Jump to content

Moto Zajednica

Radio veze - nikad sami na putu

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Zemun polje
  • Motocikl: YAMAHA XJ900

Jel se na kraju saznalo da li se CB uredjaji smeju koristiti? Ili stvarno nema nista u zakonu?

Koristiš na rizik. RATEL je napravio pravilnik o CB-u ali već 5 godina traje njegovo usvajanje. 73 od YT1VWB
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

@scuba

Ma nista batana,nema loso-salim se i ja!Samo mi je drago da vidim da ima interesovanja za hobi koji maltane obozavam i poistovecujem sa mojom ljubavlju prema dvotockasima!!!kad bi me neko primorao da odlucim sta vise volim r.uredjaje ili 2 tocka,bilo bi mi veoma-veoma tesko!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Pozdrav svima,a posebno drugarima amaterima,tek sad otkrih ovu temu.Drago mi je vidim da jos ima zainteresovanih za ovaj predivan hobi.Sve je pocelo sa CB-om,sto i danas traje, a onda po redu,to kad uhvati nema stajanja :jee: Sto rece Grom mrtva trka izmedju 2 tocka i r.uredjaja!

 

73 de YT1PDB

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Imam ja,Wouxun kg uvd1p mali duo bander,doduse nisam ga kupio kod Milana,i mogu ti reci da sam za tu lovu zadavoljan,baterija i posle tri godine drzi uz dosta razgovora 2 dana,sam kvalitet plastike i izrade je na zadovoljavajucem nivou imajuci u obzir da je to kinez,bio sam skeptican u pocetku ali evo sluzi me odlicno.Mogu ti reci da mi na 2metra bolje okida od gp300. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ja danas poručio Baofeng UV-5R, pa kad stigne. nemam nikakvog iskustva sa tim uređajima pa ni ne znam šta da očekujem. računam da će biti dobar za te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ti kinezi kako te sreca posluzi,neki odlicni a nekima losa modulacija .pozz od YT3KTT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

73 de YU1NY :zdravo:

 

 

Dragi prijatelju, OP Rajko YU1NY velika ti ''sedmica trojka'' :zdravo: . Pošto ima lokalni QRM odoh QSY. YU1RVB OP Borislav.:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

Posto sam i ja pazario"kineze"(u pitanju su zonton999 1-uhf i drugi vhf) mogu reci da sam prezadovoljan odnosom cena-kvalitet!vec dve god posedujem navedene uredjaje i posle tolko maltretiranja(bilo je i ispadanja iz dzepa i padova raznih-samo ga pokupim vratim bat u leziste i cepaj dalje) rade extra! Koristim ih na poslu tj kupio dole kod nas i doneo ovde u ch gde ih koristim na gradilistu(posto radim sisteme ventilacije) tako da su mi nuzno potrebni.Inace nabavio sam ih od Milana iz Pirota posle kraceg natezanja tipa:saljem sutra,u ponedeljak i tako....Sto se tice duo band uredjaja i nisu se bas nesto extra pokazali...ali koliko para toliko muzike!mislim da sam nekom pomogao sa svojim iskustvom,ako nekog nesto konkretno zanima neka pita ,tu sam ako mogu da pomognem!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ne znam sto ste se tol`ko poplasili oko oduzimanja uredjaja.... Ne znam da je ikom oduzet ukoliko nije drndao pandure ili neke druge sluzbe.

 

Svaki normalan radio amater ce vas prihvatiti i na uhf i na vhf RA bandu ukoliko se ponasate korektno, da ne kazem ukoliko nemate pojma, a verovatno ce biti raspolozeni da vas uvedu u pricu..Tako su na bandu nastala neka jako lepa prijateljstva, pa su ljudi ispolagali potom ispite ako su zeleli da se, da tako kazem, registruju i da sve bude po PS-u. Ja sam sa nekolicinom poznatih RA, godinama koristio uredjaje bez dozvole, pa smo se smislili kako je koji imao vremena. Sada neki od njih imaju brdo veza po takmicenjima, i niko im nikad nije rekao "secam se da si nekoc koristio uredjaj bez dozvole".

 

Znaci kad kupite toki voki ne mlatite po gradu s njim, manite se repetitorskih kanala (samo slusanje) i lagano od kuce razgovorom do pobede....;) Ako vam se ne svidi, lakse je da batalite celu pricu nego da ste izgubili brdo vremena na polaganje i sve bacili niz reku....

 

Ne kazem da je ovaj put pravilan, ali je bio moj put...

 

Svaki kanal ima neke svoje ljude koji su ga "prisvojili" pa gde nadjete dobru ekipu, tu se zadrzite;)

 

Najsladje je kad se s nekim skontate pa posle nekog vremena i upoznate....

 

Da ne pricam o korisnosti uredjaja, ako zanemarimo druzenje. Svako od radiO amaterizma uzme ono sto mu odgovara.

 

Policija slusa sve kanale btw.....ali to im je posao. Mislim da im nije posao da jure novajlije entuzijaste:)

 

Ako neko bas nema pametnija posla 1moto3.gifnek cimne bilo koga na 145.425 Mhz (DUH,DOX,KU BOZA,REA,FAA, ...)...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ne znam sto ste se tol`ko poplasili oko oduzimanja uredjaja.... Ne znam da je ikom oduzet ukoliko nije drndao pandure ili neke druge sluzbe.

 

Svaki normalan radio amater ce vas prihvatiti i na uhf i na vhf RA bandu ukoliko se ponasate korektno, da ne kazem ukoliko nemate pojma, a verovatno ce biti raspolozeni da vas uvedu u pricu..Tako su na bandu nastala neka jako lepa prijateljstva, pa su ljudi ispolagali potom ispite ako su zeleli da se, da tako kazem, registruju i da sve bude po PS-u. Ja sam sa nekolicinom poznatih RA, godinama koristio uredjaje bez dozvole, pa smo se smislili kako je koji imao vremena. Sada neki od njih imaju brdo veza po takmicenjima, i niko im nikad nije rekao "secam se da si nekoc koristio uredjaj bez dozvole".

 

Znaci kad kupite toki voki ne mlatite po gradu s njim, manite se repetitorskih kanala (samo slusanje) i lagano od kuce razgovorom do pobede....;) Ako vam se ne svidi, lakse je da batalite celu pricu nego da ste izgubili brdo vremena na polaganje i sve bacili niz reku....

 

Ne kazem da je ovaj put pravilan, ali je bio moj put...

 

Svaki kanal ima neke svoje ljude koji su ga "prisvojili" pa gde nadjete dobru ekipu, tu se zadrzite;)

 

Najsladje je kad se s nekim skontate pa posle nekog vremena i upoznate....

 

Da ne pricam o korisnosti uredjaja, ako zanemarimo druzenje. Svako od radiO amaterizma uzme ono sto mu odgovara.

 

Policija slusa sve kanale btw.....ali to im je posao. Mislim da im nije posao da jure novajlije entuzijaste:)

 

Ako neko bas nema pametnija posla 1moto3.gifnek cimne bilo koga na 145.425 Mhz (DUH,DOX,KU BOZA,REA,FAA, ...)...

:lol: taman kad sam teo da razbijem mog baofega, a ono proradi saobraćaj na 145,425, a ja mislio mrtav mi radio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Hahah...analoogni radioamaterizam je jadan ostatak sad u 21 veku, al ajd...

 

I ja bi uzeo neka dva komata da imam za kop, tipa baofeng, a ako nekom istrci baKterija za gp 300 motorolu nek mi javne, moja je kapput. A ti se javni na mob kad si na 17 om simplexu da se cujemo , saljem ti mob u inbox , a pozivni je yt1dox.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Samo da pozdravim sve i da izrazim nevericu da za sve ove godine koliko pratim ovaj forum,

tek sada vidim ovaj topik.

 

4N7DR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ma crko mi pre godinu dve. pre mesec uzeh drugog UV82, bolji od 5ice, a skoro duplo jeftinije. a čuvam i presidenta georga CB, i ima saobraćaja povremeno. na parče žice. i šta će mi bolje od baofenga, ionako nemam licncu za korišćenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Hm nisam znao za ovu temu. 

Na kom kanalu ste? Ja ponekad slusam R.amatere mada cisto da upalim stanice, bas je retko koristim.. kad sam kupovao mislio sam da cu vise koristiti kad ono.. 

Imam baofeng uv5r. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja