Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Suzuki Burgman 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ne fali kymcu nista sem velicine,ne bih ga menjao nikad samo da je malo veci tj udobniji, za po gradu je savrsen ali za duze voznje ne... Pa sam mislio da ga menjam za jednog bugija mada nakon tvog posta i malo cackanja po netu odustao sam od menjaze....

Pazari Xiting 500.

Strahota kako je lepo urađen. Pre neki dan sam probao u ful opremi sa Givi maxia koferom pozadi i kao stvoren je da cepaš gde hoćeš sa tom mašinom a mogao bi polovan za pristupačne pare da se nadje.

Kada sam merio koji da uzmem, taj model mi je zapao za oko ali nisam imao dovoljno sredstava (jelte) da pazarim.

Znači bolje uštedeti neke pare ( mada je to kod mene skoro nemoguće ) i prodati na rano proleće staru mašinu i kupiti uz doplatu nešto tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

dajte bre ljudi, pa dali se uopšte isplati voziti maxi skuter, pa skuteri treba da su ekonomični i praktični, a gde je sve to kad silne novce treba dati za održavanje registraciju i gorivo, ja razmišljam o kupovini maxi skutera, ali sad kad sam se malo načitao utisaka o njima vidim da je mnogo jeftinije voziti neki enduro motor... ne znam nisam pametan stvarno...

 

Ovaj čova piše kako je za generalnu i sve ostalo dao 1000 evra! ALOOOOO!!! EJ bre za kola od 2000 kubika je toliko, yebeš bre skutere ove ako će stalno da te boli glava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Onda kupi nov maxi..ALOOOOO :)

 

e matori moj bih ja, ali ima jedna sitnica koja me sprečava, a mislim da nisam jedini... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

Ne fali kymcu nista sem velicine,ne bih ga menjao nikad samo da je malo veci tj udobniji, za po gradu je savrsen ali za duze voznje ne... Pa sam mislio da ga menjam za jednog bugija mada nakon tvog posta i malo cackanja po netu odustao sam od menjaze....

Pazari Xiting 500.

Strahota kako je lepo urađen. Pre neki dan sam probao u ful opremi sa Givi maxia koferom pozadi i kao stvoren je da cepaš gde hoćeš sa tom mašinom a mogao bi polovan za pristupačne pare da se nadje.

Kada sam merio koji da uzmem, taj model mi je zapao za oko ali nisam imao dovoljno sredstava (jelte) da pazarim.

Znači bolje uštedeti neke pare ( mada je to kod mene skoro nemoguće ) i prodati na rano proleće staru mašinu i kupiti uz doplatu nešto tako.

 

Svaka cast majstore na ovakvom savetu

 

 

Ja se takodje dvoumim izmedju BURGMANA 650 i KYMKO XCITING 500 posto su otprilike slicne cene pomenutih motora :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

izmedju burgmana 650 i xcitinga 500 je velika razlika u cenama, ogromna... pogledaj oglase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Aprilia Atlantic nekada davno,tren.u potrazi

Hteo sam da otvorim temu ali vidim da je doticna o Burgmanu 400 pa cu se nadovezati...

 

Hteo sam da pitam ko je ovde lud, jer mi jedna stvar NIKAKO ne ide u glavu!?!?

 

Gledajuci cene polovnih Burgmana 400 na mobile.de naleteh i na oglase dilera sa novim motociklima i nadjoh da je cena da ne bude zabune AN400 ZA, 2012god. FULL model sa stitnicima za ruke, naslonom za suvozaca i ABS-om 6480 eura, dok je u Srbistanu u sumaru cena doticnog modela 8190 eura.

ZNACI RAZLIKA OD CITAVIH 1710 eura !!!!!

Da ne spominjemo cinjenicu da je u Nemackoj prosecna plata oko 2.000e a kod nas naduvanih 300-tinak eura, cime dolazimo do cinjenice da ga prosecan Nemac zaradi za oko 3 mesecne plate, dok je kod nas potrebno nesto vise od 2 godine ili ti 27 prosecnih plata...

Nema reci kojom bih iskazao svoje gadjenje...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Burgman 400

Pozdrav ljudi! Zanima me gde bih mogao da kupim kocione plocice za Burgmana 400 i da li neko zna cenu? Kupio sam motor prošle godine, promenio sam mu gume, uradio sedište, promenio termostat, akumulator, pre neki dan ga registrovao... Da hoću sada da ga prodam, ne bih izvukao uloženi novac... Imam da prodam njegov original komplet auspuh... Da li nekome treba (ponudite cenu)... Toliko za sadagivemebeer.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
On 5/23/2011 at 14:27, Rusty Pera je napisao:

Nivo se ne meri dok je mašina na štenderu, jer je zadnji točak u vazduhu što govori da je motor blago pognut u napred.

Nivo ulja se meri (razume se) na se ravnoj podlozi na taj način što se postavi na ćopavu nožicu, odvije se čep sa šipkicom i obriše krpom. Motor nagneš od sebe i držiš ga na vagi jednom rukom, sačekaš malo da se ulja stabilizuje i onda samo staviš čep sa šipkom u otvor ( bez štafljenja ) i izvučeš ga napolje.

 

Izvini druze, jes da dizem staru temu (ali sa novim informacijama) ali ovo sto je napisano je totalno netacno.

Ulje se meri dok je burgman na centralnom stenderu! Dokaz ti je slika iz User Manuala.

Takodje, cep se mora zasrafiti!

 

Drugo, svi burgmani pre 2007 imaju problem sa potrosnjom ulja - dokazano.

 

Pozdrav

 

burgman-400.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 22.4.2018. at 23:19, Alexa90 je napisao:

7 godina kasnije, pa ti si fenomen! :jee:

zasto fenomen ???

Mozda je bas nekom pomogao...mnogi ni dan danas iako vec duze voze svoj motor neznaju to...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima,  imam Burgosa 400 04. god. Takodje imam i problem sa anlaserom, nazubi jedan na drugi i ne mogu da pokrenem motor kad hocu da zaverglam cuje se klik i to je to. Zamenuo sam anlaser (nov) kao i taj mali zupcanik(polovan u OK stanju je bio)  br.4  proslo je 3 meseca imam isti problem ponovo nazubi jedan na drugi i ostecejue osovinu anlasera kao i taj zucanik(br.4) .

image.png.2bd8bf701f948a4242c1a7e35ede0fe7.png

image.png.7f61c7b402fb4d583cb31eb9d38ea33e.png

image.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pozdrav i tebi i dobro dosao na forum. Prvo valja procitati pravila foruma i onda nastaviti dalje sa koriscenjem.

U podforumu maxi skuteri postoji tema za burgman 400 koju prati vise ljudi, pa bi valjalo da tamo potrazis odgovore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@kemmp

 

Posto ti se opet isto desava, ocigledno da imas lufta u biksni gde dodje zupcanik kog pokrece osovina anlasera ili ti skini opet i proveri ovalnost.  

Pored toga mozda si dobio luft u samoj osovini anlasera pa dolazi do kosenja i glavljenja zupcanika.

Ako nemas lufta, problem je negde na drugoj strani.

 

Probaj sledece.... onog trenutka kad cujes kliktanje, uzmi i daj direktan +12V  anlaseru i vidi dal ce zavreglati il kliktati. Ako zavergla, nije porblem u zupcanicima, ako i tad klikce.... moze biti problem u zupcanicima ili losoj masi motora (veza aku-ram-agregat).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja