Jump to content

Moto Zajednica

Akrapovic izduv na Kawasaki Ninja 250R

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova

Pozdrav svim clanovima foruma! Posedujem gore navedeni motor vec dve godine (kupio sam ga novog 2009. godine) i hteo bih da mu stavim Akrapovic izduv... O ovome se radi:

 

http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/kawasaki/model/250r-2009/slip-on-e02a3348fe/

 

Zanima me vase misljenje, sta dobijam time i da li se isplati ta investicija od nekih 430 evra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Osim tih pola konja i izgleda dobijaš i rjetku priliku da ti neko ukrade auspuh sa motocikla. Ja bih na tvom mjestu radije uzeo auspuh iz Ade

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kako moze da ti se isplati tih 430e? Za te pare se vozis 3-4 sezone (gorivo)

Ako stvarno dobijas pola konja, veca dara nego mera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Kako to mislite da mi ukradu auspuh? Zar je to tako lako da se skine? I cini mi se da dobijam oko 1.1 konj a ne pola konja... Nije neka razlika, ali eto da napomenem... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kako to mislite da mi ukradu auspuh? Zar je to tako lako da se skine? I cini mi se da dobijam oko 1.1 konj a ne pola konja... Nije neka razlika, ali eto da napomenem... :D

Dva šarafa i ona opruga, ako je zapekao malo ga uvrne i samo svuče. Nekome ko ima gedore i zna da ih koristi treba možda 30sekundi, najviše minut. Piše dole ispod slike tabele, Max. snaga na točku 27.1 fabrički, 27.6 Akrapovic. A to 1.1 je najviše što možeš dobit u savršenim uslovima.

Aj jedno pitanje da znam možemo li ti kako pomoć. Zašto hoćeš da staviš taj izduv na motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Kako to mislite da mi ukradu auspuh? Zar je to tako lako da se skine? I cini mi se da dobijam oko 1.1 konj a ne pola konja... Nije neka razlika, ali eto da napomenem... :D

Dva šarafa i ona opruga, ako je zapekao malo ga uvrne i samo svuče. Nekome ko ima gedore i zna da ih koristi treba možda 30sekundi, najviše minut. Piše dole ispod slike tabele, Max. snaga na točku 27.1 fabrički, 27.6 Akrapovic. A to 1.1 je najviše što možeš dobit u savršenim uslovima.

Aj jedno pitanje da znam možemo li ti kako pomoć. Zašto hoćeš da staviš taj izduv na motor?

 

Ne planiram da menjam motor za neki jaci u skorije vreme, pa sam mislio da stavim ovaj izduv da dobijem malo na snazi, koliko vidim na grafiku nije to nista posebno, ali verovatno bi se osetilo, i narocito zbog boljeg i jaceg zvuka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Dvije godine i nije ti dosadio, hto bi više snage . Pa umjesto da bacaš pare na auspuh prodaj motor + pare od auspuha+ dodaj još malo i kupi nešto ozbiljnije.

Nema šanse realno da osjetiš ikakvu razliku ukoliko promijeniš samo auspuh , sem u tvojoj glavi jer će biti bučniji i ti ćeš ga još više zavrćat i mislit ćeš da leti. živio

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kazu da prosečan vozač ne može da oseti razliku manju od 10%. Oni malo bolji koji dugo voze isto vozilo mogu da osete razliku oko 5%. A mi ovde pričamo o razlici od 3% u najboljem slučaju. Jedino što ćeš stvarno dobiti je zvuk i izgled, zato sam i predložio odmah u startu da uzmeš neki izduv iz Ade, za te pare može Robert da ti napravi dva u dva, od karbona, što će da izgleda i zvuči puno bolje nego ovaj Akrap. A može i da ti napravi isti takav za pola para, ne znam jedino gdje nestade tema iz podforuma Iskustva sa Servisima, uglavnom firma je "Race Exhaust Ada" imaš klipova po youtubu sa primjerima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sta vise reci, momci gore su rekli sve :takoje:

Samo bi jos jednu stvar napomenuo, ni na jednom motoru ni sa kakvim auspuhom (osim ako je 2T motor) neces dobiti neku previse osetno vecu snagu, da bi dobio snagu koju ces osetiti tu se treba maaalo dublje pozabaviti sa masinom, ali to je definitivno ne isplativo, i skratio bi vek masini, najjeftinije je da ga menjas za neki veci, malo stariji, tu bi se uklopio i bez doplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne bih se u potpunosti složio. Ja sam i na R6 i na FZ6 dobio osetno veću snagu, a FZ1 sam uzeo sa ovim auspuhom, tako da ne znam. Pak, na 4T mašini od 250 kubika nema šanse da se primeti razlika osim na dynojetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Generalno gledano skidanjem katalizatora ćeš dobiti veću emisiju CO2 i par % povećanje snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A to povecanje emisije CO2 jel moze da utice na tehnicki pregled kasnije?

E to pitanje već zadire u svakodnevnu politiku, a to je zabranjeno na ovom forumu.

Nivo CO2 se meri na tehničkom, ali se kao i sve ostalo zanemaruje osim nije baš pretjeran.

Oće li to i kada postati ozbiljno pitanje na tehničkom pregledu, vezano je za vlast, porez, državno uređenje i institucije, drugim rečima svakodnevnu politiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Promenićeš ti bar još jedan motor dok u Srbiji to proradi kako treba. Na ulicama ima još puno Zastava, Lada, Pezejaca :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja