Jump to content

Moto Zajednica

Diskriminacija na moto skupovima ili ...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 120 postova

Pravi Motoskupovi organizovani od pravih Motorista jesu i trebali bi biti ovakvi :

 

Za Bikere i Bikerke ulaz Obavezno za Dz dok za obicne pesake ulaz Mnoooogo Skupo ili cak po potrebi ponekad potpuno i Zabranjen !!!

 

Inace sam ranijih godina obisao dosta domacih motoskupova sve dok nisam ubrzo shvatio da na vecini njih nesto zesce nije u redu i da mi licno puno toga smeta i zesce me smara tako da me na njima uglavnom vise i nema .

 

Isto tako bi trebalo da od iskljucivo Pesacima naplacenih ulaznica da se pokriju sitni troskovi oko organizacije skupa dok sve ostalo krupnije naplaceno i zaradjeno da ide kao direktna pomoc najsiromasnijim bajkerima ili kao direktna pomoc decijim sirotistima .

 

Sto se tice Rock Grupa koje sviraju po Moto Skupovima i koje obicno jesu dosta atraktivan elemenat samih Moto Skupova trebalo bi biti tako da ako ce tu da sviraju nama Motoristima za Dz onda su tu i dobro dosli , ako bi tu da nesto zarade onda neka sviraju negde drugde , pa makar to bili bandovi U2 , Rolling Stonsi ili .......( jer niko od Rock bandova nije nezamenljiv ili manje Muzikalan ili manje atraktivan ! ).

Imao bih jos po nesto da prokomentrisem na ovu zaista pravu Bajkersku temu ali zasada ne bih dalje sa komentarima.

 

Poz svim pravim Motoristima - Let`s Stay Wild !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Raska-Bg-Banja Luka
  • Motocikl: BMW R25/2 (1951) ; BMW R60/7 (1978)

Hehe,,,ne bih da sada pametujem i izigravam sveto slovo posto vidim raznorazna iskustva i misljenja mislim da bi bilo dobro da se podijele iskustva iz nase branse, manifestacije slicnog tipa, samo su cetvorotickasi u pitanju.

Ovo nikako nije prikazivanje najboljeg ili naseg famoznog, nepobitnog i nejboljeg na svijetu nacina organizacije, jer i on ima svoje prednosti i nedostatke, vec samo jedan od prijedloga koji je proizasao vremenom, ucenjem na greskama, pokusajima i uspesima i neuspesima.posetio sam i mnoge moto skupove i mislim da kao neko ko ima ucesce u samom vrhu organizacije na preko 30 manifestacija do sada mogu da prozborim koju.

Naime sto se tice same organizacije, prvo i osnovno je sposobnost i sama zainteresovanost organizatora. Ukoliko on nije sposoban da nadje neku podrsku od lokalne vlasti ili sponzora znaci da ili nije podoban za organizaciju, ili ne zeli da se angazuje ozbiljnije. Na tu konstataciju su nama nabacivali uvijek da je nama lako da organizujemo po Beogradu, jer je opstepoznato misljenje nebeogradjana o Beogradu i njegovim ziteljima covjek kad slusa prosto pomisli da ovdje sponzori i gradska uprava trce za nama i da nam guraju pare i ugovore u dzep, kao je da sve vdje na izvolite i samo treba pokupiti pare sa zemlje.., e onda smo mi presli na Novi sad, Kragujevac, Kraljevo, Nis, da bi se okusali i u Mladenovcu...i svuda smo to odradili sa manje ili vise uspijeha sa problemima koji su samo nama znani i na publiku se nisu manifestovali. i gdje god smo zavirili imali smo mnogo vecu podrsku kako po pitanju finansija, prostora i svega drugog nego u Beogradu, gdje sve ima svoju cijenu, i gdje je sve mnogo teze zavrsiti. Jeste opstrukcija izvrsnih organa prema organizatorima iz Beograda pogotovo u unutrasnjosti velika, ali se oni lako dovedu u red, bitan je odziv samog vrha, vlasti, spoznora, i drugih. pojedinacni slucajevi opstrukcije se zacas rijese, na ne mogu reci obostrano zadovoljstvo hehe..

Uglavnom da ne ispadne da se hvalimo ili nesto slicno, jer nije to poenta, rekosmo da je zalaganje organizatora jedna od najbitnijih stavki i ne znam kakva da je vukojebina u pitanju mislim da nalazenje sponzora koji bi recimo izlagali standove nije problem a moze da pokrije organizaciju.Ali sponzorima s mora omoguciti naravno nesto vis od onoga da oni eto bleje tu, ili da im opljackaju standove u toku noci isl..

Sto se tice cifre od 6000 e koliko je navedeno zaista mislim da je cifra koja bi omogucila organizaciju koja je i vise nego savrsenstvo, i o organizaciji u koju je utroseno 6000 e bi se pricalo nadugo i nasiroko.E sad ako mora da se zakupi i prostor, i sve da se plati u punoj cijeni, moze da se potrosi i preko 40 000e koliko kosta recimo manifestacija ranga 2-dnevnih trka na 402 metra na aerodromu Batajnica

Sto se tice klubova i slicnih odnosa,kod nas je recimo zbog malo drugacijeg sistema i sistem naplate drugaciji ali sve se to svodi na isto. Uvijek je pravilo da klubovi besplatno dobijaju prostor za svoje automobile i standove koji su neprofitnog karaktera(malo bi bilo glupo da neko kao klub otvori rostilj i prodaje pljeskavice i sl) i obicno dobijaju odredjenu povrsinu za to, sto se razlikuje od situacije do situacije, i zavisi iskljucivo od raspolozivog prostora. ulazak za pripadnike klubova je po pravilu besplatan sa odredjenim brojem pratilaca sto je obicno vozac i suvozac. Sto se tice takmicenja kotizacija se naplacuje svima, bili to klubovi ili ne, za sve vazi isto pravilo stim da prijavljeni takmicari koji placaju kotizaciju, a nisu clanovi klubova takodje imaju besplatan ulaz za vozaca i suvozaca.sav prihod od kotizacije ide za nagrade+nagrade sponzora koji obicno daju neke cd uredjaje, zvucnike, majice, kackete i sl. e sad zavisno od trajanja, situacije i mogucnosti, obezbjedjuju se kuponi za hranu i pice i tu se gleda uvijek da se ispostuju takmicari i klubovi. hrana i pice se najlakse rjesavaju kroz angazovanje ugostitelja koji rade u toku manifestacije, tako da im se postavi uslov da obezbijede toliko i toliko obroka i to je to. nista nije na teretu organizatora, ali se naravno ogranicava cijena koju moze taj ugostitelj da plasira kako ne bi doslo do zloupotreba i perutanja posjetilaca i takmicara. za takmicare i neke posjetioce koji dolaze od preko se naravno obezbjedjuje adekvatan smjestaj i gomila drugih pogodnosti u domenu mogucnosti.

uglavnom publika kao publika placa ulaz, ili ne, zavisno takodje od situacije i sponzora, ako sponzori mogu da pokriju troskove, ulaz se ne naplacuje, ako ne mogu onda on ide do 200 dinara ali za te pare publika dobija mogucnost cjelodnevnog provoda sa gogo igracicama, dobrom muzikom, atraktivnim automobilima, i sad takmicenjima tipa drift, drag i sl, zavisno od vrste same manifestacije.

 

motoskupovi su malo specificni po samoj organizaciji jer iskreno preko dana su to hajde da kazemo skupovi koji lice na nesto, ali navece i preko noci zaista predstavljaju dosta strasan prizor, nije to praksa, ali je u vecini slucajeva koje sam ja vidio i iz iskustva ljudi sa kojima sam pricao pomalo turobno. obicno je organizacija ta koja je nemocna da obuzda pojedince koji pod dejstvom alkohola ili vec nekih halucinogenih sredstava pocnu da prave sranja, divljaju sa motorima, u masi pokusavaju da pokazu ono sto misle da mogu ili vec nesto drugo.

ruku na srce, mnogi ce se naci uvrijedjenima zbog ovoga, ali budimo realni, pogledajmo oko sebe i recimo sami sebi da se to ne desava.

da nije takvog rejtinga koji u narodu imaju motoskupovi i posjeta bi bila daleko veca, mislim na posjetu posjetilaca koji nisu bajkeri. Ljudima zaista nije puno recimo 200 dianra za ulaz ako ce taj dan da se provedu fino, malo zadju u svijet moticiklizma, vide svasta i dozive jedno lijepo iskustvo. ali realno sad recimo u sremskoj mitrovici sam pricao sa ljudima po gradu o motoskupu i konstatacija vecine je bila, ma sta da idem tamo da vidim kako se ludaci zalivaju pivom i valjaju po zemlji,,,,to nisu moje rijeci, to su rijeci onih koji mogu da budu potencijalni posjetioci i oni koji bi mogli da omoguce da za one koji cine taj svijet-bajkeri bar boravak, ulazak i hrana budu besplatni.

Ovakvim sistemom se samo problemi koji postoje guraju pod tepih, nista se ne radi na promovisanju motociklizma i svim njegovim dobrim stranama, daje se los promjer i posjetiocima koji realno dodju u veoma malom broju, i to obicno rokeri da slusaju muziku i popiju koje pice za sitne pare, samim bajkerima se naplacuje vecina "usluge" odnosno tereta same organizacije i tako se to provlaci. Mislim da nikom ko se uputi kao sto rekose na put od par stotina km tih 400 ili 500 dinara ne predstavlja neki poseban namet, jer su u samom startu potrosili mnogo vise, ali mislim da bi se sve to uz bolju organizaciju i vece angazovanje organizatora moglo dovvesti namnogo visi nivo.

Bolje organizacije uz vece angazovanje ljudi, zasigurno bi odvojile zito od kukolja i sve prekobroje sitne organizatore bi ocistilo, i ne bi se desavalo da se isti vikend desavaju dogadjaji na 3 ili 4 mjesta.

muzika koliko sam uspio da primijetim je uvijek i iskljicivo neka alretnativa, rok i sl, moguce je, ali ja nisam nigdje vidio nekod DJ-a da pusta muziku, i samim tim se namece jedan sistem koji ima dosta ogranicenu populaciju bez mogucnosti prosirenja, recimo da se smjenjuje vse vrsta muzike ili da se postave dvije manje bine mnogo veci broj populacije bi mogao da nadje ono sto ga zanima, jer recimo peter petrovic voli motore ali ne voli rok muziku i on nece sigurno otici tamo gdje grme tambure i mlataraju glavama neki kosjaneri iz grupe "poplavljena semberija i mi kao posledica cunamija" vristeci u mikrofon. Mora se naci neki kompromis kako god.

to bi bilo onako ukratko kako mislim da bi trebalo da se radi, e sad na svakome je da ima svoj sud o ovome, i koliko sam primijetio malo ko se dublje upusta u samu sustinu organizacije manifestacije, ide se po nekom kliseu, zakupi sta treba, pokosi proslogodisnju poljanu, okaci tablu i to je to....

dokle god je tako bice i sa manifestacijama isto. e sad nekom se to svidja, nekom ne, i svako ima pravo da radi sta mu je volja, dobro oni kazu, kome se ne svidja ne mora da dolazi,,,,tako i jeste...svako ima pravo da pokaze sta zna i moze i oni koji to rade dobro imace dobru pojecenost, oni koji to rade manje dobro, odnosno dobro za manji broj ljudi imace manju posjecenost i to je to....

naravno poenta ovog nije pridika nikom vec samo jedno malo kriticko sagledavanj stvari sa moje tacke gledista, nikog ne prozivam niti sebe izdizem, samo kazem kako ja to vidim, i ogradjujem se od bilo kakvog pokusaja opstrukcije bilo koga ili bilo cega, svi vi meni zivi bili 100 godina i u zdravlju veselju druzili se. Sve ovo dodje i prodje, lijepe uspomene ostaju, ruzne nestaju

svaka cast za post,dosta sam pisao na ovu temu ali jednostavno vise ne zelim jer ocito da nitko ne razumije ili ne zeli da razumije.

uglavnom se javljaju oni koji nisu organizatori nekog moto susreta i prave se pametni kao da sve znaju a cim progovore jasno se vidi koliko su u tome.

za organizaciju jednog dobrog moto susreta je potrebno puno vremena,zivaca,volje,ljubavi i ono sto je najvaznije stila.

nisam za to da svako selo radi moto susret jer zbog toga moto susreti i izgledaju tako kako izgledaju.uvijek ima standardno odlicnih susreta u koje je ulozeno sve to sto sam nabrojao i na takve susrete treba otici.

sto se naplate ulaza na susret tice dovoljno sam puta vec rekao da nisam za to i ne dolazim na takve susrete.

ne zato jer mi je stalo za te sitne pare nego zato sto se izgleda vise cijeni pjesak nego motorista zbog kojeg se taj susret u biti i treba raditi.

za bendove koji sviraju me skroz zaboli ona stvar jer nisam dosao da ih slusam nego da se zajebavam sa prijateljima motoristima.sto se mene tice moze svirati tko god zeli.

skupi bendovi su ti koji se zovu da bi se privukla publika koja uglavnom nisu motoristi i za koje se trosi ogroman novac a na kraju su oni povlasteniji od nas.

takodjer ima i klubova koji itekako svoje voznje financiraju od motosusreta i nitko mi ne moze reci da to nije istina.

nemam nista ni protiv toga ali ni na takve susrete nejdem

svatko cijeni dobar moto susret,dobar klub,humanost i covjecnost i to se prepoznaje.

danas se svako okupljanje motorista zove moto susret a od moto susreta nema ni slova.

tko nije sposoban da napravi susret kako treba neka ga ni ne radi,jako jednostavno.

ne mozes u cetvrtak zabiti dva kolca ,kupiti kamion piva, to prodati i ti si kao organizirao moto susret.

dok ce tako izgledati moto susreti nikada ni nece biti sponzora ,podrske od grada,opcine itd.

 

a sada za sve one koji se napusavaju rijecima ako ti je stalo za par dinara budi kuci...

gospodo,uopce mi nije stalo stalo zbog tih par dinara jer godisnje mene kosta odrzavanje motora,putovanje,spavanje,zajebancije na motoru oko 5-7000€,ovisno o kilometrazi koju napravim nego mi je pun kurac da se na moto susretu tretira isto pjesak i motorista.

jest cu sta mi se jede,pit cu sta mi se pije,kupit cu majicu kakvu zelim i dali zelim,na tome se nikada ne stedi ali postedite me toga "dobar dan-daj pare"

gdje god je bila stavljena kutija za dobrovoljni prilog,nikada nisam prosao kraj nje a da nisam ubacio i duplo vise od tog ulaza,stvar je samo napraviti nesto civilizirano i to unovciti na fin nacin sa stilom.

I jos nesto sto se tice cijene piva...da ne trazim sada tko je rekao kod nas je pivo 1 euro,kod vas 2 eura.

cijena piva je razmjerna standardu nase drzave i vase pa ako se to ne razumije onda nemamo o cemu pricati

 

 

Svi forumi moto populacije svake godine imaju nekoliko ovakvih tema.Zašto?

Zbog toga kako bi ukazali organizatorima na propuste i na ono što bi trebalo

izmijeniti,a ne zbog 200,300 ili 400 dinara,KM,kuna itd.

Navesti ću primjer jednog moto susreta na kojem sam bio.

Dva dana je DJ puštao na razglas rock muziku,nije bilo niti jednog banda,nije bilo GO-GO plesačica,

nije bilo besplatnog graha itd.Susret je okupio oko 2000 motorista koji su mahom disali kao jedan.

Zarada nije bila prekomjerna,ali bila je dostatna da pokrije troškove organizacije,a ostatak novaca

doniran je jednom dječjem domu za djecu sa posebnim potrebama.

Mogli su naplaćivati ulaz ali nisu htjeli.Kažu mi susret radimo zbog prijatelja,a ne zbog novaca.

Nakon 3 tjedna kada su od zarade kupili televizore,DVD-e,kompjutore itd.pozvali su sve koji su bili

na skupu da ako žele dođu i sa njima odu uručiti toj djeci poklone.

U najavama moto susreta nisu govorili o toj humanitarnoj akciji jer su znali da će im prijatelji doći

u klub koji se vozi(posjećuje ostale susrete).

 

Vjerujte da klub koji dovodi razvikanu grupu,pjevača,striptizetu oni to rade zbog civila(pješaka),

a najmanje zbog motorista.Svi smo mi balkanci i boli nas kada u bilo čemu nismo bolji od onog pored nas.

Ako je kod njih sviralo Zabranjeno pušenje i bilo je 5000 ljudi,e mi ćemo dovesti Van Gogh i biti će 10 000 ljudi.

Podići ćemo cijenu ulaznica ali biti ćemo bolji od njih.

Doći će pola grada pa nam iduće godine vlastodršci možda stisnu ruku i pripomognu oko organizacije.

E kakav ćemo tek tada susret napraviti.Najveći u Jugi.Ima da svi svisnu od muke pa ipak smo mi ....

 

U cijeloj toj priči svi su zaboravili na istinske zaljubljenike u motore i druženja na šanku.

Zaboravili su na sami početak,na naglasak na moto susret.

Čuli su da netko prigovara zbog cijene ulaza.Došao je po kiši(i otišao po kiši) par sto kilometara,prošao

jednu,dvije granice,potrošio na gorivo,cestarinu,hranu i piće putem.

Skupo mu je ... dinara,KM,kuna,a vidi šta mu sve nudimo.Ko ga jebe nemora više ni doći,pa vidi koliko je tu ljudi

baš će nam on nedostajati.

 

Zanima me gdje je nestala bikerska solidarnost.Nekada su ljudi skidali kotač sa svog motora i montirali na tvoj

da se možeš vratiti kući ako si imao gumi defekt.Danas te traži 100 Eura za gumu kojoj vire žice,ali plati il se jebi u nekoj nedođiji.

 

Ne,nisam skrenuo sa teme.Do svega gore napisanog u mom postu došlo je upravo zbog raskola u moto svijetu.

Nema više zajedništva.Susreti su prepuni civila i mi se gubimo u masi.

Moto klubovi slušaju kako grad diše i dovode grupe koje civili žele slušati.Možda uskoro budu i folk moto susreti.

 

Još jednom da se dotaknem civila.

Slaba vajda od njih,ruksaci,jakne,ženske torbice puni pića iz trgovine.

WC-e tako unerede da nemaš ujutro kuda nego put pod noge do nekog kafića.

U kampu pale vatre,a to što iskre progore nekoliko šatora u blizini ni ne primjećuju.

 

I na kraju najviše me boli to što kako susret postaje masovniji tako se članovi tog kluba

sve manje voze u goste kod drugih klubova.

Vjerojatno postanu preveliki da bi išli kod oni nekih tamo.

Svi bi trebali po 3X da procitaju ova dva posta, da bi shvatili "fabulu radnje"!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Primjetio sam da stalno spominjete cifru od 400 dinara za ulaz. Ja se nesjećam o davno da je negdje ulaz bio ispod 500 dinara, a sad ove godine počeli su i 600 dinara da naplaćuju što ponovo mislim da nije puno, ako je organizacija skupa i kampa "dobra", a negdje je puno dati i 100 dinara. Nadam se da ste me razumjeli. Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

htio bih samo nadodati neke sitnice vezano uz ovu temu,ulaz 400din. mi nije neki problem, neko je pomenuo da uz to dobiješ ovo i ono i mjesto u kampu :takoje: . sve 5. ja nisam neki žestoki "biker", imam posao , ženu , djecu, obveze... kad god mogu odem na moto susret gdje god bio ako ima naznaka da će biti dobro. jedan od tih susreta je i susret u SM koji sam fulao par godina, zbog obveza, inače sam i rođen u SM, pa mi je to bila i velika želja, koja se ove godine i ostvarila. sve je bilo super do nedjelje ujutro u 2 sata -_- , kada me je probudilo rezanje šatora u kojem sam spavao, da bih ujutro vidio hrpu ljudi sa istim problemom. nisu problem pare za ulaz niti razrezan šator od 100e niti 100e potrošenih na susretu u kampu u kojem bi se trebali opustiti i uživati, treba malo poraditi na organizaciji a ne dozvoliti "pješacima" da popale pola kampa, uz to 4-5 redara na skupu sa 1200 motora i ko zna kolko pješaka :neznam:

 

Evo objasnjenja za ovo.

Naime u subotu noc oko 2 sata covek se javio ispred satora predsednika kluba MC Srem ispred kog je bio i sam predsednik i objasnio o cemu se radi.Neko mu je isekao sator koji je prosao tek uz njegovu glavu.Covek uzrujan... fala bogu bez povreda.Odma je alarmirano obezbedjenje koje je krenulo u detaljni pregled kampa.

U obezbedjenju celog susreta bilo je mnogo vise od 4-5 redara.

Pocinioci su otkriveni!!! Radi se o deci,klincima(familija) koji su poznati u SM kao socijalni slucajevi i koji imaju poveci dosije u supu.

Iseceno je 10 satora koji ce biti nadoknadjeni od strane kluba.Adrese su uzete od svih ljudi koji su imali ostecene satore i istima ce biti isporuceni novi satori na kucne adrese.

Sad o temi ;)

Moje misljenje

Nevidim bilo kakvu diskrimanaciju uvezi motorista i pesaka.?

Motoristi dolaze zbog druzenja i podizanja ugleda motorista u Srbiji.Svi motoristi vole svoje masine i rado ih pokazuju ako misle da ima sta pokazati.Svako je ponosan sto je motorista i na to sto ima.To bi mnogi zeleli ali iz njima poznatih razloga to nemogu biti.Doci na skup nije samo piti i valjati se u prasini ili blatu.

Vidieti poznata lica,razmeniti iskustva,popiti po nekoliko pica sa svojim poznanicima,Pricati sa ljudima o temama koje njima nisu strane a to su MOTORI to je Skup i cilj svakog skupa.Neko bi i da provoza neku dobru ribu ali to je vec neka druga tema.

A pesaci?

Pa to su uglavnom ljudi koji vole motore ali nemaju hrabrosti i finansija da tako nesto imaju.Istina je mnogi dolaze i zbog dobre muzike koja je sve cesca na nasim skupovima.Ako imas dobar bend kamp je pun ako nemas slaba je i posecenost.

Vecina pesaka je znatizeljna i zato dolazi da vidi sva desavanja u kampu.

Isti ti pesaci sto plate 100 din neko je vec napisao oni nemaju poklon,klopu i kampovanje u kampu.

Za tri dana 400 din.Mislim da je to nista i mnogi su mi cudni kad ovo spominju.Gde to ima za tri dana imas po jedan obrok u Subotu 2 obroka za tako male pare.

Ti isti pesaci su nasi fanovi to treba da vam je svima jasno.Ti isti pesaci voze auta i mnogo vise paze na nas nego ostali u saobracaju.Koliko puta sam doziveo da mi se javljaju na putu iz auta i ja uvek pomislim da je u blizini policija.A oni nas ustvari pozrdavljaju.

Meni nista neznaci koja je cena ulaza dok je u granicama normale.

Obidjite strane Skupove pa cete videti razliku. Evo konkretno Nemacka.Ulaz 40 evra,za tu lovu imas q... sve placas extra.Da odes na skup plus gorivo minimum 300 evra.A sta vidis na tim skupovima? skoro nista.Nasi skupovi imaju dusu i zato ih posecujem uvek kad mogu i kad sam tu.

Bolje bi bilo da se vodi prica o svojim motorima i motorima drugih kolega nego ovakve stvari.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: visegrad

ne bih da puno pametujem oko svega ovoga , al mislim da je ovo diskriminacija teska rec . mi smo mali klub tek ove godine imamo pravo na prvi moto skup da organizujemo , ali smo na ove ulaznice uvek gledali kao na solidarnost sa drugim moto klubovima i nisamo nikada gledali koliko ostali placaju . uvek smo isli gde god smo mogli i uvek smo svi ulazili u kamp i placali ulaz , mada sam samo ja i jos jedan moj drugar ostajali u kampu jel to volimo ovi ostali su visili po kaficima . al nekako smo osecali duznost da to uradimo i da pomognemo klubu kod koga smo dosli u goste. tako da moje misljenje je da to ne treba da se gleda kao diskriminacija nego kao solidarnost medju nama koji to posecujemo i koji to organizujemo . ispravite me ako gresim .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Evo ja da malo prokomentarišem situaciju u Sloveniji. Nikad se nije plaćao ulaz osim ponegdje se plaća za pješake.

ALI zato su moto skupovi iz godine u godinu sve lošiji i sve ih je manje. Svako može da pogleda kalendar moto

skupova u Sloveniji i u Srbiji. Pa u Srbiji u sezoni svaki vikend imate po dva-tri skupa. Može čovjek da bira

gdje će. A u SLO pogledajte...s tim da ono što piše "moto srečanje" i "moto piknik" nije ništa. Ono objave takvo

srečanje ili piknik, ja dođem, a tamo desetak motora ili dođem oko 10-11 ponoći a tamo više nema nigdje nikog.

U mom gradu, petom po veličini u SLO već godinama nema više nikakvog skupa. Poslednji bio 2002. godine. A kad se

sjetim kako je to bilo prije desetak godina...Ne znam, ni tada se nije plaćalo pa je ipak bilo mnogo bajkera i

dobre žurke. Sada u SLO ima u sezoni samo nekoliko " pravih skupova". Računam da je problem u novcu, pa bi zato

vrlo rado plaćao ulaz na svakom skupu ali da bude dosta bajkera, dobrih bendova, dobra organizacija, žurka...

 

Da potegnem crtu...od ulaznica moraju da se pokriju troškovi jer očigledno nema sponzora da financiraju.

Možete biti zadovoljni što imate dobre skupove u Srbiji pa nek se plaća ulaz, jer je razlika kao dupe i glava

u odnosu na Sloveniju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pa mi kasnimo za vama bar deset godina, tako da to znači da za deset godina ni kod nas neće biti skupova :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Isti ti pesaci sto plate 100 din neko je vec napisao oni nemaju poklon,klopu i kampovanje u kampu.

 

Kako uspevate da pešacima ne date ručak? Koristite bonove? Da li dajete hranu suvozačima? Da li i suvozači dobijaju bon da bi ih razlikovali od pešaka? Šta radite sa motoristima koji parkiraju motor ispred skupa pa uđu kao pešaci?

 

Na više skupova sam dobio bon koji mi niko nikada nije tražio.

 

Najzad, šta radite sa ljudima koji su platili ulaz, a nisu dobili ručak jer je nestalo hrane?

 

Za tri dana 400 din.Mislim da je to nista i mnogi su mi cudni kad ovo spominju.Gde to ima za tri dana imas po jedan obrok u Subotu 2 obroka za tako male pare.

 

To svi mislimo, dakle po deseti put pišem da tema nije cene ulaznice. Ta cena je sasvim opravdana čak i za subotnje popodne, ali na dobrim skupovima. Pak, na gomili loših cena je ista. Što neko reče, cena možda ne bi trebalo da bude ista za one koji borave 3 dana i za one koji dođu samo u subotu popodne i čak ne dočekaju ni večernji koncert.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mi smo mali klub tek ove godine imamo pravo na prvi moto skup da organizujemo ,

 

Znam da ovo nije tema, al otkud sad pa ovo. Mi smo u N. Sadu prvo napravili moto skup, a klub osnovali sedam meseci kasnije ! Ko je taj ko ce da ti odredjuje dal imas il nemas pravo da pravis moto skup ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Znam da ovo nije tema, al otkud sad pa ovo. Mi smo u N. Sadu prvo napravili moto skup, a klub osnovali sedam meseci kasnije ! Ko je taj ko ce da ti odredjuje dal imas il nemas pravo da pravis moto skup ?

 

tako je.... :takoje:

 

možeš organizirati i vatrogasnu zabavu ... ko može da ti zabrani ... :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

To je i mene zaintrigiralo. Valjda je za okupljanje više od tri čoveka potrebno dobiti pečatiranu dozvolu a kao i uvek neko drži monopol pa kad njemu platiš možeš dalje sa državom da se natežeš. Ne znam, lupam, ali sve u ovoj zemlji funkcioniše na taj princip pa verovatno i ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad smo pravili skup ljubitelja MZ motocikala u N. Sadu - prosle godine, ja napravio zahtev za skup na moje ime, najavio broj ucesnika, najavio da ce biti i ucesnici iz inostranstva i sve OK. Ovo sam radio kao privatno lice. Da sam pravio kao klub, onda bi mi samo jos trebao pecat kluba. Nista vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Isti ti pesaci sto plate 100 din neko je vec napisao oni nemaju poklon,klopu i kampovanje u kampu.

 

Kako uspevate da pešacima ne date ručak? Koristite bonove? Da li dajete hranu suvozačima? Da li i suvozači dobijaju bon da bi ih razlikovali od pešaka? Šta radite sa motoristima koji parkiraju motor ispred skupa pa uđu kao pešaci?

 

Na više skupova sam dobio bon koji mi niko nikada nije tražio.

 

Najzad, šta radite sa ljudima koji su platili ulaz, a nisu dobili ručak jer je nestalo hrane?

 

Za tri dana 400 din.Mislim da je to nista i mnogi su mi cudni kad ovo spominju.Gde to ima za tri dana imas po jedan obrok u Subotu 2 obroka za tako male pare.

 

To svi mislimo, dakle po deseti put pišem da tema nije cene ulaznice. Ta cena je sasvim opravdana čak i za subotnje popodne, ali na dobrim skupovima. Pak, na gomili loših cena je ista. Što neko reče, cena možda ne bi trebalo da bude ista za one koji borave 3 dana i za one koji dođu samo u subotu popodne i čak ne dočekaju ni večernji koncert.

Ok ajmo redom.

Mislim da netreba da pisem ko je MC Srem, 35 godina postojanja je dovoljan dokaz kakav je to klub.

Pesak koji udje na skup to je mestanin kome sigurno nije do klope.A i ako odeu red za klopu to je njegov obraz.Zna da nije platio za klopu pa nekamu je na cast i prijatno.Koliko ja znam bonove nismo nikad koristili.Naravno da suvozac dobija hranu dosao je sa vozacem i sasvim je normalno da stane u red za klopu.Suvozac je uvek sa svojim vozacem dakle neznam ko to dolazi sa vozacem a posle ode od njega za svoj gros?

Prosle godine su neki tipovi ulazili kao pesaci pa su onda izlazili da uteraju svoje motore.To nije fer prema organizatoru.Svaki takav pokusaj ako se otkrije sankcionise se ili naplatom koja je predvidjena ili ako isti nece da plati izbacivanjem sa skupa.Zato je ove godine svaki motor i svaki vozac upisivan u knjigu,sto zbog evindecije koliko motora ima naskupu,sto zbog pokusaja neplacanja ulaza.Organizatori ne mogu da kontrolisu svakog suvozaca,moze vozac danas da uvede 10 ljudi ako hoce jel je on platio ulaz .znaci ostavljeno je njemu na savest.Ako je spreman na prevaru to je njegov obraz,i taj verovatno nije pravi motorista.

Na nasem skupu odkako ga pravimo nikad niko nije ostao bez klope.Nek se javi taj koji je ostao bez klope na skupu u Mitrovici.

Prosle godine je bio kazan iz ginisove knjige rekorda.Ako se nevaram 2tone.Dakle bilo je klope da se nije moglo pojesti,na kraju je i baceno.

Sto se tice cena napisao sam samo informativno moje misljenje.Znam da se uglavnom svi slazu da je tih 400 din ok.Naravno uvek ima i onih kojima je to puno.A na svakom je da odluci gde ca da ide i dali ce da plati.

Mogu oni da trazi i 1000 dinara,ja cu kulturno da platim i odgledam celu situaciju.Ako taj skup ima sta da ponudi za te pare ja cu se opet vratiti sledece godine,ako nema nista a toliko naplatio, vise me nikad nece videti.

Ja licno necu nikad kuditi ni jedan skup,jer znam koje su muke organizovati to sve.Svako se trudi da uradi sto bolje zna i ume.I fala bogu sto ih ima toliko,tako mozes da se odlucis gde ces da ides,gde je tebi za dusu bolje.

Lako je svima da kazu nevalja ovo nevalja ono,skupo ovo,nevalja klopa i td... A nek mi svi ti isti kazu na koliko skupova su ucestvovali u organizaciji istog!

Ako tvoj sistem funkcionise godinama dobro zasto bi se ista menjalo?Ako ima propusta to se isparavi sledece godine,trudis se da budes sto bolji domacin i to je to.Kako docekas druge tako ce i tebe docekati kad im odes u goste!!

Dakle da jos jednom ponovim moj stav.

Pesaci su deo nasih skupova i tu nema diskriminacije!!!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

@ acim Steta, ne mogu da ti dam +.

 

@ Kobaja Ma sve to mi znamo. Ne moras da nam crtas.

 

Koliko je ulaz u Nemackoj kostao za pesake?

I, ako pesaka sprecava samo obraz, znaci da on ima za manje para ista prava kao motorista, ali racunamo na njegovo postenje?! Sta sa onim bajkerima koji odluce da ne jedu na skupu, zasto placaju punu cenu?

2 tone pasulja?! I to je pojelo koliko bajkera? Niko od pesaka?....

 

Necu da duzim. Ne spominjite Nemacku. Tamo su plate 10 puta vece nego ovde, tako da je i cena ulaznice srazmerna tome. Sem toga tamo dolazi mnogo manji broj pesaka, jer nema niceg od navedenog, kako kazete.

 

Ovde je problem razlika u ceni, a dobija se isti aranzman.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Kobaja

 

Znamo svi ko je MC Srem i svaka vama čast i za tradiciju i za skup koji organizujete. Pak, nisu svi MC Srem, ima daleko lošijih od vas, a uslovi su im isti, što se tiče cene. Na puno takvih skupova gomila gostiju izvisi za ručak i nikom ništa. Konkretno, meni se to dogododilo više puta jer ne volim da se guram među prvima.

 

Ja samo smatram da svakoj osobi treba naplatiti isti iznos, bila ta osoba pešak, motorista ili suvozač i mirna Bačka. Ili nikome ne naplatiti ulaz, ali naplaćivati sve usluge, uključujući i ručak. To bi bilo daleko više fer.

 

Ti si svojim odgovorima upravo potvrdio da sam u pravu, jer pešaka niko ne sprečava da ruča do njegove savesti, a gomila takvih nema savest jer su u stvari parkirali motor ispred skupa. I zašto onda neko plati ručak, a neko ne? I kako je moguće da dve porcije koštaju isto kao i jedna?

 

Samo isti ulaz za sve, svakome traka na ruku i vozi Miško. I treba naplaćivati zasebno petak i subotu i napraviti bolju cenu za one koji kampuju tri dana. I onda ljudima dati bolju klopu, a ne neke bućkuriše. Da ponovim, ovo se ne odnosi na MC Srem, kod vas nisam bio, ali sam čuo sve najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova
Ili nikome ne naplatiti ulaz, ali naplaćivati sve usluge, uključujući i ručak. To bi bilo daleko više fer.

Najpoštenije, jasno da besplatan ručak ne postoji ali masu ljudi i ne zanima taj pasulj, kampovanje, bora čorba itd, hteli bi da banu na pola sata da vide šta se vozi i sretnu par poznanika, ako im se svidi ostaće i potrošiti neki novac ako ga imaju naravno ili će produžiti dalje. Ovako su u situaciji ko ne dodje kajaće se a ko dodje kajaće se :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Bio sam ucesnik prvog moto skupa u V. Plani 1994god kod manastira i eto prostog resenja :napravite skup 30-tak km od centra mesta pa ce samo najuporniji pesaci doci.Naplacujte klopu i pice i mesto za sator u ogradjenom kampu, a ne ulaznice ko u bioskopu i resena diskriminacija.Ko dodje na sat vremena bleji i ode ,nikom nista a ko ostane 3 dana full cena.Imam puno prijatelja koji dodju na par sati sa mnom i odu zbog posla ili obaveza,uostalom nemojte zaboraviti da nemaju svi vikend-dok sam leteo u Jatu za 31 god nisam imao ni vikend,ni praznik,ni novu god (ovo je moje subjektivno misljenje bez namere da uvredim ikoga!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

 

@ Kobaja Ma sve to mi znamo. Ne moras da nam crtas.

 

Koliko je ulaz u Nemackoj kostao za pesake?

I, ako pesaka sprecava samo obraz, znaci da on ima za manje para ista prava kao motorista, ali racunamo na njegovo postenje?! Sta sa onim bajkerima koji odluce da ne jedu na skupu, zasto placaju punu cenu?

2 tone pasulja?! I to je pojelo koliko bajkera? Niko od pesaka?....

 

Necu da duzim. Ne spominjite Nemacku. Tamo su plate 10 puta vece nego ovde, tako da je i cena ulaznice srazmerna tome. Sem toga tamo dolazi mnogo manji broj pesaka, jer nema niceg od navedenog, kako kazete.

 

Ovde je problem razlika u ceni, a dobija se isti aranzman.

 

Cene u Svabiji na svakom skupu variraju.Nigde nije isto.I pesaci placaju.Tacno je ovde se vise zaradjuje,hteo sam samo da kazem da za tu lovu sto platis ulaz u kamp nedobijas skoro nista na dan placas ako si sam 15 evra, imas dorucak ako imas suvozaca jos 10 evra na dan.Posto ja idem sa zenom znaci 25 evra dnevno.Jedno naj obicnije jelo po osobi je oko 10-11 evra. Najeftinije pice cola 2,5 do 4 evra.Pivo od 4-8 evra.Znaci treba ti najmanje 100Evra dnevno.A sta imas od zabave?Muzika koja je u q.... stantmeni ponekad neka trka i to je to.Samo setas po kampu gledas motore i to je to.

Za pesake neznam koliko je ulaz jer uglavnom svi dodju kolima i njima se naplacuje ulaz.Nikad me to nije zanimalo tako da neznam koliko oni placaju.ali uglavnom na skupove dolaze iskljucivo bikeri. Verujem da je odprilike 10 evra po pesaku.

 

Pokusao sam da objasnim za lovu koju placas nedobijes nista.Jos jedna stvar oni slabo razgovaraju sa drugim vozacima ako nisi u njihovoj grupi.Svako ima svoj sator ispod koga sede i pricaju i ubijaju se od piva.Druzenje iskljucivo u okviru grupa.

U fazonu doddju Ere i Sapcani kod Sremaca i zajebancija do bola sa svakim mozes da pricas popijes razmenis iskustva.To kod svaba nema.Znaci ako odes sam bez tvoje grupe, mozes da zaboravis na provod i zajebanciju.Ja vise neidem na njihove skupove upravo zbog ovoga.

A cene ugoditi da svima pasu kod nas u Srbiji nema sanse.

Nemam volje da pisem vise <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Bio sam ucesnik prvog moto skupa u V. Plani 1994god kod manastira i eto prostog resenja :napravite skup 30-tak km od centra mesta pa ce samo najuporniji pesaci doci.

Ovo je resenje za one koji nece pesake u kamp.Udaljiti skupove od grada jedno 30km :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

@Kobaja

 

Znamo svi ko je MC Srem i svaka vama čast i za tradiciju i za skup koji organizujete. Pak, nisu svi MC Srem, ima daleko lošijih od vas, a uslovi su im isti, što se tiče cene. Na puno takvih skupova gomila gostiju izvisi za ručak i nikom ništa. Konkretno, meni se to dogododilo više puta jer ne volim da se guram među prvima.

 

Ja samo smatram da svakoj osobi treba naplatiti isti iznos, bila ta osoba pešak, motorista ili suvozač i mirna Bačka. Ili nikome ne naplatiti ulaz, ali naplaćivati sve usluge, uključujući i ručak. To bi bilo daleko više fer.

 

Ti si svojim odgovorima upravo potvrdio da sam u pravu, jer pešaka niko ne sprečava da ruča do njegove savesti, a gomila takvih nema savest jer su u stvari parkirali motor ispred skupa. I zašto onda neko plati ručak, a neko ne? I kako je moguće da dve porcije koštaju isto kao i jedna?

 

Samo isti ulaz za sve, svakome traka na ruku i vozi Miško. I treba naplaćivati zasebno petak i subotu i napraviti bolju cenu za one koji kampuju tri dana. I onda ljudima dati bolju klopu, a ne neke bućkuriše. Da ponovim, ovo se ne odnosi na MC Srem, kod vas nisam bio, ali sam čuo sve najbolje.

I meni se desilo da sam jednom ostao bez klope u Rumi upravo zbog toga sto sam sam kriv :neznam:

Acime imas dobre ideje zasto to ne sprovedes u delo?Trebao bi probati mozda ce drugi uzeti recept od tebe pa ce svima biti mirna backa :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

@ kobaja Nemoj da mislis da se ja ne slazem sa tobom, donekle.

Kada bi tema bila cena i sta se za nju dobija, delio bih tvoje misljenje skoro u potpunosti. Pogotovo kada uporedim nas i inostranstvo.

 

Ali, evo primera nasih komsija Makedonaca i Crnogoraca od pre neku godinu ('08-'09).

 

Motoristi su placali ulaz u kamp (Skopje-Tvrdjava, Sutomore-dvoriste kod Ivice) na oba mesta su svirale poznate grupe (u Makedoniji meni licno nepoznata, ali tamo je nesto kao Van Gog kod nas).

Makedonci su ulaz u kamp naplacivali simbolicno (oko 500 dinara, ne denara), a za pesake koji su dosli na koncert bio je otvoren drugi ulaz gde su karte bile malo skuplje jer je ogroman broj dosao zbog koncerta.

Crnogorci su ulaz naplacivali 5e i to je bila cena za motor (vozac+suvozac oboje su dobili po kartu za svirku) u kampu je moglo da se ostane prakticno koliko hoces (mi smo bili 7 dana), pesaci koji su dosli na svirku su placali 5e pojedinacno, pa ko voli... Inace Ivica '07. nije naplacivao ulaz motoristima, vec samo pesacima i to 1e, i takodje je moglo da se ostane u kampu do 15. pa ko je imao vremena eto smestaj dzabe na moru.

 

Sto se tice druzenja na skupovima. To ima veze sa mentalitetom.

 

Generalno, vise i ne idem skupove. Mozda na jedan do dva godisnje ako mi se ucini interesantna voznja. Mozda zato sto sam prestao da idem, nemam vise pravo (moralno) da kritikujem, ali su ovo neki od razloga zbog kojih sam prestao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

 

@ Kobaja Ma sve to mi znamo. Ne moras da nam crtas.

 

Koliko je ulaz u Nemackoj kostao za pesake?

I, ako pesaka sprecava samo obraz, znaci da on ima za manje para ista prava kao motorista, ali racunamo na njegovo postenje?! Sta sa onim bajkerima koji odluce da ne jedu na skupu, zasto placaju punu cenu?

2 tone pasulja?! I to je pojelo koliko bajkera? Niko od pesaka?....

 

Necu da duzim. Ne spominjite Nemacku. Tamo su plate 10 puta vece nego ovde, tako da je i cena ulaznice srazmerna tome. Sem toga tamo dolazi mnogo manji broj pesaka, jer nema niceg od navedenog, kako kazete.

 

Ovde je problem razlika u ceni, a dobija se isti aranzman.

 

Cene u Svabiji na svakom skupu variraju.Nigde nije isto.I pesaci placaju.Tacno je ovde se vise zaradjuje,hteo sam samo da kazem da za tu lovu sto platis ulaz u kamp nedobijas skoro nista na dan placas ako si sam 15 evra, imas dorucak ako imas suvozaca jos 10 evra na dan.Posto ja idem sa zenom znaci 25 evra dnevno.Jedno naj obicnije jelo po osobi je oko 10-11 evra. Najeftinije pice cola 2,5 do 4 evra.Pivo od 4-8 evra.Znaci treba ti najmanje 100Evra dnevno.A sta imas od zabave?Muzika koja je u q.... stantmeni ponekad neka trka i to je to.Samo setas po kampu gledas motore i to je to.

Za pesake neznam koliko je ulaz jer uglavnom svi dodju kolima i njima se naplacuje ulaz.Nikad me to nije zanimalo tako da neznam koliko oni placaju.ali uglavnom na skupove dolaze iskljucivo bikeri. Verujem da je odprilike 10 evra po pesaku.

 

Pokusao sam da objasnim za lovu koju placas nedobijes nista.Jos jedna stvar oni slabo razgovaraju sa drugim vozacima ako nisi u njihovoj grupi.Svako ima svoj sator ispod koga sede i pricaju i ubijaju se od piva.Druzenje iskljucivo u okviru grupa.

U fazonu doddju Ere i Sapcani kod Sremaca i zajebancija do bola sa svakim mozes da pricas popijes razmenis iskustva.To kod svaba nema.Znaci ako odes sam bez tvoje grupe, mozes da zaboravis na provod i zajebanciju.Ja vise neidem na njihove skupove upravo zbog ovoga.

A cene ugoditi da svima pasu kod nas u Srbiji nema sanse.

Nemam volje da pisem vise <_<

Lepo objasnjeno ali to je Nemacka imas sigurnu platu, i ti i zena imate mesecno naj minimalnije 2500evra prihoda a ovo je Srbija i jedva se krpi kraj sa krajem a ovde se zaradi 250-300evra ako ti daju na kraju meseca i to se racuna kao solidna plata tako da se to ne moze porediti nikako druze moj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja