Jump to content

Moto Zajednica

heckenschutze MZ - pitanja

Recommended Posts

  • U prolazu, 98 postova

covek kaze da nikad nije otvarao cilindar niti dirao klip...kaze da se ne razume...taj motor je odjavljen 1996god...od tad mu je stojao po garazi...palio ga svremena na vreme...da li rumunska elektronika ima da se nabavi kod nas?i koja je cena?unapred hvala... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

covek kaze da nikad nije otvarao cilindar niti dirao klip...kaze da se ne razume...taj motor je odjavljen 1996god...od tad mu je stojao po garazi...palio ga svremena na vreme...da li rumunska elektronika ima da se nabavi kod nas?i koja je cena?unapred hvala... :takoje:

 

 

 

 

To nije moguce.. 1zdravo.gif (50000 sa istim karikama i lezajem)

 

napisah negde 2000 din rumunska elektronika.... I Nema da se kupi kod nas.. 1zdravo.gif mogu da javim ovom coveku sto ja nabavljao za Moto Guzzi-a.... a mogu i rumuni da nam posalju nekako.. 1moto3.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

okej...a reci mi sta sve ide u elektroniku?...mislim koji delovi?

 

:stabre: ...pretpostavljam da ide nesto umesto platina ,nesto umesto reglera i jos nesto?

 

 

 

NE, ide samo umesto platina i kondenzatora mali senzor, i jedan deo kao CDI za varnicu, velicine kuije sibica.. 1moto3.gif Sve sto je bilo na motoru ostaje, sem platina i kondenzatora..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Društvo iz Rumunije bi moglo da otvori svoju temu ovde, da imamo stalan kontakt, da vidimo šta rade, gde se voze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Da li je iko ostvario kontakt sa ljudima da znamo da li su i kako stigli svojim kucama?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

juce sam stavio diznu 110 i otisao do Knjazevca i presao 52km...potrosio je 2,5l benzina...otvorio sam iglicu sibera i video da je na trecem podeoku a da prva dva podeoka skoro ne postoje koliko su se iskrzali pa iglica bukvalno slobodno radi gore dole..nekako sam uspeo da stavim na prvu crtu i vratio se nazad danas...video koliko je potrosio goriva... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

od Knjazevca do Zajecara ima 42km i rezimom raa motora 3000 rpm u 5. brzini potrosio sam oko 1,8l benzina...dizna je 110 i iglica na prvoj pregradi...

 

to je otprilike potrosnja 1,8+1,8+0,9 = 4,5l na 100km...sto je smanjenje za otprilike 0,7l

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

i nije mi jasno zasto MZ toliko trosi,i zasto u fabrickom uputstvu pise potrosnja od 3,5-5l ??? :stabre:

 

zato sto je svaki punoledan odavnoooo.. 1moto3.gif

 

 

NOV MZ TROSI OD 3,5 do 5l Đenkin MZ trosi malo ali zato losije i ide... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

i nije mi jasno zasto MZ toliko trosi,i zasto u fabrickom uputstvu pise potrosnja od 3,5-5l ??? :stabre:

 

Fabričko uputsvo je OSNOVA naših mtora ali postoji i jako dobra nadgradnja, fabrička ili ovako individualno razvijana svejedno. Fabrička se vidi npr. kod prenosnog odnosa jer je u standardnoj ponudi veliki izbor različitih lančanika pa eto prenosa kakvog poželiš.

 

Ukratko, potrošnja može da se smanji a da se nedostatak snage nadomesti prenosom ali... šta ja znam, nisam pristalica uštrojenih motora a i ta igra može da rezultira i obrnuto, povećanjem potrošnje ili slabim podmazivanjem ili....

 

No, izbor postoji, svako na svom motoru može da radi šta želi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ne Vujo od toga nema nista ako hoces da vozis MZ-a moras da imas love za 5l na 100... inace onda kupis kineza 4t i ste kubikaze i trosis 3,5l.

 

Poznato je da 2t masine vise trose.. zamisli koliko trosi Jawa 350.. 1zdravo.gif (5-9)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Momci samo da vas utesim da vasi motori malo trose kad moj za trku koja je 10 kruga po 2 km potrosi oko 3l benzina sto bi bilo 5 x 3 = 15 LITARA KRVNIH ZRNACA na 100km pa sad vidite da vasi motori super malo trose VOZITE SE I UZIVAJTE nemojte da mnogo osiromasujete smesu jer sto smesa posnija to temperatura motora veca i obrnuto sto temperatura veca to je habanje motora vece. Probajte da nadjete neku sredinu Jedan mali savet rasturite karburator izvadide siber i samo iglu stavite u diznu videcete dali iole zatvara diznu ili se pojela dizna ili igla Osnova je sto je karburator vise preso to igla mora da bude nize spustena0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

sinoc sam radio popodne...dosao na posao MZ-om bez problema...kad uvece da podjem kuci,drndam kurblu,i nista.,...kontakt radi...ali nece da upali...uzmem drugu svecicu iz alata(za koju sam mislio da je ispravna) ...ali nema varnice...odguram motor kuci(pola sata pesice)i jutros od sabajle krenem da radim...otvorim bobinu,platine klinac palac...ma jok...nema varnice...onda moj cale dolazi sa idejom,,,probaj moju svecicu iz apenca kaze on...stavim ja,i motor upali iz prve :jok: ....tako da citavu pregrst bosch i champion koje sam imao,bacio u kantu...kupim komplet bosna 65 i gotova stvar :care:

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

od Knjazevca do Zajecara ima 42km i rezimom raa motora 3000 rpm u 5. brzini potrosio sam oko 1,8l benzina...dizna je 110 i iglica na prvoj pregradi...

 

to je otprilike potrosnja 1,8+1,8+0,9 = 4,5l na 100km...sto je smanjenje za otprilike 0,7l

Prvo vrati originalni prednji lancanik, kao sto sam ti kazao.

Drugo, isprazni rezervoar do rezerve, i onda se vozi da vidis koliko prelazis sa rezervom, normalno ponesi litar za svaki slucaj.

Ma mora da trosi manje nisi ti to lepo merio. Sa 3000 u V nisi mogao brze od 90km/h ?!

Moj MZ pri brzini od 50km potrosi lonce od karburatora na 800m. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

upravu je Mihac, na 3000 obrtaja ides 80km/h petom na 3200 ides 90(isto petom) a na 4000 ides 110km/h gde bi potrosnja trebalo da bude oko 4,8.

 

Do 3000 obrtaja je mucenje MZ-a petom, najbolje je 3000 ili preko.. (najlepse 3200) 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Heckenschutze, ubaci broj telefona , tamo gde su telefoni. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja bre ne znam sta vi radite, te se gadjate sa tim ciframa... Ja iako imam difuzor sa 5l predjem blizu 120-140 km-a u zavisnosti dal' je brdo ili ravnica...!?

U Sm. Palanku sam sipao za 600 dinzi = 4.58l presao 60-tak km-a tam' i ovam' i to dok mi je bio zapusen izduv, znaci motor se mucio svih 60-tak km... Juce gledao na cajger presao sam 122 km dopunio ponovo za 600 dindzi ali nije moglo da stane pa mi je sipao za 550 din...znaci potrosio manje od 4.58 l na 122 km-a!!

Ti bre "snajper" :) poslusaj ovog starog pa zameni lancanik, stavi kako pise u manualu i "mirna Backa" :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja