Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XTZ 660

Recommended Posts

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pozdrav drugari! Od skoro sam vlasnik tenere 660 sa 2 fara. Trenutno imam 4 pitanja a imacu ih jos preko zime kada budem radio mini resturaciju ovog motora. 

1. Jasno mi je podesavanje amortizera sabijanjem opruge, to sam planirao da podignem malo jer mi mnogo legne motor kad sednem ali sta se podesava onom plasticnom maticom ispod, vidim pise na njoj 1 2 3 4? 

2. Kad upalim kratko svetli mi levi far a kad upalim dugo svetli desni a levi se ugasi i to mi je bilo cudno jer je leva sijalica h4i koj ce joj moj onda dva vlakna. Onda sam video da na dzeku ima samo dve zice i da je nesto izgleda bidzeno i verujem da je tako sa razlogom, e sad ja mogu da izvucem sa desnog fara zicu i da mi radi i levo ako upalim dugo al se plasim da ne pregori nesto. Interesuje me vase misljenje u vezi ovoga. 

3. Da li mogu da povezem one kineske maglenke neke slabije sobzirom da mi se cini da sam procitao negde da elektroinstalacija, akumulator i altenator ne trpe nadogradnje? 

4. Kako dizete motor u slucaju da hocete da skinete tocak, stenderima kao i na svakom motoru ili ima neka fora ispod masine kao na krosu? 

IMG_20200808_094637.jpg

IMG_20200808_094707.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Otisao, htedoh malo da probam enduro. Malo mi je bilo zao, imao sam dosta lepih trenutaka na tom motoru. Nasalio sam se sa buducim vlasnikom, vlasnik pre mene je kupio enduro motor posle ovog motora, ja isto, mislim da znam sta ces ti posle njega da kupis :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
On 8/8/2020 at 10:16 AM, x-man said:

 

2. Kad upalim kratko svetli mi levi far a kad upalim dugo svetli desni a levi se ugasi i to mi je bilo cudno jer je leva sijalica h4i koj ce joj moj onda dva vlakna. Onda sam video da na dzeku ima samo dve zice i da je nesto izgleda bidzeno i verujem da je tako sa razlogom, e sad ja mogu da izvucem sa desnog fara zicu i da mi radi i levo ako upalim dugo al se plasim da ne pregori nesto. Interesuje me vase misljenje u vezi ovoga. 

 

Dobro dosao u Tamiliju tenerasa i drago mi  je sto si je odabrao. Valjda ce nekada doci i vrijeme kada cemo napraviti koji skup radi druzenja, voznje i razmjene iskustva o nasim ljubimcima.

Mislim da bi trebalo oba fara da svijetle skupa i da je to neko raskacio kako bi rasteretio regler. Meni licno je mnogo ljepse da su oba fara u funkciji jer joj to daje pravi enduro izgled. Valjda ce se javiti i neko strucniji, a ja cu sa uzivanjem da pratim temu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Fala, bolje vas nasao!
Ako bude neka organizacija ja sam zainteresovan
Cekaj, oba fara treba da svetle i na dugo i na kratko ili samo na dugo?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vise ne znam ni ja sta je tacno, na mojoj STeneri svijetle oba i dugo i kratko i prilicno sam siguran da je tako fabrika napravila. Vidjam po ulici svakakvih kombinacija i citao sam negdje da ih razdvoje kako se regler ne bi previse grejao, mada ne znam koliko to ima smisla ali eto.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

To cu morati da prestudiram na zimu, za sad neka ga ovako, da se vozim bar ovo malo kolko je ostalo. Mada znajuci sebe, nece ovaj motor ni zimi da miruje

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
On 8.8.2020. at 10:16, x-man je napisao:

 

1. Jasno mi je podesavanje amortizera sabijanjem opruge, to sam planirao da podignem malo jer mi mnogo legne motor kad sednem ali sta se podesava onom plasticnom maticom ispod, vidim pise na njoj 1 2 3 4? 

 

IMG_20200808_094637.jpg

 

Podešava se rebound - povrat. Ne čini u praksi baš preveliku razliku. Preporučam da staviš jaču zadnju oprugu, ja sam to napravio onomad i bilo je dosta bolje. Općenito su opruge i naprijed i nazad slaba točka tog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 29 minuta, x-man je napisao:

Hvala, onda to necu da cackam, samo cu malo da zavrnem amortizer.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Ja sam taj motor doktorirao, probaj si prvo namjestiti sag zadnjeg amortizera zavrtanjem zadnje opruge.

Ako ne možeš postići približnu vrijednost, treba jača zadnja opruga definitivno. Ja sam stavio i naprijed i

iza jače opruge, drugi motor. Ako ti jako potone kad sjedneš, nije dobro, dosta naruši ciklistiku motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ljudi imam pripremu za nalepnice ako nekom treba. Tj imam fajl koji mozete da odnesete u stampariju a oni fakticki stave foliju i stisnu print. Nalepnice nisu bas najtacnije kao original ali je ok ako je neko farbao ceo motor. Ako vam se ne svidjaju kamile lako mogu da ih obrisu u stampariji. Meni sam radio nalepnice i oni su ispali fer pa su mi dali i projekat. Evo kako izgledaju. a0966e6ac76daf2f6cd17d47a4c6c343.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Zdravo,

 

Da li neko zna koliko glatko treba da se krece zadnja viljuska, nakon sto izvadis amortizer i skines tocak?

 

Skinuo sam zadnji amortizer i poslao ga na servis, pa mi je usput da i to proverim.

 

Jasno mi je da ne sme da se pomera horizontalno, ali koliko glatko treba da se pomera vertikalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne bi smelo da pruža otpor sem same težine viljuške. Svakako kad to radiš treba da se pretresu svi ležajevi koji su u sklopu cekokupnog oslanjanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Hvala na odgovorima

 

Posto ne ide bas glatko, sta vise ima fino otpora pa mi ocigledno ne gine zamena lezajeva, da li je neophodno kupiti lezajeve i semeringe iz originala ili moze npr SKF, FAG, Koyo i slicni?

 

Pitam to jer sam menjao lezajeve na tockovima (stavio sam valjda FAG ili Koyo) pre vise od 25k i do sada nisam imao nikakvih problema sa njima a kostali su me mnoogo manje nego da sam kupio iz originala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 4 sati, zoom-bull je napisao:

Hvala na odgovorima

 

Posto ne ide bas glatko, sta vise ima fino otpora pa mi ocigledno ne gine zamena lezajeva, da li je neophodno kupiti lezajeve i semeringe iz originala ili moze npr SKF, FAG, Koyo i slicni?

 

Pitam to jer sam menjao lezajeve na tockovima (stavio sam valjda FAG ili Koyo) pre vise od 25k i do sada nisam imao nikakvih problema sa njima a kostali su me mnoogo manje nego da sam kupio iz originala.

 

Koliko pamtim to su igličasti ležajevi, nema tu puno opcija, stavi ili original ili Proxx ( moguće da imaju i drugi, al izbor nije velik ). najbitnije ti je da provjeriš da ti nije luft u samoj vilici, jer se zna dogoditi da ti

razvali ležište u samoj vilici, onda moraš ubacit čahuru po mjeri. Tako sam ja sebi radio svojevremeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Nije mi palo na pamet da ih prave u setu :jee: , ja pogledao cene na MSP i sledio se koliko ce da me kosta.

Ekstra onda, da li znate mozda ko ih pravi i neki link :D(bacio sam pogled na allballs i mooseracing, ali bezuspesno), jedino sam nasao mali set na wemoto-u?

image.png.9eca89c68c00288dcded1fb8f0100570.png

 

 

 

@AnteK

Gde si nabavio tvrdju zadnju oprugu, ja sam je trazio ali ne pravi je niko...jedino mala privreda? I koje su ti bile prednje opruge, ako se secas, jer slicno kostaju npr HiperPro, Wilbers ili Wirth.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Svaka radnja koja prodaje lezajeve ti ih moze nabaviti, nema potrebe da juris lezajeve iz originala koji su po 3x skuplji

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja