Jump to content

Moto Zajednica

interpol kod nas????

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Brate moj nismo ti mi u nikakvom sistemu a kamoli u interpol sistemu a i oni traze vozila preko recimo 10.000 eura ili tako nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
dal se kod nas (SCG) traze motori koji su "skinuti" na zapadu
DA, pre par meseci sam prevodio Kawu na moje ime i morao je prodje proveru interpola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

A, da, ima jos jedna caka, motori nisu na poternici vecno, mislim da ih traze 3 godine nakon kradje, nisam siguran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Zvanicno nismo u interpolu koliko znam, ali dogod ih interpol trazi, i kod nas moze da se utvrdi. Tu ne treba bilo ko da bude naivan. Proveravaju se i stranci, i bosanci i hrvati. Ipak nismo u Africi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Da li smo u Interpolu ili ne pitanje je, ali u jedno sam siguran - Beograd je pun dvotockasa sumnjivog porekla... pogledajte samo novosti oglase :paranoid:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R
Da li smo u Interpolu ili ne pitanje je' date=' ali u jedno sam siguran - Beograd je pun dvotockasa sumnjivog porekla... pogledajte samo novosti oglase :paranoid:[/quote']

 

Ali to nikako nije opravdanje da se kradeni motor kupi !

Ljudi, bolje vozite nešto manje ili slabije ali legalno. Svaki kradeni motor je neko platio. Možda je neko to lakše zaradio nego mi ovde, ali.. svejedno.

I ja sam više puta bio blizu kupovine takvog motora, ali kad proðe poèetna euforija, sedneš pa razmisliš koliko æeš sebe ogranièiti takvim motorom, zakljuèiš da se ne isplati. Tu mislim na svaki prelazak granice gde je moguæe (nije pravilo, ali je moguæe) da policija proveri tvoje dokumente i uporedi ih sa bojevima na motoru, zatim, ne daj Bože da se desi saobraæajka (makar i minimalna), doðe policija... a da ne prièam kako sam lièno doživeo da su mi inspektori proveravali motor u detalje dok smo nas nekoliko svratili na palaèinke. Nièim izazvani, što bi rekli neki...

Dakle, ako prevaziðete moralnu dilemu, razmislite i o zakonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo pogledajte koji se to motori nude kao 'stranci' (99,9999999% R-ovi) i koji ih profili kupuju.

Njima ne smeta sto nece moci da predju granicu, pa ti motori sluze za prevoz izmedju 3,4 mesta u gradu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
a da ne prièam kako sam lièno doživeo da su mi inspektori proveravali motor u detalje dok smo nas nekoliko svratili na palaèinke. Nièim izazvani' date=' što bi rekli neki...[/quote']

 

Kako su te to ''proveravali u detalje''??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
a da ne prièam kako sam lièno doživeo da su mi inspektori proveravali motor u detalje dok smo nas nekoliko svratili na palaèinke. Nièim izazvani' date=' što bi rekli neki...[/quote']

 

Kako su te to ''proveravali u detalje''??

 

Bili smo NeshaTL, IgorXT i ja do Pinokija u Zemunu i lepo se parkirali malo pored da ne smetamo nikome. Tad su prisla neka dvojica (jedan oko 30tak a drugi je nesto stariji bio) i kao malo zagledali motore i otisli. Mi lepo kupili palacinke i opusteno klopali kod motora, kad odjednom se ta dvojica vracaju i pokazuju nam motorolu i traze da provere brojeve motora. Na nase pitanje da se legitimisu poceli su da nam se izdrkavaju - kao 'sta mi vama treba da se legitimisemo i to...' Medjutim, posto nismo hteli da im bilo sta pokazemo dok se ne predstave tacno, to su i uradili... Naravno, posto nisu imali sta da ulove kod nas, otisli su ko popareni... Uh... :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Kad sam registrovao motor, dali su mi u Ljermontovoj da potpishem neshto za interpol. Mislim da je to izjava da se slazes sa tim da motor bude ubachen u sistem, a svejedno, bez toga ni ne moze ni da se registruje, tako da nemash izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

To je to. Jeste da razlika u ceni postoji, ali se slazem da mora da postoji neka losa karma kod kradene massine. A sa druge strane, losa karma na 2 tocka nije isto kao i na 4.

 

Mene divljaci licno ne zanimaju, a ako nemam kinte da skrpim za isti takav R malo skuplji i legalan, koji moj ima i da ga vozim.

 

Jeste da svi kuburimo sa lovom, ali.....

 

To je ono, nemas kinte za novu mecku al vooooless mecku, - pa ces da je kupis kad prodje 25 godina za 3000 eur....muke nase srpske.....

 

I onda pogledamo sta se vozi u nasim severnim i zapadnim drzavama pa nam nije dobro....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Najveci je problem nama sto kupujemo polovne motore, kad ti prodavac pokaze saobracajnu dozvolu sa vec 2-3 pecata - tj. da je motor registrovan vec 2-3 godine... Ti tad nemas bas argumente da je motor kraden, a opet se to nikad ne zna... Jebemu misa, ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

ma da..meni nasi momci iz Nemacke kazu, daj kad ces vise da ti uzmemo neku masinu ovde da preteramo za Yugu....njihova logika je da je tamo 1 problematican na 100, a ovde 1 dobar , regularan i sredjen na 100 prolupanih ili divljih motora.

 

Mozda nije bas tako ali ima puno istine.

 

Ja kada sam kupio polovan skuter pre neku godinu , potpuno sam zaboravio da probam da li amortizuju prednje viljuske. Tek nakon par meseci kada sam ga prodavao, momak koji je dosao da kupi je zajedno samnom provalio problem. Mali je bio, ne oseca se toliko jer nazad amortizuje, a kad sam shvati bilo je kasno za vracanje...i to je kupljeno od druga brata...pa sta ce tek neko nepoznat da ti uvali. Ja se nisam ni setio da probam, to bi bila poslednja stvar koja bi mi pala napamet kod malogh skutera....

 

Mene bi bila stamota da nekom prodam motor ili auto a da nesto sakrivam. Ali to sam ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ljudi sta se folirate. Pa ogromna vecina nas kupuje stvari kod Rajka. Kakva bre moralna dilema, sta pricate.

Neko rece ipak ga je (motor) neko platio. Jeste, ali osiguravajuce drustvo koja je najveca mafija od svih. Jedini problem sa kradenim motorm je sto si uvek u tenziji da te ne uhvate i onda ti presedne voznja tog motora. I to je jedini razlog zasto ne bi kupio kraden motor. Da mi je neko ponudio Afriku staru 2 godine za 3000 evra i da su sredjeni svi papiri, i da sam 100% siguran da nema sanse da me provale uzo bi ODMAH!!!

Sto se tice morala isto je dal ste kupili kradeni motor, kradenu jaknu, ili kradene zvake.

 

Sto se interpola tice, bilo da jesmo u sistemu ili nismo, letos kad sam uvozio motor proveravali su ga u interpolovim listama. Murija sigurno mora da proverava po tim listama i redovno im stizu apdejtovi, to znam iz pouzdanih izvora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

ti bi uzeo kradnu afriku , ja ne bih, znaci sve je relativno. Ljidi su razliciti, i njihovi postupci. Nema tu mnogo mudrolije i laznog morala. Jednostavno je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Pancevo

ovu temu sam postavio zbog toga jer mi jedan tip nudi "regularan" motor (stranac) po veoma pristupacnoj ceni da ga regularno carinim,platim pdv,registrujem na moje ime. Sve je to meni lepo,samo mi posle toga rekao da bi on hteo za par meseci da ga prijavi u inostranstvu da je motor ukraden (intresuje me dal ga mogu pronaci u Srbiji???). Zato sam u dilemi dal uzeti i rizikovati ili ostaviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

slusaj Miroslav zx6r ti kada carinis i registrujes motor oni ti u saobracajnu lupe zabranu otudjenja 6 meseci. Toliko je njima potrebno da ga provere i ako je kraden znaju kod koga da dodju da zaplene. To ti je jako rizicno i pored toga sto mozes da izgubis pare mozda postoji sansa i neku prijavu da dobijes. Sad na tebi je da procenis sta ces, ja licno ne bi.

 

@endurac

 

davanje mita panduru kada te zaustavi za neki prekrsaj, ili ubedjivanje da platis jeftiniju kaznu je direktna kradja drzave (ne znam da li neko nije to pokusao da uradi)

citanje fotokopija neke knjige je direktna kradja para od autora i izdavaca, kao i kopiranje muzickih CD, koriscenje nelegalnog softvera...

 

 

ovo je ono sto mi je trenutno palo na pamet a spisak je jako, jako dug, tako da ako se ti o nista tako nisi ogresio svaka ti cast, mada iskreno sumljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja