Jump to content

Moto Zajednica

keeway superlight

Recommended Posts

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Kako mi je u zadnjih mesec dana stiglo par poruka sa istim pitanjem o mojim utiscima o istom pa da ne bih ponavljao i kuckao otvorio sam ovu temu u kojoj se mogu naci moji, ali nadam se i utisci drgih vozaca koji su isti posedovali, vozili ili i dalje imaju

 

1. odnos kvalitet / cena ocena 7 od 10

 

Po meni je jedan od najboljih kineza kod nas, pogotovu sto je i ozbiljnija marka

 

2. potorsnja goriva 9,5/10

 

trosi ko upaljac od 2,5 do 3l ne vezano da li vozis sam ili sa dvoje

kod mene ne prelazi 3l mada ga vozim u dosta visokim obratajima

 

3.krajnja brzina 7/10

 

ja ga vozao oko 100km/h mada km sat laze malo pa pokazuje vise

motor objektivno ima snage za jos bar 10/15km + a to se moze dobiti sa malo experimentisanja sa skidanjem katalizatora, otvaranjem auspuha, a kasnije i sa zamenom lancanika i stavljanjem zadnjeg sa 38 zuba

 

4. udobnost 8/10

 

polozaj fenomenalan po meni, visok sam 190 i nemam problema sa voznjom, i nakon 300km mozes da ustanes i sidjes i da se ne osecas ko pregazen

 

5. vibracije 4/10

 

kao i svi jednocilindrasi pati od viska vibracija u visokim obrtajima

sa malo majstorisanja, ubacivqanja gumica mogu se smanjiti i to doosta na neki nivo recimo 6/10

 

6. servis cena 9/10 usluga i kvalitet kako ti se zalomi

 

u Nisu sam ga servisirao za po 2000din, zamena ulja i stelovanja samo dok je bio u garanciji nakon toga, sve mozes i sam, nista tesko niti komplikovano samo ako imas malo znanje, alata i volje

 

7 ukupna ocena po meni 7

 

za te pare mozes da kupis neku polovnu masinu i da ti se padne dobar motor ali i da ti uvale neko cudo pa da mu se krstis i places, novo je novo pa ma sta ko pricao i opet bih kupio novog kineza nego polovnog japanca

Ja sam ga pazario za 2000e i samo sipao gorivo i menjao ulje od intervencija

 

Mane

 

1 slabo svetlo, u globalu mana svih kineza, sa 25 e (jos 25e da neki drug pa se uzme xenon) situacija sa popravlja 300 %

 

2 losiji kvalitet lanca

Kod mene se otegao prilicno za 10000km, moze da istera jos jedno 5000 koliko mi se cini, mada bih ja tu stavio malo bolji lanac od ovog kineskog

 

3. neki se zale ne i ja na ispadanje srafova,

kod mene jedini koji se odsrafio bio je neki srafcic na karburatoru koji sam zagubio ali sam srecom po uzorku napravio nov, nikakve druge havarije nisam imao

 

4 crkla mi sirena, tj nije crkla, samo se rastelovala a kad sam krenuo da je stelujem zeznuh negde stvar pa sam prosvirao sraf, i nisam mogao da je nastelujem

 

sve u svemu mislim da je ok motorce za male pare

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Nakon kupovine i izlaska iz garancije ulje sam menjao sam, nikakva filozofija, dotezanje lanca takodje

 

Moja grunfovanja i intervencije

 

1. skinut vizir

po meni stoji mu ruzno a i usporava ga, nekako mi je licio na postarske tomose sa njime

 

2. jednom mi crkla sjalica kratkog svetla, istu zamenio i probao da napakujem maglenke. Dodao sam par maglenki iskoristivsi rupe od nosaca vizira tako da sam dobio estetski vrlo lepo uklopljene farove, funkcionalnost slabija, em sam pazario neke maglenke koje mnogo rasipaju em se zeznuo sa 2x55w koje su bile prejake pa mi je praznio akumulator brzo, sad su tu umesto halogenki ubacene diode sluze mi kao pozociona svetla

 

3, naleteo na far za jawu na buvljaku, kupio ga za 1500din i nabacio sam halogenku od 55/60w, svetlo super al prevelika potrosnja struje, pa je praznio akumulator, stavljena traktorska balonka od 45w, radi super svetlo sija osrednje dobro

 

4, kupljeni xenoni, namontirani, svetlo *ebe kevu, snop mi se bas i ne svidja, cekam neko vece da vidim kakav je sa fabrickim farom pa ga mozda vratim

Naime kod mene je ostao jawin far koji je imao senilo za halogenku, kako je xenon nesto duzi, senilo je moralo napolje, rezultat je nesto rasprsenije kratko i koncentrisanije dugo, mada bih voleo da je obrnuto, jer ovako smeta prilikom mimoilazenja kratko svetlo, a kada pustim dugo snop se podigne za nekih dva tri metra tako da nema nikakv efekaat

Kod Danijelsa je ostao fabricki, plasticni far, i po njegovoj prici kratko svtlo je super, sa koncentrovanom kockom, a veliko svetlo je malo rasprseno, kada se prolepsa vreme otici cu do njega da uporedim pa mozda i ja vratim moj stari plasticni far

 

5. nabacio sam kofer od 40l pozadi, ugradio drzac iskoristivsi postojece nosace za bisage

Drzac napravio od sparinga debljine 3mm i sirine 4cm (valjda) na koji je nasrafljena ploca za montiranje kofera. Rezultat: dobijen naslon za suvozacicu, tovarni prostor (u njemu drzim ceradu, alat, prvu pomoc, sprej za gueme, pantalone za bajk, jos nesto od odece, i sajle za vezivanje) koji kada odem kuci ponesem sa sobom tako da na motoru ne ostaje nista

Mana ovog mog patenta je sto ljulja motor, tj osecam blage vibracije koje se prenose na guvernal kada stavim kofer na motor, to se nadam da ce nestati kada postojeci nosac od sparinga zamenom sa kutijastom konstrukcijom

 

6. Dok sam je cackao pokvarih sirenu, kupio na buvlajku set od dve sirene (trube) kao od tristaca i njih nabacio, sad me barem cuju kad sviram

 

7. zamenio ulje u prednjim viljuskama, rezultat, mnogo manje propadanje prilikom kocenja i stabilniji motor u voznji

 

8, izbusio auspuh sa f12 burgijim, zvuk fenomenalan, motor lakse dise

 

9. sve sijalice zamenio diodama, dobio nekih 15w dodatne struje koje mogu da iskoristim za nesto

 

10, nabacio dodatna svetla na kofer, poziciju sa obe strane i stop svetlo, dodao i upaljac u kofer za prikljucivanje kompresora ili punjaca za baterije

 

 

planiram jos da:

 

razbusim jos malo auspuh

skinem katalizatore

stavim manji zadnji lancanik od 38 ili 39 zuba (sada ima 41)

skinem filter vazduha i nabacim pecurku

skinem cudo koje imitira ABS na prednjem tocku jer kazu da je kontrola kocnice mnogo bolja

(kod mene je kocnica dosta tvrda, dok kod Danijelsa recimo kocnica super meka i fino radi i dozira se)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

pogled na motor sa prednje strane, nemam neku bolju sliku ali se u globalu vidi intervencija

post-4383-0-02036500-1304529355_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Juce ustelovani xenoni

Pre nego sm kupio xenine na motoru sam imao jawin stkleni far i sociva sa sijalicom od 45w, ali sam nabavio xenine i u isti far ih ugradio, rezultati su bili vise nego odlicni ali sam imao zamerku u kvalitetu rasprsavanja tj difuzije svetla, naime ovaj javin far je bio tako izbrazdan da je xeninsko svetlo cinio neupotrebljivim zbog prevelike disperzije i razbijanja, iako je omogucavao znatno bolju voznju i vidljivost ipak sam se odlucio da vratim stari plasticni fabricki far. Na taj korak me je ohrabrilo i uporedjenje sa Danijelsovim farom i xenonom kod koja je na kratkom svetlu postojala ona idealna kontura svetla u obliku kvadrata na kratkom i u vidu strelice na digom svetlu, tako da sam i ja vratio stari plasticni far i dobio daaleeeekoooo usmerenije i koncentrisanije svetlo, jos to nije 100% onako kako bih zeleo, fale mi jasne konture jer jos uvek ima malo rasprskavanja, ali to se nadam da cu uspeti da resim sa prilagodjavanjem fasonga na faru i same sijalice jer imam utisak da dako sijalica pridje unutar fara jos nekih 3-4mm da ce se izgubiti i to nepotrebno rasipanje

nisam sinoc mogao da slikam far da pokazem kako to i izgleda ali se nadam da veceras to uradim i da prenesem utiske

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Sem problema sa reglerom, koji je nekako resen i curenje rezervoara na spoju, koje je verovatno prouzrokovano vibacijama motora, redovno menjanje ulja i dotezanje labavih srafova i nije neki prob.

 

Od dorada na motoru su xenoni i naslon za suvozaca koji povremeno montiram na drzace bisaga.

Vizir tj. vetrobran je skinut.

 

 

Prica o xenonima je isla ovako:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/63537-xenoni-pomoc/page__p__1052964__hl__xenoni__fromsearch__1#entry1052964

 

Utisci:

 

Nisu losi...

Dominira lepotom.

Vibracije su mu glavna mana. Osecam se rasrafljeno posle duze voznje sa njim.

Ostalo je manje vise Ok i zavisi od ukusa i ocekivanja, necu ga mnogo kuditi, jer kakve pare takva i muzika. Iskren da budem meni treba nesto vece i jace.

 

U sustini, manje-vise sam zadovoljan.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

vidim da se obojica razumete u struju,imam problem sam migavcima.brzo rade tj rade kao strobovi skoro da li je problem sa automatom ili je aku u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Automat najverovatnije to im je jedna od slabijih tacaka na instalaciji ja sam promenio vec dva komada, probaj da ga kucnes malo po kucistu, takodje proveri da li rade sve sijalice od migavaca, inace automat je sa leve strane ispod dekle kod akumulatora, u njega idu dve zice cini mi se crna i ljubicasta ili zelena konektor T tipa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Blackbite je menjao, ako se dobro secam ide oko 200-250 ml po stapu ulja, fora je da se non stop pumpaju stapovi tj da se sabijaju i otpustaju da bi svo staro ulje izaslo, ja sam samo spricem i cevcicim izvukao po oko 150ml (nisam pumpao dovoljno) takodje kad budes dolivao novo ulje, postupak ti je isti, nadji nekog da ti asistira pa dok sabijas i otpustas opruge, on da ti doliva ulje u vile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

za semeringe :stabre: nemam pojma nit sam ih skidao niti video kako izgledaju :zvizduk: , ja sam samo menjao ulje, koje, takodje ne znam, maznuo sam 1l iz nekog bureta, znam samo da je za hidraulicne sisteme radnih masina tipa bager itsl

Mnogi ljudi eksperimentisu sa kombinacijom dvaju gradacija, tipa 10w i recimo 30w ili 90w i sa razlicitim odnosima da bi dobili optimum karakteistika, POsto su nam motori takvi kakvi su (PRC) ja se vodim krilaticom, daj da probam ovako a ako ne valja vracam na staro, tako da slobodno nadji neko hidraulicno ulje pa ga zameni, a ako je mnogo meko dolij malo sae 30 ili ako je suvise tvrdo izmenjaj deo ulja se drugim manje gradacije

a inacee samo pitaj, tu smo da se pomazemo i dajemo savete i ideje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Da se ,alo priklucim kao bivsi vlasnik pomenutog kineskog prometala.Za viljusku prednju je najbolja varijanta kupiti medium ulje za iste (1lit i ostaje jos ihaj).Taman se dobija ono sto se trazi,da ne propada pri kocenju a nije ni suvise tvrd.Sto se tice kofera ili rostilja pozadi jako prakticno,mada kad se natovari hoce da dodje do debalansa tj igranja volana ali to se desava kod dosta motora a vremenom se i navikne pa nije problem.Naslon je super stvar,ja sam pravio dugacak naslon i srafio ga na one srafove koji drze bisage(stavio duze) pa sam na njega kacio i dusek,sator i vrecu bez problema.Meni se nije svidjao zadnji branik pa sam ga sekao da se vidi guma a stop lampu sam okrenuo i usrafio vislje tako da je tablica bila ispod.Deo koji je ostao od branika sam obradio i stavio preko stopaljke pa je izgledao kao Virago.Nogostupe za suvozaca sam napravio po uzoru na prednje ali pod drugim uglom da bi bilo prijatnije za duze sedenje i manje vibrira kad se obloze gumom ali sam zato morao skinuti kiurblu koja mo realno nije nikad trebala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Zaboravih da pomenem to cudo od ABSa obavezno skinuti.Samo se odvije crevo i taj "ABS" pa se crevo usrafi direktno u kljesta i resen problam.Mnogo bolje se dozira i mekana je kocnica.

post-4526-0-36783300-1309292206_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Definitivno skidam xenon, nemere da radi

Danas pregledao svu instalaciju, odradio sam sve ponovo, skinuo jedan komplet sa kola i zamenio sa ovm na motoru, i sve lepo radi. Elem, vozao sam se jedno sat, ast i po i kada sam dosao kuci vidim da mi je svetlo nesto oslabilo u jacini, ugasim motor i probam da zaverglam , al cvrc, akkuu je ispraznjen, tako da sam sada definitivno siguran, da magnet (dinama) kod mog kineza nema dusu da napaja xenon, tako da vracam halogenku 35w i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Definitivno skidam xenon, nemere da radi  

Danas pregledao svu instalaciju, odradio sam sve ponovo, skinuo jedan komplet sa kola i zamenio sa ovm na motoru, i sve lepo radi. Elem, vozao sam se jedno sat, ast i po i kada sam dosao kuci vidim da mi je svetlo nesto oslabilo u jacini, ugasim motor i probam da zaverglam , al cvrc, akkuu je ispraznjen, tako da sam sada definitivno siguran, da magnet (dinama) kod mog kineza nema dusu da napaja xenon, tako da vracam halogenku 35w i to je to

 

Znaci da nebacamo pare za xenone,ma kupicemo motore sa fabrickim xenonima i resen problem  :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ne vredi, probao sam sve cega sam mogao da se setim ali jednostavno preslab je

Moracemo da predjemo na nesto jace :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

pozdrav drugari Spartanci

 

Evo i ja sam od juche vlasnik ovog prelepog sokocjala i za sad imam samo jedno pitanje, (poshto imam iskustva sa kineskim motorima), a vezano je za ulje.

Neka preporuka koje ulje sipati i koliko staje u motor , poshto mi je ovo prvi jednocilindrash pa nisam bash siguran koliko ide u njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

1l motulove polustintetike 5100 10w40, mada Danijels sipao neki valvoline 10w40 i mnogo je mirniji motor a moenjac lakse upada nago sa motulom

pozdrav i dobrodosao u sektu, slikaj motorce da ga vidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

 

Znaci da nebacamo pare za xenone,ma kupicemo motore sa fabrickim xenonima i resen problem  :zvizduk:

 

Moja graska, crko regler, mogu xenoni :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Regal Raptor Spyder 125cc

Izvinite,sto pisem ovo. ne bih da zapocnem off-topic... samo me zanima koliko dugo vam traju Superlightov/'i koliko ste presli ??? 1zvizduk.gif Izvinite jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja