Jump to content

Moto Zajednica

Pozeraj po Srbiji

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova

Nazalost, ja sam jedini u Smederevu koji nosi sve sto ima od opreme cak i kada na sladoled:

-Kaciga (zakopcana ofc)

-Potkapa

-Kozna jakna

-Kozne rukavice

-Pojas

-Pantalone

-Stitnici za kolena

 

Fali tu jos stvari, ali i kada ih budem imao nosicu ih uvek.

 

jos motor da uzmes

i komplet je tu...

 

;)

 

ne realno, imas neki problem izgleda, ko jos nosi toliko opreme osim na put...

nisu tu cista posla...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Kod nas je Tanatos (Nagon za smrću, destruktivni instinkt) u modi...ljudi koji ne nose kacigu imaju tu nesvesnu želju...šta da radiš :neznam:

Ja nekako volem erosa pa je nosam kod mene u selu...iako ne moram 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nazalost, ja sam jedini u Smederevu koji nosi sve sto ima od opreme cak i kada na sladoled:

-Kaciga (zakopcana ofc)

-Potkapa

-Kozna jakna

-Kozne rukavice

-Pojas

-Pantalone

-Stitnici za kolena

 

Fali tu jos stvari, ali i kada ih budem imao nosicu ih uvek.

 

jos motor da uzmes

i komplet je tu...

 

;)

 

ne realno, imas neki problem izgleda, ko jos nosi toliko opreme osim na put...

nisu tu cista posla...

 

eee sad postaje interesantno??????

 

Ja isto ne kontam cemu toliko opreme u gradu????

 

A pogotovo ne kontam ljude koji nose tu sugavu potkapu na 30C i jos u gradu??? Ja to vidim kao cisto foliranje i zelja da se plase drugi ljudi:(((((((((((((

 

Ne nosim je ni na put od par hiljda km. a kamoli u gradu??????

 

 

Bas bi voleo da mi neko objasni koje je uloga potkape na 30C u gradu?????

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Nazalost, ja sam jedini u Smederevu koji nosi sve sto ima od opreme cak i kada na sladoled:

-Kaciga (zakopcana ofc)

-Potkapa

-Kozna jakna

-Kozne rukavice

-Pojas

-Pantalone

-Stitnici za kolena

 

Fali tu jos stvari, ali i kada ih budem imao nosicu ih uvek.

 

jos motor da uzmes

i komplet je tu...

 

;)

 

ne realno, imas neki problem izgleda, ko jos nosi toliko opreme osim na put...

nisu tu cista posla...

 

eee sad postaje interesantno??????

 

Ja isto ne kontam cemu toliko opreme u gradu????

 

A pogotovo ne kontam ljude koji nose tu sugavu potkapu na 30C i jos u gradu??? Ja to vidim kao cisto foliranje i zelja da se plase drugi ljudi:(((((((((((((

 

Ne nosim je ni na put od par hiljda km. a kamoli u gradu??????

 

 

Bas bi voleo da mi neko objasni koje je uloga potkape na 30C u gradu?????

 

 

 

 

Možda zato jer se ljudi znoje, pa potkapa upija sav znoj i kaciga ne "miriše" posle nekog vremena?

 

 

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ja ne nosim potkapu ali svu ostalu opremu da. Iz prostog razloga jer meni vožnja motora ne predstavlja neku potrebu da bih se prevezao iz tačke a u tačku b već čisto uživanje koje ne podrazumeva opuštenu vožnju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

potkapu nosis da ti bolje prianja kaciga i zato sto potkapu mozes lako da operes...

za razliku od unutrasnjosti kacige...

 

ove god sam oprao 3 puta potkapu, nije da s enesto prlja, ali ako zaglavis po vrucini...

pa sad zamisli sta se desava kad ti je glava u kacigi koja se nosi bez potkape i ne pere se...

 

recimo, imao sam problema sa glavom dok nisam poceo uvek da nosim potkapu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

potkapu nosis da ti bolje prianja kaciga i zato sto potkapu mozes lako da operes...

za razliku od unutrasnjosti kacige...

 

ove god sam oprao 3 puta potkapu, nije da s enesto prlja, ali ako zaglavis po vrucini...

pa sad zamisli sta se desava kad ti je glava u kacigi koja se nosi bez potkape i ne pere se...

 

recimo, imao sam problema sa glavom dok nisam poceo uvek da nosim potkapu...

 

Ja sam pre 2 nedelje bio u Deliblaskoj pescari na off roudu sa 25 ljudi na motociklima

 

Vremenom su se isprofilisali brzi i sporiju vozaci, a ja sam sa mojom skelom napadao vodecih 5..6 cvaja koji su vodili igru.......na trenutke je to bila tolika prasina da mi je sve bilo belo pred ocima, i bukvalno sam vozio naslepo, zapravo samo sam vozio u BELO!!!!!!

 

Kada se off zavrsio, kaciga mi je izgledala kao da sam je izvadio iz blata......ali kada sam dosao kuci rasturio sam kacigu i celu je oprao, i izgleda kao nova......

 

A da sam imao potkapu isto bi sve bilo prljavo kao i bez nje...

 

Imam mi logike da se ljudi znoje, pa da je nose, ali ja nemam tih problema, pa ni potrebe da je nosim.......

 

Svidja mi se onaj gumeni deo sto pokriva usta, ali ne ide preko....to bi nosi po hladnoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

A ne smeju jer znaju kako je poginuo Chuck Norris - izboli ga Cupricani 1oda.gif

 

Loodaq umire-od-smeha.gif

 

Od cuprijskog srafcigera nema beganja :D

 

 

 

potkapu nosis da ti bolje prianja kaciga i zato sto potkapu mozes lako da operes...

za razliku od unutrasnjosti kacige...

 

ove god sam oprao 3 puta potkapu, nije da s enesto prlja, ali ako zaglavis po vrucini...

pa sad zamisli sta se desava kad ti je glava u kacigi koja se nosi bez potkape i ne pere se...

 

recimo, imao sam problema sa glavom dok nisam poceo uvek da nosim potkapu...

 

Bitno da si smogao snage da priznas :lol: A izgleda da svi koji ucestvujemo u ovakvim raspravama imamo problem sa glavom.

 

P.S. obozavam ove rasprave :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Nazalost, ja sam jedini u Smederevu koji nosi sve sto ima od opreme cak i kada na sladoled:

-Kaciga (zakopcana ofc)

-Potkapa

-Kozna jakna

-Kozne rukavice

-Pojas

-Pantalone

-Stitnici za kolena

 

Fali tu jos stvari, ali i kada ih budem imao nosicu ih uvek.

 

jos motor da uzmes

i komplet je tu...

 

;)

 

ne realno, imas neki problem izgleda, ko jos nosi toliko opreme osim na put...

nisu tu cista posla...

 

eee sad postaje interesantno??????

 

Ja isto ne kontam cemu toliko opreme u gradu????

 

A pogotovo ne kontam ljude koji nose tu sugavu potkapu na 30C i jos u gradu??? Ja to vidim kao cisto foliranje i zelja da se plase drugi ljudi:(((((((((((((

 

Ne nosim je ni na put od par hiljda km. a kamoli u gradu??????

 

 

Bas bi voleo da mi neko objasni koje je uloga potkape na 30C u gradu?????

 

prochachkaj tastaturu, mislim da ti zaglavljuju ? i ( ...

elem, shto se tiche opreme, kakve ima veze jesi u gradu ili na otvorenom ili gde vech? ona shtiti jednako bilo gde da si a meni deluje da che me neko pre skinuti u gradu nego negde kad se zaputim!

ja recimo nosim kacigu i kornjachu, takodje nosim kozhne vojne rukavice (nemam pare za bolje) i nosim ih jer mi je hladno po prstima i ako pljusnem volio bih da mi neshto i ostane od kozhe (na moju nesrechu znam kako je kad nemash kozhu i nokte na ruci). Pod hitno moram podkapu da nabacim jer kreche vruchina i ne pere mi se kaciga...

kupichu i jaknu..i pantalone...i 70% kilometara chu voziti u gradu, jesam li ja sad lud?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Nazalost, ja sam jedini u Smederevu koji nosi sve sto ima od opreme cak i kada na sladoled:

-Kaciga (zakopcana ofc)

-Potkapa

-Kozna jakna

-Kozne rukavice

-Pojas

-Pantalone

-Stitnici za kolena

 

Fali tu jos stvari, ali i kada ih budem imao nosicu ih uvek.

 

jos motor da uzmes

i komplet je tu...

 

;)

 

ne realno, imas neki problem izgleda, ko jos nosi toliko opreme osim na put...

nisu tu cista posla...

 

eee sad postaje interesantno??????

 

Ja isto ne kontam cemu toliko opreme u gradu????

 

A pogotovo ne kontam ljude koji nose tu sugavu potkapu na 30C i jos u gradu??? Ja to vidim kao cisto foliranje i zelja da se plase drugi ljudi:(((((((((((((

 

Ne nosim je ni na put od par hiljda km. a kamoli u gradu??????

 

 

Bas bi voleo da mi neko objasni koje je uloga potkape na 30C u gradu?????

 

prochachkaj tastaturu, mislim da ti zaglavljuju ? i ( ...

elem, shto se tiche opreme, kakve ima veze jesi u gradu ili na otvorenom ili gde vech? ona shtiti jednako u bilo gde da si a meni deluje da che me neko pre skinuti u gradu nego negde kad se zaputim!

ja recimo nosim kacigu i kornjachu, takodje nosim kozhne vojne rukavice (nemam pare za bolje) i nosim ih jer mi je hladno po prstima i ako pljusnem volio bih da mi neshto i ostane od kozhe (na moju nesrechu znam kako je kad nemash kozhu i nokte na ruci). Pod hitno moram podkapu da nabacim jer kreche vruchina i ne pere mi se kaciga...

kupichu i jaknu..i pantalone...i 70% kilometara chu voziti u gradu, jesam li ja sad lud?

u pravu si druze.i ja nosim podkapu,uvek,pre svega jer se kaciga lakse navlaci i lakse se pere od unutrasnjosti kacige.nosim uvek i jaknu i rukavice!!!

ne bih da baksuziram (pu pu pu),ali zar je negde zapisano da se sa motora pada (zbog ko zna kog razloga) samo kada smo vise od 50 km od kuce??????

:staa::staa:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Smederevo

Nazalost, ja sam jedini u Smederevu koji nosi sve sto ima od opreme cak i kada na sladoled:

-Kaciga (zakopcana ofc)

-Potkapa

-Kozna jakna

-Kozne rukavice

-Pojas

-Pantalone

-Stitnici za kolena

 

Fali tu jos stvari, ali i kada ih budem imao nosicu ih uvek.

 

nisi jedini :moto1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ako cemo iskreno, s obzirom na navike u voznji, pogotovu mladjih narastaja, kaciga je jos i najmanji problem, tj manji faktor rizika. Brzina neprimerena naseljenom mestu / preglednosti na putu, je po meni mnogo veci problem.

 

ja sam pristalica filozofije da ljude treba pustiti da voze kako god hoce i da sami prave greske. Ali da zauzvrat postoji extremna odmazda u slucaju povredjivanja drugih ljudi u saobracaju. Mislim da je to skroz fer...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250
eee sad postaje interesantno??????

 

Ja isto ne kontam cemu toliko opreme u gradu????

 

Da si se informisao, znao bi da se od svih saobracajnih nesreca koje se desavaju, 90% njih je u naseljenim mestima a svega 10% na otvorenom putu.

Bas zbog toga se nosi oprema u gradu - gde su sanse za povredu najvece.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Kacigu, jaknu i rukavice nosim uvek... To mi je navika, ako sednem na motor bez necega od ovih troje, odmah se cudno osecam... Nazalost, trenutno nemam love da kupim cizme i pantalone, ali nadam se da ce biti do kraja sezone :) A i mnogo je lepse videti motociklistu u punoj opremi nego sa cvikerima i fila papucama ( doticni me podsecaju, bez uvrede, na neizivljene seljacine koji su seli na motor sam da bi ih neko video i rekao gle frajera) :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

što se tiče opreme, osim kacige mi je pojas neophodan... ako treba u tangama ću da vozim al bez pojasa jok :moto3: inače potkapa je korisna stvar, jel kad se ošiša čovek na kraću frizuru oće uši da stradaju od brzog nabacivanja kacige ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

pa jbg vama punijima normalno da treba pojas :lol:

 

p.s. ja sam preshao na tregere. fantasticni su za moto pantalone, al na farmerkama izgleda smeshno od pozadi (uvlaka) :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Preporučujem svima da nosite najjeftiniji dio opreme-podkapu. Meni se desilo, da sam zbog nenošenja

iste sjebao desno oko.

Kupim ja novu kacigu na početku sezone (prije 3 godine) i vozio bez podkape i bilo sve u redu. Sledeće

sezone izgleda se unutrašnjost kacige malo razširila ili se moja glava malo pokupila :D , pa mi promaja

duvala izpod brade pa direktno u desno oko. Kod većih brzina i kad je bilo hladnije mnogo je smetalo. Ja

prvo mislio da ne dihtuje vizir. I tako ja vozio mjesecima i stalno duvalo, ja nisam obraćao pažnju pa

počelo oko da mi suzi i smetala mi jača svjetlost pa sad uvjek kad duva malo jači vjetar (ne na motoru

negu uopšte) meni se oko razboli. Treće sezone kupim podkapu za 4 eura i nema više promaje u kacigi. Eto

kako sam upropastio oko pa sad moram često da koristim kapi za oči, a da sam imao podkapu sve bi bilo OK.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja pojas nisam stavio vise od dva puta u zivotu, po meni totalno nepotrebna stvar za duzu enduro jaknu.

 

ko koristi pojas da mu ne duva u ledja onda je dovoljna samo duza jakna ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

sad si me istripovao jbg, ove godine sam primetio da na levo oko dosta slabije vidim, i da nesvesno pocinjem da zmirkam na to oko kad citam.

 

tih problema ranije nisam imao (ili ih nisam bio svestan), a sad me tvoja prica podsetila da sam celo proslo leto vozio sa podignutim vizirom, ali sa cvikerima za sunce.

 

da li je to strujanje vazduha bilo dovoljno da oku smeta bem li ga. vise ne dizem vizir, da vidim da li ce da se nesto promeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Ja ništa slabije ne vidim na desno oko, bio sam kod očnog ljekara i gledao tamo u pet-šest onih

sprava i on pregledao oko, kaže sve u redu. Stvar je u tome što je postalo kroničko pošto sam

tako vozio mjesecima a nisam odma liječio. A to što kažeš kod čitanja i meni smeta, brzo se oko

"umori" pa nekako žulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

od opreme stavljam sve sto imam, nebitno jel idem samo do grada ili na duži put.

 

kacigu, podkapu, pojas, rukavice, mnoto pantalone i jaknu, čizme duge čarape ako je hladno :D

 

i baš me zabole ko će šta da pomisli kad me vidi.............

 

Elem:

 

video sam par pozera bez najmanje opreme i klinci na skuterima samo sa kapuljačama, ali njihov problem i njihova odluka..........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja