Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motorcikl (obavezno pogledajte)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

ala ste vi leskovcani neki zajebani! ima moj drugar cbr 600 f3 97 jako ocuvan za 2600e ako vec hoces ocuvan. ima i f4 isto jako ocuvan 3000e.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

mozda cbr 600 92? 1600e,ali oma da kazem da je farbana bio je klizno pa je okrecio :lol: ,agregat i ostalo je odlicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Nemam obicaj da pametujem i dajem savete ali mi je ova diskusija jako smesna a evo i zasto;uvozim motore vec 22god i zadnjih 5 kom sam uvezao prosle godine i odustao.Kad je poceo uvoz bez ogranicenja prvo je bila Nemacka, pa onda zadnjih god Italija i zadnje god Svica.Budi svestan da dobrih motora nema za te pare,uostalom uporedi cene preko dodaj carinu i pdv speditera malo podmazivanja na granici i osnovni servis pa ces videti da su ti motori skuplji i do soma evra u odnosu na leseve kod nas (1200-2000e).Sadasnji uvoznici kupuju motore (na metar) sa placeva koji su trunuli ,stajali i fali im sredina i krajevi-ne pricam ti napamet jer se skoro svi znamo.Da skratim pricu,evo razloga zasto sam ja odustao prosle god od uvoza; prodavao sam motore sa novim gumama uradjenim kompl servisom ispoliran izglancan a neke sam i farbao kod vrhunskih majstora.Ne bih se samohvalio ,nego hocu da ti kazem da se ispod 2500e (pa navise ) nazalost tesko moze naci dobro vozilo.Evo ti na kraju moj primer prosle god sam Tomi66 sa foruma prodao svog Fazera za 3400e a kostao me je pretprosle zime od 1 vlasnika u Nemackoj +oprema itd cirka 4300e.Ljudi bi da prodaju dobar motor (ocenpr novije,vece) al n

nemaju sta da kupe!

Mozda sam bio malo preopsiran ali je ovo u najboljoj nameri i puno srece pri kupovini

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: vinkovci

evo iz nekog mog iskustva tesko ces naci nazovimo to R-om ili cestovnim motorom da je u full stanju,da nije padano,lomljeno,farbano i vareno ....

 

moje misljenje je da navuces jos nekih 500-1000e gore(propustis ovu sezonu) i kupis nesto pristojno a ne neki kramp 20+ godina u koji ces imati samo ulaganja,kao sto je Lukac napisao :takoje:

 

 

sretno u kupovini da sto prije nadjes ono sta tebi pase :takoje:

 

pozdrav,Darko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: leskovac

ala ste vi leskovcani neki zajebani! ima moj drugar cbr 600 f3 97 jako ocuvan za 2600e ako vec hoces ocuvan. ima i f4 isto jako ocuvan 3000e.

 

Burazeru kolko smo zajebani ti jos neznas i nema potrebe za takvim recima a umesto da napadate prevarante i ljigavce vi ih branite i podsmevate se coveku koji je poverovao da je sve ok kako mu je receno preko telefona. Bas bi voleo da mene neko tako ispali ....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

ala ste vi leskovcani neki zajebani! ima moj drugar cbr 600 f3 97 jako ocuvan za 2600e ako vec hoces ocuvan. ima i f4 isto jako ocuvan 3000e.

 

Burazeru kolko smo zajebani ti jos neznas i nema potrebe za takvim recima a umesto da napadate prevarante i ljigavce vi ih branite i podsmevate se coveku koji je poverovao da je sve ok kako mu je receno preko telefona. Bas bi voleo da mene neko tako ispali ....

 

To sam upravo hteo da kazem, ako mi je receno da je sve ok sve sto sam pitao i receno mi je da je sve u redu zasto sad ja opet ispadam kriv. jer nista nije tako. Ako je nesto belo onda je belo nije sivo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

kada sam ga pitao za korpu kaze sve u redu ne cuje se ni u leru ni kada se polaze.....laz

Kada sam pitao za karbove da li su stelovani i td.....rekao je uradjen servis pre neki dan sve zamenjeno i radi na svim klipovima.....laz

Kada sam pitao za svecice....zamenjene????? Pali ga na gurku

Plastike.....Nove su brate nista nije lomljeno...laz

da li se nesto cuje u masini.....ne bre brate to je extra motor nego trebaju mi pare... Lanac delja po deklu u najvece

TREBAJU MI HITNO PARE>>>>DAJEM GA ISPOD CENU>>>>ZAKASAO SAM TO SU NJEGOVE RECI

I opet sam ja kriv, a temu sam postavio da bi ga njega izbegavali

A posto ima NAUCNIKA ajde lepo izvolite posto je motor dobar imate sad situaciju da za nikakve pare kupite motor u extra stanju po vama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ivane, ne žele ljudi tebe da okrive, nisi ti kriv, samo ti govore da je to nešto što možeš da očekuješ i da mu dođe kao normalno kod nas. A i taj prodavac nije član ovog foruma, pa i nema vajde da ga kritikujemo. Za očuvane motore vlasnici traže više para nego što si spremio, jedino da naletiš na nekoga ko je zaglibio pa mora da se "vadi".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja sam krajem prosle godine uzeo moj VFR 750 '91god. dao sam za njega svoj stari motor Suzuki GS 500E i doplatio, otprilike me je izislo 1700eur e sad, motor je tu u dvoristu, moj, prepisan, i onda krecemo dalje, prvo sam konstatovao da je crknut regler, pa akumulator, pa menjaj semeringe i ulje u viljuskama, u sustini to nisu neki strasni kvarovi ali kostalo me tacno 100 eur da to sredim, znaci uzeo sam motor i u startu spickao 100eur u njega samo da bi ga osposobio za voznju, inace ostalo sve je ok, ima tu i tamo ogrebotina, napukla plastika na 1 mestu i fali nekoliko sarafa, ali generalno motor je u dobrom stanju, sve je ispravno i radi, sve je original nista budzeno osim auspuha, masina lepo pali , lepo radi, malo trosi, nikakvih drugih problem nisam imao za ovih 2-3000km sto sam presao do sada, e sad videcemo kao ce se dalje ponasati... e sad to hocu da kazem da sam mogao ja naci VFR i za manje para, al bi to bio neki krs, koji bi me posle kostao mnogo vise, jer sam svestan da motor te klase se nemoze naci za sitne pare a da nije krs. Naravno uvek se nadje neki redak izuzetak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

Ivane, ne žele ljudi tebe da okrive, nisi ti kriv, samo ti govore da je to nešto što možeš da očekuješ i da mu dođe kao normalno kod nas. A i taj prodavac nije član ovog foruma, pa i nema vajde da ga kritikujemo. Za očuvane motore vlasnici traže više para nego što si spremio, jedino da naletiš na nekoga ko je zaglibio pa mora da se "vadi".

 

Ja sam samo napisao ono sto me snaslo i ako gledaju da kupujo ovo da su to cisti prevaranti...Ja imam pravo da kazem sta mogu i sta imam od novca spremljenih za motor, a imam vec nekoliko privatnih poruka sa realnim ponudama u fondu mog novca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ivane, situacija na nasem trzistu je takva kakva je. Ja sam prosle godine kupovao motor, od aprila do novembra, dakle vise od pola godine. U Excel fajlu u koji sam upisivao oglase sa brojevima telefona i komentarima o motoru, gazdi, itd imam 132 zapisa...

 

Nisu svi ti ljudi bas prevaranti, jednostavno, nisu ni svesni da voze leseve. Obisao sam gomilu njih koji pojma nemaju sta je ispravan, dobar motor, utukao kilometara i kilometara za dzabe, kao i ti. Sreo sam dosta njih koji najiskrenije veruju da je njihova ojebina vredna para, kojima je normalno da motor cangrlja i da ne znaju gde je pravi vlasnik. Sta da radis u toj situaciji? Ne vredi se nervirati.

 

Vecina njih sto prodaje motore nema pojma sta prodaje, a i vecinja njih sto kupuju, veze nema sta je dobar motor - pa je trgovina takva kakva je. A komentara takvih kakav je LUKAC-ev sam se prosle godine naslusao, gomila ljudi koji su pokusavali da posteno rade taj posao su propali posto nisu mogli da se nose sa "...super masina, neogrebana, spremna za sezonu za par eura..." konkurencijom... I moj komsija koji je dovozio motore iz Engleske je prestao to da radi, kaze da su kod nas motori najjeftiniji u evropi, bar na slikama...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Za 1300 evra moze da se kupi motor,ali da bude tip top nema sanse.

 

Treba gledati samo da je dobar agregat i da motor nije uvijen,ostalo se lako uradi(ulje,plastike,farbanje,auspuh,gume,registracija,lanac lancanici..............)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Za 1300 evra moze da se kupi motor,ali da bude tip top nema sanse.

 

Treba gledati samo da je dobar agregat i da motor nije uvijen,ostalo se lako uradi(ulje,plastike,farbanje,auspuh,gume,registracija,lanac lancanici..............)

 

Evo, "obavezno sam pogledao" :D ali mogu samo toliko da ti kažem da potpisujem ovo što ti je Mohikanac napisao.

Malo je to para za iole očuvan motor. Sem, naravno, ukoliko budeš imao ludu sreću da nekome gori za pare i da daje motor apsolutno ispod cene, hitno... U svakom slučaju, držim ti palčeve i javi nam šta si kupio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

samo da se javim da sam obavezno pogledao :takoje:

 

a malo kasnije cu ponovo :)

 

takodje cu svima koje znam javiti da obavezno pogledaju :jee:

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Savage 650

tih sto su svi nesto naelektrisani danas... cudo.

 

aj ako sam ja dobro skapirao: covek se nije javio da kuka kako nema pare, niti da trazi savete koji motor da uzme za koje pare, vec lepo kaze da ljudi preko telefona pricaju jedno a uzivo je drugo.

 

i ja jurim motor zadnja 2 meseca, nagledao sam se prevaranata, narocito u kraljevu, ali to nije razlog za dizanjem tenzije. narod nema pare, dovija se na sve nacine da zaradi kako zna i ume, i to nije razlog da se zamera nekom. on prodaje, ti si dosao, video, jbg, ako ti se ne svidja - ne kupuj. prosta matematika, nije on tebe zvao telefonom i rekao aj dodji znas kako je super motor. ciganin hvali svoga konja, samo ti kazem otvori 4 oci i ne zaleci se, naletece motorce pre ili kasnije. puno srece, a ja te najbolje razumem, ako hoces mogu da ti bacim par oglasa za koje znam da su prevaranti, da ne gubis vreme :) mada su samo horneti i banditi u pitanju :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja kad idem da kupim motor,cekam dok ne primetim 2-3 motora koja su medjusobno blizu(da ne bi isao 100 puta dzabe),i od 3 mora bar jedan da ispunjava uslove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

samo da se javim da sam obavezno pogledao :takoje:

 

a malo kasnije cu ponovo :)

 

takodje cu svima koje znam javiti da obavezno pogledaju :jee:

 

 

 

Kako si pametan, potpisi se pisanu latinicu i tad cu da ti dam pozitivnu ocenu

 

pametnjakovicu nismo mi u skoli pa da se borimo za pozitivne ocene. mozda je u tvom kraju 1300 eura velika lova pa si otvorio temu da se kurcis, inace toliko kosta godisnje odrzavanje normalnog motora, ne znam sta ti ocekujes da kupis za to. pogotovo sto ciljas ka motorima R ili F klase, stavi na papir da registracija, lanac lancanici, par guma, ulje i filter kostaju skoro 70% svote sa kojom raspolazes i ti ocekujes da ti neko proda sredjen motor za te pare.

 

nauci da je jeftin motor najskuplji i da svakakvi ljudi prodaju motore. ja licno jos nikad nisam naisao na los motor u oglasima ;)

 

 

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Drugari nemojte tako . Iskreno me mrzelo da citam od pocetka jer ima puno prepucavanja a niko coveku nije ni ponudio nesto da kupi .

 

Ne znam druze koji tip motra trazis ali ja sam na primer naso za taj novac stariji vfr kao iz prodavnice . Ali pre toga mi lepo covek ( iz Trstenika , znaci nije mi ni blizu) posalje poruku i kaze imam noviji model ali za malo vise para i sto je bitno kao iz fabrike je . Upalim auto odem da pogledam . Sta se desava , jos iz garaze vidim da je motor farban ( nije mi reko ) , plastike poopucale prilikom montaza ( nije mi reko ) , fale pola sitnijih plastika koje su izkovane od nekih limova ( nije mi reko ) . Upali ga covek ( sto nisam trazio jer sam se odma okrenuo da odem ) i kaze oces da probas . Zamalo ga nisam opizdio . Pa reko ti mi preko telefona naprica da je kako treba i sve ok a sta je ovo . Lepo sam mu ponudio 1000 evra sto je daleko manje od njegove cifre , da plati gorivo i za auto i da naspem u motor jer je bio na rezervi i da plati rucak . Naravno da se nije slozio jer kaze da ga je platio u inostransvu mnogo vise i da na njemu gubi . Mislim da ga nije vise platio od 600 ili 700 evra jer takvo djubre tamo niko ne vozi .

Eto i moje price i ne treba mnogo da te pogadjaju takve stvari U SRBIJI SMO ali u dogovoru moras da kazes da dolazis da gledas ali on placa gorivo . Cim pocne ovako onako znaci da tom motoru nesto fali i nece da rizikuje placanje goriva . Da je sa tim motorom sve ok reko bi moze . Naravno i ja da prodajem motor razmislio bi da li da lazem i placam nekom gorivo ( a mozda i batine dobijem ) ako motor nije dobar . A kada je dobar garantujem svim i svacim .

 

Eto ti i moje price da znas da nisi jedini u tim prevarama . E da imas dosta vfr-ova sa pristojnim cenama . Nemaju lance u masini tako da masine i ne moras da im gledas jer su malte ne svi ok .

 

Pozdrav i nadam se da ce da nadjes nesto .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

nemoj da mu tako javno sugerises da uzme VFR mozda je covek vec ozenjen :jee::lol::jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Druze Lencuga nemam nista protiv tebe ali brate godisnje odrzavanje od 1300 evra je mnogo . Mislim da su takvi motori sa tolikim odrzavanjima sam krs pa moras svake godine generalne da im radis .

Ja nikad vise nisam od 200 ili 300 evra godisnje dao za odrzavanje ( ne racunam registraciju ) .

 

E da . Mozda je nekome 1300 evra sitnica ali danas u ovo vreme je svakom mnogo 1300 evra . Treba ih zaraditi . Osim tatinim i maminim sinovima kojima je najlakse .

Nadji se u slucaju da je covek trgovac u prodavnici i da ima zenu i dvoje dece . Treba nekoliko godina da ustedi za motor . Nemojte tako da sudite o ljudima na osnovu para . Naravno da ce da trazi najbolji moguci motor za taj novac . Mozda kupi i kineza . Ali nema veze najgore je kada jedva skupis novac pa te neki majmun prevari .

 

Ako nije ovo sve istina sto sam napisao slobodno kazite .

 

Ne vidim zasto administratori ne brisou ovu temu .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

nemoj da mu tako javno sugerises da uzme VFR mozda je covek vec ozenjen :jee::lol::jee:

 

U pravu si !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Druze Lencuga nemam nista protiv tebe ali brate godisnje odrzavanje od 1300 evra je mnogo .

Ja nikad vise nisam od 200 ili 300 evra godisnje dao za odrzavanje ( ne racunam registraciju ) .

A možeš da kupiš kawasaki pa da te košta samo ulje što se održavanja tiče :jee:

I ja mislim da su 100-200 jura dovoljna za oko 15-20000km sezonski (bez reg)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

rekao sam da je godislje odrzavanje normalnog motora 70% od 1300 eura, pod tim smatram, registracija 200-300 eura + par guma 250 eura+ set kocionih plocica 100-150 eura+ ulje i filter 80 eura. i to je bez lanca i lancanika koje uglavnom menjas na 2-3 godine a kostaju oko 150 eura.

 

odrzavanje na koje ti drazo mislis se odnosi na enduro motore a oni su dosta jeftiniji za eksploataciju nego R i F.

 

1300 eura je velika para kada treba da se zaradi, kada treba da se nesto kupi za te pare shvatimo koliko su male, jbg takva nam sudbina.

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja