Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motocikl

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha AeroX

Baci neku sliku i neki kom. o motoru. Sto se mene tice, cbr125r je skup tipa 1700e, a kako sam citao nije bas hvaljen motor. 1300e ybr, 1000-1200e x road...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

cbr je po meni najbolji od ovih sto si nabrojao.. mada ybr je isto dobar ali nejkid nije u mom fazonu nikako :) cbr trosi od 2.5 do 3 litra a yamaha nesto vise.. sto se tice razlike u ceni ona je par stotina evra..

post-19718-0-46786400-1313065143_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha AeroX

Danas sam bio u 3t-racing i ispostavilo se da su imali 4 cbr-a u proteklih 2 meseca, nazalost svi rasprodani, nisam mogao da probam. Ima vremena do sledece sezone, naravno! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

ortak moj jedan oce da uzme cbr-a pa cu mu najverovatnije ja prodati ovog mog a onda cu da se cujem sa gagijem iz 3t racing-a pa da uzmem isto cbr-a al malo mladjeg..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

ja uzeo od jednog decka, nasao u oglasima.. 2007. godiste je a platio sam ga 1600e .. ne znam sta je sa gagijem ali cu sacekati zimu pa da jeftinije prodjem, valjda :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

cbr jeste malo tanji od ostalih , nije masivan kao npr. cbr600 ali ko sto markee kaze kad probas motor onda steknes pravi utisak.. pa nije valjda sad cbr najgori u toj klasi zato sto je tanji od drugih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa jeste to sto kazes kad ne znas za bolje onda ti je super ;)

 

Uporedi samo sa Apriliom Rs125 ili cak sa Cagivom Mito koji su zvanicno u toj klasi, po svemu su bolji a bogami i ozbiljniji motori, i po izgledu i po komponentama i po performansama

cbr125 je vise da imas osecaj da vozis `trkacki` motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

tako je , ne mozes uporedjivati 2t i 4t.. aprilia i mito bolje idu, recimo da su i lepsi mada je to stvar ukusa, mnogo trose, moras da menjas klipove i sve svake godine.. a cbr je jednostavno za nas smirene koji nigde ne zurimo i jednostavno zelimo da volimo svoj motor i da se brinemo o njemu.. malo trose, ne daju mnogo snage ali daju sasvim dovoljno, jednostavniji su za odrzavanje.. a da zaboravio sam da se po mom misljenju cbr najbolje cuje u toj klasi motora.. za razliku od aprilije i mita ima jedan ozbiljan zvuk dok se ovo dvoje cuju kao skutercici od 50ccm.. da napomenem da sam vozio i sr125 i mita.. al jos jednom kazem.. 2t i 4t masine se NE porede

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Aham, i gumica dal je 130 nazad(na novom a na modelu 2006 je 100-manje nego ovima na prednjem tocku!) ko od rucnih kolica, ma i Sachs XTC je ozbiljniji motor od tog cbr

 

Generalno to je pravljeno za decu do nekih petnaestak godina da se zavaravaju da voze R-a i da su zajebane face na ulasku u pubertet a pritom voze bolju masinu od vrsnjaka na pezoovom skuteru. Realno parkiraj tvoj motor pored RS-a i zanemari pogonski agregat, prvo sto izgleda dosta mrsavije(sto i jeste) pogledaj svoju prednju viljusku, mogu li ti stapici da budu malo tanji? USD a sta ti je to? Kocnice-sta su to radijalna klesta? Pogledaj zadnji amortizer, kako je postavljen i koje mogucnosti za podesavanja ima? Ram, srednje zalostan kao i ostatak motora. Da ne govorimo o agregatu koji je sramota za tako ozbiljnu fabriku da ugradjuje u sportski motocikl(ma koliko kubika on imao) citavih 13 konja a kako i ne bi kad je tehnoloski zaostao(SOHC i jelte 2V) i nalazi se u devedesetim godinama 20. veka, jeste nakalemili su mu FI da bi mogao da prodje kao euro3

Tako da celokupno gledajuci CBR 125 ne zasluzuje da nosi to ime i bruka stariju bracu, jer je to imitacija sportskog motora napravljena da popuni prazninu na trzistu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Aham, i gumica dal je 130 nazad(na novom a na modelu 2006 je 100-manje nego ovima na prednjem tocku!) ko od rucnih kolica, ma i Schs XTC je ozbiljniji motor od tog cbr

 

Generalno to je pravljeno za decu do nekih petnaestak godina da se zavaravaju da voze R-a i da su zajebane face na ulasku u pubertet a pritom voze bolju masinu od vrsnjaka na pezoovom skuteru. Realno parkiraj tvoj motor pored RS-a i zanemari pogonski agregat, prvo sto izgleda dosta mrsavije(sto i jeste) pogledaj svoju prednju viljusku, mogu li ti stapici da budu malo tanji? USD a sta ti je to? Kocnice-sta su to radijalna klesta? Pogledaj zadnji amortizer, kako je postavljen i koje mogucnosti za podesavanja ima? Ram, srednje zalostan kao i ostatak motora. Da ne govorimo o agregatu koji je sramota za tako ozbiljnu fabriku da ugradjuje u sportski motocikl(ma koliko kubika on imao) citavih 13 konja a kako i ne bi kad je tehnoloski zaostao i nalazi se u devedesetim godinama 20. veka, jeste nakalemili su mu FI da bi mogao da prodje kao euro3

Tako da celokupno gledajuci CBR 125 ne zasluzuje da nosi to ime i bruka stariju bracu, jer je to imitacija sportskog motora napravljena da popuni prazninu na trzistu ;)

 

Ovo je bilo ispod pojasa!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

^ ali i istinito..

 

Ako pogledamo 4T masine Aprilia RSV4-125 je i dalje kilometarski ispred nove CBR-ke od 125 kubika iako su slicne po snazi agregata. Honda vise ide filozofijom jeftinije masine (jeftinija pri kupovini,jeftinija pri odrzavanju) i sto vece jednostavnosti. Kada uporedis novu Hodnu CBR-125 sa Yamahom R-125,Aprilijom RSV4-125,Derbijem GPR-125R shvatis da u svemu po malo kaska,ali sve to opravdava sa lepom razlikom u ceni (Yamaha ~4300e,Aprilia ~4900e,Derbi ~4600e,Honda ~3500e). Da ponovo imam 16. godina ne bih se bunio da vozam CBR-ku iako licno naginjem ka Yamahi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha AeroX
cbr trosi od 2.5 do 3 litra a yamaha nesto vise

 

 

Ne brukaj Yamahu bre! :) YBR mi nikad nije presao 2.4 l / 100km 1nanana.gif

 

 

Dobar je YBR, ali je veoma spor. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja