Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko Sky off road.

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamasaki ym50gys

E ovako, nisam video da postoji slicna tema, pa sam otvorio novu. Pre svega hteo bih da zahvalim svima koji mi budu pomogli u resavanju svog problema.

Dakle radi se o Sky off road, kupljen avgusta 2010, ocekivao sam vise od ovog motora, i pokajao se sto sam ga kupio, ali nebitno...

Radi se o tome da motor dok je hladan radi lepo, ali posle oko 600-700 metara kada se zagreje, krene sam da se gusi, ne prima gas, i ugasi se na kraju. Posto sam na praksi u citroenovom servisu, majstori nisu imali nesto posla,pa su hteli da ga pregledamo da vidimo sta je. pregledali stuju,bobinu i sve kao dobro, skinuli svecicu, ona je bila garava, ali je bacala varnicu , ali je takodje bacala varnicu na preko sestougaone glave navoja na sasiju, majstor mi je rekao da je probila svecica i da kupim drugu. zamenio sam je sa NGK7HSA tako nesto, i primetilo se da bolje radi, prima gas, ali takodje samo dok je hladan, kada se zagreje opet ista situacija.

Pricao sam danas sa profesorom u skoli koji predaje elektricne i elektronske sisteme na vozilima, kaze da vidim da se nije zaglavio leptir vazduha, pa je stalno u rezimu zagrevanja, ili da nastelujem karburator jer je bogata smesa. Istina trosi mi cak oko 4l na 100km, jeste nenormalno ali nemam pojma.. Ako neko zna ili je imao slicnih problema bio bih zahvalan da odgovori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да имаш Томос, рек'о бих ти да ти је црк'о кондензатор. Симптоми за то су такви какве си поменуо.

 

Чисто ради пробе скини ту капицу свећице са тим лимом и постави пластичну.

 

И провери отпоре примарног и секундарног калема бобине и напарави пробу са неким другим ЦДИ-јем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamasaki ym50gys

Да имаш Томос, рек'о бих ти да ти је црк'о кондензатор. Симптоми за то су такви какве си поменуо.

 

Чисто ради пробе скини ту капицу свећице са тим лимом и постави пластичну.

 

И провери отпоре примарног и секундарног калема бобине и напарави пробу са неким другим ЦДИ-јем.

 

otpor izmedju namotaja je 3.5 oma a to sa kapicom nisam najbolje razumeo, kako plasticnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Na tog Sky ja se svi zale da je jako los. To sto ti profesor reke me je najrealnije, Kad kazes da nece da ide vruc, bilo kom motoru kad das sauh dok je vruc, ugasicese, drugo sa sauhom vise trosi. Probaj, prekontrolisi sauh, jer da je struja logicno je da isto radi i hladan i vruc, po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamasaki ym50gys

Hvala na savetima, sauh sam proverio normalan je ali je izgleda karb lose bio nastelovan tj smesa je bila prebogata. verovatno taj koji ga je stelovao je to radio dok je bio hladan, pa je hladan radio normalno a kad se zagreje.... sad ja ne znam tacno da procenim koliko treba odvrnuti/zavrnuti sraf za regulisanje smese ali sam ga odprilike po zvuku i mirisu podesio... isao sam da ga probam jedan krug 1km offroad, nekih 2 km asfaltom, zagrejao se ali se nije gusio,ali mi se cini da slabije vuce, ali otom potom to ce se nastelovati vec.

Skinuo sam svecicu posle voznje i cini mi se da je malo vise garava, ali samo u predelu onog kanala, elektrode su ciste, moguce da je od ranije, nije stigo da se ocisti 1neznam.gif. stavljam slike za koji minut da vidite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Zavrnes diznu za smesu skroz do kraja i onda vratis nazad oko 3 kruga.

Upalis i odvrnes malo sraf ler gasa da spusti obrtaje tek da se ne ugasi, oko 600 rpm.

Onda sa srafom za smesu trazis gde ima najlepsi ler,da se ne treska i da radi mirno i sto ujednacenije. Takodje probas sa turiranjem da lepo prima gas od pocetka do kraja povlacenja poluge gasa,bez prekida i pucanja. Kada nadjes najidealniji rad to je to,diznu vise ne diras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamasaki ym50gys

6gbKN_odozdo.jpg

By vidoje93 at 2011-05-18

 

 

JT59G_karburator.jpg

By vidoje93 at 2011-05-18

 

Evo ovako izgleda karb

 

 

3mZXX_svecica.jpg

By vidoje93 at 2011-05-18

 

Evo i svecice, nzm dal je normalno da je ovoliko garava, nece lepo da fokusira aparat 'bem mu... :D

 

 

Fd2PX_dsci0024c.jpg

By vidoje93 at 2011-05-18

 

 

VlCJY_dsci0023ac.jpg

By vidoje93 at 2011-05-18

 

e voleo bih da mi neko kaze koji je ovo uredjaj, ne znam cemu sluzi ima jednu cev iz glave a drugu u usis, ima jos jedno crevce koje je slobodno u vazduhu. Kontam da je neki fazon kao EGR ventil ili tako nesto.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Пластична капица? Па лепо - она која нема лимену навлаку преко пластичне капице. ;)

 

То последње би требало је обична смог-пумпа (тако то вентилче изгледа на неким другим моделима које сам видео), али што су лудаци спојили са главом, а не издувном граном - не знам. Ја бих пробао да то и околна цревца скинем, рупе зачепим и видим смета ли то раду мотора (биће чудо ако лошије ради).

 

Пошто изгледа да ниси баш невешт, изгледа да ћеш сам успети да подесиш карб. Пази да од пребогате смеше не одеш на супротну страну - у сиромашну. Тада се проклетиња више греје, што изгледа да баш погађа овај модел машинице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamasaki ym50gys

Пластична капица? Па лепо - она која нема лимену навлаку преко пластичне капице. ;)

 

То последње би требало је обична смог-пумпа (тако то вентилче изгледа на неким другим моделима које сам видео), али што су лудаци спојили са главом, а не издувном граном - не знам. Ја бих пробао да то и околна цревца скинем, рупе зачепим и видим смета ли то раду мотора (биће чудо ако лошије ради).

 

Пошто изгледа да ниси баш невешт, изгледа да ћеш сам успети да подесиш карб. Пази да од пребогате смеше не одеш на супротну страну - у сиромашну. Тада се проклетиња више греје, што изгледа да баш погађа овај модел машинице.

 

Hvala lepo na savetima i posvecenom vremenu, nisam bas nevest, ispraxovo sam se u servisu a i sa alatom i raznoraznim masinama sam u kontaktu od malena. Pozdrav 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamasaki ym50gys

Пластична капица? Па лепо - она која нема лимену навлаку преко пластичне капице. ;)

 

То последње би требало је обична смог-пумпа (тако то вентилче изгледа на неким другим моделима које сам видео), али што су лудаци спојили са главом, а не издувном граном - не знам. Ја бих пробао да то и околна цревца скинем, рупе зачепим и видим смета ли то раду мотора (биће чудо ако лошије ради).

 

Пошто изгледа да ниси баш невешт, изгледа да ћеш сам успети да подесиш карб. Пази да од пребогате смеше не одеш на супротну страну - у сиромашну. Тада се проклетиња више греје, што изгледа да баш погађа овај модел машинице.

 

Hvala lepo na savetima i posvecenom vremenu, nisam bas nevest, ispraxovo sam se u servisu a i sa alatom i raznoraznim masinama sam u kontaktu od malena. Pozdrav 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Да имаш Томос, рек'о бих ти да ти је црк'о кондензатор. Симптоми за то су такви какве си поменуо.

 

Чисто ради пробе скини ту капицу свећице са тим лимом и постави пластичну.

 

И провери отпоре примарног и секундарног калема бобине и напарави пробу са неким другим ЦДИ-јем.

I ja bih rekao da je to, mene je motorna testera isto tako zezala, zamenio sam platine i kondenzator i resio problem... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja