Jump to content

Moto Zajednica

TS125 1971–2007

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Suzuki TS125 1971–2007

 

Suzuki%20TS125%2088.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

1992

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

Imam ga pola godine a aktivno ga vozim par meseci.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Okretnost, snaga,izdrzljivost, kvalitet izrade, pouzdanost, i sa jednim i sa dvoje lepo vuce za jedan enduro od 125ccm

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Trenutno nemam zamerku koje bi bile realne za taj tip motora (malo pirka vetar na otovrenom putu ali sta da se radi ipak je to cross)

 

5. Moj utisak:

 

Prezadovoljan sam nisam pogresio sto sam ga uzeo nadam se da cu se lepo navozati na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

1995

 

2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

od decembra prosle godine

 

3. Šta mi se dopada:[/b]

posto jos nemam ni dozvolu a ni tablice, vozim samo (fuck)off road i najvise volim kad dodjem do kraja puta i onda mi

neki cica filozof kaze "sine dalje ne moze". eeeee, tu onda pocinje lepota voznje. jebo te, kad polozim i registrujem suzanu,

necu znati vozim po asfaltu.

 

4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

tablica + vozacka...xe,xe...e da, velja TS 125, Jatic i Goshke da mi srede masinu i onda je sve bez zamerke. pozdrav

TS omladincima

 

5. Moj utisak:[/b]

motor je neunistiv. taman sta mi treba da dodjem do moje lepe tise po bilo kakvom putu i bilo kakvom vremenu

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

evo da ne bude minusa, danas suzana registrovana i uplaceno polaganje. jeeesssss. znaci jos pomoc omladinaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1989 ali novi model sa diskom i napred i pozadi

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Skoro 4 godine

 

3. Šta mi se dopada:

Snaga, ubrzanje, jeftino odrzavanje, mala potrosnja (oko 4l mesovite ali normalne voznje), dobro ogibljenje, mala tezina, dosta lak za voznju...

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Kocnice su mogle biti malo jace, losa zastita od vetra, ali je to ipak hard enduro, tako da to i nije mana, i mozda da je malo startniji u nizim obrtajima, ali to je ipak cvaja od 125 ccm:)

 

5. Moj utisak:

 

Za pocetnike nema boljeg motora! Jeftina registracija, mali potrosac, pouzdan i dovoljno jak (ali ne i prejak) za svakodnevnu upotrebu :) Ja sam sa njim presao oko 30000, vecinom offroad, tako da sam zadovoljan i prezadovoljan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: suzuki ts 125 erz ('83)

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b] 1982, i još vozim.

 

 

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b] evo, tri godine

 

 

[b]3. Šta mi se dopada:[/b] Engine, tako se to nekada valjda pravilo. Da traje!

 

 

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b] Tada su se pravili takvi motori, nisko sedište (spram moje visine), doboši napred i nazad. Već 1984 je totalno redizajniran, podignut, vodeno hlađenje.

 

 

[b]5. Moj utisak:[/b] Jako zadovoljan. U lokalu obavljam sve. Preko 4k ob/min vuče ko mutav. Sa više obrtaja se treba vezati jer poleće.

 

Pozdrav srećnim vlasnicima, naravno i ostalima, živeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1993 TS-R 125ccm

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

dva i po meseca

 

3. Šta mi se dopada:

kako vuce, ubrzanje, jednostavno odrzavanje (cvaja je to)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

steta sto nema 6-tu brzinu desava mi se da dok sam u petoj da pokusavam da ubacim u jos "jednu"

moracu da mu produzim prenos sa zupcanicima za sad ce se voziti samo po gradu-asfaltu, kad na red dodje off road menjacu gume i skratiti prenos pomocu lancanika

 

 

5. Moj utisak:

jos je "frisak" kod mene za neki ozbiljniji utisak i komentar ali mislim da cemo se lepo druziti:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Kako bre nema 6. brzinu? :stabre: Moj TS je ima 6 brzina, a mislim da svaki ima :)

 

prebrajacu opet, al cini mi se da brojim samo do pet, prva dole i cetri gore, mozda nesto ne funkcionise...kad prebrojim javljam, zato i iimam utisak da "mi fali sesta"ko sto rekoh 125 TS R 1993 godiste po papirima iz uvoza.

 

p.s. odvozio i brojao polako jeste ima sest al bez obzira ja bi mu rado zamenio prednji zupcanik lanca i stavio lancanik sa jednim zubom vise samo ako ima da se nadje, smanjicu mu snagu al ce za grad biti kao treba duza druga i treca za guzvu, cetvrta i peta kad je manja guzva a za duze putovanje dugacka sesta sa manje obrtaja i mirnijim radom motora. Ako neko zna gde bi mogao da nadjem zupcanik za suzuki sa 17 zuba (mislim da ovaj ima 16) koji odgovara bio bih zahvalan. ili ako pase od nekog drugog motora - suzukija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja sam imao lancanik od 17 zuba, i nije mi se svidelo kako vuce, bio je mrtav motor ;) Kontaktiraj Saleta iz trstenika (3t-racing) verovatno oni imaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ja sam imao lancanik od 17 zuba, i nije mi se svidelo kako vuce, bio je mrtav motor ;) Kontaktiraj Saleta iz trstenika (3t-racing) verovatno oni imaju ;)

 

verovatno za offroad nije, al za grad pretpostavljam da je prava mera pogotovo tamo gde mozes da ga razvuces do kraja, masina ce se smiriti a konacna brzina ce biti veca na manjim obrtajima, na taj nacin nadam se moci cu da odem negde van grada npr novi sad, zrenjanin, paracin...

Ako sam se zeznuo pa bude mnogo "mrtav" lako ce se vrne stari sa 16. Nekad davno davno sam na tomosu 15-ici stavio prednji zupcanik od 12-ice koja je imala zub vise i petnestica je isla ko blesava. Naravno uz neko vece brdo gde sam isao cetvrtom morao sam da idem trecom posle promene ali nema brda mnogo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Pa ako planiras da vozis po gradu i otvoren put, onda ti i odg 17, u suprotnom 15 je zakon ;) Ja sam cak vozio i sa 14, 1. 2. 3. ide na zadnji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: suzuki ts 125 erz ('83)

Kod mene (god '82) je oriđiđi prednji 15 zuba. Kad sam ga uzeo bilo je 12. Znači spadao sam. Sada imam 14, i čini mi se da je to prava mera. na 5k ob/min laganih 60 km/h. Nikada ga nisam stisnuo do kraja. najbrže sam išao negde oko 90, i bilo mi je jako brzo za takav lagani motor i off gume, a nisam ni registrovao na koloko se vrtio. Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

1993

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

5 meseci

 

3. Šta mi se dopada:

 

Kocnice,upravljivost,solidna snaga za 125,imam cross gume na njemu i sa njima mogu da predjem i prilično teške terene.Motor se baš baš retko kvari(uopšte taj model).

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Pa za tu vrstu motora po toj ceni - ništa!

 

5. Moj utisak:

 

Sve je ok,veoma lako se upravlja njime po off-u,solidan enduro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja