Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500e ili Kawasaki GPZ 500s

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Zanimaju me razna misljenja o ovim motorima, sta je bolje-pouzdanije, lakse za odrzavanje... Pisite sve, i lose i dobro, sve je dobrodoslo... :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

imam ja zzr 500 iz 90 god u fabrickom stanju to ti je jos zanimljivije od uloga zadnje plocice i da se registruje posto je samo ocarinjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

GPZ je jači (60ks) i malo komplikovanjiji, jer ima dva diska, duplo više ventila i vodeno hlađenje.

GS je slabiji (50ks) i nešto malo lakši i jeftiniji za održavanje, jer ima vazdušno hlađenje, znači ne treba kontrolisat antifriz, a i djelovi su malo jeftiniji, mada ako imaš za GSa imaćeš i za GPZa, razlika je zanemarljiva.

 

Pouzdanost je tema lupanja od kad postoji ovaj forum, ljudi valjaju gluposti ko da su eksperti i iznose mišljenja o održavanju motora koje nikad nisu posjedovali. Za GPZa starijeg od 94 je poznato da magnet oće da se razleti (rješeno na modelima poslje 94, na način da ne postoji teoretska šansa da se ikada pokvari), tako da te starije preskoči, a s obzirom na FJCharlie-jeva i Nix-ova iskustva pri kupovini GSova, takođe ciljaj mlađe, pošto su stariji prošli sito i rešeto.

 

Inače su oba motocikla prosta da prostiji ne mogu biti, laki i jeftini za održavanje, laki za vožnju, oba preporučeni kao početnički motori, oba u proizvodnji preko 20 godina sa minimalnim izmjenama.

 

Izbor između ova dva zavisi samo od ličnih afiniteta i želja, neko voli plavuše neko crnke, uglavnom probaj oba pa odluči šta ti se više sviđa.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

imao sam oba, super motori za male pare, jedan malo jaci drugi malo slabiji, ali obojica ce valjano obaviti svoj posao, kojeg god uzmes neces se prevariti, GPZ mi je bio udobniji od GS jer ima sire sediste,

sve ostalo je arnyman rekao :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

FJCharlie-jeva i Nix-ova iskustva pri kupovini GSova, takođe ciljaj mlađe? Sta je mana kod tih starijih posto bih bas starije uzeo, i od koje god je taj problem resen? :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mana im je što su se uglavnom dosta sretali sa domaćim mehaničarima, a način na koji su rešavali neke nedostatke su da padneš na dupe. Kod FJCharlia su recimo stavljeni drugi karburatori i nismo mogli da nađemo kako se šteluju. Al to i nije tako strašno, snašli smo se. Kad je Nix kupovao motor pogledali smo nekoliko GSova, jedan je imao "nove" polovne gume, nešto je s vremena na vrjeme zvečalo u mašini, lik koji ga je prodavao nije imao pojma ko je vlasnik itd. Problem je takođe što ti jeftiniji motori lako promjene nekoliko vlasnika u kratkom vremenu i onda dok otkriješ na koga se vodi motor ima da rodis mečku. Jedan koji smo gledali je bio nešto kao sredjivan, kad smo skinuli sjedište otkrili smo da je cela konstrukcija repa napravljena u kućnoj radinosti, a kad su završili sa varenjem zaboravili su da je bar malo zamažu bojom. Vidilo se i da je tabla sa satovima skidana i struja nešto ispovezivana navrat na nos, pola žica je zapinjalo i kidalo se.

 

Inače neko je spomenuo nekad negdje da je zaštita od rđe poboljsana poslje 92-93, ovo sam davno čuo i ne znam koliko je tačno, FJCharliev je bez rđe iako ga jedino kiša pere.

 

Nix je uzeo model iz 2000 i bolji je za klasu od svih ovih koje sam do sad probao i naveo, i bolje se vozi i udobnije mu je sjedište, sve je u generalno boljem stanju, a nije toliko skuplji da je nedostizan. Strpi se malo, ne zaleci se i naici ce nesto mlado i povoljno.

 

P.S. FJCharlie je uzeo 88godište za 600Eura + registracija, gume, lanac i lančanici(400Eura) plus rad na njemu da se sve ušteluje i dovede u red. Nix je uzeo 2000godište za 1550Eura, registrovan do oktobra sa dobrim gumama i lancem/lančanicima koji su možda na pola svog vjeka. Pa ti vidi šta se kome isplati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

@ arny, svaka tebi chast, detaljno objashnjeno :takoje:

 

GPZ je jači (60ks) i malo komplikovanjiji, jer ima dva diska, duplo više ventila i vodeno hlađenje.

i ima dobosh nazad ;) da se odmah ogradim, to ima stari model :P

GS ima diskove i napred i nazad :nanana:

 

elem, shto se tiche GSa, vako...

moj je 91 a ne 88, 88 je u saobrachajnoj jer je bilo komad jeftinije cariniti 3 god stariji motor, ne znam zashto ali tako je uradjeno.. e sad bio je u voznom stanju (taman do kuche, dalje je bilo rizichno :lol: ) troshkove je arnyman izneo, imam josh lanac bregaste i shtelovanja kojekakvih ali to je to. da i da dodamo na spisak i rezervoar koji sam struchno razneo :jee:

e sad, taj shto ti je gore opisan

...jedan je imao "nove" polovne gume, nešto je s vremena na vrjeme zvečalo u mašini, lik koji ga je prodavao nije imao pojma ko je vlasnik itd. Problem je takođe što ti jeftiniji motori lako promjene nekoliko vlasnika u kratkom vremenu i onda dok otkriješ na koga se vodi motor ima da rodis mečku.

ajde shto gume nisu gume, shto se ventili chuju ko da neko kashikom udara po loncu i shto lanac zvechi ko 50 zvecharki, shto je gotovo nemoguche nachi vlasnika na papiru, nego druzhe on ga kupio za 900 i prodaje za 1000, josh nam tako kazhe i nema, ni da chuje, on meni sluzhi ja njega vozim, ne dam ga ispod 1000 i ljuti se na pomisao da spustish cenu :lol: naopako

 

da se razumemo, ja sam uzeo relativno krsh motor ali za malo para, da ga dovedem u stanje da valja i da sam siguran a ne da se mislim oche li sve biti ok, izache me +-1200E, da ne bude zabune, sa registracijom i prenosom...

Arnyman je svog uzeo za 500-600 (dao skuter slichne vrednosti glavu za glavu za GPZa koji je bio u urnisanom stanju) i ulozhio taman josh toliko, arny?

mi smo ljudi mazohisti :D

 

sedi razmisli shta zhelish, koji ti kako igra i kako ti se svidja jer ko shto kazhu, stvar je koji ti je lepshi.

ja sam zapeo za GSa jer nema vodu pa ne moram ko arnyman da se yebem sa pumpom i raznoraznim kanalima za vodu, te kojekakvim bakarnim podloshkama itd...

vidi dal bi dao kesh i vozio odmah (Nix) ili bi dao komad manje para i sredjivao polako (ja i arnyman).

zamisli to kao motor na rate?

 

izgled, tj plastike, drugachiji rezervoar i sedishte, ubachen je korman umesto polu-upravljacha, josh nekih detalja, su od 2000og godishta promenjeni. znachi sve pre 2000 je "stari" GS. (dole je slika stari novi pa gledaj, stavio sam hi-res sliku)

 

poshto moj gs se sredjuje, nachitao sam se oko svakakvih stvari za koje nisam znao ni da postoje :D , par saveta:

-pregledaj ga detaljno fizichki, sve shto je sumnjive boje pogledaj, ako je farban-postoji razlog.

-curenja se vide kao malo tamnija fleka ili linija.

-pogledaj ispod sedishta, oko fara, satova... karter, grane, karburatore, trazhish masno. (moj je troshio ulje jer su dihtunzi popustili na poklopcu glave i shpaneru)

-zvuk che ti rechi sve, zveckanje, shushtanje, changrljanje...not good

-gledaj dal dimi i koje boje, jako vazhno! (belo je bogata smesha ili kondenz ili neshto, zavisi dal se zadrzhava dim. plavo je ulje, navodi na karike, gumice ventila itd. crn je vech mnogo stvari, nisu dobre..)

-obavezno ga poteraj u svim obrtajima, mora vuchi jednako.

-moj sa rashtelovanim karburatorima, koferom, devojkom troshi 5-5,2L na 100km. nisam merio odkad sam sredio karburatore, ali mislim da je komad manje.

ako mi josh neshto padne na pamet napisachu, ako imash pitanja odgovorichu rado

 

nisam vozio GPZejca, vidichemo dal che arnyman dati :D

P.S. ER-5 spada u istu kategoriju do 500 kubika, tako da pogledaj i njega, on je neshto izmedju, ima vodu ali je par konja slabiji od GPZa a par jachi od GSa.

P.P.S. "stari" GS je malchice jachi od novog ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

@arnyman,

 

Hvala na pomoci, inace, kad budem skupio para, i kad budem isao da gledam motore, icicu sa nekim sto se razume, i ja cu gledati motor naravno, ipak sam se jednom zeznuo, ne bih vise... A za udobnost, nadam se da ce mi odg, visok sam oko 175 da kazemo :) moram sesti i probati, pa onda cu videti dal mi odg. :) I pre bih uzeo starijeg od 2000-tog godista, lepsi je, (po mom ukusu) volim starije, nikakve besne linije i to :P A za karburatore, ako imas sliku fabrickih, bilo bi mi znacajno da ih okacis :hej: ... I sta god da imas da mi kazes oko ovog motora reci, i dobro i lose, to ce biti moj prvi ozbiljniji motor :jee::moto3: ...

 

 

@FJCharlie,

 

Sto se tice performansi mi nije bitna snaga, znaci ne treba mi 150ks, i 50 mi je dovoljno :) Sa Bt-a preci na Gs-a je ozbiljna stvar :zvizduk: , a i kad budem isao da gledam motor (vec sam naveo gore) povescu nekog ko se razume, i necu se zaleteti ko magarac, ko sto sam uradio prvi put... A Er5 ima druar, i on je bolji od Gs-a, al zato i skuplji :D A i takodje mi nije bitno vodeno-vazdusno hladjenje, ne planiram nesto puno da se zavlacim po gradu, motor kupujem da bih se vozio a ne da bih kruzirao po kraju :P I tako, I tebi takodje puno hvala na informacijama, bice mi od znacaji. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

@hard_rock,

 

Pa kao sto rekog, jacina mi i nije bitna, a i ono, stvar je ukusa, znaci bas se kolju, s'tim sto je gpz jaci motor, vodeno hladjen i jos tako detalja ima, inace su u klasi... A i videcemo, sta mi bolje izleti, za manje para :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

 

Pouzdanost je tema lupanja od kad postoji ovaj forum, ljudi valjaju gluposti ko da su eksperti i iznose mišljenja o održavanju motora koje nikad nisu posjedovali. Za GPZa starijeg od 94 je poznato da magnet oće da se razleti (rješeno na modelima poslje 94, na način da ne postoji teoretska šansa da se ikada pokvari), tako da te starije preskoči, a s obzirom na FJCharlie-jeva i Nix-ova iskustva pri kupovini GSova, takođe ciljaj mlađe, pošto su stariji prošli sito i rešeto.

 

Inače su oba motocikla prosta da prostiji ne mogu biti, laki i jeftini za održavanje, laki za vožnju, oba preporučeni kao početnički motori, oba u proizvodnji preko 20 godina sa minimalnim izmjenama.

 

 

 

Rece ekspert koji nije mogao da proceni motor koji je uzimao,pa je posle 2 godine opravljao svog gpz-a :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Tačno, zato sam mu i preporučio da uzme što mlađeg, kojeg nije ko mog popravljao neko kome je najveće dostignuće u životu da bude samozvani mehaničar za motocikle.

 

A dokaz da je motor prost za popravku i održavanje je to što sam potpuno sam odradio generalku, a svo prethodno iskustvo mi je što sam jednom gledao druga kako isto to radi na skuteru. Skinuo service manual s interneta, pozajmio alat i pomalo, rastavio ga za popodne, naručio delove, kad su stigli onda sam ga sastavljo polako natenane ceo dan, pozajmio kilo ključ, stegao sve kako treba, ubacio u ram i RADI! Sve kupjeno novo, finansirano od 700din dnevnice u internet caffe-u.

 

A zamisli tek da sam kupio 20 godina star polomljeni R, pa da ko ti ne mogu ni gumu novu da kupim a kamoli nešto više.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Tačno, zato sam mu i preporučio da uzme što mlađeg, kojeg nije ko mog popravljao neko kome je najveće dostignuće u životu da bude samozvani mehaničar za motocikle.

 

A dokaz da je motor prost za popravku i održavanje je to što sam potpuno sam odradio generalku, a svo prethodno iskustvo mi je što sam jednom gledao druga kako isto to radi na skuteru. Skinuo service manual s interneta, pozajmio alat i pomalo, rastavio ga za popodne, naručio delove, kad su stigli onda sam ga sastavljo polako natenane ceo dan, pozajmio kilo ključ, stegao sve kako treba, ubacio u ram i RADI! Sve kupjeno novo, finansirano od 700din dnevnice u internet caffe-u.

 

A zamisli tek da sam kupio 20 godina star polomljeni R, pa da ko ti ne mogu ni gumu novu da kupim a kamoli nešto više.

 

Vi crnogorci ste isgleda neki mnogo pametan narod,sve znate najbolje,ponekad se zapitm da vi mozda niste neka vanzemaljska nacija nastanjena na zemlji. :D

 

Ti si skopio jedan agregat i sad si popio svu pamet sveta,i sebe smatras strucnim da delis neke savete.Za to ima mnogo iskusnijih i pametnijih ljudi od tebe,veruj mi.

 

 

A da tvoj gpz-jcic moze samo da sanja da bude u dobrom stanju kao moj yzf :D;) ,koji nikad nije otvaran ne trosi ni malo ulja i ide kao nevreme.

 

 

Za novu gumu imam pare to se ne boj,nego zasto da uzimam novu gumu kad mi uglavnom traje od 5 minuta(za paljenje) ili najvise mesec dana ostrije voznje,dobro ti to ne znas jer gpz-u moze guma da traje citavu vecnos,kakve preformanse ima. :D

 

Evo sad bas imam dve polovnjace spremne u rezervi,jedna ce da strada sad za viken u barosevcu na skupu ;) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

nije negativno raspolozhen, nego oni dani nikako da prodju :lol:

 

druzhe mohikanac, neki imaju dovoljno 00 da zapochnu i upuste se u tako neshto, ja chu da posvedochim da arnyman nije rasklopio samo 1 mashinu i sastavio, samim tim za mene je dovoljno kompetentan da deli savete.

da pametuje- zna ponekad, ali ochito momak ima malo vishe iskustva od ostalih, konkretno tebe.

ja vozim GS500 koji je raspao i shta sad?

zapali koju gumu da se osetish mushko kad vech ovako ne ide i batali off

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

nije negativno raspolozhen, nego oni dani nikako da prodju :lol:

 

druzhe mohikanac, neki imaju dovoljno 00 da zapochnu i upuste se u tako neshto, ja chu da posvedochim da arnyman nije rasklopio samo 1 mashinu i sastavio, samim tim za mene je dovoljno kompetentan da deli savete.

da pametuje- zna ponekad, ali ochito momak ima malo vishe iskustva od ostalih, konkretno tebe.

ja vozim GS500 koji je raspao i shta sad?

zapali koju gumu da se osetish mushko kad vech ovako ne ide i batali off

 

Ja sam poceo majstorisem jos kao kinac iz cala,jer imam gradjevinske masine i cale ih je sam odrzavao,od kako vozim motore licno ih sam odrzavam (od 14 god.).Od pocetka ove god.sam sam sto opravio,sto ofarbao,zavario....... vise motora nego sto ste vi ocima videli.

 

 

Mada mi se jos nije desilo da stavim sve ispravne delove i da motor nece da upali,sto se arny-u desilo sa njegovim bt-om,ipak je to pravo iskustvo :moto3: :moto3: .

 

 

Ma sta se raspravljam ja sa vama vi da nesto znate ne bi vozili te lamotine od motora :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ne vidim zasto si se ti mohikanac toliko uzrujao... kupio si yzf, polomljen, a za te pare bi neki ljudi kupili gpz ili gs u super stanju, sedi i vozi... nemaju svi ljudi jednake finansijske mogucnosti i zelje... da je tako, proizvodio bi se jedan tip motocikla za sve ljude na planeti... iskljuci se iz teme ako neces da pomognes coveku...

 

Rock_oN i ja se isto dvoumim izmedju ta dva motora... kad skupim dovoljno love, kupicu onaj koji je u boljem stanju i koji mi vise odgovara u voznji... ne verujem da ces pogresiti ako uzmes bilo koji od ta dva... srecno u potrazi :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Moj yzf je bio potpuno ispravan sa svim celim delovima,znaci ne pokrsen,nego sam ga ja po svojoj zelji uzeo bez oklopa,namenski,da bi pravio fajtera.Toliko i o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

 

 

-gledaj dal dimi i koje boje, jako vazhno! (belo je bogata smesha ili kondenz ili neshto, zavisi dal se zadrzhava dim. plavo je ulje, navodi na karike, gumice ventila itd. crn je vech mnogo stvari, nisu dobre..)

 

Beli dim na auspuhu na vodenjaku je voda u cilindrima(dihtung glave)mada kod hladnog motora moze biti i kondenzovana voda u loncu auspuha.

 

Plavi dim,sagoreva ulje.

 

Crni dim je bogata smesa(nepodesenos karburatora).

 

Carli to je otprilike sva nauka. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

 

 

 

-gledaj dal dimi i koje boje, jako vazhno! (belo je bogata smesha ili kondenz ili neshto, zavisi dal se zadrzhava dim. plavo je ulje, navodi na karike, gumice ventila itd. crn je

 

Beli dim na auspuhu na vodenjaku je voda u cilindrima(dihtung glave)mada kod hladnog motora moze biti i kondenzovana voda u loncu auspuha.

 

Plavi dim,sagoreva ulje.

 

Crni dim je bogata smesa(nepodesenos karburatora).

 

Carli to je otprilike sva nauka. ;)

 

kod procene stanja motora zovi to naukom ako bash zhelish, procenjujesh koliko chesh ti dodatno ulozhiti da bi taj motor bio u dobrom/odlichnom stanju, kako se ne bi mislio..

e sad, ja kad sam kupovao mog GSa, pregledao sam ga 20 puta, sve ischachkao, zamisli chak je i Arnyman bio tu da mi pomogne i proceni. doshli smo do zakljuchka da su karburatori spremni za sredjivanje (procena 50E), lanac bregaste da se promeni (100-150E), lanac i lanchanici (100E), gume (200E), ulje i filter (30E), josh kojekakvih stvari. sad seli i srachunali se, motor je 600 + sve to, da li se meni to isplati? ja volim da uprljam ruke i nije me strah posla tako da sam se odluchio da ga uzmem. po dimu smo znali shta je i kako je. tj Arnyman je znao, ja sam tek kasnije nauchio..

im ljudi koji to ni u ludilu ne bi uradili, ali vech sam rekao da smo mazohisti, jer Arnyman je odmah znao da che i on raditi na mom motoru mozhda chak i vishe nego ja tako da...

 

 

Blue is oil.

White is either steam (water - if you run your hands through it it will come out wettish feeling, and on some cars it will feel like they have some sorta syrup on them - head gasket leak and its burning radiator coolant) or gasoline (smelling like gas) Obviously like gas.

White smoke is usually too rich, but I suspect float level ... smelling like gas is good, just smelling like exhaust may be oil burning at the rings or valves.

Black smoke is also likely gas, but the gas is all burning and comming out as sooty smoke.

Indeed black smoke indicates a very rich mixture.

Cool.

Buddha.

ovaj Buddha vazhi za "Motorcycle God!" kako za zovu na forumu, tako da chu savete uzimati od njega, ne od tebe koji popravljash mashine. bez uvrede, ali skontah da ovo nije tvoj fah.

 

e sad kao shto svi skoche kad vide plavi dim da su karike, mogu da budu i gumice ventila i josh par sitnica.. no nebitno. ono shto sam nauchio na svojim ledjima je da ne verujem bash svakom "majstoru" nego da se sam uverim u isto pre ikakvog majstorisanja. da ne kazhem da sam sebi ushtedio oko 400-500E chitajuchi po forumima i pitajuchi ljude koji se razumeju.

i pishe se Charlie :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Sto brate potrosi tolika slova kucajuci poruku,a ne napisa nista pametno.

 

A sta ja ovaj BUDA napisao razlicito u odnosu na moju poruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Moj yzf je bio potpuno ispravan sa svim celim delovima,znaci ne pokrsen,nego sam ga ja po svojoj zelji uzeo bez oklopa,namenski,da bi pravio fajtera.Toliko i o tome.

da, naravno... :zvizduk:

post-1520-0-72265800-1306341187_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

nauchi se da chitash, nechu ti biti tu doveka da chitam za tebe :lol:

po tebi je beli dim samo kondenz ili voda u cilindrima.

mozhe da bude i bogata smesha.

kod mene je bila siromashna i imao sam beli dim.

 

crni dim mozhe da bude prebogata smesha. vidish li razliku? bogata i prebogata

 

molim te objasni mi vodu u cilindrima kod vazdushno hladjenog motora! :lud:

ja sam neuk ali brate znam shta je 2 +2

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

molim te objasni mi vodu u cilindrima kod vazdushno hladjenog motora! :lud:

Pa zar ti stvarno misliš da on ima pojma o kojim mi motorima pričamo, uključio se u ovu temu samo da bi provocirao, što radi često u zadnje vrjeme. Ja sam rekao šta sam imao zbog momka koji je i započeo temu, to što to njemu zvuči kao filozofiranje i pametovanje, to je njegov nedostatak. Nemam ni želju ni potrebu da se sa njim prepucavam, a nadam se da će ovaj post i još neki pre njega biti obrisani, kad urednici nađu vremena za to

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Moj yzf je bio potpuno ispravan sa svim celim delovima,znaci ne pokrsen,nego sam ga ja po svojoj zelji uzeo bez oklopa,namenski,da bi pravio fajtera.Toliko i o tome.

da, naravno... :zvizduk:

 

 

Vidi moja masina :)

Ovo za mene nije pokrsen motor(pokrsen motor je sa krivim viljuskama,ramom.......),i vrlo lako je mogla da se uradi,mnogo lakse nego kada sam je preradjivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja