Jump to content

Moto Zajednica

POMOC!!!!!! Peugeot Speed Fight 2!!! Kvar!!!!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Imam Pezo Spid Fajt 2, 2000 godiste, uzeo sam ga skoro i odlucio da ga malo napucam! Kada sam ga uzeo isao je 70-75 km/h, a ja sam uzeo sportski auspuh Leoo Vince Hand Made nov sa sportskim rolnicama i oprugama koje sam postavio!

PROBLEM!!!

skut mi sada ne ide bas najbolje, brzina mu je 60km/h,i sporo navlaci, ali ima mocan zvuk!

ZAMOLJAVAM VAS da mi pomognete i da mi ukazete na problem oko toga i interesuje me kako da ide brze, brze da navlaci, gdje su mu blokade!

STA DA RADIM?

 

ZAHVALAN!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Veoma je bitna gramaza rolnica i boja opruga koje si stavio! jer kod skutera imas 2 opcije, a to je da povecas maksimalnu brzinu na ushtrb ubrzanja, ili da povecas potezanje (ubrzanje) ali da dobijes krajnju brzinu manju..A sto se tice auspuha, verovatno se nije bas najbolje uklopio, probaj da vratis stari pa da vidis ima li razlike..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ne zan m da li si stavio rolnice i opruge po specifikaciji za svoj motor... ume tako da jebava kada omasis. Sto se tice auspuha, vrlo je moguce da te hebava zato sto nisi stavio sportski karburator pa ti dosta smese izlazi iz kompresionog prostora usled manjeg otpora kroz izduv. Jel ti trosi primetno vise goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala na pomaganju, za sada sam odustao od napucavanja, nek vuce kako vuce, kada dodje zima onda cu ga sredjivati za ljeto!

Imao sam do sada tri pezoa, s tim da su prvi bili JET FORCE i to novi kojima su motori pocrkali na 3000km. YAMAHA Aerox je bog, a ja glupan ulazem u pezoa, otresu me na asfaltu kao dijete

POZZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Sad mi se zvuk popravio, stvarno je sada opasan, kao da ima 125 kubika. Cak sam poceo i da smetam prolaznicima!!! :) :) :) :) :) :) :)

Tacno mi je to da sada ispusta vise snage kroz auspuh, on se sav ubi od deranja. moracu ponovo pokusati da odem kod malo jaceg majstora da mi pokusa vidjeti sta je sa karburatora!! poz, hvali nikada kraja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

To ti je sigurno zbog tog hand made auspuha,sto naravno povlaci za sobom i ono da ti u smjesi sad fali goriva.Kod "cvajtakta" auspuh ima ulogu neke vrste izduvnog ventila i nikako ne smije izbaciti sve gasove koji izadju iz cilindra itd...(nadji negdje na netu nesto o tome pa procitaj).

Ako je nekad isao 70 blokade sa varijatora i fabrickog auspuha su skinute.

Moj ide 90 sve fabricko,sem rolnica-a presao 22.000

P.S. Vidi kakav je pogonski remen,i on igra ulogu prilikom ubrzanja.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja