Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia 750 Shiver

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Kakvo je vaše mišljenje o ovom motoru?

 

Cena mu je 8000 evra kod nas sa carinom i porezom, treba da se pojavi za jedno mesec dana... Da li se isplati kupovati ga, kako stoje stvari sa servisom za Apriliju kod nas, kako drže cenu Aprilia polovnjaci (koliko bi ovaj recimo vredeo nakon 3 godine?)...

 

Ja sam se zaljubio u dizajn, definitivno bi vozio redak motor, samo me zanima kako stoje stvari kod ostalih itekako bitnih stavki...

 

Više informacija na linku: http://www.aprilia.com/shiver.asp?lin2=eng

 

A evo i fotke kako izgleda:

 

Aprilia-Shiver-750.jpg

 

aprilia_shiver750.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

I u nova 'Dva tocka' imas test, dosta pohvalno govore o njemu. Inace i motor i sam agregat su novi, tako da ne verujem da ces naci neke konkretnije podatke o tome kako se pokazao i sl.

 

Meni se svidja. Za Aprilije sam cuo da su im agregati odlicni, ali da poneke imaju probleme sa elektronikom. E sad, koliko je to tacno nemam pojma, i ne verujem da se moze tek tako generalizovati, pa predpostavljam da je to 'Honda je honda' tip traca. (bez uvrede Hondasi).  ;)

 

Inace ovo je valjda prvi Aprilijin motor koji je razvijen pod Piaggiovim vodjstvom, pa su se verovatno potrudili...

 

Ovo su samo moja zapazanja... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Nisam čitao te testove, video sam negde na nekom sajtu fotku i odlepio odmah...

 

Kako se kreću cene polovnih Aprilija... Koliko bi bilo realno očekivati da ovaj motor vredi nakon 3 godine, ako nov košta 8000 evra?

 

Cenim da mi za kvalitetnu opremu treba oko 600-700 evra, plus godišnji servis, plus gume koje ću menjati par puta, plus pad vrednosti, pa to sve podelim na 3 godine i vidim da li ja imam para za to planinarenje ili ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Pazi, i ja sam bio u tim dilemama, i na kraju sam shvatio da okreni-obrni, ako kupujes nov motor i prodajes ga za tri godine, izgubices dosta, finansijski. Ali ces i dobiti uzitak voznje novog novcijatog motora i (bar delimicnu) sigurnost sto se tice kvarova.

 

Odrzavanje ne bi trebalo da bude nesto bitno skuplje od svih ostalih novih motora, mislim na redovne servise, gume i sl.

 

Sto se tice cene polovnih Aprilia, jos su to retke zverke ovde, ne verujem da ces moci unapred da znas koliko ce pasti cena, pogotovo sto jos ne znas ni kako ce se Shiver pokazati na trzistu.

 

Opet, samo moje zapazanje, koje ne mora biti tacno.  ;)

 

I dobro razmisli za sta ti treba motor i sta hoces od njega. Neki kompromisi se moraju praviti, posto nema sanse da bude i lep i brz i udoban i uparvljiv i siguran i..., da izgleda kao R, ali i da je udoban, da ne izgleda kao turisticki ali da te stiti od vetra i sl. Sto ne razmislis o Fazeru, Versysu, Stromu, Transalpu...I oni novi izgledaju jako lepo, i dosta su svestrani. Za dve-tri godine ces ih lako prodati i pad cene ne bi trebao da bude extreman, a i skapiraces sta ti lezi i sta trazis od motora, pa onda mozes mirne duse da se otvoris za nesto sto ces duze voziti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ma meni bi motor služio da se vozikam nekad do posla i nazad, kad je lepo vreme malo po gradu, malo izleti, ponekad neko duže putovanje i to je to... Nije da ga kupujem pa da ne silazim sa njega, već čisto eto za neku povremenu vožnju...

 

Šta bi hteo od motora.. Pa hteo bi da je udoban i lak za vožnju... Da nema onaj čučeći položaj vožnje i da nisam non stop na rukama dok vozim, brzina mi nije bitna...

 

Ja neko vreme ramišljam o yamahi fazeru, pa sam onda razmišljao da je strom dobra mašina isto... Nakede inače ne volim, međutim kad sam video ovu apriliju, odlepio sam kakav je motor... A nije zanemariva činjenica da je Aprilija retka zverka, i baš atraktivan motor, a fazera ima na svakom koraku, samo što ne iskaču iz frižidera (bez uvrede vlasnicima istih)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Ma meni bi motor služio da se vozikam nekad do posla i nazad, kad je lepo vreme malo po gradu, malo izleti, ponekad neko duže putovanje i to je to... Nije da ga kupujem pa da ne silazim sa njega, već čisto eto za neku povremenu vožnju...

 

Pa samo jos off-road nisi naveo.  ;D

 

Kupi gorepomenuta 'Dva tocka', pored testa Shivera imas i opis 'novog', tj. unapredjenog Fazera S2. Cini mi se da bi ti tako nesto bas leglo. A i izgleda odlicno, posebno onaj crni. Pri tome, verovatno ces ga mnogo lakse prodati nego Apriliju.

 

Nemoj me pogresno shvatiti, Aprilija mi je prelepa i taj V2 je sigurno extra, ali to je motor da ga ima tvoj najbolji drug, pa da moyes da ga provoyas s' vremena na vreme. Recimo, na nju tesko da bi legao top-case...Ali da je lepa - prelepa je...

 

Jebiga, slatke muke... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Izlazi kod nas sa koji mesec pored shivera i aprilia mana 850 koja je takodje puna noviteta i extra izgleda , pored manuelnog ima opciju i automatskog menjaca sa 6 brzina.Nesto je slabija od shivera ali je kao stvorena za gradsku voznju a i duze relcije joj  odgovaraju,pa biraj .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Agregat ne verujem da je aprilijin, ako gresim neka me neko ispravi,ovo govorim  s obzirom na rznolikost porekla masina u aprilijinim motociklima: RSV,RS125,Pegaso 650 - rotax, RS250 - suzuki... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

 

Agregat ne verujem da je aprilijin, ako gresim neka me neko ispravi,ovo govorim  s obzirom na rznolikost porekla masina u aprilijinim motociklima: RSV,RS125,Pegaso 650 - rotax, RS250 - suzuki... 

 

Piše ovako:

 

Engine: Aprilia V90 Four stroke longitudinal 90° V twin. Liquid cooling. Double overhead camshaft with mixed gear/chain drive; four valves per cylinder.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

A ja mislio da su Ducati Monster i Cagiva Raptor najlepsi...Ovo je definitivno,po izgledu,bez konkurencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Prelepa je. Imas argumente za i argumente protiv. Ako slusas emocije siguran sam da ces je pazariti. Odrzavanje svakog motora je dosta skupo pa se mozes voditi cinjenicom da je novo novo i da verovatno imas garanciju i da te neko vreme nece boleti glava. A definitivno ces je teze prodati nego nekog japanca. Uostalom svaki motor koji napusti salon odmah izgubi 30 posto vrednosti. Bacaj novcic, pismo glava pa sta bude :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19
Prelepa je. Imas argumente za i argumente protiv. Ako slusas emocije siguran sam da ces je pazariti. Odrzavanje svakog motora je dosta skupo pa se mozes voditi cinjenicom da je novo novo i da verovatno imas garanciju i da te neko vreme nece boleti glava. A definitivno ces je teze prodati nego nekog japanca. Uostalom svaki motor koji napusti salon odmah izgubi 30 posto vrednosti. Bacaj novcic' date=' pismo glava pa sta bude [/quote']

 

Pa nece ga boleti glava dok mu motor bude provodio vreme u servisu dok mu traje garancija. Kasnije kad mu istekne garancija bice veselo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
A definitivno ces je teze prodati nego nekog japanca.  :)

.. Ma sve se bojim da će teže prodati Apriliu kojih ima nijedna u Srbiji, nego japanca kojih nema ni hiljadu ipo u Beogradu... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

 

Agregat ne verujem da je aprilijin, ako gresim neka me neko ispravi,ovo govorim  s obzirom na rznolikost porekla masina u aprilijinim motociklima: RSV,RS125,Pegaso 650 - rotax, RS250 - suzuki... 

 

Piše ovako:

 

Engine: Aprilia V90 Four stroke longitudinal 90° V twin. Liquid cooling. Double overhead camshaft with mixed gear/chain drive; four valves per cylinder.

 

 

Ovog puta Aprilin motor, ah da saradnja sa Rotaxom je ,,zastekala'' tako da su u BMW (650 i 850) modelima Rotaxi.

Ono zbog cega kupujes motor vjerovatno je Mana 850 ,,ono pravo''

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma ovo je ubedljivo NAJLEPSI naked motor na svetu... Italijani su odlepili sa dizajnom... :) :) :) Citao sam u novom broju casopisa "2 tocka" da se Ducati sprema da izbaci novog MONSTERA... Trebalo bi da premijera bude na sajmu u Milanu (novembar)... To tada, ovaj motor je bez konkurencije u klasi... P.S. Moje skromno misljenje... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Kakvi komentari, sad sam stvarno u rebusu šta da radim... Iz ovoga bi se dalo zaključiti da motor super izlgeda ali da je aprilija sranje... A opet sa druge strane ne vidim da je iko ko je napisao komentar da se aprilija kvari ustvari i vlasnik aprilije, tako da bi to trebao da uzmem sa rezervom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Aprilija nije sranje definitivno. A sto se tice tog modela to niko nezna kako ce se pokazati. Vrema ce na kraju reci svoj sud al ne verujem da bi Aprilija sebi mogla da dozvoli da izbaci dresh od bike-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Ti sto su napisali da je Aprilia dresh moguce da su imali losa iskustva sa Apriliom ali je pitanje koji su bili vlasnici po redu i da li je neko od njih imao novu Apriliu,ja licno mislim da ima jos motora u tom segmentu koje bi mogao da uzmes u obzir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja