Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot vivacity vs. speedfight

Recommended Posts

Guest gasa

znaci najiskrenije da ti kazem, ja ne bih ni jedan peugeot kupio...pa majku muoni su ti po kvalitetu negde kao kinezi samo sto imaju izgled i izvikano ime po meni

1.japanci

2.italijani

3.kinezi i peugeot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Moj ti je savet da nikako ne kupujes Peugeot.To ti je motor za devojke.Cista sminka.Ako si bas navalio Speedfight je bolji i naravno mnogo skuplji.A napred ima neko cudno ogibljenje (single arm fork) koje je vezano za tocak samo sa jedne strane pa mi na jacem kocenju malo vucka u stranu.Prosto:ako hoces da se vozikas po gradu i muvas devojke na motor :o kupi speedfight.Ako oces da divljas uzmi polovnu apriliu SR 50, stavi neki dobar kit, auspuh, malo je na budzi i eto.Ali ako vec imas pare a volis motore...Ne uzimaj scooter, kajaces se.Polovnog GPZ-a mozes da nadjes za 1500 evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Speedfight ima agregat sa vodenim hladjenjem, dok se vivacity hladi vazduhom. To mu je osnovna prednost! Takodje jedna od vrlina je i disk kocnica pozadi. Ostalo je po meni sve pitanje ukusa i sminke..mada definitivno nije bez razloga skuplji 500-600 E..;)

Ako bih morao izmedju dva zla (PEUGEOT skuteri) da biram, izabrao bih speedfight..

P.S. Vidim da vozis vivacity, s'toga, nemoj ovo da shvatis licno..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

A i ne vidim sto je disk pozadi prednost kod skutera?Zadnja se malo koristi a i ne treba joj puno snage.To su sminkerski motori, za manekene i devojcice.A kostaju djavo i po.Od Peugeota mi se jedino svidja onaj Trekker (valjda se tako zove, ispravite me ako gresim) i to sportska verzija, ima motor od Jet force C-teh.Dize se na zadnji samo na gas, al je ruzan ko djavo.Moj ti je savet batali skutere...E, sto mi nisu tvoje pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

HEHEE.. Jbg kad sam kupovao ,ovaj mi se svidio pa sam kupio, sad razmisljam za  godinu da kupim 125 ili neki jaci.Nisam znao kakvi su, nisam tada bio dovoljno upucen u motore, ali sad ludim za motorima.Za 18 razmisljam, posto sad imam 16 god. da kupim yamahu r1 ili nesto slicno.Poceo sam skupljati many.Hvala na savjetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pa motor se ne kupuje na osnovu izgleda.I ja imam 16 i da ti dam jedan savet...ZABORAVI na R1 sa svojih 18 godina, pogotovo ako na nju sedas sa skutera.Nemoj me pogresno shvatiti ali tako se gubi glava.Ja sa 18 uzimam veci motor ali to ce biti NAJVISE 500 ccm ako je u pitanju R, i to 15ak godina star (gsx 400, gpz 500, zzr 500), a ako naleti neki naked mozde uzmem 600 ccm.Mi navikli da zavrcemo skutere, jos nam teska ruka...Zamisli sta ce bude kad na R1 sa 190 konja u prvoj spucas pun gas?Pamet u glavu brate...Vidis sta se desava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

e pa dragi moji drugari, i ja imam 17 godina, i verovatno razmisljam isto kao i vi...medutim ja sam fazu scootera(aerox 50) prosao, tako da ja vec saltam ;D ;D ;D; D; D; D; D; D; D; D; D; D;

Moj tata je biker, i to vec dugo ;D i od njega sam saznao da je za pocetnike najbolje uzeti HONDU, najslabiju i najnolje se vozi sto se R-ova tice, ali i uopste

 

Imam ja druga ciji je tata malo fijufiju ;D ;D i covek je izbrojao 9700 sinu koji sa rs50 prelazi na r6, a ja jos uvek ne razmisljam o nekom R motoru i to posle puno km na 125ici ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

znaci najiskrenije da ti kazem, ja ne bih ni jedan peugeot kupio...pa majku muoni su ti po kvalitetu negde kao kinezi samo sto imaju izgled i izvikano ime po meni

1.japanci

2.italijani

3.kinezi i peugeot

Ti ga brate bas usra...kinezi i peugeot???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

stvarno ne znam da li si nekad imao prilike da probas Pezo, ja sam nazalost imao ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

to je strasno, a i masinu sam otvarao,pa to nije moglo da se poredi sa mojim aeroxom, nazalost

ajde mozda su kinezi za nijansu losiji, ali samo za nijansicu, madaimai boljihkineza ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Sa rs 50 na r6...To mu je extra...Ma ok je uzeti R, ali nikako nov jer imas 125 (sto je malo) ili 600 (sto je previse).Ja ostajem pri onome, stariji R, 10ak godina, do 500 ccm.I najpre bi uzeo ZZR 500.Cena mu je oko 3000 evra (moj drug ga uzeo, u extra stanju je) a to je, ako se ne varam, jeftinije od CBR 125r.U svakom slucaju NIKAKO sa skutera na jak motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

ma idi bre, ljudi nisu normalni... ali ja ipak sad kad malo razmislim uzeo bih hondu oko 2002, yamahu 02/03 ili kawu 02/03 600tice naravno, ali nikome ne preporucujem sa skutera na R-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

A i to ti je sve blizu 100 konja, al ok, ti bar imas neko iskustvo.Zeznuto je to, kad mu tata da parice, on dva-tri dana pazi, onda se primi kako je on neki vozac, ovo-ono, sa skutera na R6 i onda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

pazi, nije sa skutera, ali SR i nije daleko, iako je to motorcic ipak ide slabasnih 80km/h, a r6 ide u drugoj preko 100tke, vec mi se hvalio da je vozio 160 tako da 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

''Jbg kad sam kupovao ,ovaj mi se svidio pa sam kupio, sad razmisljam za  godinu da kupim 125 ili neki..."

 

Znate li da citate, nisam odmah mislio na 1ooo ccm da sjednem valjda nisam lud.Nego kad dobijem iskustva na 125 da lako menjam brzine i tako jos nekih stvari..ccc

A moj peugeot ide sasvim u redu, nisam kvarova  imao tezih i ide savim ok.A bas da je taj nivo peugeot, sa kinezima ne bih se slozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

stvarno ne znam da li si nekad imao prilike da probas Pezo, ja sam nazalost imao ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

to je strasno, a i masinu sam otvarao,pa to nije moglo da se poredi sa mojim aeroxom, nazalost

ajde mozda su kinezi za nijansu losiji, ali samo za nijansicu, madaimai boljihkineza ;D

Slucajno imam Peugeot Speedfight 2,2001,50 ccm koji je bez ikakvih kvarova presao "tricavih" 22.000 kilometara.

Naravno da sam ih otvarao(nekoliko desetina) i tvrdim da su to odlicni agregati.

P.S.Jos da kazem da jedva "navuce"90  ::)

I da,naravno, Vivacity i Speedfight su po pitanju agregata jako slicni,razlika je u hladjenu ,cijeni,nekim sitnim detaljima itd.

U svakom slucaju preporucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Preporucujem i ja...Ali ako imas dugu kosu, sise, lepu guzu i trazis decka!Bez uvrede!I da, vozio sam sto puta drugovog Speedfight 2 X-race, nema pojma preko 70 da pregura a motor je bukvalno NOV!Bezi od pezoa, moj savet SR ili Aerox.Oba su mnogo bolja, a jeftinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

Preporucujem i ja...Ali ako imas dugu kosu, sise, lepu guzu i trazis decka!Bez uvrede!I da, vozio sam sto puta drugovog Speedfight 2 X-race, nema pojma preko 70 da pregura a motor je bukvalno NOV!Bezi od pezoa, moj savet SR ili Aerox.Oba su mnogo bolja, a jeftinija.

Ne vidim niti jedan jedini razlog da tvrdim nesto o max.brzini  a da to nije istina.Ne znam za tvog drugara,nego pronadji nekog DOBROG majstora,pa mu reci sta pise covjek na forumu(90 km/h),i moze li to Speedfight.

:-\ ;D

A za ono kosa,guza,decko...Nisam ti ja od te akcije,Speedfight je za cerku,ja imam sta da vozim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Preporucujem i ja...Ali ako imas dugu kosu, sise, lepu guzu i trazis decka!Bez uvrede!I da, vozio sam sto puta drugovog Speedfight 2 X-race, nema pojma preko 70 da pregura a motor je bukvalno NOV!Bezi od pezoa, moj savet SR ili Aerox.Oba su mnogo bolja, a jeftinija.

Ne vidim niti jedan jedini razlog da tvrdim nesto o max.brzini  a da to nije istina.Ne znam za tvog drugara,nego pronadji nekog DOBROG majstora,pa mu reci sta pise covjek na forumu(90 km/h),i moze li to Speedfight.

:-\ ;D

A za ono kosa,guza,decko...Nisam ti ja od te akcije,Speedfight je za cerku,ja imam sta da vozim.

 

Vidim, Bandit 1200, svaka cast.Nisam ja heto tebe da uvredim, jednostavno dajem svoje misljenje o Pezou.Jedno pitanje za tebe...Zasto si cerki kupio bas Pezo?Sto ne Apriliju?O tome ja pricam...Pezo je za devojke, da se voze od mesta A do mesta B...Za przenje nikako nije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja