Jump to content

Moto Zajednica

Radio veze - nikad sami na putu

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ili...

 

Iseces postavu iz kacige oko tog uveta gde drzis tu bubicu. U krajnjem slucaju malo zagrejes kacigu u predelu uveta i malo je prosiris na tom predelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Savane, pričam o debeloj i velikoj slusalici od dosta tvrde plastike koja strašno žulja, bila još kaciga na tome ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma ja se šalim samo. Mislio sam da je to više nego očigledno ali sad nisam više siguran pa ajde da naglasim pre nego stvarno neko posluša moj ‘savet’.

 

A za zuljanje te potpuno razumem. Mene zuljaju i po meri izradjene otoplastike, ali nekako sam sebe nateram da ih nosim. Pogotovu od zadnjeg pregleda gde je ustanovljeno blago oštećenje nekih frekvencija. A nepovratno je..

 

A mogu da zamislim kako to tek zulja..

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

U međuvremenu mi je stigla Nagoya 771 ali još uvek nisam rešio kako ću da namontiram stanicu na motor.

Kofer nije opcija jer ga ne nosim na vožnje, samo smeta na off-u.

Najverovatnije će da završi u fišekliji tipa ove pa na rame, sa fabričkom antenicom:

 

 

A 771 ću koristiti stacionarno i pešaka. Videću još, ništa nije odlučeno dok ne položim klasu.

 

A kad sam već pomenuo, može li neko od RA odavde da me konkretno uputi gde i kome da se obratim u vezi polaganja? Beograd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Što se tiče diskoteke za nokšir, ja sam u moju MX kacigu ugradio ovo:
 

 

Nema neke velike veze sa stanicama ali kad je već neko gore pomenuo.

 

Odlično se čuje, jasno i glasno, mnogo dugo drži baterija, brzo se konektuje na telefon..

Meni služi uglavnom da slušam navigaciju kad prolazim kroz neku civilizaciju, muziku ne puštam, na pozive se javljam retko.

Jedina mana je što je taster za uključivanje suviše mekan pa uključujem i kad hoću i kad neću.

Da bih ugradio ovo u kacigu, morao sam da produbim umetke od stiropora koji unutar kacige idu preko ušiju. Vade se na čičak pa mi je posao bio veoma olakšan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Лорде, ако Тошин бунар није далеко, могу да помогнем. Конкретно, РК НБГ, Булевар Зорана Ђинђића 144.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ахаа, нема табле јер један од нас двојице лупа глупости. Мала помоћ: Ниси ти.

Врло добро, сада када је то рашчишћено, зваћу да питам када имају нови курс.

А свакако би било добро да одеш у понедељак у 18 тамо да се упознаш са свиме и да ти можда и неку литературу препоруче.3bd9b9a7998bebee734637f486d79af4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Nešto se razmišljam da do proleća napravim spravu - interfon koji bi imao ulaze za stanicu, telefon, navigaciju, a na drugoj strani slušalice i mikrofon.

Ovi bluetooth headset-ovi su zanimljivi, ali bih da smanjim zračenje oko glave  :lud:

Trenutno eksperimentišem sa malim zvučnicima:

image.png.53cd11a3f93f92bd8bf03a3dca70c308.png

 

Ovaj u sredini crni je od headset-a.

Najbolje se čuju ona dva desno. Uzeo bih i neke veće slušalice za kompjuter da probam (samo zvučnik).

Ideja je da ima koliko, toliko dobar zvuk zbog muzike.

Ako odmaknem dalje od ideje, verovatno ću pokrenuti novu temu. Sugestije su dobro došle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Конструктивно- ништа.

Морална подршка- држим палчеве, ово блутут док се све исповезује, прође ме воља за вожњом.

Закерање- а шта са силним кабловима? Ко ће то да откачиње са рукавицама и да их се сети сваки пут?

 

 

Ух, сада ми паде на памет (а вероватно си тако и замислио, него ја споро палим) један кабл у комуникацију, па се он грана при крају у више комада за све уређаје који би комплетно стајали у танк торби, нпр. Изводљиво?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

@mradomir ti hoćeš da napraviš neku vrstu Autocoma? Naš dobri @joska je napravio do sad jedno dvadesetak takvih komunikacija sa ulazom za mobilni, radio stanicu, GPS, MP3 plejer i izlazom za dve kaciZe. Sve se napaja sa 12V i radi izvrsno, samo moraš da lepo složiš i upakuješ dolazne i odlazne kablove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 1 minut, Arakis je napisao:

@mradomir ti hoćeš da napraviš neku vrstu Autocoma? Naš dobri @joska je napravio do sad jedno dvadesetak takvih komunikacija sa ulazom za mobilni, radio stanicu, GPS, MP3 plejer i izlazom za dve kaciZe. Sve se napaja sa 12V i radi izvrsno, samo moraš da lepo složiš i upakuješ dolazne i odlazne kablove :)

To je to što mi treba, kontaktiraću ga :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 9 minuta, Zuba87 je napisao:

Ух, сада ми паде на памет (а вероватно си тако и замислио, него ја споро палим) један кабл у комуникацију, па се он грана при крају у више комада за све уређаје који би комплетно стајали у танк торби, нпр. Изводљиво?

Tačno tako. Jeste zapetljancija sa kablovima, ali radije bih to podnosio nego da mi zrače mobilni, bluetooth (2 puta) i stanica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 2/8/2019 at 4:23 PM, Zuba87 said:

Ахаа, нема табле јер један од нас двојице лупа глупости. Мала помоћ: Ниси ти. emoji3.png

Врло добро, сада када је то рашчишћено, зваћу да питам када имају нови курс.

А свакако би било добро да одеш у понедељак у 18 тамо да се упознаш са свиме и да ти можда и неку литературу препоруче.3bd9b9a7998bebee734637f486d79af4.jpg

Zovem, niko se ne javlja. Pecaću ih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Чуо сам се са Иваном (секретар клуба) пре неких пола сата.

Каже да ће бити тамо око 18:10-18:15.

Има још пар људи кључ, па није фрка и ако дођеш мало раније.

Постоји нека фрка са РАТЕЛ- ом, па се чека на лиценце мало дуже, али све ће ти лепо објаснити на лицином месту

Ако случајно не можеш да будеш тада тамо, писаћу овде све информације које сам добио...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Radim do 16, jedino da izblejim na poslu još tih 2 sata :takoje:

Bolje ti piši ovde za sad a ja ću otići kad budem imao malo više energije (manje posla).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ок, 'вако стоје ствари:

Курс ће се организовати средином или крајем марта, након тога се полаже испит у просторијама радио клуба.

Е, сада, проблем се јавља при изради лиценце (пластична плочица) јер је Државна ревизорска институција (на неки притисак или шта год јер се преко деценију тако радило) забранила Савезу радиоаматера Србије да издаје исте.

Савез је то радио по амину РАТЕЛ-а, а сада РАТЕЛ сам мора то да ради и то изгледа отприлике овако:

Задужен један човек за РА лиценце, који има још брдо посла и речено му је да се не замара са нама и да нас остави за крај. А државном послу крај нико никада видео није.

Ове године је издато неких 5-10 лиценци (положило је далеко више људи), а Савез је раније био способан да у дану изда преко 30.

Такође, укинуће се ускоро друга класа, па ћеш полагати за трећу или прву (у зависности од предзнања и афинитета).

Сигурно сам нешто пропустио да кажем, разговор је трајао 45 минута... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Auh.

Cenim da će biti previše čekanja a meni bi licenca najviše bila potrebna za jun, da mogu legalno da iznesem i eventualno koristim stanicu van srb.

Avaj, vidim da ću da kupim i jednu BF-T1 za put a licencu kad mi odštampaju, biće...

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, прва класа треба за коришћење станице ван земље.

Питао сам Ивана да полажем за прву (друга сам), баш из тог разлога, али он каже да нема потребе да се замарам тиме и да, нико од РА није имао проблем у иностранству са ручном радио станицом (ако није отварао репетиторе и ако је користио дозвољене опсеге), ако је имао било коју лиценцу код себе.


Лорде, ако положиш у марту, има наде да се нешто промени до јуна и да добијеш лиценцу. Нада умире последња :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ma naravno.

Ja sam kupio UV82 i 771 antenu, kombinacija koja baca prilično daleko na oba opsega. Što ne bih koristio i repetitore ako ne daj Bože bude potrebe (samo za zvati u pomoć). Ili iz srbije, u raznim situacijama, nepogode, kojekakve akcije...

T1 ima značajno manju nazivnu maksimalnu snagu, neizmenljivu antenicu i izgleda bezazleno, kao dečiji toki-voki ili jeftina PMR staničica :) Ne znam 100% pouzdano da li i ona može da se kači na repetitore...

 

E sad, da li su pmr kanali u svakoj zemlji u okruženju isti ne bih znao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja