Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XTZ 660

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pale, BiH
  • Motocikl: BMW R 1150 RT

Trebao bih savjet u vezi ove tenere 660 xtz 1992 god.

 

Naime citajuci ovdje na forumu i pricajuci sa drugim vlasnicima ovakve tenere svi kazu kako njihova tenerica potrosi od 4,5 do 5 l na 100 km.

Moja tenera popije 6,5 l na 100 km.

Da napomenem da je nova svijecica i filter zraka i da motor fino radi i dobro vuce. Molim savjet oko ovog mog problema ako je to uopste nenormalno.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

Imao sam problem slican tvoj kada sam uzeo Pegasa (isti djavo, jedan cilindar, dva karba itd...). Naime, trosio mi je oko 9 litara, i izbacivao crni dim kroz auspuh kada se malo jace zavrne (lose sagorevanje). Problem sam resio tako sto sam pomerio iglice na karbovima za stepen ili dva i evo sada ne prelazi 5.5 u gradu, a napolju ispod 5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Pegaso 650

Ne bih stvarno znao kako je na Yamahi, ali na Apriliji se samo skinu plasticni poklopci sa karburatora i jednostavno izvuku iglice zajedno sa siberom, i isto se tako i vrati (5 minuta posla). Nadam se da sam pomogao, pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Da se upišem u temu..:moto3:

trebao bih uskoro postati vlasnik jedne tenere 660 96 godište :jee:

 

Neka ti bude srećno i berićetno sa njom. :) Kad sam kupovao motor, gledao sam između ostalog i 660 Tenere, ali nije ih bilo nešto u oglasima. Ako uzmeš, rado bih ga provozao, da vidim da li mi odgovara.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Udarili prvo sunce pa je red misliti o gumama :moto3:

 

Koje opanke preporučujete? motor će se više terati van puta..ali treba asfaltom do odredišta..

Na Super teneri sam bio zadovoljan sa hajdesada.. ovde bi možda mogla neka ozbiljnija šara :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Udarili prvo sunce pa je red misliti o gumama :moto3:

 

Koje opanke preporučujete? motor će se više terati van puta..ali treba asfaltom do odredišta..

Na Super teneri sam bio zadovoljan sa hajdesada.. ovde bi možda mogla neka ozbiljnija šara :jee:

 

 

 

Recimo napred Mitas C-05 (nema greške), a nazad E-09 Dakar za neku 50/50 vožnju.

 

Ozbiljnije od Dakara E-09 bila bi Mitas C-02 ako je 17'' zadnji točak.

 

E to bi bilo ozbiljno. 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Hvala.. Te Dakar i Gabor preporučuje..i ima odličnu cenu od 110 e za set.. tako da ih uzimam najverovatnije :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Obzirom da ces vise u off, stavi onda krampone. Nemoj te poluvarijante tipa E09 ili T63. Oseti jednom kompletan dozivljaj.

 

Imao sam napred c05. Dobra je guma, ali malo seta u off-u kud je njoj volja pa moras stalno da joj kontriras.

 

Sada napred imam Metzeler Ucicross (Antekova preporuka). Odlicna za sve uslove. Odaje sigurnost i na mokrom asfaltu. Guma je deklarisana do 130km/h pa bi tebi trebalo ugraditi granicnik na gasu. :P Presla je 2.000km i reko bih da ce da tera oko 6.000

 

Pozadi Mitas c02. Ne voli mokar asfalt, ali sve ostalo melje. Presao sam sa njom do sada 8.000km i ima je jos 25% po sredini. Nije sada bas upotrebljiva kao kad je bila nova, ali i dalje tera. Ja cu je jopet.

 

 

 

Dakle moja preporuka:

 

Napred - Metzeler Unikross

 

Pozadi - Mitas c02

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Možda kad odem u penziju :D

Ipak ne bih da plivam na asfaltu sa tim kramponima :moto3:

I bez ograničenja moliću :P

Naručene E09 ..ipak sam ja amater :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Hvala.. Te Dakar i Gabor preporučuje..i ima odličnu cenu od 110 e za set.. tako da ih uzimam najverovatnije :moto3:

 

Nemoj prednju Dakar E-09 da kupuješ.

Ko god da je nju napred vozio potrošio je prilično brzo zato što je šara plitka.

 

Napred montiraj Mitas C-05 (ona je 4000-5000rsd nova) i uživaj. 1zdravo.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Potpisujem ovo za prednju E-09, montirao sam obe u isto vrijeme, prednja se potrosila za manje od 3000 kilometara kombinovane voznje asfalt/makadam. Zadnja je u tom momentu bila na ~50% sare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Mitas gume kupujte u coning-u u bgu, ubedljivo su najjeftiniji.

 

Ja sam uzeo kombinaciju mitas e09 dakar nazad i mitas c05 napred za 10000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Pozdrav tenerasi, a i ostali, jelte  :)

Necu biti mracan kao sto nick kaze, ali cu pokusati da rasvetlim jedno pitanje.

Naime, u skorije vreme bi trebalo da se docepam nekih ne bas velikih para, ali taman toliko za neku 660 ili DR650.

E sad, tu je ono pitanje, imao sam TA, razocarao me je, imao Thunderace, ne lezi mi sportak, imao DR-a (kupljen od naseg starog forumasa) i nikad se sladje nisam navozao, na Teneru, pa nikad nisam seo, a oduvek mi se svidjala.

 

Naime, posto sam nizi rastom (198cm) patim za vecim (visljim) motorima :)  tako da sa obzirom na gore pomenutu cifru ta dva motora su mi jedina dosla u obzir.

 

Vidim da nema nekih losih osobina, ali ima li skrivenih mana kod tenere, pa da  pitam sta je po vama bolje, ako ste vozili i jedno i drugo, posto sa xtz nemam ama bas nikakvog iskustva. 

Neko spominje karburatore, da li to znaci da ih ima 2? Kakve su cene delova, ako bude potrebe za popravkama, to jest dostupnost itih...Kakva je robusnost, za ST cujem dosta losih stvari u odnosu na AT...po pitanju rama itd..

 

Eto, to bi bilo to ukratko, pa sad sta bude bude, valjda cu saznati nesto vise mozda sto do sada nisam uspeo da iskopam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Скрљо ми пријатељ мој мотор браћо :). Јамаха хтз 660 93 год. Треба ми предња комплет пластика са фаром, Резервоар и бочне пластике оне на Г. Гдје се може наћи половно или ново није проблем?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pozdrav tenerasi, a i ostali, jelte  :)

Necu biti mracan kao sto nick kaze, ali cu pokusati da rasvetlim jedno pitanje.

Naime, u skorije vreme bi trebalo da se docepam nekih ne bas velikih para, ali taman toliko za neku 660

 

Moja je na prodaju..dođi pa probaj

 

http://www.moto-berza.com/polovni-motori/yamaha-tenere-660-oglas-113055/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Pozdrav drustvo!
 
Od skoro sam usao u moto svet i odlucio se za xtz660. :jee1:  Mesec dana je imam, presao oko 500km. Medjutim stigli su i prvi problemi. Imam problem sa strujom.  Prednja maska nije njegova pa ni far nije fabricki. Ne znam ciji je. Dok vozim nocu koristim duga gase se (balonke su preslabe na kratkim). Prebacim na kartka rade. Pozicije, pokazivaci pravca sve radi... Rekoh crkla sijalica nista zamenim i teraj dalje. Medjutim opet mi se gase duga u toku voznje. Proverio sam da negde ne gubi kontakt - sve na mestu lepo spojeno nema prekida, akumulator je u redu. :stabre: Molio bi za savet ili bilo kakvu pomoc. PS: Tenera je zabavan motor, vozio sam je po njivama, po pesku, po asfaltu, sjajan osecaj dok se vozi u polu sedecem polozaju!  :moto3:   :tenere:

Promenio član Doktorski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja