Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motorcikl (obavezno pogledajte)

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

samo da se javim da sam obavezno pogledao :takoje:

 

a malo kasnije cu ponovo :)

 

takodje cu svima koje znam javiti da obavezno pogledaju :jee:

 

 

 

Kako si pametan, potpisi se pisanu latinicu i tad cu da ti dam pozitivnu ocenu

 

pametnjakovicu nismo mi u skoli pa da se borimo za pozitivne ocene. mozda je u tvom kraju 1300 eura velika lova pa si otvorio temu da se kurcis, inace toliko kosta godisnje odrzavanje normalnog motora, ne znam sta ti ocekujes da kupis za to. pogotovo sto ciljas ka motorima R ili F klase, stavi na papir da registracija, lanac lancanici, par guma, ulje i filter kostaju skoro 70% svote sa kojom raspolazes i ti ocekujes da ti neko proda sredjen motor za te pare.

 

nauci da je jeftin motor najskuplji i da svakakvi ljudi prodaju motore. ja licno jos nikad nisam naisao na los motor u oglasima ;)

 

 

 

Da li Vi gospodine razumete da sam JA otvorio temu da bi spasio ljude troskova oko puta ako zele da gledaju sledece motorcikle a ne da se zalim sto nemam vise para za neki motor ili sto su cene visoke za moj standard,nadam se da cete konacno da razumete smisao moje teme ako ne zatvaramo je i brisemo celu i nikom nista

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

e matori ja ne prodajem nista posto sam se otarasio mog motora ali bih ti dao jedan predlog a na tebi je da vidis da li ti se to svidja ona marka Hyosung ima mnogo lepe modele i cuo sam da su se super pokazali pa bi mozda treba malo po oglasu njih da pogledas jer su dosta jeftiniji od "napucanih" motora koje uglavom krasi samo znak... uglavom ne komentarisem oglase ali ti sam ti rekao jer i sam imam u planu da za godinu a mozda i nje (zavisi od kaze) uzmem tako nesto za slican budzet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Bre bre bre....a kad je pre nedelju dana Bosko prodavao GS500 za 850e....?

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/62667-suzuki-gs500e/page__p__1043047__hl__suzuki+gs__fromsearch__1#entry1043047

Tu je bilo mesta i da se ulozi koja stotka evra...ako treba.

...i nista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Da, drago mi je da neko otvori temu o mogucim prevarama na trzistu polovne robe, svima nama koji smo rasli u saksiji to mnogo znaci, nikad kraja iznenadjenjima u ovom surovom svetu.

Trebao bi neko da otvori i temu o propagiranju ne vozenja motora jer takodje i voznja motora ima skrivene opasnosti opasne po zdravlje i zivot. Sto se takodje u saksijama nije vidjalo.

Mozda je porebna i tema o opasnostima na putu ka mestu gde se gleda motor, svasta moze da se desi, trebao bi da se apeluje na prodavce da interesentima dovezu motor na kucnu adresu. Ako moze da se naruci pica sto ne bi mogao i motor?

Svaki vlasnik polovnog motora treba pre izlaganja istog u oglas da polozi zakletvu i podpise ugovor o verodostojnosti tvrdnje za ispravnost vozila. I isti da dostavi potencijalnom kupcu pre nego ovaj krene na put.

 

Polovna vozila se kupuju u vidjenom stanju, znaci sta god vam rekao prodavac sve morate da dva puta proverite sami, smarajte do besvesti da vam salje fotke i video snimke motora. Njegovo je da vam proda motor a cilj opravdava sretstva, vase je da dobro proverite gde idete i sta kupujete, svako kasnije kukanje ne vredi.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Tako nekako,prodavac prodaje a kupac kupuje pa ko koga.

Ja i drugar imali tih problema,kupovali motor do 2000+e svaki i presli oko 1300km od Subotice do iza Nis,organizovali pogledamo sve sto je priblizno usput on trazio afriku ja R.Odemo do subaje da vidimo afriku kaze bez ulaganja hitno istrco mu drugi motor a fali kesa-na slikama perverzija,mi tamo i dok nas je vodio kod njega kuci (jer smo ga cekali na ulazu u subaju) vec vidim da dimi crnosivoplavkasto,cutim ulazimo u dvoriste on nudi kafu,sok mi gledamo.Ljubazan reko bi to je to,kaze nije nista radjeno i cackano u srbiji,vozio opstinar, pravljen citac brzina.Na slikama izgledao kao da je iz filma,opreme nema sta nema stvarno bez reci,tako je i bilo normalno vide se tragovi laganog prevrtanja.Afrika cudno radi proba drugar neide nikako al bas.I dalje gledamo kad na deklama viri paprika i to neko je nije stedeo.Srafovi na masini su dosli do velikog zamora neznam cime bi se to vise moglo odvrnuti. Ustade drugar kaze idemo da pogledamo drugi pa se cujemo i to je to. Gledajuci usput teske batine koje nije trebalo ni paliti nastavljamo dalje,svracamo do sajkasa Yamaha fzr1000 95god,na slikama fabricko stanje,zadnja serija sa specificnom bojom,doladimo covek izgura motor ja se odusevio stvarno kao iz salona upali ona radi kako bi trebalo,poce pricati dozivljaje i kako mu nije udoban kao tvrd je ja nekontam mislim pa R je to sta je to cudno,mi diveci se motoru negledamo levu stranu(nezgodno je bio parkiran) sedam i pomeram da ga vidimo celog kad leva strana sazuljana do kosti,pitam sta je ovo kaze kliznuo tu ipred kuce 1m

reko nemoguce,stvarno motor sazuljan do kosti samo sa leve strane,gume losije lanac nemoze jos dugo.Ja gledam sta je to tvrdo kad njemu neodgovara kad viljuska zakucala neradi ni gore ni dole.Mi mu ponudimo 200e manju cenu za farbanje i viljusku on se nasmeja i kaze ne.Covek je bio ubedjen da to tako mora da bude tvrdo.

Mi odlazimo do lalajka da vidimo afriku i stvarno sve kako je receno,ima sitnih stvari za picajzlu i nista vise kaze sve kako i jeste i mi tu pricamo i pricamo i pricamo i na kraju on nece da je proda kaze da ni sam nezna sta hoce,zao mu je kaze prodaje motor koji ga sluzi bez greske nezna ni on zasto,hoce bmw.Pricamo i dalje drugar se smorio a i ja na kraju se nekakvo cudoviste proderalo kod lalajka u nazovi basti,bas kad nam je istu pokazivao,zbunjeno nas je pitao sta je ovo :ups: ,tad smo se ismejali,pozdravili i otisli.Tada sam uzivo prvi put video nekog totalno posvecenog motorima od a do s.

Odlazimo do okoline Nis i drugar tu kupje dr koji je bio solidan,zvonila radilica,ostalo ok za te pare.Dok nismo stelovali ventile i uvideli da je svaki drugi brezon oblaznuo jedan je cak umocen u papriku i samo gurnut u rupu al dobro,bio je jeftiniji i lepo se navozalo.Ja sam na kraju uzeo r i nista nije bilo kako je receno(fabrika)al bio je ispod cene tako da sam sam sebe kreditirao malo vozi kupi ulje i filtere, pa malo vozi pa lanac i lancanike pa opet tako pa gume i tako dalje do naj sitnijih detalja i sad sam prezadovoljan.

Drago mi je sto sam vas sve ozracio sa pisanjem necega sto je svakodnevnica kada se kupuje motor i znam da se to svima desavalo pri kupovini i da je to normalno kod nas. :jee:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

e matori ja ne prodajem nista posto sam se otarasio mog motora ali bih ti dao jedan predlog a na tebi je da vidis da li ti se to svidja ona marka Hyosung ima mnogo lepe modele i cuo sam da su se super pokazali pa bi mozda treba malo po oglasu njih da pogledas jer su dosta jeftiniji od "napucanih" motora koje uglavom krasi samo znak... uglavom ne komentarisem oglase ali ti sam ti rekao jer i sam imam u planu da za godinu a mozda i nje (zavisi od kaze) uzmem tako nesto za slican budzet...

Gde si ti video Hyosunga za male pare, cene u rangu japanaca, mislim ne zaostaju kvalitetom ali će svako pre kupiti neko zvučno ime i zastupljeniju marku, lakše se snaći za servis i delove. Inače mi je gv650 baš lep, like v-rod.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

pozdrav,e pa ljudi ne moze i da stisne i da prdne,ako se neko seca kad sam nudio moj motor fzr 500 rekao sam ako nije tako placam benzin,i kad je motor ok uglavnom ode u mestu ili blizoj okolini sto se desilo i sa mojim,nego danas sam prisustvovao sistemu tj.odradi koja ide tako sto covek lepo snimi motor reg. i uglavnom ok koji se prodaje za 1600 e i stavi njegov placen 12ooe nereg.,lanac ,diskovi ,plocice i svasta nesto fali juce na oglas isto 1600e i trguje sa mojim drugarom danas kluc za kljuc ,i ovaj kaze sta mislim pa iskali ste evo vam ga...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Izgleda kupljen gpx 750, ajd Ime moje reci kako je ishao deal!? il da jurim iglice, membrane i ostalo od ortaka ima servis za kawe...!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

Izgleda kupljen gpx 750, ajd Ime moje reci kako je ishao deal!? il da jurim iglice, membrane i ostalo od ortaka ima servis za kawe...!?

 

Nije kupljen GPX, iglice karbova sam narucio kod sekulu sa foruma a potrebne su da bi napravio karbove drugaru jer mu stalno prelivaju i vec je radio sva 4 lezajeva na motoru,inace GPZ i GPX u zivotu vise necu da kupim bas zbog tih sranja sto prelivaju i ne drzi im slavina ni 5 minuta, pa u garazi imam 3 motora iz serije grz1000rx, zx koja stoje samo bez radilice koja je okrenila lagere...Hvala sto i dalje citate ali nemojte ljudi vise da me napadate dajte mi neku ideju ili me posavetujte a ne na ovaj nacin...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Da nisi ti opet onaj preprodavac sto je kupio rf 600 za 1350 na forumu ma ga posle 10 dana prodavao,za 1750,i imao si dva nicka pa si banovan,prodavao si rx1000 bez agregata za 200 evra.......... treba li jos da nabrajam......

 

Izgleda da si se opet vratio da kupujes jeftino motore i preprodajes.......

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

pozdrav,e pa ljudi ne moze i da stisne i da prdne,ako se neko seca kad sam nudio moj motor fzr 500 rekao sam ako nije tako placam benzin,i kad je motor ok uglavnom ode u mestu ili blizoj okolini sto se desilo i sa mojim,nego danas sam prisustvovao sistemu tj.odradi koja ide tako sto covek lepo snimi motor reg. i uglavnom ok koji se prodaje za 1600 e i stavi njegov placen 12ooe nereg.,lanac ,diskovi ,plocice i svasta nesto fali juce na oglas isto 1600e i trguje sa mojim drugarom danas kluc za kljuc ,i ovaj kaze sta mislim pa iskali ste evo vam ga...

 

Druze,`si ti cuo za tacku,zarez,novi red,vel`ko slovo,dramsku pauzu??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

nemojtinjegadauciskakosepisejertonijetvojposaovecmamintatiniuciteljicin:)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Da nisi ti opet onaj preprodavac sto je kupio rf 600 za 1350 na forumu ma ga posle 10 dana prodavao,za 1750,i imao si dva nicka pa si banovan,prodavao si rx1000 bez agregata za 200 evra.......... treba li jos da nabrajam......

 

Izgleda da si se opet vratio da kupujes jeftino motore i preprodajes.......

ooops :jee: :jee: :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Hyosung poprilično zaostaje za Japancima, po kvalitetu. Ko ne veruje, neka pročita ovaj putopis :hej:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/7787-sterilna-odiseja-%E2%80%93-halkidiki-%E2%80%9907/page__p__127877__fromsearch__1#entry127877

Da, previše da bi bila slučajnost, lep motor anyway al ne vredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

pozdrav,ne znam da je bitan pravopis ili sustina napisanog,(jel znas ti sta je sustina),da a i ja nisam formalista tako da me zaboli ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

Da nisi ti opet onaj preprodavac sto je kupio rf 600 za 1350 na forumu ma ga posle 10 dana prodavao,za 1750,i imao si dva nicka pa si banovan,prodavao si rx1000 bez agregata za 200 evra.......... treba li jos da nabrajam......

 

Izgleda da si se opet vratio da kupujes jeftino motore i preprodajes.......

 

Ne ja imam kawasaki zzr 600 koji ne prodajem a potreban mi je jos jedan bajk zato sto sa bratom zajedno vozimo motore pa ne mozemo sa zenama svo cetvoro na jedan motor,ne znam zasto neko pokusava da ponizi moju licnost kad ja dosad nikog nisam uvredio (NADAM SE) ako jesam ja se ovom prilikom javno izvinjavam i daj ljudi nemojte vise, a delove imam pored kawasakija posto si me vec pitao na neki nacin i za:

Kawasaki rx1000,zx1000,gpz 500s - vec pomenuto

Yamaha FJ12000

Suzuki gsx 1100s katana

Honda Dominator 650

To je sto se tice Japanaca ima tu jos nesto ali nebitno...Hvala

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Lenji ti je rekao mnogo pravih stvari :takoje:

Nemoj da ocekujes da kupis za tu lovu nesto dobro i bez ulaganja.

A to sto se ljutis na prodavce to je vec tema za diskusiju.Svako ko prodaje motor po njegovom misljenju je dobar.Za svakog ko ima motor i oce da ga proda njegov je dobar i naj bolji.A na tebi je da mu otkrijes mane i ako hoces kupis ili nekupis.To je trgovina bato

Mene je covek ispalio vozio sam 500km samo zato sto je rekao da je dobar.I sta se ispostavilo? da je pun mana.Naravno ja ga nisam kupio i nekrivim njega niti sebe.

Kad imas lovu mislis mozes sve e pa mozes K.... koliko sam puta naletio oce svaba da me istera iz dvorista,zato sto sam pokusao da mu pokazem na mane i spustim cenu. Zato ovde u svabiji svako napise sta mu fali,tako da ako ides na to nema ljutnje nikakve.A i desava se da nenapisu a tu si ti da otkrijes to.

Netreba nikog pocenjivati.

O prevarantima nebih da pricam

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Da nisi ti opet onaj preprodavac sto je kupio rf 600 za 1350 na forumu ma ga posle 10 dana prodavao,za 1750,i imao si dva nicka pa si banovan,prodavao si rx1000 bez agregata za 200 evra.......... treba li jos da nabrajam......

 

Izgleda da si se opet vratio da kupujes jeftino motore i preprodajes.......

 

Ne ja imam kawasaki zzr 600 koji ne prodajem a potreban mi je jos jedan bajk zato sto sa bratom zajedno vozimo motore pa ne mozemo sa zenama svo cetvoro na jedan motor,ne znam zasto neko pokusava da ponizi moju licnost kad ja dosad nikog nisam uvredio (NADAM SE) ako jesam ja se ovom prilikom javno izvinjavam i daj ljudi nemojte vise, a delove imam pored kawasakija posto si me vec pitao na neki nacin i za:

Kawasaki rx1000,zx1000,gpz 500s - vec pomenuto

Yamaha FJ12000

Suzuki gsx 1100s katana

Honda Dominator 650

To je sto se tice Japanaca ima tu jos nesto ali nebitno...Hvala

 

Ako gresim,duboko se izvinjavam,ali bojim se da nije tako jer previse je slicnosti.

 

Ali to admini mogu lako utvrditi preko IP adrese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

Da nisi ti opet onaj preprodavac sto je kupio rf 600 za 1350 na forumu ma ga posle 10 dana prodavao,za 1750,i imao si dva nicka pa si banovan,prodavao si rx1000 bez agregata za 200 evra.......... treba li jos da nabrajam......

 

Izgleda da si se opet vratio da kupujes jeftino motore i preprodajes.......

 

Ne ja imam kawasaki zzr 600 koji ne prodajem a potreban mi je jos jedan bajk zato sto sa bratom zajedno vozimo motore pa ne mozemo sa zenama svo cetvoro na jedan motor,ne znam zasto neko pokusava da ponizi moju licnost kad ja dosad nikog nisam uvredio (NADAM SE) ako jesam ja se ovom prilikom javno izvinjavam i daj ljudi nemojte vise, a delove imam pored kawasakija posto si me vec pitao na neki nacin i za:

Kawasaki rx1000,zx1000,gpz 500s - vec pomenuto

Yamaha FJ12000

Suzuki gsx 1100s katana

Honda Dominator 650

To je sto se tice Japanaca ima tu jos nesto ali nebitno...Hvala

 

Ako gresim,duboko se izvinjavam,ali bojim se da nije tako jer previse je slicnosti.

 

Ali to admini mogu lako utvrditi preko IP adrese.

 

Narano da mogu, ne znam sta je taj decko skrivio sto se predstavljao- predpostavljam sa istim nickom,ali ko voli nek izvoli...inace IP adresa se moze promeniti resetom rutera tako da to nije bas tako validno...ili mozda gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Ne znam,ispravite me ako resim,ali sto vise ovakvih tema i komentara moze biti samo pozitivno za krajnjeg kupca. Zasto, desice se da taj koji sminka auto ili motor vidi svoj oglas u ovakvoj i slicnoj temi i najverovatnije nesto promeniti(cenu izgled) jer u suprotnom nece biti prodaje. A moze se desiti da ....... Pa sad ne bi zalazio u detalje. Zato mislim da nije baceno ni vreme ni broj slova u ovoj i u slicnim temama. Ne stedite nikog ako je neko hteo da vas prevari

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: okolina Valjeva-s.Ducic
  • Motocikl: honda cbr 600 f3

Ivane, ne žele ljudi tebe da okrive, nisi ti kriv, samo ti govore da je to nešto što možeš da očekuješ i da mu dođe kao normalno kod nas. A i taj prodavac nije član ovog foruma, pa i nema vajde da ga kritikujemo. Za očuvane motore vlasnici traže više para nego što si spremio, jedino da naletiš na nekoga ko je zaglibio pa mora da se "vadi".

 

kao sto covek rece evo ti recept kako doci do motora za te pare koje imas trenutno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ne znam,ispravite me ako resim,ali sto vise ovakvih tema i komentara moze biti samo pozitivno za krajnjeg kupca. Zasto, desice se da taj koji sminka auto ili motor vidi svoj oglas u ovakvoj i slicnoj temi i najverovatnije nesto promeniti(cenu izgled) jer u suprotnom nece biti prodaje. A moze se desiti da ....... Pa sad ne bi zalazio u detalje. Zato mislim da nije baceno ni vreme ni broj slova u ovoj i u slicnim temama. Ne stedite nikog ako je neko hteo da vas prevari

Naravno. A kad postavljači ovakvih tema budu prodavali svoje motore, očekujemo mnogo korisnih tema u kojima ćemo raspravljati o tome kako ovaj naš narod hoće džaba da dobije perfektnu mašinu i kako tom bezobrazluku nema kraja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja