Jump to content

Moto Zajednica

Održavanje kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Moje ciscenje: Uzmem tecnost za pranje prozora, naprskam po kacigi o brisem je mikrofiber krpom. Predjem suvom mikrofiber i ksciga cista. Vizur obicnom mlakom vodom da se skine prssina i isto mikrofiber krpica ali cista. Unutrasnjost prem jednom mesecno, izvadim i operem lepo pod mlakom vodom i ostavim umotano u peskir da upije vodu. Deo od skaja samo prebrisem. Unutrasnjost visira mikrofiber i sprej za ciscenje tastature i ekrana i nemam ni jednu jedinu ogrebotinu. Zalepio sa unutrasnje strane foliju protiv magljenja sa alike, radi posso odlicno jedino kad je jako sunce ima malo prelamanja svetlosti al spustim tamne naocare i resen problem. Na aliju kosta 3 dolara sa postarinom. Moja kaciga nema taj zastitni fil za magljenje HJC c70. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 9.9.2022. at 13:25, gixxer750/94 je napisao:

Mozda je off, 350 dinara sredjivanje kacige, jebiga dao na zajam, unistili mi skaj pozadi. 

20220909_132330.jpg

Super uradjeno za te pare. Gde si radio? Mislim, kod kog majstora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ne znam sto bi se dizala nauka oko ciscenja i pranja kacige. Uzme se obicna mlaka voda, opere vizir. Skine unutrasnjost, rucno se opere dal sapunom ili samponom, osusi se peskirom i stavi na sobnoj temp da se osusi. Ako je skaj los ili materijsl od kacige on ce se raspasti kako god, da li od znoja ili od pranja. Vizir cistiti krpom koja je fina, mikrofiber da ne napravi riseve i to je to. Kaciga ima da blista. U toku voznje, na pauzi prebrisati vlaznom maramicom ili leti flasica vode pa ocistiti vizir. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja