Jump to content

Moto Zajednica

Sta mislite o ovom konjicu!?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Molim iskusne za koji komentar o ovom motoru! Ne razumem se bas nesto,pa ako moze koja informacija bilo bi super... Kakav je agregat,kocice,stabilnost,pouzdanost? Sve sto znate...unapred zahvalan :moto3:

post-10904-0-11655100-1304442635_thumb.jpg

post-10904-0-46552200-1304442665_thumb.jpg

post-10904-0-45496300-1304442718_thumb.jpg

post-10904-0-62903200-1304442746_thumb.jpg

post-10904-0-78089000-1304442811_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Po recima vlasnika:

Upitanju je Gsxr 1000 2001 god. Ima dosta dodante opreme... Stavljen je drugi podrep i maska napred,teflonska creva,druge kocnice,auspuh,stabilizator volana i koliko sam razumeo neki delovi su od karbona(a ne prelepljeni) ! Uvezen iz Italije,pre par godina...tamo mu je radjeno sve navedeno,(od strane neke tuning kuce ili tako nesto). Registrovan je,vodi se na njega! Eto to je sve sto znam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

K1 1000 kad je izasao 2001 bio je tad najbolji od japanske cetvorke.

Motor je veoma pouzdan,menjac isto, tako da to nemora da te brine... e sad ovaj na slici mi deluje da je vozen na trkama, predpostavljam po tome sto mu prednja maska nema originalni far i zamenjena su mu prednja klesta, barem klesta u normalnom saobracaju ne bi niko menjao ( BAREM NE BIH JA) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

K1 1000 kad je izasao 2001 bio je tad najbolji od japanske cetvorke.

Motor je veoma pouzdan,menjac isto, tako da to nemora da te brine... e sad ovaj na slici mi deluje da je vozen na trkama, predpostavljam po tome sto mu prednja maska nema originalni far i zamenjena su mu prednja klesta, barem klesta u normalnom saobracaju ne bi niko menjao ( BAREM NE BIH JA) 8)

Slazem se ovaj motor je cedjen na stazi..... a nije ga tjunirala kuca vec je preradjen samo trkacki oklop da dobije signalizaciju....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Sto "cedjen",pa motori su pravleni da se teraju! Ipak bolje je da ga je terao neko ko zna da vozi,po stazi..Nego neki sminker u blokadi,po ulici! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

neke sitnice najčešće govore o tome kako je vožen i kako je održavan.

 

npr suv i odronjen lanac, deo plastike kod podrepa fali, blatnjavi oklopi, blatnjave felne. Gume su iskrzane kao da su na stazi vožene tj. spaljene su po bokovima a na motoru stoje najobičnije rukavice od 300 dinara.

 

Ja to ne bih ni gledao. Motor je VEROVATNO bio na stazi jer nema šanse da tako opegla gume. Možda i može ali onda bi sigurno bio poznat u Nišu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

neke sitnice najčešće govore o tome kako je vožen i kako je održavan.

 

npr suv i odronjen lanac, deo plastike kod podrepa fali, blatnjavi oklopi, blatnjave felne. Gume su iskrzane kao da su na stazi vožene tj. spaljene su po bokovima a na motoru stoje najobičnije rukavice od 300 dinara.

 

Ja to ne bih ni gledao. Motor je VEROVATNO bio na stazi jer nema šanse da tako opegla gume. Možda i može ali onda bi sigurno bio poznat u Nišu.

 

Takve su gume bile i na mom Fazeru. mislis li da je on teran na stazi?

 

nema to veze ljudi, motor je moguce bio slupan i vlasnik je nasao takve oklope da ga sredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Leleeeeee :lol:

Nemojte vise,do sad je u ovoj temi,motor bio:

1 Ukraden

2 Srad

3 Trkacki

4 Iscedjen

5 Krs

6 Slupan!

Salim se naravno,ali kad ovako,poslazes izgleda bas zanimljivo :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Leleeeeee :lol:

Nemojte vise,do sad je u ovoj temi,motor bio:

1 Ukraden

2 Srad

3 Trkacki

4 Iscedjen

5 Krs

6 Slupan!

 

 

Sta ako je uljara ili mozda nije ni Suzuki :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

To je ustvari... Prepravljani srad koji je bio ukraden u Bg-u,i na kraju zavrsio na stazi,gde ga je neko ko ne vodi racuna o motoru,iscedio,zatim slupao i sad je samo Krs! :D

 

 

Opet se salim,ne znam sta mi je danas :lud::lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Pazi K1 litra je fenomenalan motor, ali sta znam za ovaj, deluje mi kao igra na srecu iliti Ruski Rulet :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

To sto je on vozen na stazi uopste nije bitno, bitno je kako je odrzavan. Ovaj motor se iz aviona vidi da je vozen na stazi... Zamenjena klesta, zamenjen amortizer volana, gsxr 1000 ima fabricki amotrizer volana, zasto bi ga menjao? zamenio ga je zato sto mu za stazu nije dovonjno funkcionalan fabricki kao i kocnice( poznato je da k1 ima losije kocnice), opet kazem da nije bitno gde je vozen, mada se zna da se na stazi ne vozi laganica tako da treba da znas da je to islo sve u crveno.

Ja nebih kupovao motor koji je vozen na stazi po ceni motora koji je koristen u normalnom saobracaju, e sad ako je jeftiniji prilicno, onda vredi razmisliti... :zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

neke sitnice najčešće govore o tome kako je vožen i kako je održavan.

 

npr suv i odronjen lanac, deo plastike kod podrepa fali, blatnjavi oklopi, blatnjave felne. Gume su iskrzane kao da su na stazi vožene tj. spaljene su po bokovima a na motoru stoje najobičnije rukavice od 300 dinara.

 

Ja to ne bih ni gledao. Motor je VEROVATNO bio na stazi jer nema šanse da tako opegla gume. Možda i može ali onda bi sigurno bio poznat u Nišu.

 

Takve su gume bile i na mom Fazeru. mislis li da je on teran na stazi?

 

nema to veze ljudi, motor je moguce bio slupan i vlasnik je nasao takve oklope da ga sredi.

 

hoćeš reći da na stazu ne idu F-ovi? ide i fazer na stazu a možda je taj tvoj bivši vlasnik samo kupio takve gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

To je ustvari... Prepravljani srad koji je bio ukraden u Bg-u,i na kraju zavrsio na stazi,gde ga je neko ko ne vodi racuna o motoru,iscedio,zatim slupao i sad je samo Krs! :D

i zaboravio rukavice od 300din na njemu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Nema potrebe za prepirkom :) Ako je sve na njemu sto ste pomenuli bolje od standardnog,sto onda mora da znaci da je motor los? Znaci ulagano je u njega,Bolje kocnice,amortizer,itd... Mozemo mi sad da nagadjamo kakav je agregat,ali to se lepo vidi na licu mesta,i kod majstora. Ako jeste bio na trkama,neka je...nije mi odlucujuci faktor. Ako je agregat dobar,lanac,menjac,dobra je i kupovina,kao i za svaki drugi motor! :moto3:

Bar ja tako gledam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja