Jump to content

Moto Zajednica

heckenschutze MZ - pitanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Dođeš kod mene oko 17.00 i vidimo u čemu je kvar,a možde će i manual da bude odštampan do sutra popodne.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
Kolko sam ja upoznat, merenje kompresije se uvek meri sa otvorenim siberom ( gas do daske ). Tako su me bar ucili u masinskoj skoli .

 

Tačno. Ali da li su svi upoznati sa tom činjenicom? Kod motora sa vakuumskim karburatorima, potpritisak koji nastaje kurblanjem ili anlasovanjem često je nedovoljan da potpuno otvori šibere, pa su rezultati merenja sa punim gasom ili bez gasa gotovo identični. U uputstvu za manometar koji imam uopšte se ne pominje da treba potpuno otvoriti usis. Sećam se svojih pokušaja merenja kompresije na potpuno novom ETZ 250, manometar je od onih univerzalnih koji se ne uvrću u već imaju gumeni konus koji se pritisne na otvor za svećicu dok se meri. E sad, u isto vreme treba držati manometar, kurblati i držati pun gas, a samo dve ruke! Naravno rezultati su bili u skladu sa postupkom. Dok npr. kod malog dvotaktnog kawasakija KR1, merenje je pokazalo da su cilindri dobri, a kada sam ga otvorio na jednom klipu je imao polomljenu donju kariku. Sintetičko ulje i veća brzina klipa prilikom kurblanja su bili dovoljni da pevare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Kolko sam ja upoznat, merenje kompresije se uvek meri sa otvorenim siberom ( gas do daske ). Tako su me bar ucili u masinskoj skoli .

 

Tačno. Ali da li su svi upoznati sa tom činjenicom?

 

Ko nije upoznat - nek se raspita pa da sazna, il nek ode kod nekog ko zna . Covek se uci dok je ziv.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

prestao je brzinomer opet da radi..odem kod Djenke,i covek mi otvori ceo zadnji tocak...kad vidi,pinjon se pojeo skroz...da li neko ima polovan ispravan,na prodaju?

 

ee ja sam kod mene ugradio digitalni sat, pokazuje za 2km/h vise nego treba ali moze da se nasteluje.. 1moto3.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

prestao je brzinomer opet da radi..odem kod Djenke,i covek mi otvori ceo zadnji tocak...kad vidi,pinjon se pojeo skroz...da li neko ima polovan ispravan,na prodaju?

 

Pinjon se sastoji od dva zupcanika. manjeg i veceg. Da li su obadva stradala? Ako mozes prebroj broj zuba na zupcanicima, pa da potrazimo. Takodje izmeri i duzinu one sipke na kojoj je zupcanik ( ima vise modela ), pa da vidimo sta se moze uciniti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

po putu je trosio negde 4,5-5l/100km ali po gradu,SATIRE gorivo...ne znam sta je to...nisam presao 10km popio je litar...

 

cini ti se.. ;) meni je popio 7,8l(1000din) za oko 100-120km po BG.. :D1lol.gif Ako je lepo ustelovan maksimalna potorsnja na otvorenom nebi trebalo da predje 5L 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ZA-NIS-ZA(100+100km) plus voznja po Nisu oko 20-25km sam potrosio 10,7L ...ali dok vozim ovde u gradu,bas kao da vozim tenk....zedan mnogo

Da si vozio tenk tim putem preko Tresibabe - potrosio bi ti 200 litara !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ZA-NIS-ZA(100+100km) plus voznja po Nisu oko 20-25km sam potrosio 10,7L ...ali dok vozim ovde u gradu,bas kao da vozim tenk....zedan mnogo

 

 

 

 

 

 

to je ok, i meni je isto na 209km 9,5l 1Mina.gif Po Zlatiboru.. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

ZA-NIS-ZA(100+100km) plus voznja po Nisu oko 20-25km sam potrosio 10,7L ...ali dok vozim ovde u gradu,bas kao da vozim tenk....zedan mnogo

 

 

 

 

 

 

Proveri filter vazduha ! mozda je zaprljan pa nemas dovoljan dotok vazduha prema karburatoru tako da ti masina stalno radi u ` masnoj` zoni , kada je sve normalno mozes ocekivati potpuno suv i cement boje ofarban izlaz auspuha kao kod cetvorotaktnih masina , pogotovu posle duze voznje konstantno u 5- toj .

 

Zatim proveri efektivnu (dinamicku ) kompresiju motora , jer mozda tvoj agregat ipak trazi set novih karika , ipak je ta tvoja masina presla 50000 Km pa je i za ocekivati da je efektivna kompresija ipak opala .

 

Isto proveri kako je nastelovan plovak karburatora - jer tacno nastelovan plovak jeste od Izuzetno velike vaznosti za normalan rad i optimalnu potrosnju goriva !

 

Takodje treba proveriti dihtovanje gumenog cela klipcica Saug - a , ta malena gumica na vrhu Saug klipa hoce od starosti da se stvrdne pa da ne zatvara Saug kanal potpuno , tako da je i to ponekada uzrok povecane potrosnje goriva kod MZ agregata .

 

Poz 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Nadam se da se drug "Snajper" neće naljutiti ali njegov MZ deluje prilično oronulo,ipak se sve može srediti uz dovoljno truda,rada i novca.Žao mi je što nema para da pođe (ili dođe) na naš skup ali je obećao da ide na skup u Niš pa ko dođe tamo,videće njegovog MZ-a a ja se nadam i mog MZ-a (ako se nešto nepredviđeno ne desi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

Nadam se da se drug "Snajper" neće naljutiti ali njegov MZ deluje prilično oronulo,ipak se sve može srediti uz dovoljno truda,rada i novca.Žao mi je što nema para da pođe (ili dođe) na naš skup ali je obećao da ide na skup u Niš pa ko dođe tamo,videće njegovog MZ-a a ja se nadam i mog MZ-a (ako se nešto nepredviđeno ne desi).

 

jeste star,i rabljen...ali postavicu slike da vidite kakav je bio pre sredjivanja...prethodni vlasnik ga je izlepio neki nalepnicama,mazan cetkama ,izgledao je kao ciganska cerga...ovo je sad super...mora malo da se ulozi novaca...semerinzi prednje vile,auspuh nov,pinjon i tako jos po neka sitnica...

nema se para za put plus sam u subotu dezurni...u Nis cu 99,9% da dodjem,posto ovaj vikend dezuram,verovatno sledeci necu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja bih ovu temu preimenovao u "heckenschutze MZ - pitanja", čisto da se zna o čijem je motoru reč.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ma izvozi preimenuj, ti si u administraciji... :zvizduk: ne verujem da ce se gosn snajperista ljutiti (a nema ni razloga)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja