Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko skutera do 250ccm

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Nego taman da pitam ,kada se menja kais,na koliko km,ventili steluju....?

Posto sledece sezone bi na pocetku uradio sve sto bi trebao da budem miran,i zadnja guma mi je malo izlizana pa cu i njih menjati(obe),pa bi da znam sta me ceka od servisa(novca za trosenje) da budem spreman.

 

Ako si dobio svu originalnu dokunetaciju uz skuter videces u uputstvu ceo plan odrzavanja i tamo ti pise na koliko se kilometara sta menja,proverava i steluje.

Inace Ja mog Medisona servisiram kod majstora Joce na Karaburmi,servis Profimoto.

Radio sam mu servis na 10000km i tada mu se po planu servisiranja menjaju rolnice,medjutim na mom skuteru su,kazu u servisu,bile u odlicnom stanju pa ih je bilo greota menjati tako da su jos uvek na njemu originalne rolnice.

Pogonski kais bi trebao da se menja na 15000km(cena je negde oko 70evra),svecica se menja na

20000km,takodje tada treba po planu i da se steluju ventili.

Silom prilika sam bio primoran da kupim novu zadnju gumu,kupio sam Dunlop Run Scoot 140/60 R14 i kostala me je sa montazom i balansiranjem 7200din (samo guma je bila letos 6200din)ali sam sam skidao tocak i nosio kod vulkanizera.Da su oni skidali naplatili bi mi jos bar 1000din vise.Prednja guma je nesto malo jeftinija,a ako ti nesto znaci mnogo je lakse skinuti prednji tocak ;)

Disk plocice imas u Guevari kod Arene,cena im je letos bila 2200din po tocku.

Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Odskora sam vlasnik Mede 1, pločice možeš naći i u Kompp.co, u Batajnici, trenutno nisu imali prednje, pa sam svoje reparirao (lepio) i zadovoljan sam za sada. Zadnje su imali po ceni oko nižoj od navedenih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Hvala na info ,bas sam gledao dokumentaciju i ulazim i vidim tekst o servisiranju. ;)

Moram polako da se organizujem preko zime,jer mi je u planu i nesto od opreme da uzmem,kacigu imam ali bi trebao da je menjam tako da me i to ceka... Bice troska ali zato zima je tu i lagano do proleca :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Da malo obnovi temu:

Danas mi bio dosta zanimljiv dan ,ustao oko 7h i oko 9h seo na svom ljubimca i posle predjenih ovoliko km

 

http://imageshack.us...0324202841.jpg/

 

Dobio sam ovo :D

 

http://imageshack.us...0324202717.jpg/

http://imageshack.us...0324202625.jpg/

 

Snimicu i zvuk,mada je slicno KTM-u :) Ja trenuntno prezadovoljan,i mislim da mu je 3oval legao dosta lepo,bas i zbog linija samog skutera.

Sledece su gume da odem do Mate na montiranje,i henoni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Gde si radio izduv i koliko te je kostalo ovo zadovoljstvo?

Ima li jos nekih razlika u radu motora u odnosu na fabricki izduv osim zvuka naravno?

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

AlexBGD izvini jos jednom ali sam ti vec obljasnio situaciju kakva je bila... Iskupicu se kada banes u Pancevo :)

 

Novak- pa iskreno samo sam primetio da su obrtaju stabilniji tj da nesetaju kao na fabrickom. A ubrzanje i tako to ,mislim da je "mozda" za nijansu bolje mada to se nemoze primetiti,ipak je to mali agregat. Da kazem da je bolji na odzivu na gas ,mozda i jeste ,ali jos uvek se tripujem da vozim 500ccm :) Zvuk mi remeti svaki osecaj . :D Da i radio sa kod Roberta (Ada) na savet AlexBGD,i zadovoljan sam nema sta,cena 140e.

 

Sto je vec Alex rekao ,sada me uoce i pre nego sto krenem da obilazim,nekako sam sigurniji da ce me primetiti.

I da pohvalim Madisona za potrosnju,2 osobe na motoru ,obe malo punije i za prvih 100km tacno 530din goriva,do 110kmh sam vozio i pokusavao da odrzavam tu brzinu posto sam isao preko sela,dosta saobracaja,traktora,obilaznje,iskreno ocekivao sam bar 5l na tu voznju. Mozda je to normalno ali ja sam prezadovoljan,jer sam sada prvi put merio tacno koliko ce potrositi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Bice bice ,samo da se opere i sredi pred servis ;) I jos par sitnica da se urade pa da bude 1 kvalitetan post :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Dali moze neki info,bas mi je potrebna pomoc.

Interesuje me dali mozda mogu kuputi osigurace za plocice za prednji tocak(kljesta) negde posebno? Taj osigurac je tacnije sraf koji prolazi kroz cela kljesta,ima navoja mozda 7mm a ostalo je bez navoja(kao mala sipkica) ima 2 komada i oba prolaze kroz plocice(tj sisice na plocicama),na kojem se one i drze.

Nadam se da sam obljasnio dobro koliko toliko...

Danas da promenim plocice i hvala bogu zeznem imbus,skinucu ga kako tako ,ali je malo zeznuto sto je upusten. A nebi nesto da budzim nego bi gledao da uradim kako treba to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Ma vazno je samo da sam opet poceo da se vozikam ;)

Jel moze pitanje vezano za kolicinu prelazaka km na 250ccm u jednom cugu,gasu kako god,bez pauze. Koja je maximala da se predje a da se nesteti motoru,tj da mu nebude tesko ,interesuje me posto planiram neki dalji put sa 2 osobe i nesto stvari.

Mozda je malo glupo pitanje al sta cu,moram se malo raspitati da bi znao sta cu dalje,dali ostati na 250ccm ili preci na malo jace :( Uhh kad samo pomislim da menjam,promenim mog Madisona nekako se odmah smorim... :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ma vazno je samo da sam opet poceo da se vozikam ;)

Jel moze pitanje vezano za kolicinu prelazaka km na 250ccm u jednom cugu,gasu kako god,bez pauze. Koja je maximala da se predje a da se nesteti motoru,tj da mu nebude tesko ,interesuje me posto planiram neki dalji put sa 2 osobe i nesto stvari.

Mozda je malo glupo pitanje al sta cu,moram se malo raspitati da bi znao sta cu dalje,dali ostati na 250ccm ili preci na malo jace :( Uhh kad samo pomislim da menjam,promenim mog Madisona nekako se odmah smorim... :( :(

 

Prosle godine, subota negde oko 9h otisao na pumpu, sipao gorivo do cepa i pravac Zlatibor :moto3:

 

nigde nisam pravio pauzu, kada sam stigao poskidao stvari, setnja-klopa-kafa pa nazad za BG iliti blizu 500km predjenih :vlajko:

 

Ako si uradio servis tj. spremio medu za sezonu samo gasss :moto1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ja sam proslog leta isao na more sa Madisonom 3 250ie. Do Budve imam 450km. Stao sam jednom da sipam gorivo i dva puta stao da obajsnim neke stvari zbunju pored puta.. 1moto3.gif Pauze osim ove tri po nekoliko minuta nisam imao. Takoreci nepunih 6 sati sam vozio u cugu i nista nije falilo ni motoru ni meni (osim sto mi je utrnulo dupe posle 200km).

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

I ja sam skoro presao za dan 370km ali posto se katastrofa zainteresovao za dalje putovanje tacnije austrija(ukupno oko 3000km) ,pa malo da se raspitam. Padalo mi na pamet da menjam skuter,da uzmem nesto malo jace bas zbog daljih putovanja,iako bi to sebi prisustijo 1-2puta godisnje mislio sam da je bolje uzeti nesto jace...mada nisam ni sam pametan,malo me ubi to sto 250ccm ne vozim preko 110kmh vecinom oko 90 jer tada "prede" dok za duze putovanje potrebno je i 120kmh a da se nemuci,pogotovo sa 2 krupnije osobe i nesto stvari.

A sad kad ga vidim kroz prozor,nekako mi ga zao,sredio ga ,gume nove,servisi... ma sve sredjeno.. :( Cas razmisljam o nekoj promeni a cas ne,jer ko zna sta cu dobiti ako ga budem menjao...

Padao na pamet i burgman,ali citam vec neko vreme za probleme sa njim,cene servisa,delova(bukvlano njega kod nas samo novog uzeti)...

Generalno za 250ccm nije za 12h (da kazem dok traje dan) preci 600km,a da mu nije problem?samo me malo brine to sto su vozac i suvozac malo jaci,+stvari nebi da ga mucim u buducnosti,jer ga bas pazim koliko god mogu,valjda bi me srce zabolelo kad bi ista bilo.( Boze kao o devojci da govorim )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Kolega Sasha sa foruma potroši 40k km na Kymco-u 250 i to veliki deo u dvoje. Možda bi najbolje bilo da njega ili Alexanta pitaš za utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Dali moze pomoc,bas potrebna

,posto je ovo vreme haos ,resio da sredim skuter,tj servis ,promenio plocice komplet i napred i pozadi,tecnost. Uzeo ulje,cekam filter,i tecnost za gladjenje i to da resim,ali posto sam se zaleteo odlucio da promenim i kais i rolnice,a posto sam toliko duduk sto se tice toga zvao sam na par mesta i svi cim spomenem malaguti neradimo to,iako kazem da je piaggio agregat. Zvao i ovako ljude koji imaju privatno ili sta vec ali nista niko.

Da i sve je fabricki na njemu,tj ima predjeno oko 12000km tako da neverujem da je ista dirano na njemu,jer bi stavljao samo fabricko.

 

Trebala bi mi pomoc,koji je kais na Madisonu 3 250ie 2008god,dimenzije,i rolnice takodje da bi se dalje orjentisao sta da trazim. Ili me uputiti negde,najbolje neka prodavnica,jer bi placao preko racuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Coa polako, kazes ima 12.000 km na satu a ti jos nisi resio da li ides za klasu vise ili ne... Idi kod Black Adder-a, otvorite prenos, pogledajte ga, ocistite... Fabricki sigurno moze da izdrzi i vise od 20.000, fabricki je izdrzljiviji od svakog zamenjenog pa makar bio on 1000% original a to ti je cela sezona i to dobra. Ako hoces da ga prodas odmah, prodaj ga tako, nikog neces za'ebati, nije mu vreme servisu. Ako resis na jesen, opet nemoj da ulazes u njega, onaj ko ga bude kupovao, nece ti racunati tih stotinak eura sigurno, neka ga on servisira i sredjuje kako on zeli, tad cu mu biti vreme...

 

Ukoliko imas dovoljno novca, idi na 400 slobodno, snage i sigurnost nikada dovoljno... Sve je za malo skuplje, registracija, guma, kais, malo vise ulja stane u njega... Sve za malo... Meni je samo bzvze da imas scooter koji je presao 12.000 km a da ga zamenis sa nekim koji je presao 3x toliko, znaci cuti i vozi ili stisni i prelomi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Stavio sam ga u oglase i ako ode ode ako ne ne ,ako ode razmisljao sam o burgmanu 400 2007 model(ima jedan tamno sivi u oglasima ali cena mi malo manja u odnosu na ostale tog godista,i km takodje smesna,ali boja mi je prelepa),ili nesto do 500ccm od krstarica,mada je bas tesko odluciti sta uzeti od tih krstarica sve su nekako lepe na svoj nacin i primamljive,imao bi kredit od mojih na neki period pa bi uspeo i malo da doplatim ako bi iko hteo neku zamenu,mada lagano razmisljam sta i kako cu,vec sam se najavio za par modela da odem da pogledam. Nigde uzubano jer kao i svako zelim sto bolje,tako da para za neke egzibice sto se tice popravki nece biti kada bude doslo do toga da uzimam,menjam skuter.

 

Ovo sto radim od servisa radim iskljucivo radi sebe,jer iskreno neznam kako ga je vozio ovaj pre mene,ja ga vozim do 110kmh i bas retko kad preko,u pocetku jesam(DETE) ali ova sezona se uziva u voznji. Svestan sam da mi niko nece verovati i da pokazem racune sta sam sve radio,ni gume nisam imao potrebe jos da menjam jer sam i tada razmisljao da ga prodam ali sam promenio,nije mi zao ni ulja na svakih 2000-2500km sto sam davao do sada(iako me na par mesta savetovali na 4-5000 bez problema da se menja ulje),vec sam sada uzeo i svecicu tj ceka me kod prijatelja pre mozda 15dana i nju takodje planiram da promenim vec kad sam je uzeo,kocnice takodje i prednje i zadnje promenio,tecnost u njima,iako imam i stare jos uvek na kojima se vidi da je moglo jos solidno da se vozi sa njima,sta cu kad zelim da mi bude sve kako treba. Mada i sada sam u solidnom minusu sto se tice para(koliko sam dao i koliko mogu da dobijem za njega :( posle svega sto sam sredio,ulozio u njega),ali zato dajem garanciju na njega ko god da ga uzme ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja