce napuniti skladiste.

 

Samo poredjenje: Guvernala u Qingqi-ju 4500din, u Sprintu oko 1000din, a potpuno iste. Jos kada sam dobio guvernalu iz qingqi-ja bila je sva izgrebana kao da je koriscena. Ova druga nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa da bre zile... Ako nazad ima disk onda je lancanik zadnji drugaciji od onog sa dobosem pozadi :) Mislio sam da smo apsolvirali tu tematiku pre par strana :D Pa ako postoje modeli sa dobosem pozadi onda su verovatno i lancanici isti posto je sve ostalo isto :D ali ne postoje i svi pulseri imaju diskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja