Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPX 500R - sta mislite

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pa ovako,u pitanju je motor koji je potpuno isti kao i GPX 600r samo je radjen za Austrisko trziste pa se cesto zove i GPX 500r-Austria.Koliko sam uspeo da saznam pored vizuelne slicnosti sa istoimenim motorom od 600ccm isti su im i agregati osim sto ima 25ccm manje po klipu i za 2mm uze usise i izduve,ali se zato vrti 15000rpm pa je dosta toga nadoknadjeno.Zbog Austriskog zakona zbog kojeg je inace i pravljen ovaj model morao je da bude skracen i na prenosu pa mu je i maksimalna brzina bila ogranicena na 180km/h ali je zato ubrzavao ko djavo,mogao je da pali gume u prve tri brzine i to u voznji.Po fabrickim podacima motor ima cak 75ks sto je ujedno i najveca konjaza za sve motore do 500ccm iz tog vremena,a cini mi se i do danas.Bio je potpuno iste snage kao i GPZ 600 a samo 9ks manje od GPX 600r ali je zato laksi pa uopste nije mnogo zaostajao u odnosu snaga-tezina.Sve ovo pisem zato sto bas ja posedujem ovaj model i pokusao sam da odklonim sva ta ogranicenja koja su postavljena zbog Austriskog zakona i hteo sam da vidim sta stvarno taj motor moze...

Stage 1 - promenjene su mu izduvne grane i stavljene 4u1 sa 2mm sirim promerom koliko ima i GPX 600r a sam top je pravljen po uzoru na Yoshimuru koju je moj drugar imao rasturenu (iskoriscena je cela unutrasnjost).

Stage 2 - stavljeni su karburatori od GPX 600 sa takodje 2mm sirim usisima i vecim diznama sto je doprinelo da se motor zavrti jos vise i bez ikakvih problema je uilazio u crveno polje.

Stage 3 - povecan mu je prenos tako sto je stavljen zadnji lancanik od ZX9R sa manje zuba od njegovog fabrickog i time se malo izgubilo na startnosti ali se dosta dobilo na maksimalnoj brzini.

Stage 4 - promenjene su plocice i stavljena pancir creva pa je motor sa dva diska napred i jednim pozadi sada mogao bez problema da se zaustavi i pri brzini od 200km/h.

Stage 5 - promenjene su komplet maske na motoru i stavljene od modela 636 sto mu je dalo znatno bolju aerodinamiku a postao je i jos laksi jer mu je samo fabricki far tezio oko 3kg.

Stage 6 - rasirena je zadnja felna sa 130 na cak 180 i sada motor pored toga sto izgleda mnogo lepse moze i dosta vise da se savije u krivini,nema proklizavanja pri naglom startu i dosta je stabilni pri vecim brzinama.

To je to sto se tice poboljsanja preformansi a radjeno je dosta i na estetskom planu ali o tome drugi put.

E sad moj konacan zaklucak:

Motor ima bar 10ks vise,a pritom bar 20kg manje,moze da se zavrti oko 16000rpm,cuje se fantasticno a narocito kad predje 10000rpm,motor i dalje fantasticno ubrzava i bez problema prebaca 220km/h(moze i vise) za razliku od fabrickih 180km/h,dosta se bolje zaustavlja i dosta je stabilniji u krivinama,prosecno trosi oko 7l,a ako ga vozite 6-om brzinom do 100km/h ne prebaca 5l,registracija oko 10000din (malo vise od 125-ice),izgleda kao da je model od prosle godine a odrzavanje jeftino kao i do sada...i sve to na motoru koji ima ni manje ni vise nego 22god.

Evo i par slika kako sve to izgleda:

post-17597-0-63490800-1304940630_thumb.jpg

post-17597-0-85921400-1304940675_thumb.jpg

post-17597-0-75929300-1304940730_thumb.jpg

post-17597-0-71341400-1304940755_thumb.jpg

post-17597-0-93929500-1304940793_thumb.jpg

post-17597-0-73684600-1304940833_thumb.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Kao sto sam i obecao evo i jednog video snimka,medjutim malo losijeg kvaliteta jer je snimano telefonom ali cim budem nabavio kameru pokusacu ponovo jer mislim da moze i bolje.Ubrzanje od 0-100km/h za 3.9sec.

http://www.youtube.com/watch?v=G0vgE0Oqs_s

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Svaka cast za mehanicki deo i za plastike samo ne smem da te pitam kako li tek farbash uskrshnja jaja....

A kamericu imash za 1500 dindzi china md80 , za DiY egzibicije ubilo se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ha,ha,mislis da motor lici na uskrsnje jaje,ja jos nisam video da postoje Yoshimura jaja...:D.Jeste malo vise saren ali nije bezveze jer je farban u "Yoshimura" aplikacije kao sto mnogi fabricki imaju "Lucky strike","Red bull"...itd.Namerno su koriscene i crna i crvena boja jer su takve nalepnice na njihovim auspusima.Mozda bi sada uradio drugacije ali tada sam bio u tom fazonu a veruj mi da i uzivo izgleda extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Posto se uglavnom desava da prvo cujete motor pa ga tek onda vidite onda bi taj zvuk bar trebao da bude kakav treba a ne samo povadi sve iz topa i gotova stvar. Kao i sve na motoru i auspuh je pravljen do najsitnijeg detalja.Posle vise prepravki i izmenama po tom pitanju konacno je zavrsen.Mozda jeste ilegalan za "street" voznju i sigurno ce se za njim okrenuti svaki prolaznik a najcesce "oni u plavom",ali kakav bi to "R" motor bio sa fabrickim izduvom.Evo kako zvuci kada je u "neutral shift"-u.

http://www.youtube.com/watch?v=IlZAhQAQWW0

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Svaka cas na preradi,jedino mi se ne svidja imitacija usd viljuske,i pojedinih "jeftinih" detalja.

 

E da sta bi radio da si seo na 200 konja,kad ovako nahvali 75 ks. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Verovatno bi napravio od njega 300ks :)

Ne bitno uostalom kolika je konjaza ili kubikaza u pitanju,rucni rad i trud je u pitanju,a kad sam napravis mnogo ti je draze nego kad neko drugi to uradi umesto tebe ! Uostalom i ti si sam preradjivao svoj Yzf,pa valjda znas kako to ide :D

 

I bas je lepo momak predstavio motor,eee kad bi svi tako radili :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ne mozes to tako da gledas,sad je lako,stavis u dzep 10000e i odes da kupis motor od 200ks sa odlicnim performansama i izgledom u svakom pogledu (naravno ko ima 10000e).E pa ja nemam taj novac ali zato za mnogo manje para imam priblizno lep motor i po izgledu i po zvuku,a sto se tice konjaze ko hoce da se trka nek izvoli,ja necu.Cilj mi je bio da od fabrickog napravim bolji motor i uspeo sam.A kad vec spomenu usd viljusku,prerada jeste jeftina ali i originalna,zamisli da sam stavio i nju pravu sa 2 diska,i farove,pa kostalo bi djavi i po.Zasto bi bacao pare na pojedine delove kada mogu i ovako da se odrade,a sto ne moze,ne moze se.Nisam mogao da nalepim delove gume na zadnju felnu i napravim je da izgleda kao da je 180, nego sam sekao felnu na 3 dela i ubacao delove od druge,pa vario argonom puna 4 sata,pa nosio na balansiranje,pa skidao visak vara na strugu,pa opet na balansiranje...Kako sam cuo ovakva prerada u inostranstvu kosta preko 600e,a mene je kostala 2kg rostilja i materjal.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ta tvoja imitacija usd viljuske,je po meni ciganisanje,kao kineska imitacija rolex sata,plasticni nakit i sl.

 

Za preradu skidam kapu,narocito za felnu,i kako si uklopio oklope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Kako god ali bolje izgleda nego da je ostalo kao klasicna viljuska,a ako bi se odlucio da kupim prave usd viljuske uz njih moram da uzmem i par diskova i kociona kljesta i verovatno rucice upravljca sa prekidacima i kad sve to saberem ode na 400-500e.Za sada ostaje ovako pa videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

mislim da se ovaj pre prodavao za neke lude pare 2000 i nesto eura, tako nesto, sad je bar realna cena, kakvih sve budzevina ima, ova je jos i solidno uradjena :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Jedno pitanje: Kazes da si sirio zadnju felnu, i sada je ona opet od 16 cola??? Gde i od cega nalazis gumu 180?

I zar nije bilo lakse da si nabavio neku 17-ticu? A i sa gumama bi bilo neuporedivo lakse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ja sam motor prodao jos odavno,sada ga prodaje decko koji je kupio motor od mene. Tada dok je jos bio kod mene prodavao se za 1700e sto je za to vreme bila realna cena sobzirom da je u njega samo u preradu ulozeno 1000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja