Jump to content

Moto Zajednica

Gumi Defekti!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

    Koliko puta vam se desavalo da vas izda guma na putu? Kako se resavali problem i koliko vas je to omelo u putovanju??

    Moje prvo iskustvo sa gumi defektom je bilo u BGu na Bulevaru kod Mocarta, gurao sam motor do stana na Karaburmi jer je bilo vece i nijedan vulkanizer usput nije radio... Prvobitno sam krenuo do jednog vulkanizera a on ne radi pa onda cujem da ima drugi usput koji bi trebalo da radi al ni on nije radio... i tako presao pola puta do kuce i samo nastavio....

    Drugo, trece, cetvrto i peto iskustvo mozete procitati u temi:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=8640.msg111802#msg111802

    da ne prepisujem sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

sve zavisi od velicine defekta, mozda si mogao sprejem da resis.

ja uvek nosim sprej za popravku guma i u kolima i u motoru. Imao sam situaciju sa gumom na vespi

koju sam uspesno resio, vozio sam skoro 40km sa takvom gumom. Citao sam neki test tih sprejeva

SONAX je bio na prvom mestu. Inace kosta oko 500-600 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Jbg, sledeći put nosi blok sa telefonima forumaša. Ja živim 2min. od Mozarta a imam i sprej za lepljenje guma u šteku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Kako je izgledao moj prvi gumi defekt

 

Parkiram motor koji je isao da tada sasvim solidno. Ostavim ga na centralni nogar.

Poslije nekih sat, sat i po, prilazim motoru, izgleda u redu.

Sjedam na njega, palim ga, navlacim opremu.

Prvi manevar koji treba da izvedem je polukruzno zakretanje.

kada sam navukao opremu spuštam motor sa centralnog nogara, kvacilo, prva, zakret volanom, kretanje...

Zadnji dio proklizava, nogom se odupirem da ne padnem.

Prvo pomislim da sam dao previse gasa, a mokra podloga, pa tocak proklizao.

Kecem opet, opet ista stvar.

tada bacam pogled na gume... zadnja guma skroz spljoštena.

 

Tada je uslijedilo guranje motora jedno kilometar i po do vulkanizera za kojeg se ispostavilo da ne radi sa motorima.

Zamolim ga da motor prenoci kod njega a ja cu ujtru doci. Covjek mi izadje u susret.

 

Sjutra dolazim po motor kombijem, tovarim ga i kod vulkanizera.

Vulkanizer kaze da dodjem po motor poslije 17 casova.

Kada sam dosao guma zakrpljena, ali auspuh nije montiran kako treba.

Radi se intervencija na auspuhu i platih 20 eura za krpljenje gume.

 

Iz ovoga sam izvukao pouku da nije prijatna situacija kada pukne guma  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Meni se desilo pre par godina kada sam se vracao iz M.Plane za Nis kod Ccule mi ispusti malo guma i ja vozio sa mekom do Prokuplja kad ono u prokuplju ne znaju da skinu i zalepe gumu, nego bato zavrcem rukave na sred ulice i skidam tocak i ovaj vulkanizer ga zalepi, ja polazim i samo sto izadjoh iz Prokuplja opet ispusti. I ja bih ostavio motor ili zvao nekoga da ga prebacimo ali sam se strasno zurio (bio mi rodjendan i ceka me drustvo u kaficu u Nisu), i polako 0- 20km/h do Nisa. Posledice ;D: prvo je izasla unutrasnja guma i obmotala se oko tocka , pukla i otpala , nakon 10-tak km spoljasnja Pirelli sva u fronclama i polako se raspada, vozim bukvalno na felni. Posle sat-dva stizem u Nis i pravac kafic, dolazi moj cale i stavljamo motor u kombi. Ujutru kupujem gumu i menjam je, felni svaka cast, izguljena ali nepokrivljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Dok sam bio klinac i vozio MZ, ( a vozio sam ga cijelih 150.000-160.000 hiljada km ) "krpio" sam zadnju gumu "mali milion" puta. Toliko je to postalo uobičajeno da me je ekipa zadirkivala da častim ako dobacim negdje bez defekta.Navikao sam se na to i nisam se više ni nervirao,izvještio sam se da mi svaki vulkanizer pozavidi,...alat,sam svoj majstor i gotovo.To je bio maler za malerom.Zamislite samo,vozimo Raly Sutjeska,idemo spavati,ustajemo na doručak ( motori parkirani cijele noći ) i čujem Ššššššššššššššš...niko i ne pita čija je guma u pitanju.SVI ZNAJU.Pa ja sam nalazio ekser od 80 mm u centru Sarajeva, ispred Skenderije.

Sada je drugačije.Desilo mi se to dva puta u desetak godina...ja pronađem dobru kafanu,ili 'ladovinu i telefon u šake...a u njemu 260 "bakerskih" brojeva.

Ovaj naš hobi je pravo bogatstvo,nema grada u Srbiji da u pet ujutro ne mogu naći konak i večeru i ...dobrodošlicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Davne 1983 god kao klinac od 16 godina cekao sam kevu na aerodromu, i kao i sada avion sleti umesto u 22 h tek u 01 30 h.

Sednemo na moj Tomos Electronic 90 i krenemo prema kuci i samo sto sam izasao na autoput puce zadnja guma, e sada sreca je bila sto je tada samnom bio i mladji brat sa svojim APN 4 te keva sede sa njim i odose kuci da nju ostavi i da mi donese alat i novu unutrasnju gumu, a ja kreno da guram motor prema Beogradu.

I gurao sam ga skroz do benzinske pumpe ZMAJ, neznam tacno koliko ima kilometara ali ima puno a kamoli da guras motor bez zadnje gume.

Dok sam gurao u daljini se cuju neki psi kako laju a ja razmisljam " ako me napadnu pojesce i mene i motor ".

 

Sve u svemu dok se brat vratio i dok sam popravio sve i stigao kuci bilo je vec 7 30 h ujutro, tako da mi je ostao vrlo dubok strah od takve vrste defekta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja