Jump to content

Moto Zajednica

Gde servisirati Qingqi motore i konkretne informacije

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd-stari grad
  • Motocikl: Piaggio x9 250cc

Dakle da bi pojednostavili silno traganje/kopanje po temama gde,sta,kako,zasto mogli bismo ovde u nekoliko postova da probamo da damo odgovor na sva moguca pitanja koja se ticu Qingqi motora a ticu se - servisiranja/delova

(znam da je o svemu pisano,al ajde da sve to skupimo na jedno mesto)

 

dacu Vam smernice

 

-preporucite servis/majstora (i napisite u kom se mestu/gradu nalazi) *koji radi od zamene lanca,menjanja ulja do nekih drugih mehanicarskih stvari*

 

-koje ulje sipati (u 50cc, u 125cc,200cc,250cc .....) okvirna cena

 

-kod koga i gde se sve mogu nabaviti lanci i lancanici i koji su najkvalitetniji ( takodje za sve modele) okvirna cena

 

-koje gume kupovati (takodje za sve modele) okvirna cena

 

-gde kupovati kocione plocice i koje su kvalitetnije, (svi modeli) okvirna cena

 

-koje filtere kupovati i gde (za sve modele) okvirna cena

 

-silen blokovi gde moze da se izlije i koje alternative konkretno mogu da se sprovedu(i mesto gde moze da se uradi to) okvirna cena

 

-koji akomulator kupiti i gde (za svaki model primer)

 

ukoliko sam nesto propustio vicite :) ne trazi se da svako napise za sve,vec onoliko koliko zna

 

NAPOMENA: da bi tema bila sto konkretnija i jednostavnija za snalazenje zamolio bih Vas bez OFF TOPIC-a,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па пази, све то што тебе интересује, је већ написано на форуму и то не једном. Истина, разбацано је и треба времена да се исчачка, али шта се може... Не знам колико ће екипа која се бавила тиме што тебе интересује имати воље да ти то све сервира страницу-две ове теме.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd-stari grad
  • Motocikl: Piaggio x9 250cc

Sve sto je mene interesovalo ja sam to i nasao, i da trebalo mi je dosta vremena da iscackam informacije....

 

Na tvoju konstataciju "ali sta se moze...." - pa upravo ovo sto ja pokusavam ... i nije poenta da se MENI "servira" nesto, vec da se "servira" svakome ko bude dosao na forum sa nekim od pitanja koja sam naveo ... i ne mora da bude na 1-2 strane neka bude na 10 ali sa konkretnim resenjima bez prica kakav je ciji motor, kome se sta pokvarilo itd itd

 

Mislim da je za Qingqi situaciju ova tema neophodna... dakle poenta je da se za 5min pronadju sve konkretne korisne informacije gde i sta kupiti i gde popraviti, a razni detalji i uopste polemike i diskusije su u temi koju si poslao ... bolje budi malo konstruktivan a manje kritican pa obrisi ove poruke sto si pisao kao sto cu ja svoje , pa ukoliko imas nekih saznanja napisi..... lakse je imati sve konkretno na jednom mestu...zar nije?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa ako si vec sve procitao sto ne uzmes papir, sve to lepo zapises i lepo turis na ovu temu da svi imaju na uvid, bas kao sto si i zamislio :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd-stari grad
  • Motocikl: Piaggio x9 250cc

@bigbad89 pokusavas da budes smeker pa mi prebacujes ili sta? ne kapiram uopste? ja samo pokusavam da MNOGO pojednostavimo stvari a da ljudi ne upadaju u onu temu sa pitanjima "a koje ulje da sipam u taj i taj motor"(dok sam citao ponovilo se jedno 3-4 puta to pitanje,bilo je jos slicnih), jedan od osnovnih razloga zasto nisam napisao nista je razlog sto nedovljno znam,pronasao sam sta me je interesovalo i to je to,kao kad bi ucenik ucio ucitalja...ali ajde nema veze cisto da bude kao i moj post pa cu vremenom da ga dopunjavam/ispravljam/korigujem.... (i ajmo bez hejterskog pristupa bez potrebe)

 

dakle Beograd je upitanju i pricam o 200cc SM

-jos nisam isao ni u jedan servis/majstora, ali znam da ima ovlascenih servisia "kart moto"064/127-56-10 , "B&T" 063/208-523 , "Placet" 011/311-03-84

-Lanac - pasuje od Jawe, lanac je 428(ima 134 linka)... a prodaje lik MIKI JAWA iz Ratkova kod Novog Sada / brojevi Mikija Jawe: 063-866-4275 i 025-883-570 (bez sms-a)

-Lancanici - nisam siguran al se secam nesto tipa da mogu da se kupe u markosu http://www.markos.rs/ ili EURO SUMAR ulica: Vojislava Ilića 145 tel: 011/288-95-54(kad saznam detalje ispravicu poruku)

-kocione plocice - /

-akomulator - /

-Filter ulja - Hiflo 132, oko 450din

-Ulje - Motul 5100 10w40(po PS-u), a moze i neka takva prica ali Valvoline

-gume -dimenzija 130/70 r17(zadnja) , 110/70 r17(prednja)

uzeti ili Dunlop ili Continental za supermoto

-silen blokovi - tosin bunar, pre "killer-a" ima neka radnja tipa livenje gumenih delova itditd....

moze se i ovde pitati za rezervne delove, Beograd - B & T , Tel/Fax 011/ 329-41-60 , kao i ovde http://www.sprintscooters.com

nije lose ja bih rekao :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Шумадинац, дај да побришемо наше поруке из ове теме, да пустимо човека да се сам занима њоме, да нам не лепи етикете "хејтери", "критичари","шмекери" и слично?

 

Шта кажеш?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze, bez da se ljutis, ali ljudi koji postavljaju takva pitanja u temama gde vec sve pise su oni koji su dosli ovde samo da bi to pitali i onda otisli. Ako nekome nesto treba, neka cita teme. To je prva stvar.

 

Druga stvar je, da si ti relativno nov ovde i ne mozes da dodjes i da ovde sad ti nesto menjas, a ponajmanje da svaku salu shvatas ozbiljno i da onda vredjas clanove. .

 

A trece je, odmah da ti kazem da ti spisak ne valja, tj ideja, jer svi koristimo drugacije stvari za nase mezimce. Ti sipas motul 10w40, ja sipam bardal 20w50. Ti kazes da se ide u B&T servis, ja kazem da ga zaobilaze ljudi u sirokom luku. Znaci glupo je praviti spisak za takve neke stvari, jer ne praktikuju ljudi isto.

 

Bez ljutnje, ovo je krajnje dobronamerno.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd-stari grad
  • Motocikl: Piaggio x9 250cc

dobro kako god , vidim da vam ne odgovara tema , nema problema obrisacemo je nekako... ko zna mozda je i bolje da se cita sve...

sta znam, ja mislim da i takvima treba pomoci, jer nemaju svi vremena ni volje niti ih interesuje da se bakcu po forumima, ja se prvi gnusam foruma, ali mi ovo treba i interesuje me da sto vise znam, tako da moram da budem tu i pratim sta se desava i dam eventualno neku svoju viziju nekog problema.

 

 

to sto sam nov ne znaci da ne mogu da dam neki dobar predlog i nisam zeleo nista da menjam vec da samo skupim razbacane "papire" i pojednostavim-da pomognem kolko tolko, al kazem ok mozda je bolje da se sve iscita jer onda imas malo sirinu oko svega sta moze da se desi...

a sala sto se tice bigbad86 mi zvuci krajnje maliciozno tako da sam se ja osetio uvredjeno, jer pokusavam da pomognem a naidjem na takav prijem, i odgovorio na malo nizem nivou, a zorge-ov odgovore shvatam jer sto kazes nov sam pa izgleda da samo zelim da dobijem kao sto je reko na tanjiru i cao zdravo...

 

znam da nije najsjajniji ali ja sam i napisao gore zasto ne bi bilo najbolje da ga ja,izmedjuostalog,pisem. Mislio sam da svako napise sta sipa,gde kupuje itd i kratak komentar o tome (zasto i zbog cega) .... al aaajde,nema veze, neka neki admin obrise temu da ne previ guzvu bez potrebe

 

nema ljutnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

To sto si ti zamislio je extra, ali tesko ostvarivo. Jer samo pomisli da nas trojica koji imamo iste masine napisemo da sipamo svi razlicito ulje, i onda dodje neko nov, i nema pojma sta da sipa.

 

Mislim da ova tema ima mnogo svetliju buducnost ako se u nju pisu samo Servisi i sta oni nude od usluga. Sto se potrosnog materijala tice, to je sve relativno, ko sta voli.

 

Pozdrav :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Stegane, ovaj podforum je tako koncipiran da postoje teme za svaki model motora i cilj je da se u njima nalaze sve informacije. Zbog toga su te teme lepljive i time se izbegava otvaranje gomila ponavljajucih tema, kao i zastarevanje tema koje bi zavrsavale na kasnijim stranicama i bile slabo posecene.

 

Cinjenica je da se pitanja ponekad ponavljaju i to je neminovno, ne cita se bas svakom cela tema, ali koga zaista interesuje on ce je i procitati. Onima koji traze samo pojedine informacije pretraga zavrsava posao. Npr. interesuju te svecice ukucas u pretragu po temi za tvoj motor i dobijes kao rezultat sve odgovore koje se ticu svecice.

 

Po pitanju delova vec postoji tema "rezervni i alternativni delovi za kineske motocikle", pa i ona moze da posluzi u slicne svrhe kao i ova.

 

Ako imas zelju da izguras ovu temu, necu je brisati ni zakljucavati, videcemo kakav ce biti odziv, ali imaj na umu i da su se ljudi potrudili da prikupe i napisu informacije u maticnoj temi motocikla i verovatno ce dobrom delu njih biti mrsko da se ponavljaju i ovde, jer je sasvim razumno da ocekuju da ce se onaj koga interesuju informacije potruditi da ih sam i potrazi.

 

Kolege koje su pisali u ovoj temi su vec dugo na forumu, a atmosfera medju "kinezima" je generalno jako pozitivna, pa se ljudi ne ustrucavaju po pitanju pisanja pa nemoj pogresno da shvatis ako je neko bio malo direktniji, siguran sam da niko od njih nije mislio nista maliciozno u nijednom momentu.

 

Njihova poenta je najvise u ovome sto sam se potrudio da pojasnim vezano za pomenute 2 teme. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd-stari grad
  • Motocikl: Piaggio x9 250cc

rispekt za Blackbite-a :)

 

nemam komenter, sve si lepo rekao i nemam zelju da izguram temu slobodno je obrisi da je ne gledam vise :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja