Jump to content

Moto Zajednica

Radio veze - nikad sami na putu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvinjavam se na upadu u temu ali ovi vasi pozdravi podsetise me na Dragoslava YU1AW po cijim sam semama i uputima nekada 2.4Ghz antene pravio, covek enciklopedija...

 

Pozdrav Nenad .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Pozdrav od YT1NOS

Na kojoj frekvenciji slusas hitnu?

Inace Baofeng mi se pokazao i vise nego odlicno. Imam 2-3 god star uv-5r+ koji i dalje radi i 4 kom 888-s koje mi sluze za posao. Sledeca kupovina ce biti opet baofeng al sa navodnih 8W snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

zamal da zaboravim da treba da se pohvalim! zimus sam popravio mog CB prezidenta; kako nisam mogo da nađem izlazne 2SC sa deklarisanim karakteristikama, stavio sam neke fetove od 150 dinara, i na lažnom opterećenju daju kanda skoro punu snagu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Kolko visim na ovom forumu a tek sad vidim ovu temu. Na zalost, nisam odmakao dalje od YU1BKL al behu to lepa vremena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Uf uf uf 2007 jao sine moj sad citam a suza putuje, 12 godina je proslo od kad sam klice isao uzet u vrtic....da bilo je to daaaaavno evo ih sad narasali su za ne prepoznat...sta rec echolink je tada bio montiran u Rovinju na Monviu QRG 145.400Mhz ako se dobro secam...pricalu smo o svemu mladj smo bili a tvoje princeze jos nisu bile u planu evo ih sad vec su velike...vreme leti...zao mi je da sam tek sad nakon toliko godina procitao ovaj tvoj post...lepo te pozdravljam i naravno pozdravljam sve bikere kolege radio i ne radiamatere. GL DE 9A6NFG LOK JN65TB 73

 

Inviato dal mio SM-G610F utilizzando Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

И ја сам на Баофенгу УВ5р. Мењао бих га тек када испусти душу, до тада сасвим добро одрађује посао.

 

73 и, свакако, 88.

 

 YT1ANO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
11 hours ago, Zuba87 said:

И ја сам на Баофенгу УВ5р. Мењао бих га тек када испусти душу, до тада сасвим добро одрађује посао.

 

73 и, свакако, 88.

 

 YT1ANO

koliko ti drži baterija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Око 6-7 месеци :):):)

Користим га искључиво на вежбама радио клуба за реаговање у ванредним ситуацијама.

У мом друштву нема никога ко жели да се бави тим хобијем. Пприликом роњења и није баш практично користити га, те ми служи за “не дај Боже” ситуације.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
22 hours ago, Lug said:

koliko ti drži baterija?

Na uv5r baterija drzi ceo dan upaljena bez problema. Ja je koristim za komunikaciju sa suvozacem i posle celodnevne voznje moze svirati FM radio do kasno u noc. Pritom meni je pozitivno kod nje sto je zapustim zimi (ostavim napunjenu) i na prolece je aktiviram i nisam primetio ostecenje baterije u smislu gubitka kapaciteta.

Prezadovoljan sam baofengom, doduse ja sam amater neznalica, ne koristim nikakve napredne funkcije kojih verovatno ima.. takvo je moje iskustvo sa uv5r.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

hvala za ibfo. ja imo pre 3-4 godine, i od prvog dana nije radio kako treba. potpuno puna, posle sat-dva ode na pola, i jedva izdrži ceo dan.,, tj pola dana/12 sati. prekjuče nabavih drugi, i vidim druga priča. juče sam je potpuno ispraznio(čuo sam da tako treba) i napunio i sad merimo vreme.al reko aj da vidimo kako je kod drugih primeraka iz iskustva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма какви, не сме тако, мени држи дуже од дана.

Неколико месеци чучи у ормару, укључим је, све три цртице напуњене, после 7-8 сати комуникације (више пријем него предаја) има у најгорем случају две цртице.

 

Такође, никога другог у клубу нисам чуо да кука на батерију било ког Баофенга.

Стварно не знам колико би ми држала да сам је користио два дана узастопце, али сам је само једном видео празну- тог дана када сам је купио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

П. С. Ако ти није цимање, дођи до мене, на Карабурму или у центру да се нађемо, да ти дам Јао-Бао на пар дана, да можеш да упоредиш у истим условима твоју и моју станицу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

sad ga upoređujem sa 82kom, nego nisam se tetio da ih odmah uključim oba pa nek tandrču u špajzu dok neki ne utuli! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017

Sta je trenurno najbolje od Baofenga sto se moze kupiti u Srbiji? Ili naruciti, ako je neophodno...


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja