Jump to content

Moto Zajednica

Ducati ovlasceni uvoznik Novi Sad

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

kao sto je to red i domacinski, kad god je musterija zadovoljna, red je i da se njeni poznanici informisu gde to mogu da dobiju tako "dobru" uslugu :takoje:

 

evo ukratko mog nezaboravnog iskustva, pa vi sami izvucite zakljucak...

 

 

prvi mart... po snegu dovozim masinu do majstora, radim veliki servis, izmedju otalog treba da menjam i dva zupcasta kaisa (2x 25 eur). majstor, od ducati ovlascenog uvoznika narucuje kaiseve (filtere sam ja vec imao). Vreme isporuke 15-20 dana.

 

ja sav srecan, razmisljam taman cu da sredim sve dok sezona jos nije pocela, kako krene lepo vreme ima svi da nagrnu na servise. taman majstor moze lagano da odradi.

 

prvi april... od kaiseva ni traga ni glasa, Novosadjane ne mozes da dobijes na telefon, kad ih dobijes, javice se kasnije... dani prolaze. Te kamion sa robom stize ove nedelje, te onda stize one sledece, jebe lud zbunjenog.

 

negde oko 13og je kamion kao stigao u Srbiju, al ga carina satro zadrzala zbog statijaznam. ali sve je u redu, cim se situacija sa drzavom razresi, deo prvo ide meni u ruke.

 

dvadeseti april... preko majstora saznajem da ducati Novi Sad nije ni porucio kaiseve za mene, jer ih Ducati vise ne pravi ?!?! sad kao prave neke malo drugacije sa oblim krakovima umesto kockastim...

 

znaci, evo dva meseca nakon porudzbine oni meni javljaju kako u stvari deo nisu ni porucili jer se ne proizvodi vise. what the fuck ?!

 

razume se, svo vreme motor stoji rasklopljen u radionici, jer smo mislili da deo prvobitno imaju na stanju...

 

na svu srecu, kad sam video da od ovih sabana nema nista, nasao sam lepo bas ove kaiseve u radnji u nemackoj (da, ove koje Ducati kao ne pravi vise), i porucio lepo DHLom.

 

kako ono nas narod kaze... dobar glas daleko se cuje...

nek samo oni nastave sa izuzetnom uslugom :takoje:

 

 

sve koje znate da voze dukce, upozorite na ovu veselu druzinu.

 

evo alternativa gde se mogu naci ducati delovi po povoljnim cenama (bar ovo za monster sto sam ja uzimao)

 

potrosni materijal, filteri, svecice...

www.louis.de

sva roba iz louisa i pola se moze dobiti u srbiji po cenama sa sajta preko raznih kolega sa foruma, ja licno nabavljam preko moto centra gajic iz krusevca.

 

primera radi, filter vazduha za monster je preko louisa 12 eur, a u novom sadu 3000 din

 

veliki izbor delova, radnja u v. britaniji

http://www.wemoto.com/bikes/Ducati/

 

 

veliki izbor delova za italijanske motore, radnja u nemackoj

http://www.sd-tec.de/catalog/index.php/cPath/118?osCsid=5a87c192ebd3893d8dbd2c0c2d479eca

(ovde sam nasao zupcaste kaiseve)

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ne bi bilo lose da pored ovog poucnog posta podneses i neku prijavicu inspekciji, cisto da se imaju u servisu sa cim zezati kad vec nece sa popravkama motora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma jok bre, necu da napakostim ljudima samo zato sto su neprofesionalni.

 

u stvari ja im zelim da sto pre postanu profesionalni, kako bi mi kupci imali jos jednog dobrog dobavljaca :)

 

ja sam eto naucio skolu, a kako ono kazu, svaka skola se placa...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: triumph bonneville

Mislim da si malo preterao sa cenom od 3.000.00 din , jer sam ja kupio filter vazduha za monstera 2006 godiste u NS-u za nekih 13-14E .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa ja sam platio filter vazduha oko 3000din. Yamaha GTS 1000 zovi gevaru pa pitaj.

A to sto se tice narucivanja kod svih je isto svi su isti olos. Mom kumu stoji rasklopljen motor vec dva meseca zato sto je narucio lanac bregaste u Rodicu u Novom Sadu. I prica je ista, evo ide, samo sto nije pa kao kamijon na carini itd. Koje su to gluposti.

I svi prodavci se vade na te glupe fore oko carine a ja igrom slucaja imam svakodnevni kontakt sa istom i gotovo da je sve moguce ocariniti za 24h sve ostalo su lazi.

I onda covek ne zna da li da naruci negde drugde ili da ceka i tako vreme prolazi. Nema tu pomoci kod nas. To ce uvek biti isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: triumph bonneville

OK, moja greska. Trebao sam se vezati samo za model Monster...

Generalno si upravu sto se tice dobavljaca, ali ne sasvim... Po nekim mojim informacijama Yamaha Rodic je isla preko slovenaca... Nije da branim uvoznike ili tako nesto,

samo hocu da kazem sledece: Kada dodjes u radnju, porucis deo, das kaparu, oni taj deo plate i poruce... To je ceo posao Dilera. Sve ostalo je na fabrici ili na drugoj dilerskoj kuci od koje vuku robu. Da li je problem u FABRIKAMA KOJE NAS SMATRAJU ZA SKLJ ZEMLJU???

Sta je u pitanju, nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: triumph bonneville

Jos par nekih informacija sto se tice delova...

 

Ja sam imao 5-6 motora do sad... Utisci u vezi dilera su razliciti.

Sto se tice Yamahe Rodic imam osrednji utisak. Sto se tice servisa mislim da je malo skup, ali su uglavnom imali delova na stanju... (govorim iz iskustva od pre par godina). Jednom prilikom sam cekao kvacilo za neki skuter preko 40 dana... a platio sam ceo iznos prilikom narucivanja... Ne znam sta da mislim, izgleda da tako funkcionise.

 

Sto se tice Ducati-a... U poslednje vreme merkam monstera 796 i raspitivao sam se koliko je skup za odrzavanje, cene servisa itd itd...

Cena malog servisa je: 4l ulja (full sintetika) Shell Advance je oko 16,5Eur po litri (cena u Ducati-u)

Filter ulja je bio oko 5-7 Eur

Ruke su oko 15 Eur...

Koliko sam izracunao to nije neka strasna cifra, S'obzirom da je Motul Double Ester sada oko 20Eur po litri

a da dam za ruke 15-20 Eur za servis nije neka stavka...

 

Slazem se da se ceka malo vise kod porucivanja nekih specificnih delova... jer u ducati-u postoji dosta modela koji su u prelomnim godinama (stari model - novi model) i tu moze da dodje do zabune, jer pretpostavljam da se to desilo u tvom slucaju... Cene dodatne opreme su visoke, ali i kvalitet je visok ako cemo iskreno. Kompletna dodatna oprema se pravi u Italiji a ne u kini ili japanu...

Skuplji je radni sat u Italiji nego u Kini, Bangladesu ili Japanu :zdravo:

Ducati je premium brend, i pre kupovine istog moras biti svestan da moras imati mali stek u slucaju neke havarije.

Japan nikad nece imati jedan Ferari, Lamburdzini itd...

Nadam se da razumes o cemu pricam... i nadam se da ce tvoje muke brzo biti okoncane. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa onda se ne plasira ljudima prica stize za 10-15 dana nego stize mozda a verovatno nikad! I onda kada ljudi okrenu posle mesec dana i pitaju sta sa delom oni plasiraju glupu pricu kako je tu pa nije pa je 20 dana na carini. E to im zameram. Ako nesto ne mozes da uradis onda se to lepo i kaze a ne standardna pohlepa daj sve mogu sve hocu. A istina je da niti znaju niti mogu ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mislim da ima ovlasteni servis i delovi u beogradu, ali verovatno si krenoo u NS da prodjes jeftinije..... Pa kad saberes put, maltretiranje i cekanje vidis na cemu si!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Postovani

posto primecujem da se po "meni"

ondnosno mojom firmi pise na siroko i veliko u ovoj temi

osetio sam se prozvanim ,i resio da se javim

posto vidim da je u Srbiji najlepse i najsladje pljuvati nekog javno, a pritom neznas ili nezelis da znas, da li se taj i koliko trudi da jedan veoma komplikovan brend za poslovanje

odrzi i postavi na noge priblizno Evropi ako nemozemo isto

pa da se i ja oglasim tako

 

postovani gospodin sa monsterom 750 nas je kontaktirao tokom prosle godine u vise navrata raspitujuci se o servisu

dogovoaranju dolaska u servis, ali se NIKADA nije pojavio,

NIKADA nije porucio deo kod nas(jer bi imali evidenciju-a on priznacinu o porucenom delu)

uzasno je sto moram da se prepucavamo preko foruma,ali kad zelja postoji izvolite

filter vazduha za monster 750 kosta 1500 din i imamo ga odmah na stanju a ne 3000 din kako je receno

kaiseve za taj motocikli imamo na stanju i kosta 2000 din komad,

tako da slobodno moze da upozori sve koji voze ducati

 

 

sto se tice isporuke, neke stvari se cekaju duze neke krace, trudimo se da imamo sto vise stvari na lageru,

ali imati sve je gotovo nemoguce,

kod ducatija je specificno jer su redji od ostalih i nema mnogo modela sa zajednickim stvarima na sebi,naizgled isto

ali previse razlicitih delova

 

sto se tice reglera za st2 98

 

ako je stvarno 97-98, to je jedina godina sa tim tipom reglera i kosta 306 eur i ima ga na stanju

samo poneses novce i odmah ga preuzmes,

ali te molim da ponese broj sasije kako bi utrvdili da li taj regler ide u taj motor

jer vec druga polovina 98 ima regler koji kosta 100 eur i njega imamo na stanju

pa te molim da pozoves u servis ako ti stvarno treba deo

kako bi mogao osposobiti motocikli

a ako ti netreba nego samo zelis da ucestvujes po pljuvacini o nama

molim te prvo dodji da vidis ko smo, gde smo i sta smo,

jer ne radimo na klupi u dvoristu, ne izalzemo motore u garazi,i ne drzimo delove u jednoj kutiji u podrumu

ko god ima predrasudu

slobodno neka navrati,moze i mene (Zeljka) da potrazi na neke od nasih telefona pa ce mo resiti sve nedoumice

i kako kaze gospodin iz prvog posta domacinski ugostiti

 

 

za sve informacije stojim vam od sada na raspolaganju

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Eto zanimljivog razvoja dogadjaja... Nisi ni bio na servisu kod ljudi a pises o njima :stabre: :stabre: :stabre:

 

Sad vidim da si bio kod nekog drugog majstora a on je narucivao od njih, POJASNI NAM!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

jesi siguran da ti je motor 1998? :takoje:

regler je potreban za laverdu ghoust 668 1998. mog prijtelja

a zna da je indentican za st2. a 306e je nenormalna cena.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64259-regler-monofazni-laverdadukati/page__p__1062427__fromsearch__1#entry1062427

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Eto zanimljivog razvoja dogadjaja... Nisi ni bio na servisu kod ljudi a pises o njima :stabre: :stabre: :stabre:

 

Sad vidim da si bio kod nekog drugog majstora a on je narucivao od njih, POJASNI NAM!!!!

I onda je Hulijo rekao Merditi da je njihova cerka ustvari njegova sestra. U tom trenutku u sobu ulaze Juan i Sergio ...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Koliko ja kapiram, PapaStalin u stvari nije ni bio u ovom servisu, već kod nekog majstora koji je navodno od njih nabavljao delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: triumph bonneville

jesi siguran da ti je motor 1998? :takoje:

regler je potreban za laverdu ghoust 668 1998. mog prijtelja

a zna da je indentican za st2. a 306e je nenormalna cena.

http://forum.bjbiker..._1#entry1062427

 

Cenu formira fabrika, a ne uvoznik. Zastupnici rade na 5% zarade PLAFON. Tako da nije kriv zastupnik nego proizvodjac.

Ne kontam ljude sa tim forama, kao kod njih kosta 306E. Pa nazovi slovence ili ako hoces italijane pa pitaj koliko kosta regler za pomenuti model.

Kada spominjes Louis delove, svi mi znamo koji je kvalitet delova u Louisu. To je kao da kazes je kaciga Arai RX7-gp kosta u Araiu 900E, a u louis-u ima slicna takva ali nije original za 300e?

gde je tu logika?

Ovlascene delove imaju samo Fabrike, delovi iz Louis-a nisu originalni. I sasvim sam siguran da se gubi garancija ako vide serviseri da nije original deo... Posto si spomenuo stari model, koji nije Ducati nego mu pase deo od Ducati-a, spanska serija. Ako vozis motor moras biti svestan da neke stvari kostaju i to je kraj price.

A naravno uvek imas ljudi koje se bave prepravkom pojedinih delova. Odes kod njih pa uradis, i ne blatis druge koje rade.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: triumph bonneville

P.S. prosle godine sam slupao FZ6-n i puko mi je ram, isao sam u Plattner da pitam koliko je ram... Cena je bila oko 4.000Eur (manje-vise). Zvao sam Rodica, dao mi je istu cenu. Poslao sam mail slovencima i tu je bilo malo razlike jer mozes da vratis pdv! To je cela prica oko zastupnika, ja sam ranije isto mislio, ali sam istrazivao i video da svi imaju iste cene i da se razlikuju u par eura.

jedina varijanta ustede je da svercujes delove i da izbegnes PDV i carine u ostale troskove.

Ovlascen zastupnik mora da placa carinu i porez. a ti kao fizicko lice ne moras.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

jedina varijanta ustede je da svercujes delove i da izbegnes PDV i carine u ostale troskove.

 

Tačno tako, a šverc nije dozvoljen. Ako bi legalno kupio u Sloveniji, oslobodio se njihovog PDV-a, a kod nas platio carinu i naš PDV, deo bi verovatno bio skuplji nego kod zastupnika. Ja imam dobra iskustva i sa Rodićem i sa Plattnerom, može se dogovoriti cena i sa jednima i sa drugima. Verujem da je slično i sa drugim uvoznicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: triumph bonneville

jedina varijanta ustede je da svercujes delove i da izbegnes PDV i carine u ostale troskove.

 

Tačno tako, a šverc nije dozvoljen. Ako bi legalno kupio u Sloveniji, oslobodio se njihovog PDV-a, a kod nas platio carinu i naš PDV, deo bi verovatno bio skuplji nego kod zastupnika. Ja imam dobra iskustva i sa Rodićem i sa Plattnerom, može se dogovoriti cena i sa jednima i sa drugima. Verujem da je slično i sa drugim uvoznicima.

 

Upravo to! Slazem se sa tobom, svima je u cilju da prodaju pa makar i po manjoj marzi. Bolje da zarade nesto nego nista.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Nije kod vecine problem cena. Svi znamo da je ovo skup sport. Problem su rokovi, kojih nema. Kao sto sam ranije i ispricao trenutnu situaciju koju ima moj kuma sa Rodicem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: triumph bonneville

Nije kod vecine problem cena. Svi znamo da je ovo skup sport. Problem su rokovi, kojih nema. Kao sto sam ranije i ispricao trenutnu situaciju koju ima moj kuma sa Rodicem.

 

juce sam zvao DHL i cena je sledeca... Treba mi neki deo iz italije za skuter od drugara, znaci bzv deo, ali hitno treba.

Covek je iz Bolonje, i cena je >Bolonja - Novi Sad - 7.500,oo Din + usluge speditera!!!

 

alooooooo ljudi koje su to cifre!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja