Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS 125 replica - problem sa karburatorom

Recommended Posts

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

moj burazer vozi gore pomenuti motor i ima problem izgleda sa karburatorom...

sa motorom se deshava sledece:

do 5k obrtaja ide normalno, onda se zadavi pa kad ga povuche na kvachilo probije i ide normalno..

na 5 hiljada zadrzhava obrtaje i ne mozhe da ih probije bez kvachila ili nizhe brzine... ako se drzhi na 5k iber onda seca i nece da probije...

sumnjamo na duzhinu shiber igle ili dizne...

shta ovde mozhe da se uradi i shta josh mozhe da bude u pitanju? i da li neko zna koja duzhina shiber igle treba da bude fabrichka? da bar sa tim rashchistimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

na 5000 seca, trokira, gushi se ali ne puca...

ako neko zna mere svih dizni na njoj i duzhinu shiber igle to bi mi jako pomoglo...

shiber igla je na minimumu benzina i ako je povecam za jedan stepen onda nece ni do 5k da radi i pochinje da trokira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

ISTI problem ima drugar sa Apriliom, pre tri dana je pazario, bas sam hteo da otvorim temu da pitam!

 

Znaci do 6000rpm nece da vuce, (aj jos nekao i povuce, ali tu zaglavi i nece dalje),gusi se kao kad ima previse vazduha, onda je navuces na kvacilo i popizdi preko 8000 i vrti sve do...dokle treba ;D

 

Podizao sam iglu karb (bila je najnize) i avaj- jos gore, po svecici (i nju menjali- nista) bi se reklo da je sve ok. pogledacu jos smesu gorivo-vazduh, ali sumljam da je do toga.

 

Da ne zajebava mozda parcijalizatorski ventil? Cini mi se da nece da zatvori na nizim obrtajima?

 

LM, imam ja jedan karb. 28mm za nju fabricki, ostao mi od moje bivse Aprilie (ja sam stavio 34) pa ako ti zatreba javi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

molim te ako ti nije problem na tom karburatoru 28mm koji ti stoji da vidish koje su dimenzije svih dizni i shiber igle?

meni je PHBH 28 BD...

nije problem u smeshi, nemoj dzabe da se cimash, vec smo probali...

da ne znash chemu sluzhi diznica koja stoji ispod centralne dizne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Cao,

imao sam identican problem na mojoj rs125 iz 98 god.Naime,motor jednostavno nije hteo preko 6000 obrtaja, morao sam da saltam u nizu ili da ga zeznem na kvacilo da bi probio tu "knedlu",posle toga vrteo se lepo sve do kraja.Problem je u elektronskoj blokadi koju motocikl ima,blokada koja nedozvoljava da svecica na datim obrtajima (6000) baci varnicu. Ova blokada ogranicava motocikl na 11kw,uvedena je preko zato sto EU zakoni ne dozvoljavaju toliki nivo buke na ulici koju proizvodi rs kad ode u obrtaje.. Dakle, problem nije u karburatoru. Ovo se resava tako sto se na kompijuteru ispod zadnjeg sedista precvika jedna zica koja je zalivena silikonom i nakon operacije ponovo zalije silikonom. Ovo je otkrio tip kome sam ja prodao bajk, inace zaludjenik za elektroniku,on zna sve detalje. Ako hoces dacu ti njegov broj,ili se za ovu blokadu raspitaj u nekom aprilijinom servisu. Mada, ovaj nacin otklanjanja blokade ne vazi za sve modele rs125,znam da vazi za '98 100%. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Cao,

imao sam identican problem na mojoj rs125 iz 98 god.Naime,motor jednostavno nije hteo preko 6000 obrtaja, morao sam da saltam u nizu ili da ga zeznem na kvacilo da bi probio tu "knedlu",posle toga vrteo se lepo sve do kraja.Problem je u elektronskoj blokadi koju motocikl ima,blokada koja nedozvoljava da svecica na datim obrtajima (6000) baci varnicu. Ova blokada ogranicava motocikl na 11kw,uvedena je preko zato sto EU zakoni ne dozvoljavaju toliki nivo buke na ulici koju proizvodi rs kad ode u obrtaje.. Dakle, problem nije u karburatoru. Ovo se resava tako sto se na kompijuteru ispod zadnjeg sedista precvika jedna zica koja je zalivena silikonom i nakon operacije ponovo zalije silikonom. Ovo je otkrio tip kome sam ja prodao bajk, inace zaludjenik za elektroniku,on zna sve detalje. Ako hoces dacu ti njegov broj,ili se za ovu blokadu raspitaj u nekom aprilijinom servisu. Mada, ovaj nacin otklanjanja blokade ne vazi za sve modele rs125,znam da vazi za '98 100%.  

 

EEEEEEEEEE

 

Sad se secam, googlao sam na netu pre jedno dve godine, i nasao bas detaljno uputstvo sa slikama kako se ta blokada uklanja! Dobro si me potsetio, sad cu ponovo da potrazim!

 

HVALA!

 

BTW, Boki, ako ti ipak trebaju dimenzije za karb, javi, da, u pitanju je phb 28

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

jaoo ljudi muke nashe sa ovim motorom... ugasio nas je... evo bio sam malopre kod burazera, skinuli karb, produvali, ochistili, zezali se do sad...

Maki, znam tachno na koji sajt mislish... sve sam to gledao i mozgao shta da radimo... karb je PHBH 28 BD, vec sam gore napisao...

definitivno nije blokada u pitanju jer je ovaj motor bio trkachki i po gradu sam vidjao josh tri aprilie rs 125 koje nemaju ovih problema... ovaj nash nije imao magnet, pa smo kupili magnet i uz njega dobili fabrichke dizne i onda je to sve vracano na fabrichki, auspuh, dizne, zupchanici...

onda se u vracanju na fabrichko stvorio ovaj problem sa ovim zakucavanjem motora...

kod nas je najverovatnije problem u onoj diznici koja stoji ispod centralne dizne jer ona fabrichki treba da bude 62 a ova na karbu je 68, a sve ostale mere dizni se poklapaju sa fabrichkim... uopshte i ne mozhemo da skontamo chemu ova mala dizna sluzhi jer ona pushta gorivo na shiber iglu i ne zavisi ni od choka ni od igle... samo od svoje mere... takodje nam tu fali onaj sheshiric sa rupicama koji stoji preko centralne i ove dizne a ni to ne znamo chemu sluzhi :( ...

i neshto nas ventil malo zeza, chas otvara, chas zatvara... sve u svemu  je*e lud zbunjenog i niko ne zna shta je sa motorom... pre je ishao 190km/h, a sad putuje...

P.S. nucleus hvala na iscrpnom odgovoru! sumnjamo da je to u pitanju ali to cemo da ostavimo kao poslednju opciju, prvo da rashchistimo sa ovom diznom! ako negde zapne oko blokade, javicu ti se :)

 

pozdrav ljudi i hvala na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

E, ja sam do sad mastio ruke sa ovom Apriliom... USPELO JE!!!

 

Znaci skines CDI, malo rovoris po njemu, precvikas jednu zicu (koja je u bakelitnom omotacu) i RADI!!! Znaci sad motor ide od 1 glatko do blokade!

 

Pazi, ako je vratio standard elektroniku, onda je garant ovo problem! Ja sam na mojoj imao Aprilia racing parts elektroniku koja nema ovih restriktora, ali nema ni blokadu na 12000 obrtaja...  ;D

 

E, pogledaj ovde http://www.navero.co.uk/rs125zone/tuning.htm ako ne uspes javi!

 

Sto se karba tice, sutra cu da ga rasturim i pogledam, ako ti treba, dacu ti ceo karb sa usisom za 1000din, posteno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

A,da, ovo vazi za modele 98-05, CDI ti se nalazi ispod sedista suvozaca, crna kutija na kojoj pise naziv proizvodjaca (mislim denzo ili tako nesto) i SERIJSKI BROJ! CDI ciji broj pocinje sa 071000-xxxxxxxx-xxxxxx IMAJU OVAJ RESTRIKTOR!

 

Inace motor je pre skidanja blokade davao simptome slicne rastelovanom karb (koji daje mnoooogooo goriva), tako da PROVERI OVO PRE NEGO STO NASTAVIS DA SE JEBAVAS SA KARBURATOROM!

 

Ajde, sretna radnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

e maki ja sad mislim da je ipak problem u cdi-u ali sutra ujutru cu da odem do balosave i da vidim sa gagijem da li mozhe ova diznica da zeza shto je 68 a treba da bude 62 i ako to nije problem onda ima da operishemo cdi!

nego u kakvom je stanju taj tvoj karb? ovaj nash je kao nov ali ako je u njemu problem onda uzimamo taj tvoj a ti mi ga sachuvaj do sutra :)

pozdrav i imash pivo od mene kad se vidimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija
link=topic=8623.msg112256#msg112256 date=1182800373]

e maki ja sad mislim da je ipak problem u cdi-u ali sutra ujutru cu da odem do balosave i da vidim sa gagijem da li mozhe ova diznica da zeza shto je 68 a treba da bude 62 i ako to nije problem onda ima da operishemo cdi!

 

99% sam siguran da nije do dizne, jer da jeste, po nekoj logici on bi bio mrtav i na 7,8,9,10.. hiljada rpm, proveri cdi pa onda dalje u akciju.

Evo ti link gde mozes da skines komplet service manual za rs 125 (engleski i jos nekoliko jezika),tu ces naci sve podatke za carb, takodje na ovom sajtu imas sve zivo sto se tice odrzavanja rs-a,od ventila,izduva,itd.  http://www.solo2tempi.it/manutenzione/stradali/manutenzione%20rs125/manutenzione%20intro%20rs125.htm

Sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija
link=topic=8623.msg111645#msg111645 date=1182708785]

na nashoj zatvara ventil na niskim obrtajima!

 

Ovo je normalno, na 6-7000 otvara ga polako i na 8,9,10 otvara skroz kako bi postigao tih 35,6 konja. Da nema ventila motocikl ne bi mogao da radi na leru, morao bi da ga non stop turiras da se ne ugasi (izduvni kanal bi bio prevelik), a da je zatvoren (2/3) ne bi isao nikako ali ti se ne bi gasio na leru, tj. isao bi kilavo do 5,6000 rpm i tu bi mu bio kraj, zato proveri da ti ventil nije zaglavio, poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

Da nema ventila motocikl ne bi mogao da radi na leru, morao bi da ga non stop turiras da se ne ugasi (izduvni kanal bi bio prevelik),

 

"Gresis, ovaj, gresis silno sine!"  :D

 

Izduvni ventil je OTVOREN na ler gasu, tj do 1800rpm, sto se i jasno prinmeti po zvuku masine,(ako ne verujes, podigni tank i posmatraj kako elektromagnet uvlaci/izvaci sajlu)  zatim se pri dodavanju gasa zatvori (otuda malo zakasnjenje u reakciji na gas ispod 1800rpm). Kod standardne elektronike, ventil se lagano otvara u zavisnosti od rezima rada, da bi izduvni kanal bio potpuno otvoren nakon 8000rpm. Kod trkacke elektronike, ventil je otvoren do 1800rpm, kada se naglo zatvori i zatim naglo otvori na 7500rpm, kada motocikl krene kao iz topa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Izduvni ventil je OTVOREN na ler gasu, tj do 1800rpm, sto se i jasno prinmeti po zvuku masine,(ako ne verujes, podigni tank i posmatraj kako elektromagnet uvlaci/izvaci sajlu)  zatim se pri dodavanju gasa zatvori (otuda malo zakasnjenje u reakciji na gas ispod 1800rpm). Kod standardne elektronike, ventil se lagano otvara u zavisnosti od rezima rada, da bi izduvni kanal bio potpuno otvoren nakon 8000rpm. Kod trkacke elektronike, ventil je otvoren do 1800rpm, kada se naglo zatvori i zatim naglo otvori na 7500rpm, kada motocikl krene kao iz topa!

 

Prvo da napomenem da sam u prsolom postu govorio za standardnu verziju, ne znma kako to funkcionise kod te trkacke..Svrha ventila u izduvnom kanalu je da na nizim obrtajima smanji povrsinu izduvnog kanala, ne da ga potpuno zatvori naravno, vec da delimicno smanji otvor, omogucivsi tako maximalnu snagu za date obrtaje, sto sam siguran da znas, tako da je na leru delimicno zatvoren kod fabrickog modela, vec preko 3000 rpm on krece u otvaranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

uh, uh...

evo stizhe kompletan izveshtaj...

danas sam bio kod gagija u balosavi i ne bi trebalo da motor zakucava na 5k obrtaja zbog male dizne koja po specifikaciji treba da bude 62 a ova nasha je 68... mala je razlika i ta diznica sluzhi za niske obrtaje iznad ler gasa, znachi za obrtaje do 5 hiljada obrtaja... motor do 5k radi normalno! znachi nije ta dizna...karb je inache u redu, kao nov - zhao mi je maki, nema nishta od pazara  ;D...

 

moja greshka u prethodnom postu, elektromagnet drzhi ventil otvoren do 5 hiljada pa ga na 6 zatvori pa na 6,5-7 otprilike opet otvara i drzhi otvoren a gagi kazhe da ventil do 5-6 hiljada treba da bude zatvoren i onda da se otvori i bude otvoren do kraja!

znachi problem je u ventilu - elektromagnetu koga kontrolishe cdi... shto ce reci najverovatnije je problem u cdi ali mi je nelogichno da ga cdi blokira na 5k jer on ima blokadu ili na 10 ili na 12 hiljada...

ne kapiram kakva bi to bila blokada kada mozhe da se predje sa nizhom brzinom ili na kvachilo??

josh auspuh da vidimo da ne zeza sluchajno jer je otvoren, nije serijski pa ako je i to ok onda operishemo cdi...

vishe nismo zhivi shta da radimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

ALO BOKI! Pa sta te kosta da mu uradis cdi? Problem mu je 1000% u njemu! I kod ove je isto tako ventil vodio svoju politiku na 5-6000rpm, pa kad smo "operisali" cdi poceo je da radi normalno!

 

Pazi treba ti 15min da skines plastike repa i demontiras CDI, ako si vest kao ja (aka smotan) i MINUT da odstranis blokadu sa cdi!

Odmah ga prikopcas i vidis da li si uradio sta....

 

Ajde poslacu ti moj br telefona, pa ako hoces, nazovi me kad skines cdi i dacu ti uputstva kako da skines blokadu! VERUJ MI , STVARNO NE TRAJE DUZE OD MINUT!!!

 

Ajde brate, i meni je zao da te gledam da se mucis toliko... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav u pitanju aprilija rs 125 1998 problem sa elektronikom sta moze tacno da bude radila sve lepo i izgubila struju na svećici pa nije popravljana i proradela i palila do pre neki dan normalno i sad opet nece nema struju na svećici sta je tacno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja