Jump to content

Moto Zajednica

Homemade nosac kofera za Thundercat

Recommended Posts

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Meni kad je trebao nosač razmišljao sam o ovako nečemu i kad sam ukapitao na šta to liči naručio nov Kappa i koštao me duplo više nego što bi me koštao ovakav da ga sam pravim.

Inače sam pravi jedan za GPZ500 i to je bilo još i podnošljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: Yamaha thundercat 98

opusteno momci kofer je proban raznim metodama, mozda vam deluje slabo ovako ali na svakoj sipki je varen sa svih strana, sa 110 ampera. Sipke su precnika 22mm. S'obzirom da nisam uspeo da nadjem uopste na netu neki nosac koji je namenjen za cat-a onda je ovo ok resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: Yamaha thundercat 98

eto taman ako pukne ovaj uzimam taj ;) mada nesto ne verujem da ce me izdati. Kofer sam plation 3 soma, plus nosac bi bio 4 soma...mislim da sam hteo da prodjem jeftinije ovaj put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kad sam rešio da kupim prevagnulo je to ako nemam para za nosač (kofer sam imao) kupim jevtiniji motor da bude ko svet,a ne daš 200 soma za motor i nemaš 4 za nosač.

Inače sam ja prerađivao moje bočne al je to druga priča kad se stave bočni drukčije se vozi i to nije tako rizično.Ovaj što sad imam je testiran na 230+ sa koferom ko taj tvoj od 3000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Aj pojasni malo to "sa 110 ampera".

Ja upravo varim prikolicu i slabo mi ide.

Krenuo sam sa 80 A, neke debele elektrode. Ne ide.

Pa sa 100 A neke malo tanje, ide bolje. Uglavnom varim L profile od 3 do 6 mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: Yamaha thundercat 98

koristio sam elektrode od 2.5 mm, one su ok za 110a. Sto veca amperaza naravno bolje topi elektrodu i bolje lepi za materijal. Preporucuju eletrode 2mm za manje amperaze tipa 80a, mada ja te koristim i za 50 i 80. A preko 80 sibam ove od 2.5mm. One su ok do 140a, a posle mislim da mora ona od 3.25mm. Naravno i od debljine materijala zavisi, da ne bi progorela jaka amperaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: Yamaha thundercat 98

jbg i ja se nadam da neko ko voli da kupuje polovne gume nece biti blizu mene na putu, s' obzirom da mnogo ljudi odavde voli da kupuje polovne moto gume sto ja nikada ne bih uradio. Mozda sam ustedeo na nosacu ali na stvarima na kojima se stvarno ne stedi ja ne stedim kao neki sto rade...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

opusteno momci kofer je proban raznim metodama, mozda vam deluje slabo ovako ali na svakoj sipki je varen sa svih strana, sa 110 ampera. Sipke su precnika 22mm. S'obzirom da nisam uspeo da nadjem uopste na netu neki nosac koji je namenjen za cat-a onda je ovo ok resenje.

Metoda sedenja na nosacu nije dovoljna :) Vibracije i ljuljanje kofera ce pokidati varove ispod ploce na kvadratnom profilu. Zivi bili pa videli ;) Imam malo iskustva u tome, ne pricam napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ovo mi se licno nista ne svidja, nisi lepo konstruisao a ni zavario. Da ne ispadne da te sad vredjam ali si trebao da das nekom da ti izvari to ljudski, ovo ic ne valja i ima da ti pukne prvom prilikom cim naidjes na neke rupe i pocne zadnji deo vise da trese :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

iVQXp_nosac.jpg

 

Ovo su ti slabe tačke, trebalo je cevi da isečeš pod uglom i zavariš ih sa svih strana. A i bilo bi lepše (i majstorski).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Lepo je kad se neko trudi i hoce sam da napravi, i ja sam isti takav ali..

Prvo si trebao uzeti okrugle cevi ili neku elipsu da bi se malo prilagodile motoru posto je pun oblina i da si odneo kod nekog bravara da ti sa masinom iskrivi cevi da prati rep motora pa samo da navaris plocu odozgo.

Ali posto si radio vec sa 20*20 na uglovima si trebao da izgerujes obe cevi i zbog estetike i jacine.Po meni bi trebao ubaciti trouglove kao ojacanje izmedju horizontalnih i vertikalnih cevi.

Nemoj da se ljutis ali da je to moj motor odmah bi to skinuo i pravio iz pocetka.U svakom slucaju svaka cast za trud..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Lepo je kad se neko trudi i hoce sam da napravi, i ja sam isti takav ali..

Prvo si trebao uzeti okrugle cevi ili neku elipsu da bi se malo prilagodile motoru posto je pun oblina i da si odneo kod nekog bravara da ti sa masinom iskrivi cevi da prati rep motora pa samo da navaris plocu odozgo.

Ali posto si radio vec sa 20*20 na uglovima si trebao da izgerujes obe cevi i zbog estetike i jacine.Po meni bi trebao ubaciti trouglove kao ojacanje izmedju horizontalnih i vertikalnih cevi.

Nemoj da se ljutis ali da je to moj motor odmah bi to skinuo i pravio iz pocetka.U svakom slucaju svaka cast za trud..

 

ovo je možda ključno .... :takoje:

 

btw, ja sam pravio nosače za kofere za motore za koje zaista ne postoji za kupiti ... recimo za moj GSXR ... :D

 

i to izgleda nekako ovako ...

 

P5120442.jpg

 

P5120444.jpg

 

P5120452.jpg

 

DSC09906-1.jpg

 

DSC09909-1.jpg

 

DSC09910.jpg

 

P5090426.jpg

 

P5090427.jpg

 

P5120437.jpg

 

P5120438.jpg

 

P5120439.jpg

 

sve ovo je do sad prošlo 10ak tisuća (hiljada) kilometara i još nije otpalo ... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

I ja pravim jedan, ali od plastike, preciznije od kuhinjske daske. Ako me stignete negdje (u sta cisto sumnjam :D ), pripazite. :D

 

da te pitam ... znaš li kolika je nosivost navoja M6 vijka tvrdoće 8.8 ? :takoje:

 

Bijelo vučena 8mica je i više nego dovoljna za dinamička opterećenja koja pravi kofer na motoru ... ;) I pogotovo kad se radi o mrežastoj konstrukciji koja je opterećena na pritisak, a ne na izvlačenje gdje je moment (sila x krak) svedeno na minimum... (što je stvar kod mojih nosača)

 

No, kod nosača koji pravio pokretač teme je stvar znatno drugačija.... Njegov nosač je opterećen upravo velikim momentom (sila x krak) što jednostavno traži dodatno ojačanje na spoju ... ali to bi bilo samo radi povećanje koeficjenta sigurnosti ... ako uzmemo u obzir da je pokretač teme odličan varioc, onda je i sam var dovoljan, ako pokretač teme nije apsolutno siguran u svoje varilačke sposobnosti, svakako treba dodatno ojačanej na varovima.... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Moje varilacke sposobnosti se krecu oko nule, ali ja zato zavarim kao sivonja (mnogo vise nego sto dobar varioc smatra dovoljnim), pa tako kompenziram.

Svakako cu svoje varove prvo odnijeti na analizu kod strucnjaka prije upotrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

bespotrebno "nasrani" (izraz koji se koristi, da se ne uvrijediš :D ) varovi nisu čvršći od pravilnih varova... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ma znam to, nego sam mislio na var od recimo 15 cm, gdje bi normalno bilo dovoljno 2 puta po 2 cm.

 

 

Nije samo da varis i da nabacujes var tamo gde ne treba, ima tu malo filozofije.Treba da znas malo i oko materijala, ne mora da znaci da ce taj var od 15 cm bolje da drzi od 2 vara po 2-3 cm, ipak treba malo da se zna sta i kako za te ozbiljnije stvari. Ako varis kapiju onda nije bitno ako si nesto zasrao, kapija ce da padne i to je to :D

Samo da kazem da sam ja sam napravio zadnju viljusku za fzr 600 i taj motor se i dan danas vozi sa tom viljuskom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja