Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XTZ 660

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

ako neko nesto zna o ovom modelu?drugar je pred kupovine '92og tenera,i interesuje me dal imaju neke fabricke greske?ili neke nedostatke?dal treba na nekom delu motora,karoserije pazljivo pregledati? dal imaju neke nedostatke?

 

yamaha-xtz-660-tenere-6991.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Jedan cilindar pa trese. Ne voli niske obrtaje

Neke posebne boljke nema ali ga treba dobro pregledati.

Ja sam imao problem sa reglerom (crko), karburatorom (prelivao).

Sve ostalo je ok, samo budite pažljivi pošto na zadnji ide lakše nego bicikli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

isli smo danas i pogledati :moto3: posle xt600z nista nije bi mi cudno,ide lepo na nizim obrtajima,bar sam tako primetio,al na zadnju da bi isao :neznam: nisam primetio ;)

hvala na odgovor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Celje, SLO
  • Motocikl: Benko F650GS TWIN

HI! Jako kasno, ali kažu bolje ikad nego nikad. Evo kod nas se može nači ovakve 660

Vozio sam dve takve `95 i `97 ukupno na obadve naparavio oko 60Kkm bez ikakvih tehničkih problema. Za ovu `95 Znam da je negde oko Kranja i da ima 100hiljdarki.

Pozdrav Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Posto sam plavusa i ne mogu da nadjem temu o ovde pomenutoj Yamahi a vlasnik sam iste i motor mi se za ovo malo vremena jako svidja voleo bih da se i drugi vlasnici iste jave pa da se u ovoj temi druzimo i razmenjujemo iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Posto sam plavusa i ne mogu da nadjem temu o ovde pomenutoj Yamahi a vlasnik sam iste i motor mi se za ovo malo vremena jako svidja voleo bih da se i drugi vlasnici iste jave pa da se u ovoj temi druzimo i razmenjujemo iskustva.

 

Odličan motor, nema kvarova, zato i nema svoju temu 1moto3.gif

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Ja sam na mojoj reparirao slavinicu za gorivo i onaj set iz luisa je zavrsio posao sasvim korektno. Sttim sto je ona okrugla gumica koja dolazi u setu malo veca ali sam ja zadrzao staru koje je bila ok tako da sada sve fercera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Kakva je dostupnost delova za 660 agregat, tipa glava, ventili i slično?

 

 

XT600 agregata ima ko pleve, ali ovaj 660 je išao samo u ovu teneru i Raptor 660 pa ih i ne viđah po oglasima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Trenutno mi je na motoru dimenzija zadnje gume 130/80 R17 a po fabrickim podacima ide 120/90 R17 posto je guma za zameu koju dimenziju da stavim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

@ Tarabić

Ništa od toga mi nije zatrebalo, tako da se nisam ni raspitivao 1neznam.gif ali verujem da na otpadima mogu da se nađu.

 

@ somi032

Ako većinom voziš po asfaltu, stavi ponovo 130. A ako voliš da svrneš u off, onda turi užu, tj. fabručku dimenziju 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Čitam po tenere.co.uk da na oko 50-60k km skoro svi imaju problem sa gorenjem ulja i da treba raditi siceve ventila, a poneko i zamenu klipa/karika.

Koliko si ti prešao sa njom, tj. koliko je na satu i jel ima potrošnje ulja? (ono 100ml na 2-3000km ne računam)

 

Razmišljam se da pazarim 660 za vožnju po enduro vožnjama. KTM sam jednom terao po Goliji i nije mi prijalo ni malo...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Siceve ventila? Ne kontam što bi oni izgoreli, jer je sam agregat i pravljen za bezolovni benzin.

Koliko ja znam, tu oko 50-60.000 treba promeniti gumice ventila, jer tu troši.

Kod mene je situacija sasvim ok. Mada ako je teram po autoputu 100-120kmh, hoće malo više da potroši.

Sad mi je cajger na 67.000. Bio sam u panici kad sam promenio gradaciju, stavio 15W50, krenula je da troši više. Ali kad sam vratio na 10W40 vratilo se na stari nivo. Sada sa 10W40 potroši oko 300 deci na 5000.

Ali nosim se mišlju da promenim gumice, za svaki slučaj 1aha.gif

 

Mislim da je Tenera još teža ok KTM-a, tako da u obzir dolaze samo lagane enduro vožnjice 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Nije mi težina problem - voze ljudi afrike i ST, već široke ćelave gume i pretvrdo vešanje pa umesto da upija džombe sve prenosi na vozača, a podešeno sve na najmekše.

Posle sat vremena izgubiš osećaj u ramenima i rukama.

I ja bi najradije prešao na 640 adv ali ih nema kod nas i to što se pojavi je, po meni, precenjeno.

 

Ako su samo gumice ventila to je onda najmanji problem - jeftino i relativno lako se rešava (ne zahteva mašinsku obradu).

 

 

Takođe, pominju problem sa petom brzinom... u početku se čuje kao superčardžer (zavijanje) i na kraju se samo razleti.

Problem je zbog obrtnog momenta i kada ljudi voze u petoj brzini 60ak na sat pa siluju prenos. Verovatno zavisi od vlasnika do vlasnika.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

I da šaltaš :D Znam... vozim jedan cilindar već par godina.

 

Pitanje je da li je predhodni vlasnik znao da vozi ili je mislio da je to 4 na red pa ubio menjač. 1hmm.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Posto sam plavusa i ne mogu da nadjem temu o ovde pomenutoj Yamahi a vlasnik sam iste i motor mi se za ovo malo vremena jako svidja voleo bih da se i drugi vlasnici iste jave pa da se u ovoj temi druzimo i razmenjujemo iskustva.

 

Evo ti tema:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?//topic/29952-xtz-660-tenere-redesign/ :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja