Jump to content

Moto Zajednica

Hungaroring ponovo radi!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

ovako je krenulo i sa saletovom temom i covek je zakljucao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

A "trkačev" sam skinuo sa neta gde ga je on postavio. Poražavajuča su mu ispucavanja iz krivina.

 

Pravo zboriš. Znam da ja više govorim sa pozicije automobila ali bi mi bilo drago da doprinesem ovoj temi. On, kao što i treba na stazi, koristi tehniku "slow in - fast out", priđe krivini, koči kasno ali koristi širu putanju na ulazu da bi imao uži izlaz odnosno duži pravac posle izlaska. On je tako sporiji na temenu krivine ali veštački pravi duži pravac na izlazu iz krivine te ima i više vremena za ubrzanje. Pri tom, kad kad okrene tako ranije njemu je ceo motocikl ranije ispravljen a tad mu je lakše da bude na punom gasu odmah. Tako će ti možda brzina na temenu krivine biti nešto manja ali će ubrzanje iz krivine biti bolje i brzina pred kočenje za sledeću krivinu biti veća. U prilogu je grafikon za krug sa šikanom (sa automobilom) kod nas u NAVAK-u sa vremenom 1.27.1. Pogledaj dva velika "brda" na grafikonu bzine na kraju. To ti je glavni pravac, šikana i ponovo glavni pravac. Ne čuva se brzina kroz krivinu predugo osim ako nije dugačka krivina ili serija krivina. Što ranije uhvatiš pravac to ćeš ranije biti na gasu.

 

Ovo je prvo nacelo svake skole voznje i pije vodu za track day vozace da bi bili sigurniji u krivini i odmah dobili na vremenu.

Svaka hiljadarka se moze voziti tako, medjutim kod motora ispod 750cc ovo ne pije vodu.

kad imas 2 , 3 trkaca u Madjarskoj u najbrzoj grupi ispred sebe ,a svi ostali iza,a jos svi voze takve munje i te kako se pije voda,ozednio bi i ti garantujem ti.ALEX i NIKOLA do 750 su najbrzi na H.R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

A "trkačev" sam skinuo sa neta gde ga je on postavio. Poražavajuča su mu ispucavanja iz krivina.

 

Pravo zboriš. Znam da ja više govorim sa pozicije automobila ali bi mi bilo drago da doprinesem ovoj temi. On, kao što i treba na stazi, koristi tehniku "slow in - fast out", priđe krivini, koči kasno ali koristi širu putanju na ulazu da bi imao uži izlaz odnosno duži pravac posle izlaska. On je tako sporiji na temenu krivine ali veštački pravi duži pravac na izlazu iz krivine te ima i više vremena za ubrzanje. Pri tom, kad kad okrene tako ranije njemu je ceo motocikl ranije ispravljen a tad mu je lakše da bude na punom gasu odmah. Tako će ti možda brzina na temenu krivine biti nešto manja ali će ubrzanje iz krivine biti bolje i brzina pred kočenje za sledeću krivinu biti veća. U prilogu je grafikon za krug sa šikanom (sa automobilom) kod nas u NAVAK-u sa vremenom 1.27.1. Pogledaj dva velika "brda" na grafikonu bzine na kraju. To ti je glavni pravac, šikana i ponovo glavni pravac. Ne čuva se brzina kroz krivinu predugo osim ako nije dugačka krivina ili serija krivina. Što ranije uhvatiš pravac to ćeš ranije biti na gasu.

 

Ovo je prvo nacelo svake skole voznje i pije vodu za track day vozace da bi bili sigurniji u krivini i odmah dobili na vremenu.

Svaka hiljadarka se moze voziti tako, medjutim kod motora ispod 750cc ovo ne pije vodu.

kad imas 2 , 3 trkaca u Madjarskoj u najbrzoj grupi ispred sebe ,a svi ostali iza,a jos svi voze takve munje i te kako se pije voda,ozednio bi i ti garantujem ti.ALEX i NIKOLA do 750 su najbrzi na H.R.

 

To sam i potvrdio za tocranka, procitaj jos jednom njegov post. Kaze da ima brzinu u krivini a ja sam rekao da sve ispod 1000 mora tako da se vozi. A da me je razocarao jeste sto je presao na 750 :). Tako to ide kada ima preko 4 banke. Ide stopama zedexa, mcm_racinga.... Spectacolo kada ti punis 40 :) , jos i ti da me prodas :)?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mogli bi da budemo ovde negde:

 

 

mislim da je kamerman pretekao Đoleta na samom kraju pravca u poslednjem krugu 16:40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Ladno je snimio moj prvi krug na novom motoru!!! Od 0:37

 

Sale nas pretiče na 1:13

 

 

 

to je taj legendarni krug i druga sesija o kojoj ti pricam,taj krug treba da bude bazqa za dalje1lol.gif,svaka ti cast za pronalazak,pa juce smo pili kafu zajedno,jesi trazio u autu ovo0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

a moje koleno u 17 33 u njegovom retrovizoru,Saletu ni taj trenutak nije promakao i naravno zelenko na parkingu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mmmm... možemo polako da se pripremamo... mada ja nisam 100% uveren u taj prvi TD u godini. Svi se nakrcaju, prljava staza, uglavnom i ladan asfalt, forma u sećanju...

 

 

p.s bem ti... nisam ništa vežbao mesecima, moram na neki intezivan program... za starčiće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Skupio mi se kombinezon od zime u predelu stomaka. Sad ga držim u toploj sobi, videću da li će dati rezultate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma ja se ne gojim, te sam se muke rešio. U kondicionom problemu sam... problemčiću...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

10 I 23 juni track day na hun.ring,red je da se postavi kuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Inace da se covek lepo provoza na profi stazi 2 izlaska prepodne i 2 izlaska popodne 6600din mozda i manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja