Jump to content

Moto Zajednica

Održavanje kacige

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Batalite sprej. On je za odrzavanje kacige a ne za pranje. Dakle moze malo da povrsinski dezinfikuje i trenutno ubije miris ali unutrasnjost kacige treba oprati bar par puta godisnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam koristio neki MaFra sprej koji pravi penu,ali je miris poput onih starinskih krema za brijanje.

Kupio sam posle Motul Interior Clean, ali mi se nešto ne sviđa. Bezbojan je sprej, miriše poput nekog sredstva za stakla i nisam siguran kako uopšte radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam prao xr1000 pre neki dan. Kaciga je napravljena od materijala koje voda u principu ne moze da ošteti. Kod mene se obrazi i navlake za kiseve skidaju. Ostalo se ne vadi. Uzmes deciji šampon i mali sundjer. Kacigu pod tus mlake vode. Kad je natopis,uzmes šampon i sundjer i polako istrljas. Pazis da nesto ne ostetis,znaci lagano. Isperes i to mozes da ponovis jos jednom. Nista ne cedis rukom i ne guzvas da se ne bi sjebali sundjeri. Malo obraze dlanom. Kacigu okrenes da se iscedi sama i malo je izokreces da izadje sva voda. Ostavis da se susi na sobnoj temperaturi. Nista fenovi,grejalice,radijatori. Ostavis je u sobi na metar,metar i po od radijatora i to je to. Posle dan-dva suva ko barut. Cista i mirise...

Da ne pisem ponovo. Deciji sampon za kosu 150 dinara,sundjer za sudove 15 dinara i lagano pici. Operes dva puta i kaciga cista. Potrazite na YouTube ima nekoliko snimaka kako se pere kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Probacu ovih dana ovako sa tusem,da ne vadim postavu da se ne razglavi.Valjda nece sve da poispada.

Probao sam sa sprejem ali skida samo povrsinski.

Pa javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Isproban recept "Rokera".Oprao osusio,mirise kao da vozim kroz vocnjak-zbog sampona.

Ne treba uvrtati i cediti postavu,samo gnjeciti i sve ok.

(Bilo je tu i skeptika pri totalnom potapanju u vodu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Sve pohvale za temu, jako korisnih informacija i saveta

Ja lično nisam često radio održavanje dok mi jedan dan nije palo na pamet, daj da rasturim ovu bre kacigu, kakva je ko svinja od musica i sve ostalo i kad sam vide, zgrozio se sta je svega unutar kacige, tj, od sunđera do postave, katastrofa. Mislim se, pa šta si čekao do sada čoveče, bila je SHARK S500 i imam Jet ZEUS, obe sam sredio, doduše ZEUS se ne vadi postava nego sam koristio neki sprej, ne mogu se setim koji

Uglavnom posle vožnji dužih, pogotovu kad je prelaz iz dana u veče i noć a onih insekata ko da sam Ja jedini na putu samo gruvaju u Kacigu, lepo uzmem Axal Sgrasso, to sve skida sa Kacige, vizir čistim sa Merom ili Clinom, a posle Kacigu celu očistim Merom, bude TOP posle da mi bude žao da je metnem na glavu i opet isprljam.

Takođe sam svatio važnost vrećica za Kacige, kažu za nošenje, pa ne nosim je u ruci, to je vrećica za čuvanje, a jesam glupav, smanjuje nastanak prašine unutar ulazak insekata pošto mi stoji u  garaži gde ima svega, ne spavam sa njom kao neki :na_glavi:;), tako da preporuka je češće održavanje zbog Va samih i higijene.

Još jedna meni bitna stvar, nikome ne pozajmljujem Kacigu niti uzimam ni od koga ni za probu ni za vreme dok ne kupim svoju, po meni s eto ne dopada, bilo da imaju podkapu, svaka čast svima. Zlatno pravilo "ko se čuva i Bog ga čuva"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

A cime mazati delove od vestacke koze ili slicnog materijala, koji kad se izguzva ruzno izgleda. Verovatno se ispostio materijal od starosti.. Ti materijali se obicno nalaze na donjoj strani tapacirunga kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Normalno za ono sto je od vjestacke koze pomaze vazelin. Mozes probati i sa sprejevima za osvjezavanje plastike u autima (instrument tabla, tapacirung)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Uzeo sam prošle godine na Aliexpresu unutrašnje sunđere za LS2 kacigu.

Vredi potražiti da li ima i za druge tipove ili neki univerzalni koji je svakako bolji

od starog sunđera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Odlična tema,

ja sam pazario polovnu ROOF kacigu kojoj se postava ne skida. Par puta koristio sprej i činio mi se kao ok ali sam bio malo skeptičan (kako i da li to uopšte prodire dubinski itd) sve dok nisam kacigu potopio u vodu i dodao prašak za veš i istrljao mekom četkom. Au kolika prljavština iz kacige, sad mi groza kad pomislim u šta sam držao glavu :jee:

Pranje kacige vodom vam ne gine, tim sprejem samo produžavate period između pranja kacige vodom i deterdžentom. Svi se mi u nekoj količini znojimo pod kacigom, to ode dubinski u sunđere i postavu, tu samo voda pomaže. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Neko je pominjao ove maramice za brisanje vizira u nekoj temi ali ne mogu da je pronadjem.

Video sam ih na LUKOIL pumpi na autoputu. Cena nije bila istaknuta, pa sam pitao posto su: 29 dinara.

IMG_20191118_164958-1024x768.thumb.jpg.c813269f0e3210d91c9fe230f80e8a46.jpg

 

 

Ja sam probao sa vlaznim maramicama sa naocare i zadovoljan sam. Kupuju se u DM-u na kutiju, unutra ima 52 komada i vrlo su male pa ih je zgodno ubaciti u jaknu po nekoliko komada u dzepove, a da uopste ne smetaju. Cena je bila letos ispod 200 dinara za kutiju (ispod 4 dinara /kom).

IMG_20191201_140217-768x1024.thumb.jpg.3f021c3ea2d359b69967c8dc99ad4b0b.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Spolja sam lako ocistio a sinoc sam skinuo uloske, pa potopio i malo oprao sa vodom i tecnosti za pranje vesa, pa u cistu vodu i onda isprao i cijedio. Evo suse se 24h, manje vise su suvi al neka ostoje jos nocas, jedino sad sto cu da mirisem na cvijece i livadu al jbg, nijesam imao bez mirisa sampon haha a i mislio sam da su skupi plus da trebam da trazim tamo vamo ali za iducu god cu nesto nabaviti.

 

Jedino sto mi je ona guma na dnu kacige popustila na jednoj starijoj kacigi pa ne znam cime da lijepim, plasim se da ce superlijepak izgoriti je, mozda neki silikon ili nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Da se nadovezem na moj post, evo 48h se susi u sobi koja se grije i sad uzeh da vratim u kacigu i kako sam ono pritiskao da dugme upane, na to mjesto se navlazilo, znaci jos je sundjer vlazan duboko unutra, da ostavim jos da stoji ili sta, nesto mi cudno koliko mu treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Reko da mu nisam !@#$ mater nesto hahaha kad mi se kuhinjski sundjer brze osusi pa po tome se vodio :D stoji pod klimom, ne bukvalno al u klimatizovanu sobu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
On 4/6/2019 at 10:08 PM, slave74 said:

A cime mazati delove od vestacke koze ili slicnog materijala, koji kad se izguzva ruzno izgleda. Verovatno se ispostio materijal od starosti.. Ti materijali se obicno nalaze na donjoj strani tapacirunga kacige.

Ја мазнем од жене оно млеко за кожу после купања:rolleyes:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Iščitao sam ponovo celu temu i mogu da kažem da mi nisu jasni oni koji peru kacigu zimi. Od kraja maja do kraja septembra kaciga se pere i stavi na sunce i za par sati je 100% suva čak i ona na kojoj se postava ne skida.

Znači sušite samo na suncu a ne 3 dana po radijatoru. Nema gubitka od vožnje ni jedan dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, jedno pitanje.
Imam LS2 MX436 Pioneer Evo. Posle par dosta prašnjavih vožnji vizir za sunce je počeo da zaglavljuje i škripi. Izvadio sam postavu da bih je oprao u mašini, i skinuo sve što sam mogao. Ali ne mogu da dođem do samog mehanizma jer je takoreći zaliven u stiropor, ili barem tako meni deluje.

Planiram da pod tušem dobro operem te otvore gde se vidi mehanizam i poluga za mehanizam, da osušim i da onda unutra naprskam silikonski sprej.

Da li je to ok, ili postoji neki bolji način ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Da odgovorim sam sebi: uradio ovako kao što sam planirao. Posle pranja i sušenja mehanizam je radio dosta bolje, a onda sam ga još malo naprskao silikonskim sprejem iz Lidla, i sada radi kao nov.
E sada - kako će se pokazati na dalje, prvenstveno u prašini  - još uvek ne znam.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Kymco Xciting 300R
On 17.5.2022. at 23:38, blackmore je napisao:

Kakav je onaj Motorex sprej za čišćenje kaciga, kao aktivna pena?

Ja koristin K2 sprej za ciscenje verujem da je dosta povoljniji nego Motorex, radi posao ako se redovno odrzava, nemoj ocekivati da opere najteze prljavstine.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 20.5.2022. at 20:41, Peconi90 je napisao:

Ja koristin K2 sprej za ciscenje verujem da je dosta povoljniji nego Motorex, radi posao ako se redovno odrzava, nemoj ocekivati da opere najteze prljavstine.

 Uvek nosim podkapu ispod kacige, ali rekoh da imam tako nekad da osvežim lajner, trudim se da se ne isprlja uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
On 20.5.2022. at 13:33, antir3ality je napisao:

Da odgovorim sam sebi: uradio ovako kao što sam planirao. Posle pranja i sušenja mehanizam je radio dosta bolje, a onda sam ga još malo naprskao silikonskim sprejem iz Lidla, i sada radi kao nov.
E sada - kako će se pokazati na dalje, prvenstveno u prašini  - još uvek ne znam.

Meni zajebava taj mehanizam za suncane naocare na HJC i70, ono sto mi je do sada radilo je kompresovani vazduh i da se izduva mehanizam koliko moze, nekako mi se ne potapa kaciga u vodu. Kapiram da cu da kupim taj sprej za podmazivanje i lepo da izduvam mehanizam i da ga podmazem i da ce duze da traje fix, ovako moram posle svake druge-trece voznje po prasini da cistim mehanizam jer ne funkcionise. Ponekad se spusti malo pa mogu prstima da spustim, to bude dovoljno ali daleko je od idealnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja