Jump to content

Moto Zajednica

Homemade nosac kofera za Thundercat

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Kolege... covek je pokazao kako je napravio i podelio to sa svima i to je za svaku pohvalu.:takoje:

E sad kako je zavario i sta ce se desiti to je vec njegov problem.Covek je hteo da ustedi a to posle uvek vise kosta :zvizduk:

Moje licno misljenje..... steta kolega sto si ovakav nosac stavio na tako lep motor.Ako si imao 2 soma ili 3 da das za motor pa sto neodvoji i jedno 100 evra pa uzeo original.Ja licno ovaku budzevinu nebi nikad stavio na svoj motor.Ako ga vec pravim dacu to nekom ko ima iskustva i znanja i da je kopy od originala.

Jos jednom ponavljam tvoj pokusaj je :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

...Treba da znas malo i oko materijala, ne mora da znaci da ce taj var od 15 cm bolje da drzi od 2 vara po 2-3 cm...

 

 

U tih 15 cm imam vise sanse da nabodem dobrih 2 x 2 cm. Iz tog ugla gledam. Znam kako izgleda dobar var, ali ga ne znam bas 123 napraviti.

Varenje mi ne ide, ali pohvatao sam konstrukciju koju sam zamislio, pa cu sad da pricekam profa da dovari i ispregleda sve.

 

Sto se tice ovog nosaca, ako su dobri varovi (a ne izgledaju bas najbolje) mislim da nema sanse da pukne. Ipak bi ja tu stavio mala ojacanja u uglove.

Sto se ukusa tice, o tome se ne raspravlja. Neki koriste motor (ili nosac) i za ono za sta je namjenjeno, a tu ljepota ne igra ulogu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kolege... covek je pokazao kako je napravio i podelio to sa svima i to je za svaku pohvalu.:takoje:

E sad kako je zavario i sta ce se desiti to je vec njegov problem.Covek je hteo da ustedi a to posle uvek vise kosta :zvizduk:

Moje licno misljenje..... steta kolega sto si ovakav nosac stavio na tako lep motor.Ako si imao 2 soma ili 3 da das za motor pa sto neodvoji i jedno 100 evra pa uzeo original.Ja licno ovaku budzevinu nebi nikad stavio na svoj motor.Ako ga vec pravim dacu to nekom ko ima iskustva i znanja i da je kopy od originala.

Jos jednom ponavljam tvoj pokusaj je :takoje:

Sa jedne strane ga razumem u potpunosti, bollje da tih 100e sipa u rezervoar, slatko se izvozi, a napravi sam nosac. Kako izgleda taj nosac je manje vazno, jer je lepota u ocima onog koji ga gleda - nekom je lep, nekom ruzan, bitno da je vlasniku lep, a nama sto se ne svidja nije vazno.

 

 

Sa druge strane ga ne razumem, vidi se da nema iskustva sa gvozdjem i kad mu neko mnogo iskusniji kaze da je nosac slab, on ubedjuje da je dovoljno jak. Da je samo pitao kako da ga prepravi da bude dovoljno jak da ne puca, ne bi me mrzelo da mu nacrtam i okacim sliku, ovako ce morati na skuplji nacin da dobije dokaz da je slab :)

 

Ja kad hocu da uradim sam nesto sto ne znam, lepo pitam onog sto zna i ne pravim se pametan, nego ga poslusam. Recimo kad sam hteo da farbam motor lepo sam pozavao farbach-a (doktora za farbanje motora), covek mi do detalja objasnio sta i kako i nije bilo problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Givijem nosac sa plocom izadje 7000 din. kod nas u srbiji a preko je oko 120 evra. :zdravo:

Koliko mi je do voznje toliko mi je i do izgleda,a pre svega vazno je da je siguran. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: MBK Booster

Sve J363hu stručnjaci pa to je prosto fantastično!!!

 

Pa lik je vario kutije nije ih lemo kalajem i lemilicom od 20W :lud: :lud: :lud:

 

Što se tiče jačine vara ovo što je dečko uradio je jače nego da je isekao kutije pod uglom i tako izvario.

Da bilo bi estetski lepše ali ne i jače i u tom slučaju bi morao da ubacuje trouglove ali na malo drugačiji način ali to su već zanatske tajne do kojih se stiže iskustvom i prljavim rukama - tastatura vam tu ne može puno da pomogne.

 

Da je lik napravio nosač i lepo obradio varove i zatvorio dno vertikalnih kutija pod istim uglom horizontalnih kutija i da je postavio sliku samo gotovog nosača šta li biste onda pisali baš me interesuje?

 

 

Uostalom pogledajte Kappa-in nosač za Thundercat-a K3380

 

Imam pitanje za pokretača teme: Koliko je već prešao taj nosač do ovog trenutka?

 

:takoje: Svaka čast za trud i rad :takoje:

 

Svaka čast

zeki, strasilu i bobangsxr koji znaju šta pričaju pozdrav kolege :)

 

 

Ostale miševe čiji komentari samo mogu čoveka da iznerviraju neću da spominjem prepoznaće se sami ali mogu da im poručim :

Čekić u ruke opalite se po svakom prstu po 2 puta pa onda razmislite šta ćete i gde ćete da pišete kada to naravno budete mogli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja