Jump to content

Moto Zajednica

Čačak-kružni put

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova

Danas oko 15.30 časova, na obilaznom putu oko Čačka kod "OMV" pumpe teška saobraćajna nezgoda u kojoj je život izgubio naš kolega iz Čačka, star 30 godina. Na žalost, zaboravio sam ime i prezime ali Čačani sigurno znaju ko je. Dečko je vozio plavi "GSX-R 1000" i kretao se sa dečkom koji je vozio zeleno-beli "Kavasaki" devetku. Okupljeni ljudi na licu mesta kažu da je nedavno sa Mercedesom" sleteo u jezero u Međuvršju, pa će možda neko i po ovom detalju znati o kome se radi. Do nezgode je došlo tako što je "Jugo" započeo uključenje sa pumpe na magistralu u pravcu Ovčar Banje dok se "Suzuki" kretao u istom pravcu, pa ga je sustigao i udario u zadnji deo "Juga". Slika na licu mesta stravična, još sam pod utiskom dok ovo pišem. Zadnji kraj "Juga" sabijen do stubića vrata, kilometar sat od "Suzukija" se nalazi iznad instrument table "Juga" . Nek mu je laka crna zemlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Neka pociva u miru. Otvorena sezona lova,poceli smo 1ups.gif

 

Mnogo mi je žao zbog izgubljenog života, ali ne bih mogao da kažem da je "otvorena sezona lova" ako se momak spucao u zadnji deo juga. Posebno po tome kako si opisao šta se desilo i kako ga je sustigao (koliko je jugo sabijen i gde je kilometar sat) možemo samo da konstatujemo da je momak išao suviše brzo.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

u ovom slucaju da,sam je kriv,ali nekoliko kolega je vec poginulo a bili su ni krivi ni duzni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Uzdržite se ljudi od takvih komentara na ovakve teme! U najmanju ruku neukusno. Volim što niko od nas nije "napanjio" nekad. Tu je put dobar i prav, kad nema guzve, mozes bez problema da vozis brzo.

 

Nek mu je laka zemlja.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nino, 81 postova
  • Lokacija: On Road
  • Motocikl: ZX6R

Uzdržite se ljudi od takvih komentara na ovakve teme! U najmanju ruku neukusno. Volim što niko od nas nije "napanjio" nekad. Tu je put dobar i prav, kad nema guzve, mozes bez problema da vozis brzo.

 

Nek mu je laka zemlja.

 

do skoro i nije bio dobar put, a ni sad nije bog zna sta...Jeste prav, ali nije da mozes bez problema da vozis brzo, jer na tom pravcu ima mnogo ukljucenja! Bio sam na licu mesta danas, i prizor je bio stravican.

 

Nek mu je laka zemlja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Kiro, verujem da misliš na moj komentar. Ne znam šta je tu neukusno, u najmanju ruku. Pa ispod imena ovog podforuma, kao komentar, piše sledeće...

 

"Vesti o fatalnim nesrećama koje su se desile motociklistima, uz analizu uzroka..."

 

Ja analizirao šta se desilo. To što po tom putu može da se vozi brzo, ne znači da je isti staza, nego regularan saobraćaj. Biće dobro ako nekom ova tragedija ohladi glavu u sličnoj situaciji. Možda mu tu istu glavu i sačuva na ramenima.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Evo nesto mozda iz blize ruke, vracah se sa posla tim putem negde oko 5 i naleteo sam na tragove krvi i slomljenog stakla, ostalo su vec bili odneli. U pitanju je decko ciji je nadimak Vojkan, Voja ili nesto slicno, i trebalo bi da je drzao Levis taksi.

U pitanju jeste bio jugo koji je izasao sa pumpe ali se i decko kretao suvise brzo (kazu i da je "sabio zadnje sediste do soferke")...

Po prici iskusnijih prijatelja, decko nije bio iskusan vozac... pricali su i jos nekih njegovih situacija... ali to sada nije bitno...

Zao mi je sto se sve ovo desilo... Iskreno da Vam kazem videvsi onaj prizor , pomislio sam samo jedno...

To sam mogao biti ja :/

vozi sa Andjelima brate :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Uzdržite se ljudi od takvih komentara na ovakve teme! U najmanju ruku neukusno. Volim što niko od nas nije "napanjio" nekad. Tu je put dobar i prav, kad nema guzve, mozes bez problema da vozis brzo.

 

Nek mu je laka zemlja.

i jos nesto da kazem. Nisi u pravu. Ovo se i desilo na pravini i na putu koji je magistrala - "dobar i prav"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Tragedija...ali sto rece NenadG ovaj podforum bi trebalo da sluzi za analizu i izvlacenje zakljucaka i pouka kako se ovakve stvari nikada vise ne bi desavale.

Na osnovu opisa nekolicine ucesnika foruma, situacija je jasna - nesrecni momak je vozio veoma brzo na mestu koje mozemo da nazovemo KRITICNOM tackom - ukljucivanje na magistralni put!

Moj savet neiskusnim vozacima: voznja motora je kao sah - MORATE da gledate i predvdjate barem 3 koraka unapred!!!

 

Predlazem da neko od iskusnih bajkera otvori temu sa savetima o kriticnim tackama na koje treba posebno obratiti paznju prilikom voznje motora, pre svega na magistralnim putevima (ako je ova tema vec pokretana, trebalo bi je obnoviti, ne smeta da se procita vise puta u toku sezone)

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nek mu je laka crna zemlja !

 

Ta obilaznica oko Cacka je idealna za pun gas, ali tu ima jako puno nekih firmi, stovarista, radionica, pa i nije bas bezbedna, a kolko se secam bas zbog toga je na njoj ogranicenje brzine na 60 km/h - kolko se secam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Da 60 je i svake godine pogine neki bejker. Pre neki dan je bio slican udes i slicna scena, samo bez pogibije na tom putu.

Saucesce porodici i prijateljima !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Saucesce porodici i prijateljima.

 

Kolege bajkeri,polako i pamet u glavu,nista ne znaci stici negde 5-10 minuta.

Zivot je mnogo lep,sto rece jedan nas kolega"mladost nema reprizu"!

Uzivajte u voznji i zivotu i da ovakve poruke sto redje citamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Blic:

Poginuo motociklista kod Čačka

FoNet | 12. 04. 2011. - 11:26h | Komentara: 0

ČAČAK - U saobraćajnoj nesreći na kružnom putu kod OMV pumpe u Čačku, život je izgubio Vojin Bralušić (1981) iz Čačka, dok je Slaviša Vasiljević (1975) iz Atenice lakše povređen, saopštio je MUP.Do nesreće je došlo kada se Vasiljević svojim automobilom uključivao na magistralni put sa platoa ispred benzinske pumpe, ne ustupivši pravo prvenstva prolaza motociklu kojim je upravljao Bralušić.Bralušić je motociklom udario u zadnji deo putničkog vozila i pao sa motora. Sa teškim povredama prevezen u čačansku bolnicu gde je preminuo.Uviđaj na licu mesta izvršio je istražni sudija Osnovnog suda u Čačku, u prisustvu zamenika Osnovnog javnog tužioca u Čačku i službenika Policijske uprave Čačak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Koliko me sećanje služi, tu je ograničenje 50kmh, pre mosta ima znak...i na mostu obično stoji patrola.

Laka mu zemlja, mislim da sam poznavao dečka iz vidjenja.

Polako vozite drugari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

pumpe,pumpe pumpe.........ljudi moji,uvek pred svaku pumpu smanjim brzinu,a put od mosta pa sve do verone je pun raznih firmi,otpada,stovarista itd..uvek pazite....moje iskreno saucesce.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Joj na sta lici motor, pa zna li se koliko je vozio? Tog coveka sto nije ustupio prednost treba na kolac nabiti!! >:(

Polako drugari... Veoma je diskutabilno to da li je vozac juga pogresio ili ne. Svi znamo da ako se motor priblizava velikom brzinom,gotovo je nemoguce ukljuciti se bez da se desi barem kocenje do daske. Mozda "jugista" nije ni video motor. Dok je on izasao na put,za tih par sekundi motor je stigao,ali... Eto ti tragedije.

Obicno to ispadne da ovaj sto izlazi nije gledao,ali budimo realni-ko bi ga video kada se priblizava kao tane.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja