Jump to content

Moto Zajednica

Akrapovic izduv na Kawasaki Ninja 250R

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 952 postova

Ko kaze da tako i treba, veći deo rezervi nafte je spaljen u kojekakvim trabakulama i ono što je preostalo ne može ništa bitno promeniti. Još da se mi u srbiji sekiramo sa ovom mizernom prosečnom potrošnjom, smešno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Po meni ostavi izduv za kraj, ako si vec cvrsto resio da vozis taj motor jos neko vreme kreni od besplatnih modifikacija, ili onih koje kostaju X puta manje od samih akrapa. Ja bi na tvom mestu modifikovao prvo usis(kuciste filtera, procesljaj po forumima za kawu) sigurno je vec radjeno, resi se katalizatora, kada si mu olaksao da dise i dobio nesto Nm (bitnije ti je medjuubrzanje nego snaga na 11k rpm), to bi sve trebalo da radi sa fabrickim ubrizgavanjem/karbovima, ali trazis kit dizni da mu das malo vise goriva da sve to zajedno ima smisla i opet ti zivne malo motor, neki filter vazduha (k&n i sl) i ovo do sada te je sve kostalo cetvrtinu, mozda trecinu sume izduva, vidi sta ti je bitnije Vmax ili ubrzanje pa se igraj sa lancanicima (pretpostavljam da je malo suludo ici na Vmax, ali opet to sam samo ja) pa stavis prednji lancanik 1 zub manji, to je opet suma od oko 15-tak eur, i na kraju uzmes Leo (ako ces vec bredirano) koji ce tada imati vise smisla nego sa stock masinom. Ja sam isao tim koracima, investicija ti nikad nije opravdana, da se razumemo, ali ako to zelis i volis da se igras malo sa masinom samo napred. Nemoj ocekivati da ces sve uraditi za jedno poslepodne, polako, u tome je i car, u sustini osetices svaku promenu (doduse minimalno na 250cc) ali jedna po jedna i finalni proizvod ce ipak biti "zivahniji" od stock masine, ili one samo sa akrapima. Nadjes nekog ortaka sa stock masinom kao tvojom (ili neki drugi reper) pa svaku promenu mozes da osetis u voznji sa njima, provereno radi :moto3: a i neprocenljivo je kada se oni cesu za glavu i pitaju sta si ti uradio masini kad se nista ne vidi sa spolja :staa:

 

Procesljaj strane forume, tamo ces naci sve sto te zanima za tvoj doticni model, u sustini sve od light tuninga do spucanih 3k eur u masinu...nek ti je sa srecom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Po meni ostavi izduv za kraj, ako si vec cvrsto resio da vozis taj motor jos neko vreme kreni od besplatnih modifikacija, ili onih koje kostaju X puta manje od samih akrapa. Ja bi na tvom mestu modifikovao prvo usis(kuciste filtera, procesljaj po forumima za kawu) sigurno je vec radjeno, resi se katalizatora, kada si mu olaksao da dise i dobio nesto Nm (bitnije ti je medjuubrzanje nego snaga na 11k rpm), to bi sve trebalo da radi sa fabrickim ubrizgavanjem/karbovima, ali trazis kit dizni da mu das malo vise goriva da sve to zajedno ima smisla i opet ti zivne malo motor, neki filter vazduha (k&n i sl) i ovo do sada te je sve kostalo cetvrtinu, mozda trecinu sume izduva, vidi sta ti je bitnije Vmax ili ubrzanje pa se igraj sa lancanicima (pretpostavljam da je malo suludo ici na Vmax, ali opet to sam samo ja) pa stavis prednji lancanik 1 zub manji, to je opet suma od oko 15-tak eur, i na kraju uzmes Leo (ako ces vec bredirano) koji ce tada imati vise smisla nego sa stock masinom. Ja sam isao tim koracima, investicija ti nikad nije opravdana, da se razumemo, ali ako to zelis i volis da se igras malo sa masinom samo napred. Nemoj ocekivati da ces sve uraditi za jedno poslepodne, polako, u tome je i car, u sustini osetices svaku promenu (doduse minimalno na 250cc) ali jedna po jedna i finalni proizvod ce ipak biti "zivahniji" od stock masine, ili one samo sa akrapima. Nadjes nekog ortaka sa stock masinom kao tvojom (ili neki drugi reper) pa svaku promenu mozes da osetis u voznji sa njima, provereno radi :moto3: a i neprocenljivo je kada se oni cesu za glavu i pitaju sta si ti uradio masini kad se nista ne vidi sa spolja :staa:

 

Procesljaj strane forume, tamo ces naci sve sto te zanima za tvoj doticni model, u sustini sve od light tuninga do spucanih 3k eur u masinu...nek ti je sa srecom :takoje:

 

Au... Svaka cast na poznavanju masine i predlozima! Reci mi sta bih ja dobio skidajuci katalizator i stavljajuci Akrapovica? Nm ili VMax? Bitniji mi je Nm naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Pa evo tvoje krive sa akrapom

 

hWvES_kriva.jpg

 

Najvise dobijas Nm od recimo 5.5k rpm pa do nekih 8k rpm, da kazem u gradskoj voznji bi osetio elasticniji motor i bolje bi ti ubrzao prilikom nekog preticanja npr. sa srednjim obrtajima. Vmax zavisi, ako ti je fabricki motor mogao da dodje u 6-toj do blokade, naravno sa vise snage se nista nece promeniti, samo ces brze stici do Vmax, a ako nikad nisi mogao izvuci sve rpm u 6-toj onda ces dobiti po koji km/h, ali ne ocekuj cuda, to je uglavnom navlacenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ko kaze da tako i treba, veći deo rezervi nafte je spaljen u kojekakvim trabakulama i ono što je preostalo ne može ništa bitno promeniti. Još da se mi u srbiji sekiramo sa ovom mizernom prosečnom potrošnjom, smešno.

 

Već više puta sam u raznim temama na forumu napisao: Možda i jeste tako, ali vazduh na našim ulicama zagađuju naši automobili, a ne (recimo) američka industrija. Meni smeta kada vozim iza Dajca, prosto me uguši. Tebi to prija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Mala ispravka Dynaudio je izbacio dijagram za KOMPLETNi akrapovic izduv a ne samo top (kolko sam ja razumeo)

 

 

Stavi ti tih 430e u rezervoar a ne na izduv :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Hornet 900

Dijagram je za slip on seriju (barem tako stoji na njihovom sajtu, a na samom dijagramu pise full sistem :neznam:), tj bilo da je iz Ade, bilo da je akrap, bilo da je Leo svi ce raditi isto ili unutar 5% razlike. U svakom slucaju lepa cifra za jedan top. Ali opste je poznato da ferrari crvene boje je uvek brzi od onog belog, crnog, zutog,....:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Mala ispravka Dynaudio je izbacio dijagram za KOMPLETNi akrapovic izduv a ne samo top (kolko sam ja razumeo)

 

 

Stavi ti tih 430e u rezervoar a ne na izduv :takoje:

 

Ne postoji kompletni Akrapovic uzduv za njega. Samo slip on, tako da je verovatno stamparska greska u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Već više puta sam u raznim temama na forumu napisao: Možda i jeste tako, ali vazduh na našim ulicama zagađuju naši automobili, a ne (recimo) američka industrija. Meni smeta kada vozim iza Dajca, prosto me uguši. Tebi to prija?

Dim od dajca je popodne u rumuniji :) Treba voditi računa o prioritetima umesto teranja maka na konac a kako se brinu za zagadjenje pokazuje i dodatna globa na plin kao najjednostavniji način da se starija vozila ekološki upristoje. sorry za off, stavljanje cevuranje od 430e na motor od 250ccm nemam snage ni da komentarišem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Dim od dajca je popodne u rumuniji :)

 

Mene nekako najviše nervira kada ga omirišem, a posle kada ode u Rumuniju nekako mi nije bitno :moto3:

 

Poludim kada me neko ispred zapurnja svojim smrdljivim vozilom i onda na sve načine pokušavam da ga preteknem i ne zanima me ni dupla puna linija. Izvinjavam se na offtopicu.

 

Za auspuh svi rekosmo momku da je Akrap skup, ja mu rekoh da je LeoVince daleko jeftiniji, a u Adi je jos jeftinije pa neka bira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Mala ispravka Dynaudio je izbacio dijagram za KOMPLETNi akrapovic izduv a ne samo top (kolko sam ja razumeo)

 

 

Stavi ti tih 430e u rezervoar a ne na izduv :takoje:

 

Stara kineska poslovica kaže:

 

Ako hoćeš više konja od kawe 250, kupi kawu 500 :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Bolje je da naučiš na tuđim greškama ali ulaganje para u taj motor u cilju povećanja snage ti je čisto bacanje para.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Bolje je da naučiš na tuđim greškama ali ulaganje para u taj motor u cilju povećanja snage ti je čisto bacanje para.

 

Najbolji savet. Plus.

 

 

 

Pravi kilometre, mnogo vise vrede... a onda predji na nesto vece kada mislis da si sazreo za jaci motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

ja sam spreman da prodam swoju gileru runner 125 dwotaktnu,i da sednem na kawu 250r. .al bih samo josh za owu sezonu sredio josh malo gileru,swe sam komplet sredio kao bombona je,samo josh da stawim neki bolesno dobar auspuh,pa bi hteo da pitam koji mi preporuchujete,izwinite shto skrecem sa teme. .! razmishljao sam o zx-r,al to ce ga ugushiti to je za 50ccm,ne znam koji da stawim,a da me ne koshta puno,i da mu da malo snage i dobar i jak zwuk. .?! ?? :D inache,da druze 2T je dwotaktni,a 4T je chetworotaktni,mislim da je i logichno,a i nije niko izmislio tu skracenicu,nego npr na uljima itd pishe 2T ili 4T. .! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja