Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XTZ 660

Recommended Posts

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Care nije mala privreda vec isti lezajevi kao i sto Yamaha ugradjuje ili identicna kvaliteta.
Majsrori ih ugradjuju u masine koje su vise desetina puta skuplje nego li taj motoric.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Mala privreda je bila pitanje za zadnju oprugu ;)

A MSP mi je orijentir za cene i dostupnost, pa porucujem iz yamahe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa ti trazi INA ili one koje Yamaha ugradjuje ali u svakom slucaju i navedeni su bolji nego li ti stari s kojima je vozio

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Mozda nisu 100% istog kvaliteta, ali je mnogo jeftinije i zgodnije za zamenu.

Jedan iglicni lezaj iz originala kosta kao ceo set od krstenog proizvodjaca.

 

Primera radi, prosle godine sam menjao solje volana, i uzeo set od moose racinga, u setu bilo makar 2-3 lagera i par semeringa. Da sam ih trazio licno ne znam kolike su sanse da nadjem sve na istom mestu. Takodje, morao bih prvo da rasturim i povadim sve i tek onda da se bacim u potragu.

 

Da je original bolji, jeste verovatno ali ne u meri koliko je skuplji. A i ovo je meni skroz neplaniran trosak, tako da bih izabrao jeftiniju i komforniju varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ev9 samo primjer koliko sure na kvazi original dijelovima koje ako ne kupis sigurno ces pogines. U pitanju je sajla kvacila. Razlika kao da je u pitanju nekakav sklop koji samo oni imaju umjesto obicna glupava sajla, sve i da ima teflon preskupa je. Na kraju otisao u servis i uradio je za 800din.43191ca4677ca51344d65586ef5e5348.jpgf9eda3f2831815fbd8507d8f6f2e72bb.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Original lager opet proizvodi neko od navedenih (Skf, Fag, Koyo, Nsk...) i yamaha ih kupuje i ugradjuje , nijedan proizvodjac automobila i motocikla ne proizodi lagere. Sta god da odaberete od navedenih lagera trajace vam isto koliko i original yamahin tako da nema potrebe da vam neko prodaje isti lager po nekoliko puta vecoj ceni. Kod nas ima dosta firmi koje rade sa lagerima, ne znam koje su ti dimenzije, vidi i pogledaj po netu, imas zivka i sinove iz Temerina bese, imas lagerton u Nisu ovo je nesto sto mi je sad palo na pamet.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Ugradjujem original skoro uvek kada smatram da ima smisla i da je razlika u kvalitetu o veceg znacaja.

Ovo je samo deo stvari koje sam zamenio originalima i trenutno cekam jos neke delove iz yamahe.

 

image.thumb.png.03e361fc20fba4460b58c5a3db989ba9.png

 

Primer koliko "volim" original je da sam prvo kupio veliki set dihtunga od Athene ↓, a kad mi je majstor rekao da su kvalitetniji iz originala, kupio sam original ↑.

image.png.b8429cb9c98b823d87558944a9822afe.png

 

Ali ako postoji set lezajeva koji je 5-6 puta jeftiniji, i sadrzi sve stvari koje su najverovatnije potrosene, pre cu njega izabrati nego da porucim sve iz originala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

E malo da se nasalimo..covek na svom motoru namestio pogonski lanac koji se koristi za podizanje liftova,metar kosta stotinak dinara ..kaze pa to je isto lanac,ima isti korak ,zavrsava poso,sto bi kupovao tamo neki DID i sl

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Lifove u zgradama podizu saljle u zadnje vrijeme trake. Mozda ih ima i sa lancima.
Evo ja sada mogu slikati kod tasta gomilu tih lanaca i da vozim recimo nekakve kros trke i ja bih ga stavio, voznja dvije pa baci ali samo zato sto ih imam za Dz. Na motor s kojim putujem ipak ono sto je namijenjeno za to.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly
27 minutes ago, nemanja2468 said:

Original lager opet proizvodi neko od navedenih (Skf, Fag, Koyo, Nsk...) i yamaha ih kupuje i ugradjuje , nijedan proizvodjac automobila i motocikla ne proizodi lagere. Sta god da odaberete od navedenih lagera trajace vam isto koliko i original yamahin tako da nema potrebe da vam neko prodaje isti lager po nekoliko puta vecoj ceni. Kod nas ima dosta firmi koje rade sa lagerima, ne znam koje su ti dimenzije, vidi i pogledaj po netu, imas zivka i sinove iz Temerina bese, imas lagerton u Nisu ovo je nesto sto mi je sad palo na pamet.

Da, naprave tender i kompanija koja ponudi najnizu cenu a ispunjava yamahine standarde dobije ugovor o partnerstvu i pravi delove na koje yamaha stavi svoj potpis. Ima i kod mene u komsiluku Astrid za lagere i semeringe, ali ako postoji varijanta da nabavim set, mnogo mi je zgodnije nego da rasturam i jurim te lezajeve.

 

Nego, da li mozda neko ima neki link od set-a ili dimenzije lezajeva i semeringa? Ili da i ja pocnem da vam pricam koliko su delovi za teneru skuplji od delova za X-max, a opet su njegovi mnogo skuplji od delova za kineza :D (ekonomija masovne proizvodnje i kvaliteta)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Naravno ako mozes da nabavis set po normalnoj ceni onda zasto da ne. Ako ne mozes da nadjes onda malo igrarija od jednog do drugog trgovca i napravis set, jeste da je malo zamorno ali moze biti isplativo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ja narucim sa cmsnl.com,napravim spisak delova sta mi treba i sl..tu pored svakog dela,svakog lagera imas oznaku,ne mozes da se zeznes..kontaktiram decka iz Beograda...uplatim mu kaparu 50% vrednosti robe,on mi sve to naruci,ne platim carinu,takse i veliku postarinu..decko mi naplati njegovu uslugu 20e,posalje mi postom na kucnu adresu,ostatak od 50% vrednosti platim pouzecem..i svi zadovoljni..Nema sta da lutas,trazis jednog,drugog ,petog prodavca.Shvatio sam da uvek kada sam hteo da ustedim na bilo cemu,da prodjem jeftinije kao,ma ajde i ovo ce isto da zavrsi poso,zasto da placam skuplje,zajeb*o sam se ..9449dc1c606c46d4b452cd5c9376462c.jpg9b80006c4909126b556109cee9f79fb2.jpg0e3b7b583aac5777d3e3b27314c5091c.jpg794317e1814d5fac8074262dc61589ed.jpg45ea96e5c54ef3c9073d3436f52a8092.jpg92efde34b70f1f9d44151bcfa6d20fa8.jpg7fed7b11bd304bcfeb1c80957e1319bf.jpg1948ea529493f027d38db9992b4fddb7.jpg

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Ugradjujem original skoro uvek kada smatram da ima smisla i da je razlika u kvalitetu o veceg znacaja.
Ovo je samo deo stvari koje sam zamenio originalima i trenutno cekam jos neke delove iz yamahe.
 
image.thumb.png.03e361fc20fba4460b58c5a3db989ba9.png
 
Primer koliko "volim" original je da sam prvo kupio veliki set dihtunga od Athene ↓, a kad mi je majstor rekao da su kvalitetniji iz originala, kupio sam original ↑.
image.png.b8429cb9c98b823d87558944a9822afe.png
 
Ali ako postoji set lezajeva koji je 5-6 puta jeftiniji, i sadrzi sve stvari koje su najverovatnije potrosene, pre cu njega izabrati nego da porucim sve iz originala.
Vidim da si menjao i klip. Koji klip si stavio, na koju kilometrazu, kako je izgledalo to sve unutra kada si rasturio?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly
28 minutes ago, kaligula1 said:

uvek kada sam hteo da ustedim na bilo cemu,da prodjem jeftinije kao,ma ajde i ovo ce isto da zavrsi poso,zasto da placam skuplje,zajeb*o sam se

Apsolutno se slazem sa gornjim citatom:takoje:, ali mi zaista ne pada na pamet da dam preko 150e za par lagera koji nisam ni planirao da menjam i iskocili su neplanirano. Stavicu neki brendirani set pa neka izgura par godina.

 

p.s. Ja trenutno cekam gumice za kocione celjusti (slika 4) i jos neke sitnice, stizu sledece nedelje :)

Isto kostaju ili su cak jeftiniji delovi u nasoj yamahi nego kad bi porucivao sa cmsnl.

Promenio član zoom-bull

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly
3 minutes ago, x-man said:

Vidim da si menjao i klip. Koji klip si stavio, na koju kilometrazu, kako je izgledalo to sve unutra kada si rasturio?

Na oko 104000, karike su bile losije i trosio je malo ulja, menjao sam i lanac bregaste i klizace i jos neke sitnice.

Menjao sam jer planiram da zadrzim teneru, nije da joj je ista falilo ili da je pravila problema.

 

Wossner-ov klip sam uzeo u fabrickim dimenzijama, jer dolazi u paketu sa karikama, bolcnom, i osiguracem (sta cu, volim setove ☺)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Da li si busio cilindar i na koju specijalu? Ako moze informacija gde si kupio klip i koliko je kostao? Da li trosi sada ulje? Ja planiram sledeci mesec kad malo otopli da dizem cilindar pa mi je svaka informacija dobro dosla.

Edit: Sad vidim da si napisao da si uzeo klip u fabrickim dimenzijama, znaci nije bilo busenja. Da li si merio cilindar, nije bio elipsast?


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly
10 minutes ago, zoom-bull said:

Wossner-ov klip sam uzeo u fabrickim dimenzijama

Nista busenje. U MRG-u sam porucio ali vecina ljudi koja nabavlja delove moze da ti nabavi (Wossner i Prox su najaktuelniji)

U maju prosle godine je kostao 168e, dihtung glave je kod njih bio 70e, dihtung cilindra 35e, Oring 10e, gumice ventila 11e kom, dihtunzi dekle...., ali posto planiram da je teram jos makar par godina, meni se isplati.

 

Ne znam da li trosi ulje, jer kakva je tuzna sezona bila, razradjivao sam ga 1000km, kasnije odvozao jos max 2000 i nisam jos promenio to drugo ulje. Na stapu ne deluje kao da trosi nesto, a i pre mi je trosio vise ulja samo preko 5k obrtaja, tipa ako vozim 90-95kmh na 4000 obrtaja, skoro da nije trosio.

Promenio član zoom-bull

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pa i ja planiram da vozim duze vreme, cak planiram zdravlje boze jednu bas lepu turu sa tim motorom pa mi je bitno da sve bude ok. Meni trosi oko litar na 1000 kilometra kada su vrucine na otvorenom, brzine od 80 do 130kmh i to me strasno nervira. Meni su u Platneru rekli za OEM klip, karike i bolcnu 300 evra, ali mi je lik savetovao da slobodno uzmem i Prox ili sl jer i taj OEM klip ne pravi Yamaha nego neka druga firma. Za teflone su mi cini mi se rekli da su malo preko 500 dinara komad OEM ali nisam siguran, tako da uzmite to sa rezervom. Svakako planiram kad rasturim da klip i cilindar odnesem kod drugara koji je strugar na precizno merenje i da pogledam u manualu koje su tolerancije pa prema tome cu da vidim sta cu i kako cu.
Iskreno ne bih menjao ovaj motor, bas mi odgovara, jedan cilindar, prost ko serpa, lagano se vozi, skoro nikad ne vozim nikog pozadi a kad vozim to je uglavnom zensko a tu se vidi prednost malog sedista, svidja mi se sto ima dosta visok klirens, ja imam odlicnu zastitu od vetra, neki put mi to i smeta, malo trosi. I kad bih hteo da ga menjam stvarno ne znam za koji motor bi ga menjao, bas je slaba ponuda motora tih godina i novijih, ima svega par modela, menjao bih ga jedino za noviju xt660z ali mi treba dosta para da se dobacim do nje, a i ovaj mi odlicno zavrsava posao tako da bi te novce pre ulozio u neku turu.

Svakako hvala puno za info



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 5 sati, zoom-bull je napisao:

N

@AnteK

Gde si nabavio tvrdju zadnju oprugu, ja sam je trazio ali ne pravi je niko...jedino mala privreda? I koje su ti bile prednje opruge, ako se secas, jer slicno kostaju npr HiperPro, Wilbers ili Wirth.

Na XTZ 660 sam imao Hyperpro opruge naprijed, a iza kompletan Hyperpro amortizer. Drugi motor.

Dosta tvrđe i malo udara na ruke kad ideš po kamenju, ali bitno bolje je držao pravac i kočio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 34 minuta, x-man je napisao:

Pa i ja planiram da vozim duze vreme, cak planiram zdravlje boze jednu bas lepu turu sa tim motorom pa mi je bitno da sve bude ok. Meni trosi oko litar na 1000 kilometra kada su vrucine na otvorenom, brzine od 80 do 130kmh i to me strasno nervira. Meni su u Platneru rekli za OEM klip, karike i bolcnu 300 evra, ali mi je lik savetovao da slobodno uzmem i Prox ili sl jer i taj OEM klip ne pravi Yamaha nego neka druga firma. 

Ja sam takav motor vozio 300.000 km i radio nekoliko generalki. Ako ti troši litru ulja na 1000 km, vrijeme

za generalku je blizu, a ja ti iz iskustva preporučam slijedeće pod OBAVEZNO:

 

1. razbuši cilindar na prvu veću specijalu i klip može origigi a može i proxx ili nešto treće

2. NE STAVLJAJ novi klip i karike u stari neobrušeni cilindar jer je ovalan i neće dugo

3. fazni lanac, brtvu glave i brtvu ispod cilindra OBAVEZNO OEM, ostale brtve deklova i ostale

brtve možeš bilo koje. Athena brtva glave je loša i to ti ne preporučam ( bez obzira što izgleda

isto nije ista ). Ležajeve možeš bilo koje, svi su solidni koji su dostupni.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 9 minuta, kaligula1 je napisao:

Antek,kada si ugradio hiper pro opruge,da li je motor bio vislji ?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 

Možda par mm zbog drugačijeg saga, ali ne bitno. Al uvijek si možeš namjestiti u trokutima visinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Ja sam takav motor vozio 300.000 km i radio nekoliko generalki. Ako ti troši litru ulja na 1000 km, vrijeme
za generalku je blizu, a ja ti iz iskustva preporučam slijedeće pod OBAVEZNO:
 
1. razbuši cilindar na prvu veću specijalu i klip može origigi a može i proxx ili nešto treće
2. NE STAVLJAJ novi klip i karike u stari neobrušeni cilindar jer je ovalan i neće dugo
3. fazni lanac, brtvu glave i brtvu ispod cilindra OBAVEZNO OEM, ostale brtve deklova i ostale
brtve možeš bilo koje. Athena brtva glave je loša i to ti ne preporučam ( bez obzira što izgleda
isto nije ista ). Ležajeve možeš bilo koje, svi su solidni koji su dostupni.
 
 
Ovo je bas koristan savet, hvala!

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja