Jump to content

Moto Zajednica

Koji Cross od 50cc

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Pozdrav,

 

Koliko sam skapirao ni po novom zakonu nije potrebno da se polaze za A kategoriju do 50cc, zato gledam neki cross/enduro te kubikaze i da je sto jeftiniji. Ne svidjaju mi se skuteri zbog malih tockova i rupa po beogradskim ulicama.

 

Kod nas u ponudi ima:

  • Keeway X-Ray E [50cc/2T, 4.7kw, cena?, disk/dobos, rezevoar 10l, nosac za kofer: NE]
  • Sky Off Road [50cc/4T, 2.8kw, cena 900E, disk/dobos, rezervoar 4.8l, nosac za kofer: DA]
  • Sprint Cross [50cc/4T, 2.8kw, cena ?, disk/?, rezervoar 6l, nosac za kofer: DA]

 

Za sta mi treba:

  • Vec imam auto za duza putovanja, tako da bi mi motor bio pomocno prevozno sredstvo za grad.
  • Cesto ce biti dvoje na motoru.
  • Nemam vremena da se mlatim po majstorima, treba mi motor sa sto manje odrzavanja.
  • Imam 33 godine, i ne planiram da mrcvarim motor, vec gledam da mi sto duze traje sa sto manje ulaganja.

 

Pitanja:

  1. Zna li neko cenu Keeway X-Ray E i Sprint Crossa?
  2. Kakva je razlika izmedju cetvorotaktnog i dvotaktnog motora (2T/4T), i sta je bolje za ovo sto meni treba?
  3. Jako mi je bitno da imam onaj nosac kofera nazad. Keeway nazalost nema taj nosac, pa me zanima koliko je izvodljivo da se to ugradi? Pretpostavljam da je za to najbolje otici kod auto-limara, ako gresim ispravite me. :)
  4. Koja su ogranicenja za 50cc u zakonu - recimo mislim da ne mogu da idem po autoputu s njim, cak i ako je kratka deonica autoputa u samom centru grada?
  5. Ima li jos zakonskih ogranicenja kad su u pitanju 50cc motori?
  6. Kako stoji stvar sa dadzbinama, jel sve sve placa cak i za 50cc? Koliko sam video izadje oko 6500din (obradujte me i recite mi da gresim :)).
  7. Posto ce cesto biti dvoje na motoru, ima li logike uzeti jaci ali dvotaktni (Keeway), kontam da ce duze trajati masina?
  8. Sta mogu da ocekujem od "standardnih intervencija" - dakle, ako je motor ispravan, koliko cesto se nosi kod majstora na kontrole i servise? (Pitam zbog love)
  9. Kod motora me genralno bine sto su izlozeni kisi i vetru kad su parkirani, pa tako propadnu. Posto nemam garazu, koji je najbolji nacin da zastitim motor kad je parkiran? Koliko su efikasne one cirade sto se navlace preko?

 

Znam da je mnogo pitanja, ali posto nikad nisam vozio motor - sve mi je nepoznato.

Svaki odgovor je dobrodosao i dragocen. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

postavio si dosta pitanja a mene mrzi da odgovaram na sve. evo ti par nasumicnih odgovora :)

 

kinezi su sranje koreanci su im braca.

 

2t daje vise snage ali krace traje i vise trosi od 4t. pride imas troskova i za ulje.

 

nisam bas siguran da nece trebati jedna od A kategorija. dobro se raspitaj o novom zakonu.

 

sa 50 ccm vas dvoje se necete navozati suvise je slab.

 

koferi se relativno lako ugradjuju.

 

50 ccm ne ide na auto put. za deonice auto puta koje prolaze kroz grad mislim da neces imati problema.

 

vetar ne smeta motoru osim ako nije bio kod frizera.

 

kisa smeta kineskim motorima jer im korodira i plastika.

 

cerada je losa za motore jer se skuplja kondenzat pa ispadne kao da nije ni bio pokriven. ako ide ispod cerade mora da se vetri.

 

 

 

 

savet :

 

polozi za A i kupi normalan motor.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

X-Ray moj savet

 

50ccm je prihvatljivo samo 2t 4t su suvise slabi

 

Imao sam priliku da vidim par puta x-ray i ok je motor ako ga uzmes relativno nov neces imati neka ulaganja

 

Video sam sky i mislim da je jako los motor ne deopada mi se izgled slab je zato sto je 4t sa dvoje bi jako slabo isao (sa jednim ide 45 km/h )

 

Toliko od mene o motorima da ne ponavljam ono sto su vec rekli ljudi.

 

Moje misljenje je da ti je bolja investicija da polozis za A i da kupis neki ok motor (imas kineza raznih kubikaza i slicnih cena sa gore navedenim motorima) bices siguran da ti se nece nista pokvariti ili pregrejati od preopterecenja.

 

Sto se tice registracije svejedno moras da registrujes i 50ccm a razilka u registraciji je par hiljada a u pozdanosti je mnogo veca.

 

A sto se tice polaganja mislim da ces morati da imas dal A1 ili neku izmedju kategoriju ako ide preko 45 km/h nisam siguran sve u svemu vidi sta ti se isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@lencuga i RadicM

 

Hvala na odgovorima.

 

Dakle, problematicna je A kategorija. Hmm... Ni jedan od navedenih motora ne moze da ide preko 45kmh (tako bar kazu specifikacije). Kopam po netu vec par dana i ne mogu da nadjem KONKRETNO koja vozacka dozvola treba za 50ccm i ogranicen na 45kmh. Na kraju cu morati licno da odem u stanicu i da pitam, kao da je neka bog-zna-kako tajna informacija u pitanju.

 

Sto se tice 50cc i dvoje ljudi: mislio sam ako mogu ovi skuteri da nose po dvoje, valjda moze i neka od ovih crosserica. Sta da se radi, neko ce morati peske ako motor ne moze da izvuce uzbrdo. :) :) :)

 

Pozdrav!

 

p.s.

Sto se tice kupovine normalnog motora - naravno, ali kad dodje vreme za to (sledece sezone ili kasnije). Sad mi je prioritet da steknem neko osnovno iskustvo sa sto manje ulaganja, a razlika u ceni kupovine normalnog motora i ovog sto sam naveo je jedno 500-600 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Za te pare tesko da moze da se nadje neki da valja motor.

Skutera ima ali cross-erica da valjaju tesko.

 

X-ray se krece oko 1200e polovan da valja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Nasao sam objasnjenje za vozacku i katogorije (i to bas na ovom forumu :)).

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/60588-suzuki-burgman-250/page__view__findpost__p__1023883

 

Sa polozenom B kategorijom moze da se vozi 50ccm, 45kmh i 4kw - kategorija AM.

Dakle, ne moze Keeway ali moze Sprint i Sky Offroad). 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Zvuci ok, 50khm. Brze od toga mi za sad i ne treba jer nikad pre nisam vozio motor.

 

Koliko sam gledao oglase i cene, vidim da je moj budzet od 1000EUR bas u toj nekoj nezgodnoj granici". Sa ukupnim budzetom od 1500EUR vec nije nikakav problem odabrati i pronaci nesto sto bi mi odgovaralo (motor, plus kaciga, plus registracija, plus polaganje za A). No, tako je za sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Што момак пише, ако упоредиш и макар фотографије тог Скаја и Спринта и којечега, видећеш да се радио о истим стварима, само што је, чини ми се, Спринт јефтинији. Оба имају клон Хондиног малог хоризонталца који је неподерив, осим ако ниси овај Борко-разбијач-комбија-Моторко :moto3: који му је ј... нану нанину, и урнисао га за по' сезоне (сви смо некад били млади и луди :takoje: ). Имаш и ту варијанту, да када оцениш да то моторче не иде онолико колико би желео, просто купиш (у нпр. Солуну, преко И-беја или чак и од нас) за 200-250 евра читаву нову машину те концепције са 110 или 120 кубика и 6 до 9 коња, што је сасвим употребљиво. Онда одвојиш суботње преподне и замениш стару машину новом и то је то - тераш даље. Има и већих кубикажа, али и цена већа. Ако би хтео одмах да пазариш већу машину за моторче, можде је добра идеја да га пазариш половног, па да та разлика у цени послужи за додатну куповину.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@Borko

Fino deluje Yamaha DT50, ali 1997 je previse mator motor za mene. Tako neki kvalitetniji motor, a polovan treba da uzme neko ko se bolje od mene razume u mehaniku jer ce verovatno cesto biti potrebne neke intervencije..

 

 

@Zorge

Svidja mi se ideja da sam menjam motor kad mi ovaj postane tesan, pogotovo sto ovaj motor na Sprint Crossu deluje jednostavnije, pa cu vremenom moci sam da provalim dosta stvari. Hvala za ovu informaciju.

 

Da li postoji neki poznat razlog zasto je Sprint Cross jeftiniji od Sky OffRoad? Tipujem da uzmem Sprinta, naravno. ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Pisem ti kao vlasnik Keeway X-ray 50 Enduro.

 

Motor je na prvom pogledu ogroman i niko ti nebi tekao da je 50ccm.Potrosnja se krece oko 4.5l na 100km.Max brzina 70-75.Posto je 2t ni u najvecim brdima na koje sam nailazio nisam prebacivao nize od 4 brzine gde razvija 45km.Oseti se razlika sa jos jednim na motociklu tako da mu treba vise vremena da dostigne svoju max brzinu.Prvi sam vlasnik samo redovne servise sam radio na motociklu za dve godine sam preso nesto manje od 10.000km.Moje najduze putovanje je 100km u jednom pravcu.

Ako te interesuje jos nesto slobodno pitaj. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Da li postoji neki poznat razlog zasto je Sprint Cross jeftiniji od Sky OffRoad? Tipujem da uzmem Sprinta, naravno. ;-)

Вероватно квантитет. "Масатехник" ("Спринт") сигурно увезе већу количину него Темеринци из "Скаја".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@nikola92

- Hvala za informacije o Keeway-u. Deluje odlicno, ali je izvan mog planiranog budzeta...

 

 

@Zorge:

- Da, ima logike da je kod veceg uvoznika jeftinijie - medjutim, zvao sam juce, cena je ista kod oba prodavca. Plus ne vazi vise sajamski popust.. Neka, mozda je i bolje da uzmem polovan, tako mi nece biti zao da razmontiram masinu kad dodje vreme da ugradim drugi motor. :)

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А ту је и она варијанта са попустом на соларно плаћање, када трговцу испред очију зашушкају паре за нешто што му је презимило у продавници...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Hm, ako hoćeš nov, jeftin motor koji ćeš da voziš sa malim ulaganjima, da ide lepo i da je kvalitetan, moraću da te razočaram :)

 

Moje mišljenje je da je 50ccm (iako nećeš da ga "cepaš") za ljude kojima je to ulaz u moto svet, dakle za neku obuku. Siguran sam da nećeš biti zadovoljan performansama.

 

Reći ću ti ono što su uglavnom svi rekli, položi za A (200e sam platio, položio u januaru, 19 dana je prošlo od uzimanja lekarskog do polaganja vožnje) i uzmi neko jače motorče. Ja ne bih uzimao nov motor, možeš polovan da nađeš za mnogo manje para a da bude kao nov.

 

Primer, za nekih 700-900e možeš da nađeš Keeway Exceed 125, 200 i da te lepo služi.

 

Rešenje koje sam ja primenio je polaganje A i kupovina Jawe od 350ccm i 300e (registracija će koštati oko 15000), znači za 700e možeš da se voziš. E, sad, druga strana priče, Jawa je stara, troši prilično, delovi su jeftini ali često mora da se čačka oko nje.

 

Tako da, vidi šta ti odgovara, sve ima svoju dobru i lošu stranu, ne može da valja i da je nov a da nije skup ili da je jeftin a da nema nekih ulaganja, čačkanja i sl...

 

Srećno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@Zorge: Udjem u radnju i kazem "Vidis, imam ovih 750evra i ne znam sta cu s njima"... ;-) :)))

 

 

@Andreja: Hvala na savetu! :) Znam da ne moze i jare i pare, naravno. Ipak, odlucio sam: 50cc i nikako skuter. Za pocetak, a posle cemo videti. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Ljudi bezite od sky of road, jer kad sam probao juce motor sa mojih 85 kg motor jedva ide a proban je nov motor iz radnje znaci strasno verujte da ni dzabe nebi uzeo taj motor. Kao klinac vozio sam razne tomosove motore i primera radi atx je za to kinesko govno izmislio motor. Vozio sam i njihov skuter neka cityyy cruser oznaka je u pitanju motor ide 45 i uz breg i niz breg tako da je skroz upotrebljiv za razliku od od off road varijante gde kad sam prebacio u drugu samo sto nisam morao da se odgurujem nogama da bi se malo zaleteo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Verovatno ima kineskih motorica dobrih , i u enduro varijanti ! samo ko ima iskustva sa njima ! ja, ne . Ali imam sa Minarelijevim agregatima koji se ugradjuju u mnogo njih , naprimer : jamaha 50 DT , derbi , aprilia , motorhispania-furia . Svi 50 ccm a imaju oko 10 ks i idu preko 80 km/h !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: honda vtx 1300r

Da ti pomognem.

Sky off road i Sprint cross su ti dva potpuno ista motora, bez ikakve razlike, a i cena im je mislim ista.

Predprosle video sam sky-a ispred radnje i kad sam mu prisao zaljubio sam se u motor, nekako namolim caleta da mi da deo para, malo sam se informisao i nadjem naravno sivog najlepseg ;) . Imao sam polozeno samo za B, istu situaciju kao i ti i to mi je najvise odgovaralo, jer mi skuter nije padalo na pamat da uzimam (jednostavno nisam voleo). Razarada motora je tekla po planu i svi servisi redovno radjeni, kad je doslo vreme da se da malo gasa i da se proba kako ide stvarno, RAZOCARENJE!!!. Posto sam u brdovitom predelu i bas zbog tog kupim krosa, onda sam video da sam se z....o. Uzbrdo sam morao da ga ubacujem u prvu da bi isao (deca na biciklu obilaze), dodje ti da stanes i da ga zapalis. Posto sam se konsultovao sa servisom, predloze mi da ga kitujem na 70ccm (150e). To sam i uradio i zaista drugi motor, uzbrdo je isao i trecom, nije se povecala krajnja brzina, ali je imao daleko vise snage. Inace 45km/h na satu na Skay-u ti je 60 zapravo, to znam provereno. Posle nekog vremena uzeo brat da ga provoza i nije ga vratio, kasnije u servisu je utvrdjeno da su zalepile karike i to je u garantnom roku sredjeno, ali posle toga nije vise isto isao. Uzmem i polozim za A (na zimu) i na prolece kupim MOTOR. Dugo mi je trebalo i da ga prodam i to upola od onoga sto sam platio. I to sve za vreme od 2000km, prakticno se nisam ni vozao. Motor prelep i udoban i za po RAVNIM letnjim putevima dusu dao, meni je to bio prvi motor i voleo sam ga.

Zakljucak- Za ime sveta, ne kupuj to, cak sta vise ni kineza skutera od 50ccm i sa njima je bilo zanimljivih iskustava, ni oni nemaju snage, sa druge strane 125ccm kinezi su pojam za ove manje (to vec ide).

Da nisam kupio Skay-a ne bi ni dan danas ne bih imao polozeno za A, tako da ja ne zalim.

Nemoj bacati pare, idi polazi, JER CES NA KRAJU SIGURNO.

Imas moje iskustvo za primer, nemoj da i tvoje bude isto (verovatno hoce), sigurno neces biti zadovoljan sa njima koji god da odaberes.

Poslusaj me, meni ovo nije imao ko da kaze kad sam ga kupovao, a i da je bilo verovatno tada ne bih poslusao, ali se nadam da ti mene hoces !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Druze, hvala na savetu. Stvarno si super opisao situaciju i pogodio si tacno kako razmisljam. :) Svaka cast.

 

Medjutim, stvari su se promenile. Raspitao sam se na par mesta i izgleda da polaganje za A kategoriju kosta manje nego sto sam mislio: prvo su mi rekli 220EUR u auto skoli, a posle se ispostavilo da mogu sam da vezbam voznju bez casova i u tom slucaju izadje oko 60-70EUR, sto je ok cena. Postoji i neka fora sa "L" tablicama koje se voze 2 nedelje, itd... da ne smaram sad.

 

U svakom slucaju to otvara nove opcije: polovna kroserica od 200cc moze da se nadje za 900EUR, sto je kontam bolje nego nov Sky od 50cc, a uklapa mi se u budzet.

 

Dolazim u Srbiju sredinom maja i zelecu ODMAH da kupim motor, da mi ne prodje leto i lepo vreme. :) Tako da se nadam da cu za jedno 2-3 nedelje biti motorizovan, a do kraja maja imati A kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Prava odluka, ja sam vec hteo da pocne da te odgovaram od kros 50-tice, ali vidim da su to drugi uradili kako treba pre mene.

 

Drzao sam dve godine radnju sa kineskim skuterima i motorima. Imao sam u radnji jedan Kinroad kros 50, iskreno, ne secam se da sam imao losiji motor od toga. Izbacio sam ga iz radnje, mada su se klinci interesovali, jednostavno je bio fus, i nisam hteo da sa njim imam posla... I Skay, i Sprint su veoma slicni.

 

Performanse nikakve, i kad si sam jedva ide, a o dvoje nemoj ni da razmisljas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja