Jump to content

Moto Zajednica

Delovi variomata Atlantic 500

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nije baš srećan naziv teme ali radi se o sledećem: Za Atlantic 500 2002. god potrebni su mi delovi od variomata, tačnije zamajac variomata ( sa perajima) čelična platna koja ide između njega i čaure (bolcne) variomata i ta ista čaura (bolcna). Od ovlašćenih servisa nema niko i ko zna kad će biti.

 

Dakle trebaju mi informacije - kontakti od ljudi koji rade sa Piaggio delovima. Ne gadim se da uzmem ni polovno samo da rešim problem. Svaka informacija je dobrodošla! Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Marre - vel'ka fala !!! :care:

 

Majesty 250 - ima objašnjeno u temi o J Costa varijatorima. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Sada sam tek procitao sta ti se desilo. Za jadac sa J. Costom sam znao i nesto ga fabrike sutera ne preporucuju za ugradnju. Nisam hteo da se pravim pametan, niti cu, ali ga ne preporucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Drugari hvala Vam do neba!!! :care: :care: :care:

Nadam se da će neko imati rešenje za moju muku. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Nema na čemu ;) Javi kako si prošao i ako možeš da uslikaš taj deo što je majstor ostavio iza sebe. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Drage i poštovane kolege - drugari, hvala svima još jednom na pomoći!!! :care:

Rešio sam problem. Na žalost jedina varijanta je bila da kupim kompletan variomat sa zamajcom, bolcnom i platnama od Beverly 500.

Nije bila baš jeftina igranka ali druge nije bilo. Uglavnom od sinoć je Atlantic ponovo u voznom stanju! :jee: :jee: :jee:

 

Za 12 mm je širi prečnik variomata i zamajca od mog starog ali ne vidim neke probleme u radu. U vožnji je milina - nema više vibracija,

motor radi mirno, povlači bez brundanja, u leru prede... :takoje: Pri brzini od 120 kmh obrtaji su na 5 K a sa J Costom je na toj brzini

imao preko 6.5 K obrtaja... :stabre:

 

Sve probleme koje sam imao sa J Costom je izazvala ova mala platna sa desne strane - iznad zamajca. Neko je nije vratio prilikom montaže

varijatora ili kaiša i bolcna je razbucala zamajac, dala prostora J Costi da se raširi, poispadali su metkići i napravili ršum.

 

A58DA7A8-73B4-0140-8C3C-470AAA8DD371_thumb.jpg

 

Kao što napisah - variomat i zamajac od Beverly-ja su za 12 mm širi u prečniku. Važno je da stane u deklu i da ne češe nigde.

 

ED6330A6-B640-6D40-9A3C-C5A8E44AE0E5_thumb.jpg

 

47F31E22-DEC8-B543-B1C6-6E83FF9BA625_thumb.jpg

 

Za neke merodavnije utiske moram preći više km. Za sad deluje sve OK.

Pozdrav svima! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ne mogu da verujem da neko nije vratio tu platnu.

Meni se nešto slično bilo desilo pa sam morao da kupim isto kao ti (varijator 60evra, zamajac 15e). I naravno kao i tebi sad mi skuter prede :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

super... drago mi je da si to resio... ;)

 

ali meni se cini da nije samo ta platna uzrok svega... mora da je bio jos neki propust u montazi...

 

jel ta platna dodje izmedju zamajca u bolcne varia?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo svežih utisaka...

Danas sam se provozao poslom do Rume i nazad, preko Fruške Gore. Deonica od 128 km. Nasuo sam pun rezervoar u polasku i u povratku ponovo na istu pumpu da sipam. Stalo je 5,45 litara u rezervoar što daje potrošnju od 4.26 lit na 100 km. :jee: :jee: :jee: Na otvorenom sam ga vozio 100 - 130 a ostalo kako saobraćaj dozvoljava dakle ništa kao po jajima...

Činjenica je da motor nešto slabije povlači i ubrzava ali daleko od toga da sam trom. Ostaje mi da vratim K & N filter vazduha i da vratim Malossi rolnice koje su bile na mom varijatoru. Sve u svemu motor prede kad je na 120 - milina ga voziti! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

Oprosti mi što se mešam. Rekao si da je varijator za beverly drugačijih dimenzija. Jel sa 6 ili sa 8 rolnica. Ako je osam rolnica sigurno je ovako, a ako je sa šest i različitih je dimenzija nisam siguran: koliko ja znam za beverlija ide nešto malo duži kaiš.

 

E meni je na otvorenom do crne gore i nazad po računici trošio 3.8 - 3.9l.

 

Zanimljiva stvar vezana za serijski auspuh. Znaš da na fabričkom auspuhu ima onaj kao čepić na sredini. Iz radoznalosti skinem ja taj čepić. Iza njega je kao žica koja se skuplja i izgleda kao u čvor da se skuplja. Otpletem je ja da bude protočna i rekoh da se provozam da vidim razliku. Zvuk - isti, performanse -iste. Jedino primetim da mi potrošnja nikako ne prelazi 19.5km/l. Skupim je ja nazad u čvorić resetujem potrošnju i ponovo napravim 20ak km istom vožnjom , potrošnja 25km/l. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Varijator je sa 6 rolnica. Zanimljiva informacija vezana za serijski auspuh. Nažalost moj Atlantic kada sam ga kupio već je imao iščupan taj čepić sa sve tom žicom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja