Jump to content

Moto Zajednica

keeway superlight

Recommended Posts

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Moras da je posedujes, a i ja koristim na mom motoru TIP B dakle onu iz auta, e sad po zakonu trebalo bi da je tip A ali kako je tip B prosirenog sadrzaja u odnosu na tip A koja je bas za motorcikle niko nas ne dira ako nosimo tip B

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Koji Japanski vakumski karburator odgovara na ovo nase sokocalo?

Muku mucim da nastelujem smesu otkad mi je ispala dizna(sraf) za stelovanje.

Uzeo sam cak i drugi karburator , ali je i na njemu pravljen sraf jer je takodje ispao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Kad si maler, onda si maler :) Motor je stigao pokvaren ili rastelovan ili stagod... desava se sledece: kada se naglo da gas ugasi se, kada se ubaci u prvu 50% sanse da ce se ugasiti, kada se pusta kvacilo nema onog hvatanja... pustis malo pa on krene da mili itd, vec se odmah ugasi. Evo stajao je kod njih u radnji 3 dana da njihov mehanicar to sredi ali covek ne zna sta mu je i danas su ga poslali u ovlasceni servis gde se neki lik "razume" <_< Neki predlog sta moze da bude uzrok? procice leto dok ga oni srede ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Jesi ga kupio novog? Procitaj Zakon o zastiti potrosaca i proveri u kom roku nakon kupovine imas pravo da insistiras na zameni. Ne mogu oni nesto sto je 10 dana staro sada da rasklapaju, budze i popravljaju pa nek je 100x kinesko.

Ja ne znam iz glave da ti kazem koji je to rok ali sigurno znam da postoji takva odredba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Koji Japanski vakumski karburator odgovara na ovo nase sokocalo?

Muku mucim da nastelujem smesu otkad mi je ispala dizna(sraf) za stelovanje.

Uzeo sam cak i drugi karburator , ali je i na njemu pravljen sraf jer je takodje ispao.

 

U principu, možeš da staviš bilo kakav 27-28mm karburator i trebalo bi da radi posao (jedini problem bi bilo rešenje prirubnice), ali ako ćeš japanski "original" koji ide na ovaj agregat to je onda Keihin PE27.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Koji Japanski vakumski karburator odgovara na ovo nase sokocalo?

Muku mucim da nastelujem smesu otkad mi je ispala dizna(sraf) za stelovanje.

Uzeo sam cak i drugi karburator , ali je i na njemu pravljen sraf jer je takodje ispao.

 

U principu, možeš da staviš bilo kakav 27-28mm karburator i trebalo bi da radi posao (jedini problem bi bilo rešenje prirubnice), ali ako ćeš japanski "original" koji ide na ovaj agregat to je onda Keihin PE27.

 

Hvala druže . Poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Jesi ga kupio novog? Procitaj Zakon o zastiti potrosaca i proveri u kom roku nakon kupovine imas pravo da insistiras na zameni. Ne mogu oni nesto sto je 10 dana staro sada da rasklapaju, budze i popravljaju pa nek je 100x kinesko.

Ja ne znam iz glave da ti kazem koji je to rok ali sigurno znam da postoji takva odredba.

 

Nov :) Ali sam ja napravio gresku pa sam ga registrovao cim sam dobio papire da bi ga odmah odvezao ali jbga... U svakom slucaju problem je resen, kazu da je par stvari bilo lose povezano i da su sredili za 15 min...eto kada je covek pravi majstor, nema ostecenja sve je novo nije nista budzeno samo lik koji ga je sklapao nije znao da ga nasteluje i eto sve je ok sutra se vozim :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Treba mi rezervoar za Keeway Superlight, ako neko ima na prodaju.

:( Nije ti valjda zarđao ?

Pravo da ti kažem neam pojma gde to da navaviš, nadam se da može rezervoar od nekog drugog motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Treba mi rezervoar za Keeway Superlight, ako neko ima na prodaju.

Vidi kod clana DUCE (duhhh stari nik) on je rasturio njegovog kivija mozda mu je ostalo sediste, znam da je dobar deo delova prodao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Nije zaedjao nego mi je napukao kod nosaca , a niko ne sme da vari zbog moguce explozije.

Nasao sam danas jednu firmu koja hoce da uradi, pa cu da javim sta sam uradio.

 

Vidi kod clana DUCE (duhhh stari nik) on je rasturio njegovog kivija mozda mu je ostalo sediste, znam da je dobar deo delova prodao

 

...xexe , a sediste mi ne treba :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Nije zaedjao nego mi je napukao kod nosaca , a niko ne sme da vari zbog moguce explozije.

Nasao sam danas jednu firmu koja hoce da uradi, pa cu da javim sta sam uradio.

 

Kakva crna ekplozija pa nevaris deo rezervoara u kojem je gorivo pa cak i kad se vari i na tom delu nema problema,zavario sam ih sa Co2 aparatom neznam vise ni broj koliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Reyervoar je uspesno zavaren uz par malih detonacija i sukanja plamena iz otvora za sipanje goriva,

ali sve je prošlo kako treba.

Ako nekom zatreba topla preporuka za firmu Var-mont iz Inđije.

Majstor je veliki profesionalac i jako prijatan domaćin.

 

http://www.var-mont.com/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Moram da se pohvalim.....

Mali spartanac je bio u Herceg Novom na skupu MC Cruiser i podneo je put herojski.

1200 km bez stucanja, malo se mucio na 1200 m nadmorske visine zbog redjeg vazduha,

ali izdrzao je sve napore.

 

S7303503.jpg

 

020920121626.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Kad sam se vracao iz H.N.-a crko mi je regler.Pet dana sam jurcao i trazio gde sve ne i konacno

u cetvrtak sam nasao valjda poslednji regler za keewaya u celoj Srbiji.

Slucajno su ga iskopali u nekom magacinu i hvala im na tome. :)

Kako mi rekose u glavnom magacinu u Paracinu, za ovu sezonu je gotovo sa delovima, sledeca tura tek na prolece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Znaci bas je frka za delove za naseg spartanca. Razmisljam se da na prolece odem i kupim par delova koji su najveci problem, cisto da se ima.. npr taj famozni regler ;)

 

Btw da li neko zna kada je vreme da se ponovo podmaze lanac, bajk je stajao nekih mesec dana jer nisam polozio iz prve i sada je vreme da se ponovo vozi :D a lanac je nekako sav lepljiv i nahvatalo se svasta na njega(mace,neke sitne suve travcice,prasina itd..) Da li je resenje da se kupi boca onog chain clean-a i chain lube-a pa da skroz operem i ponovom podmazem :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

U voznji ga mackam na oko 500km nekad malo manje, nekad malo više, posle kiše ga mackam obavezno a na jedno dva tri mazanja ide jedno pranje ekoklinom ili naftom i benzinom pa tek onda mazanje. Inace sam lanac ukoliko je fabricki je teško sr,,e ali izgura 15000, nakon toga pazaris ljudski lanac 428cu sa 134 karike i uzivkaš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Znači najbolje sredstvo za odmašćivanje je onaj Axel za rerne i tako te neke zamašćene površine, košta oko 200 din a radi posao bolje nego motulov odmašćivač.

Danas sam baš čistio lanac, poprskao sa tim čudom, ostavio malo i onda uzeo staru četkicu za zube i lagano trljao sa svih strana.

Još jednom preprskao i prebrisao krpicom ceo lanac i onda ga isprao vodom.

Ubacio u drugu i lagano ga turirao da sva ta sranja spadnu i onda ga poprskao sprejem za podmazivanje.

Odličan sprej za podmazivanje ima da se kupi na Molovim pumpama i nije nešto skup,

to je onaj od kog lanac pobeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Ajde drugari Spartanci malo saveta.......:)

Znači hoću da stavim za dva zuba veći prednji lančanik, zarad veće krajnje brzine.

E, sad koja je oznaka našeg i od koje Honde pasuje.

Naravno i koliko zuba ima originalni

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Колико видим, мотор је клон Хонде ЦГ 125, па можда да потражиш такав. Код ЈТ спрокетса имаш и неке основне мере, типа размака између рупа за фиксирање осигурача, пречника отвора за вратило, ширине уреза и сл, па упореди са својим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

MElcor druze proveri da li fizicki moze da stane veci prednji lancanik u onaj prostor, ja se razmisljam da mu stavim zadnji lancanik sa 39 zuba :neznam:

 

Ujedno pitanjce

Kolika je pretpostavljena korist od veceg prednjeg lancanika, tj za dodavanje 1 zuba dobilo bi se koliko km/h u +

ili ako skinemo jedan zub pozadi koliko bismo dobili

Matematkiku nikad nisam voleo a odavno sam je i ucio da bih se setio formula zta iracunavanje odnosa brzina pri promeni zupcanika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja