Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motorcikl (obavezno pogledajte)

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

post-16557-0-05716800-1302382964_thumb.jpgpost-16557-0-85137400-1302382973_thumb.jpgpost-16557-0-85137400-1302382973_thumb.jpgOvako ne znam odakle da pocnem:

Danas sam presao kolima 150km uzaludno zbog sledeceg motora : http://www.polovniautomobili.com/oglas1023097/suzuki_gsx_750f/#4

Uveren u pricu vlasnika da je motor u extra stanju,perfektan, spremnjen za sezonu, ako mu nadjem manu poklanja mi ga to su njegove reci.

A sta sam mu ja sve nasao:

Pogrebane sve plastike,popucale plastike 40% na motoru,bez pola srafova a ostali su svi holsrafi za drvo,lomljeni retrovizori,pocepano sediste,kada je upaljen

radio je na tri cilindra nekoliko minuta,posle turiranja poceo je da radi na svi 4 ali preko 3.000 rpm. Lanac u masini se cuje kao vrsilica....Prosto zivi uzas za auspuh da ne pricam kanta...

Motor mi je ponudjen za cenu od 1.300e uz pogadjanje preko telefona i njegovu pricu da je motor bez ikakvih mana i sve je perfektno: ulje,lanac ,lancanici,plastike,svecice...i jos dosta toga da ne pricam: Evo i njegovih slika vesto slikanih i namontiranih a ovaj motor je posedovao neko od clana ovog foruma koga je takodje zavrnuo u nekoj kombinaciji tj. dao je coveku yamahu r6 a uzeo ovaj motor uz doplatu koji je najverovatnije sve unistio on

 

post-16557-0-05716800-1302382964_thumb.jpg

post-16557-0-85137400-1302382973_thumb.jpg

post-16557-0-89492100-1302382990_thumb.jpg

post-16557-0-29529900-1302383056_thumb.jpg

post-16557-0-07054500-1302383070_thumb.jpg

post-16557-0-31116400-1302383082_thumb.jpg

 

On prodaje i suzuki K7 i od njega bezite ima problem sa korpom i lamelom i ceo je bio slupan a predstavlja ga kao nov motor bez ulaganja to je sledeci motor: http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/suzuki-gsxr600-k7-oglas-9848/

 

Posle toga sam otisao da gledam Hondu cbr 600 f2 jos nekih 200 km dalje...

Tamo zaticem sledeci motor: http://www.polovniautomobili.com/oglas1079462/honda_cbr600/#4

 

Taj motor je danas bio na ceni od 1.500e a sada je stavljen na 1.300e

Znaci rekao mi je preko telefona da ima na motoru da se odrade malo plastike ali nista opasno i ja prihvatim to a cena je dogovorena na 1.200e primamnjivo...

Odem pogledam motor oko plastika sve ok kao sto je receno...provalim da mu tece ulje na poklopac motora i da je auspuh kanta sa nalepnicom akrapovic ali ok...

Dodje red do prenosa i zvanja vlasnika jer je vlasnik drugi covek koji je u inostranstvu i dolazi za neki dan. Zovemo ga telefonom i ja ga pitam "Druze da li si ti vlasnik ovog motora honda....on kaze da jesam...Vlasnik se zove Manojlovic Denis a ja ga pitam " jeste vi M I H A J L O V I C denis" u fori da vidim da li covek zna svoje prezime tj da li je to stvarno on ili prevara. Dva puta ga pitam promenjeno prezime i on potvrdjuje da jeste...Odmah sam zavrsio razgovor i krenuo prema kolima odustajaci od kupovine.Medjutim kasnije zove pravog vlasnika iz Austrije i covek mi kaze da je u Austriji i da dolazi mozda krajem avgusta ali nista nije sigurno. A motor je neregistrovan i nema tablicu koja je najverovatnije oduzeta od strane mupa....

Eto preso sam 500km i pronasao 2 prevaranta koja zelim da vam prikazem da bezite od ovih dva motora.

 

KUPUJEM MOTOR ISPRAVAN I OD VLASNIKA PORED MOTORA ALI STOP PREVARAMA JER SLEDECI PUT NE ODGOVARAM ZA POSTUPKE: Fond mi je 1200-1300e pa ako neko prodaje nesto dobro da nije lomljeno,lupano,farbano metlom,da mu ne lupa korpa,lanac u masini .......neka se javi...pozdrav ljudi nadam se da ce ovo moje gore napisano nekom da pomogne u kupovini motora...

  • Podržavam 42

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ja ne znam kad sam video motor da nije padao, da se ne čuje korpa i da vlasnik sedi pored za bilo koje pare a ne za 1200-1300. Al ajde ako te zanima xj600s diversion devedeset i neko zaboravio sam jer je motor od drugara ali je kod mene od jesenas, mislim da bi ste se mogli naći ako te takvo šta interesuje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

Znaci ja sam jadnik koji nema para po tebi i treba da kupim motor star 30 godina po tebi i da skupljam korpu i lamelu sa sve lanacem po auto putu da bi se vama koji prodajete te kapele napunilo srce i dzepovi. Ja ne znam kolko bi trebao da vredi motor star 20 godina i vise u ispravnom stanju ajde neka kaze neko, a tvoja ponuda me ne zanima jer sa ljudima koji razmisljaju kao ti ne zelim nikakav posao....

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

Ne trazim ja da bude nov nego da je ispravan i da ono sto mi kaze telefonom da ispostuju a ne da idem 500km i onda nista samo nervoza a do sada sam promenio 10_ak motora tako da znam kako se kupuje i prodaje ali ovo danas je bilo strasno....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

za te pare gledaj xj 600 ili neki dr 650 ,a f2,3 gsxf,zx,zzr, zaboravi :takoje: a na onim slikama vidim IMT 533 koji je klocnovan kamenicinom (druga slika) jer nema kopresije inace

bi stajao sam (ubacen u neku brzinu menjaca) sto ti dosta govori o vlasniku :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Kad vidim da je vozilo u oglasu mokro, sere mi se od takve prevare!!!??? Ne znam zasto si i isao da ga gledas???? Cim vidis da je mokar znaj da je prevara!!!!!

 

Prijateljski savet, ako vec kupujem motocikl star 20 godina bezi od 4 cilindra, jer 4X je veca verovatnoca da ce nesto da rikne, 4 ovog,4 onog, 4 karbosa itd.....

 

Za te pare koje imas ces najpre ces naci enduro gde neces morati nista da ulazes, sem mozda u gume i pogonski lanac?????

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

Kad vidim da je vozilo u oglasu mokro, sere mi se od takve prevare!!!??? Ne znam zasto si i isao da ga gledas???? Cim vidis da je mokar znaj da je prevara!!!!!

 

Prijateljski savet, ako vec kupujem motocikl star 20 godina bezi od 4 cilindra, jer 4X je veca verovatnoca da ce nesto da rikne, 4 ovog,4 onog, 4 karbosa itd.....

 

Za te pare koje imas ces najpre ces naci enduro gde neces morati nista da ulazes, sem mozda u gume i pogonski lanac?????

 

Sta da ti kazem kad smo pricali 2 sata bukvalno i uverio me je da je stvarno to kako jeste

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Prijatelj mi ima isti takav, prvi je vlasnik kupljen u Jeklotehni, nesto mu je riknulo, nisam siguran sta???? Ali je fantasticno ocuvan, treba videti sta mu je riknulo???? Mogu da pitam ako te zanima????? Verujem i da je cena mnogo niza od tvog fonda??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Samo polako, sve može da se nađe.

 

Prvo pravilo kad rešiš da kupuješ motor je da ćeš morati da obiđeš mnogo oglasa (čitaj, da nabiješ puno kilometara) da bi našao motor koji će ti "leći".

 

Druga su priča oni koji nahvale motor telefonom, a kad dođeš, vidiš da ništa od toga nije tako. Njima treba naplatiti gorivo i izgubljeno vreme. Ako kaže da je motor "kao nov", onda mora da bude takav,. a ne olupan, iscepan, da dimi. Prodavac mora da stoji iza onog što je rekao.

 

Posebna su priča oni "kupci" što sa 500e u džepu idu da gledaju motor/auto od 3 000e, i računaju da će da ubede vlasnika (nekoliko sam takvih proterao iz dvorišta).

 

Kad se nađu dva normalna čoveka, lako se obavi trgovina , na obostrano zadovoljstvo.

 

Samo strpljenje i pojaviće se tvoj motor. :takoje:

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Znaci ja sam jadnik koji nema para po tebi i treba da kupim motor star 30 godina po tebi i da skupljam korpu i lamelu sa sve lanacem po auto putu da bi se vama koji prodajete te kapele napunilo srce i dzepovi. Ja ne znam kolko bi trebao da vredi motor star 20 godina i vise u ispravnom stanju ajde neka kaze neko, a tvoja ponuda me ne zanima jer sa ljudima koji razmisljaju kao ti ne zelim nikakav posao....

Sa mnom i ne možeš da praviš posao jer ja moje motore ne prodajem, ovaj od drugara je u jako dobrom stanju sa malom kilometražom i neče biti problem da se proda nekom normalnom. A ti ćeš verovatno naći sve po svojoj želji samo će da okrene ležajeve do kuće, iskustvo mi govori da će tako nešto da ispadne.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

Samo polako, sve može da se nađe.

 

Prvo pravilo kad rešiš da kupuješ motor je da ćeš morati da obiđeš mnogo oglasa (čitaj, da nabiješ puno kilometara) da bi našao motor koji će ti "leći".

 

Druga su priča oni koji nahvale motor telefonom, a kad dođeš, vidiš da ništa od toga nije tako. Njima treba naplatiti gorivo i izgubljeno vreme. Ako kaže da je motor "kao nov", onda mora da bude takav,. a ne olupan, iscepan, da dimi. Prodavac mora da stoji iza onog što je rekao.

 

Posebna su priča oni "kupci" što sa 500e u džepu idu da gledaju motor/auto od 3 000e, i računaju da će da ubede vlasnika (nekoliko sam takvih proterao iz dvorišta).

 

Kad se nađu dva normalna čoveka, lako se obavi trgovina , na obostrano zadovoljstvo.

 

Samo strpljenje i pojaviće se tvoj motor. :takoje:

 

 

Covek me je ubedio kune se u sve da je kao nov, extra dobar nigde nista sve uradjeno rekoh daj da idem da ga uzmem gotovo...Kaze da mu je promenio sve i svecice...Kad sam otiso kod njga kaze mi radi na 3 klipa jer ga je palio na gurku juce pa je mozdra zato stradala...mogao sam da se slogiram samo nista vise

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Mislim u pravu si ti, al shta si ocekivao za 1000+ evra, bubamare!? Vodi nekog ko se razume u delove i ruke...( ne kazem da ti ne znash ) al cisto da znash koliko josh evrona treba do asfalta...

Oko mene proslo sito i reseto motora i shta sad da ti kazem lazu svi ko psi!? Pa i ja sam se x puta zjbo. Deda mraza nema... Ako imash kesh te pare strpi se uvek nekom cupka da uzme noviji i radije ce da ti ispod cene za kesh. Jbg puko si gorivo , bolje i to nego da si uzeo leshinu pa da lishtash microfiche na netu i zbrajash nove rezervne delove u kandrbu....

Ne znam, za te pare juri preko ortaka, ovo sa kolima i tras posto motor...ceka te josh km...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pojedinci ovde u ovoj temi napadaju decka koji je postavio temu,da za pare koje ima (1300e)nemoze da kupi pristojan motor?????!!!!???!

a kad se nesto jeftino i lepo prodaje za te pare na ovom forumu,,komentari su im "lep motor,al nemam 1000e" ili "eh kad bi imao te pare kupio bi odmah" ...................da ga okrenes naopako dinar iz dzepa mu nece ispasti......

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ma niko nikog ne napada.. Nego jel tebi normalno da okrenesh 10 oglasa i trazish motor koji ima preko 20 godina i da je sve cakum pakum...pri tom da nije padano...

Ima takvih motora, daleko da ih nema...ja npr vozim zzr1100 90` to u prvoj boji. jeste malo izgreban, radi ko sat, sve sam stavio novo shto je moglo....shta da prodam i da uzmem da je kao mnogo bolje!? A sve to tu sa cenom...+-500 evra

Bio je zefir u Ryu za 1350 evra i prodat, eto ima masa endura za 1500-1700..nemoj mi reci da su svi servisirani kao novi...lanac, filteri,ulje, plocice...jel to preko 200-250? Gume+ 200...Dodje mi da samo prelistam i da obrishem post...ja iz najbolje namere...ako neko shvati kao napad,uostalom to je samo jedno mishljenje i komentar..

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: suzuki hsxf 750

Znaci ja sam jadnik koji nema para po tebi i treba da kupim motor star 30 godina po tebi i da skupljam korpu i lamelu sa sve lanacem po auto putu da bi se vama koji prodajete te kapele napunilo srce i dzepovi. Ja ne znam kolko bi trebao da vredi motor star 20 godina i vise u ispravnom stanju ajde neka kaze neko, a tvoja ponuda me ne zanima jer sa ljudima koji razmisljaju kao ti ne zelim nikakav posao....

Sa mnom i ne možeš da praviš posao jer ja moje motore ne prodajem, ovaj od drugara je u jako dobrom stanju sa malom kilometražom i neče biti problem da se proda nekom normalnom. A ti ćeš verovatno naći sve po svojoj želji samo će da okrene ležajeve do kuće, iskustvo mi govori da će tako nešto da ispadne.

 

Ti si pametan,svoje ne prodajes...A branis prevarante koji prodaju leseve a hvale ih kao da je neko sisao nesto dugo a ne majku. Cuvaj ti svoje a ja kad kupim nesto pristojno sa prolupanom radilicom to ce biti moj problem, a nisam bas tako glup promenio sam dosta i rasklopio dosta tih leseva...Hvala ti na ponudi ali me ne zanima xj 600 pa i da je 2003 zadnji model

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ma niko nikog ne napada.. Nego jel tebi normalno da okrenesh 10 oglasa i trazish motor koji ima preko 20 godina i da je sve cakum pakum...pri tom da nije padano...

Ima takvih motora, daleko da ih nema...ja npr vozim zzr1100 90` to u prvoj boji. jeste malo izgreban, radi ko sat, sve sam stavio novo shto je moglo....shta da prodam i da uzmem da je kao mnogo bolje!? A sve to tu sa cenom...+-500 evra

Bio je zefir u Ryu za 1350 evra i prodat, eto ima masa endura za 1500-1700..nemoj mi reci da su svi servisirani kao novi...lanac, filteri,ulje, plocice...jel to preko 200-250? Gume+ 200...Dodje mi da samo prelistam i da obrishem post...

 

jesi li ti procitao neki oglas i da pise da motoru nesto fali,neeeeeee svi su servisirani i spremni za sezonu,a kad odes katastrofu vidis,kako ih bre nije sramota,jaaaoooo nemogu vise da slusam neke naucnike,svaka cast tebi,decko ne trazi puno,trazi neregistrovan motor u ok stanju,

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Sve podrzavam i slazhem se sa svime,al ovo kad sam prochitao.. :bljak: "auspuh kanta sa nalepnicom akrapovic ali ok" Velikodusni svi danas,pa daju za te pare full akrapa sa granama..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

hahah pa ima neshto i u tom baronisanju samo ako te voza mnogo....Zato se cenkate ...

PA meni na lepljenje dodju takvi krshevi pred prodaju da je to strashnoooo.

Zafarbavaju puknute ramove i sl...Shta reci..Svaka roba ima svog kupca...zato se vodi iskusniji ortak ili majstor da te spase nocnih mora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd-Kaluđerica
  • Motocikl: BMW K 1200 RS

Au, braćo!Pa,vi ko da ne živite u Srbijici!To,o prevarama,podvalama,zavalama i sličnim zavrtanjima nema nigde više nego u nas! Mi se sa time i ponosimo!Ne vidim šta je tu čudno, pa to je opšte poznata stvar!Nego batice naoružaj se ti sa strpljenjem i unapred budi siguran da i kad nađeš to što tražiš, da si prevaren u nečemu!Možda nebi bilo loše da pregledaš i strane oglase, ko zna!Žao mi je što si bez motora, ali počinje sezona i cene idu malo uzbrdo, a po pravilu kad nešto baš oćeš,a ono neće ko uz đoci! Srećno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ti si pametan,svoje ne prodajes...A branis prevarante koji prodaju leseve a hvale ih kao da je neko sisao nesto dugo a ne majku. Cuvaj ti svoje a ja kad kupim nesto pristojno sa prolupanom radilicom to ce biti moj problem, a nisam bas tako glup promenio sam dosta i rasklopio dosta tih leseva...Hvala ti na ponudi ali me ne zanima xj 600 pa i da je 2003 zadnji model

da pokušam još jednom da ti objasnim da ne bude da sam na kraj srca, poput tebe. Zinuo si na mene kad sam ti rekao da nisam video na prodaju motor kojem se ne čuje korpa, nije padao i da ga prodaje vlasnik. Nisam mislio da se sprdam sa tvojim parama, može za te novce da se kupi motor s kojim ćeš lepo da se navozaš ali ostaje činjenica da ja nisam video polovan motor koji ima sve tri osobine ni za mnogo više. Korpa zvecka na leru i kod motora koji su prešli 10k, ništa drastično al se čuje i vremenom će se čuti više ali bez posledica. Svaki je bar jednom upušten a jako je teško naći na prodaju motor koji je neko preveo na sebe jer ako je to uradio onda je rešio da ga zadrži i prodavaće ga tek kad mu se najebe majke. Ljudi uglavnom prodaju motor koje su tek kupili jer su posle par vožnji provalili da im ne leži, ne pričinjava zadovoljstvo u vožnji, neudoban im je položaj ili im je neko rekao da ne izgledaju lepo na njemu. Možeš da se dogovoriš da će isplata biti kad završite papire. Dalje ja nikad ne bih bežao od korektnog preprodavca sa nekim renomeom koji ga neće žrtvovati da bi tebi uvalio nešto za sto eura više, znam takve ljude i stare mušterije ih zovu opet i opet, za svoje prijatelje i poznanike. Po mom iskustvu kod takvih se možeš bolje informisati o onome što kupuješ nego od običnih vlasnika koji često ni ne znaju šta motoru fali. Kao što rekoh bojim se da ti dok tražiš dlaku u jajetu ne proleti krokodil po onoj narodnoj probirač nadje otirač. X puta su me prijatelji vodili da kao stručan gledam kola, motor ili kompjuter i svaki put im nešto fali, ne odgovara i onda se jednog dana pojave sa nekim zamaskiranim lešom da poželim da promenim broj telefona da mi više ne tovare svoje probleme. Ajd sa srećom i ne moraš da mi odgovaraš ovaj put.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kvalitet u vecini slucajeva ide proporcionalno sa cenom... Iz iskustva ti govorim da ce ti motocikl od 1200-300e izvuci u startu bar jos 500e. Svoja ocekivanja moras spustiti na razuman nivo, valjda ti je jasno da za taj novac ne mozes ocekivati nov motor.

Svako na svoj nacin ocenjuje sta je dobro a sta ne, ono sto neko prodaje kao "perfektno stanje" po tvojim kriterijumima moze biti "krs" ili obrnuto.

Koliko je pokvarenih prodavaca toliko je i kurcevitih kupaca koji su "popili" svo znanje sveta...Ni sa jednim ne volim da imam posla.

Sve sto sam ti napisao je u najboljoj nameri, i da, moze se naci solidan motor za te pare ali bez ulaganja tesko.

 

Sretno sa potragom i pozdrav Nenad.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja