Jump to content

Moto Zajednica

Radio veze - nikad sami na putu

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ja volim kad krči, pršti, zviždi-pišti, pa feding na srednjim, u tome je draž....

 

edit: nisu bile loše te 519ke, samo su imale slabe katode, pukne ko licna. nekako nežna cevka, baš je tražila stabilne uslove.

 

 

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

kontaktiraj najblizi radio klub i nabavice ti ispitna pitanja..videces zanimljiva su i laka...da ti sad ne dajem link saveza da skidas ispitna pitanja,,ne secam se jel imaju sva ili samo primer testa...mada nadji na guglu savez radioamatera srbije pa pogledaj sta tamo ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Iskopah, malo procitah i vidim da ce biti dosta ucenja potrebno :)

Onda ovih dana do radio kluba po jos pitanja, da vidim kada i gde se polaze i naravno cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Koliko vidim vise se ne proizvodi, ali videh par president stanica na limundu i kupindu, ali su skupe kao djavo.

 

Nisam naleteo u prirucniku pa da pitam. Za sta je skracenica CQ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pa da, ne pravi se odavno...da je nisam dobio na poklon sigurno je ne bih kupio. imao sam nekog malecnog CB Master-a, takođe ga poklonio pre par godina, ali ovaj George, me baš vuče da ga probam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Ako imate licencu onda lepo magnetnu antenu na krov i radio u auto :)

Uh, sad moram prvo uciti ovo (leva tabela): http://www.osric.com/chris/phonetic.html

I onda Q kodove.

Jel inace radio klubovi daju neke casove pripreme pred testove ili se samo izadje na test?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

U svakom radio klubu bi treba da mozes da upises kurs za radioamatere i da po zavrsetku kursa polazes za licencu. U Radio klubu Beograd su imali i dobre predavace i dobru literaturu koja je bila vrlo interesantna i za citanje i za ucenje. Mislim da je RK Beograd bio YU1BKL il tako nesto...dosta vremena je proslo od kad sam se bavio time (na zalost). Imam cak i neku klasu polozenu, al se ne secam koju, samo znam da mi je telegrafija isla savrseno : ) Pih, sad vidim da je klub ugasen : http://www.qsl.net/y/yu1bkl/index.htm ... steta... bilo je tu finih ljudi. U svakom slucaju, interesantan hobi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Ja inace nisam jos uvek stigao otici do kluba, jbg, juce ceo dan fax. Videcu danas da li cu uspeti.

Ne kontam kategorije, jel se razlikuju samo po jacini stanice koju smem koristiti? Ili ima tu jos nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ja se uzdao u tebe da ćeš da iščačkaš nešto konkretno, pa da dobijemo okrunjeno :D, inače ova problematika kanda uopšte nije regulisana. i kanda ne treba nikakva dozvola, dok verovatno uređaj treba da zadovoljava neke propise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

prias o cb ili o radioamaterskim stanicama? za cb nisam siguran,ali za radioamaterske uredjaje i antene postoje papiri koje izda ratel.kad polozis i dobijes licencu,podneses savezu radioamatera prijavu u kojoj pise broj vrsta marke uredjaja i antena,serijski brojevi,snage i vrste rada itd...i onda ratel izda dozvolu za te uredjaje i miran si...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

CB. Hvala inace za info.

Radio klub radi utorkom i petkom od 19 do 22 casa, pa cu gledati da odem u petak da se informisem pa cu javiti ovde sta i kako :)

I naravno cenu polaganja posto verujem da je astronomska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

cene su smesne ,polganje je bilo 1000 ili 1500 din do nedavno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ovo ti je neophodno da znaš, tako da se bez znanja ovoga ne pojavljuješ tamo.

Izgleda teško medjutim interesantno je kada kreneš da učiš.

 

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B7%D0%B5%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B0

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

daj ne plasi coveka :) ovo sve ne zna ni predsednik saveza :neznam: nije problem na ispitu videces,tamo je opustena i drugarska atmosfera,uvek ima nekog ko ce da ti pomogne iako je komisija tu,niko ne pravi problem ako ti se pomogne par pitanja ...niko od tebe nece ocekivati da znas prefikse svih 300 i nesto drzava po dxcc listi...to polako udje u glavu tokom bavljenja radioamaterizmom...predlazem da polozis prvo 2. klasu pa posle 1 ako te povuce,jer mnogi ceo zivot ne mrdnu od 2. klase jer ih zadovoljava da pricaju sa kolegama tu u lokalu...pa ako ti se svidi rad sa stanicama iz celog sveta-napadaj prvu klasu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Koliko sam shvatio, kolega polaže za radio-amatera. Za to mu je potrebno znanje M.azbuke i ostalih skraćenica, jer se za CB - ne polaže! Ne znam kako je sada na polaganju, ali nekada su "izuvali" na ispitu. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ja sam razumeo da kolegu bullet, zanima CB tehnika, kao i mene, gde sad da učiem telegrafiju kad mi vreme nije, a nebih je ni koristio. CB to ni ne uslovljava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

http://www.rtvforum.net/thread-1269-post-31531.html

 

post#14

 

"Na pitanje vezano za dozvole za CB radio stanice upuceno RATEL-u dobio sam sledeci odogovor:

 

 

Postovani,

 

Koriscenje CB radio stanica nije u potpunosti regulisano u Srbiji.

RATEL je uradio predlog Pravilnika koji smo poslali nadleznom Ministrstvu

ali adekvatno resenje nije nadjeno. Nas predlog je bio da se CB stanice u

Srbiji koriste bez dozvole.

Prema predlogu, za stanice snage do 4W bice potrebno samo evidentiranje.

Nece biti dozvoljeno koriscenje nestandardnih i radio-stanica sa vecom

snagom od propisane."

 

:zdravo:

 

Za polaganje pročitati i post #24

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

ja sam razumeo da kolegu bullet, zanima CB tehnika, kao i mene, gde sad da učiem telegrafiju kad mi vreme nije, a nebih je ni koristio. CB to ni ne uslovljava.

 

Za CB ti ništa od ovog nije neophodno, ali je lepo i korisno znati, pogotovo na CB-u kada su loše veze i kada ne želiš da okolina zna o čemu pričaš (sediš sa ženom u sobi, a pričaš sa švalerkom :nanana: )

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Vidim onda nista od CB-a, sto znaci da nastavljam po planu za radio amatera. Jos kluba da se dokopam, ali kao sto ste videli iz mog posta, imaju nezgodno radno vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

sada ni za jednu klasu,a ima ih 3,nije potrebno znanje telegrafije..sve je manje radioamatera pa mozda zato.1 klasa moze da radi na svakom amaterskom bandu,2 samo na uhf i vhf-u metrima ,0,7m i 2m,treca klasa sve sto i druga plus moze na kt ne secam se tacno koji bandovi,znam da ne sme na dx prozore,i ima prefiks yu4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja