Jump to content

Moto Zajednica

honda xr600 ili yamaha tt600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

posto sam jesenas doso do jedan odlicno ocuvan primerak Kawaskaki kdx 125 iz 91god,ovih dana sam ga registrovao i prepustio mom bratu koji je uso od skora u svet koji je do sada posmatrao samo iz 4x4 vozila...

 

tako da sam sad u potrazi za necim sto ima 4 takta jer vec cvaju ostavljmo u nas dom i trebamo nesto jace sa 4 takta....

 

Posto 350ica i 400tki i retko ima na oglasu a ono sto ima meni je isuvise nedostizno(preskupo),odluco sam da izbor svedem na Hondu xr600 i Yamahau tt600,hondu sam nasao na krajnjem severu srbije neregistrovanu u stanju bez ulaganja kako kaze vlasnik sa el. starterom iz 1994god(mada nazad ima dobos a ne disk) za 1300eura a iz tabora yamaha gledao sam jos jesenas a saznao da se jos uvek prodaje u okolini Paracina- belgarda u dobrom stanju sa novim gumama, bez el startera. iz 97 godine neregistrovanu za 1550eura.

 

sta je po vama lakse po tezini(meni bitna stavka),koji ima vecu autonomiju sa jednim punim rezervarom,koji je kasnije zgodniji za pronalazak delova a i jeftiniji za odrzavanje?

 

vasa iskustva,odgovori i saveti meni bi dosta pomogli oko izbora radne masine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Koji god da uzmes od ta dva motora neces pogresiti, oba su vrlo kvalitetna i dobra. Oba motora postoje u vise verzija kod kojih se dosta razlikuje tezina, prouci malo materiju (specifikacije) pre nego sto krenes u potragu. Koristan link: http://www.motorcyclespecs.co.za/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

TT600

Em sto su bolji, a i XR neces naci ovde za male novce, (a ni preko ) a da je u dobrom stanju !

 

A ta XR sa severa Srbije, da valja, vec bi bila prodata za te novce, a i god. se ne uklapa sa dobos kocnicom ( mada ja nemam nista protiv dobos kocnice cak se lepo i vozim vec 3 god. sa zadnjom dobos kocnicom )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ima i 97, imao sam je. I ne, nije bila podmladjena, na svakoj plastici je utisnuta ta godina proizvodnje ;)

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_tt600e%2096.htm

nikako da se razumemo ,kazem i ja da ima ali da su sve belgarde posle 95 sa alnaserom. Moja je ista kao sto si ti okacio link samo je na svim plastikama utisnuto 99god 11.mesec. I moja je u papirima 2000godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

@dr_kolew

Bolje uzmi TT, a meni samo javi gde si nasao XRku (ovo ozbiljno te pitam, ako odustanes od honde)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

cek cek jedna stvar kako XR600R sa anlaserom !!!??? pa to ne postoji. Jedino ako je 650L iz devedesetih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Ma dr kolew ce se lepo navozati i sa dobrim DR350 :jee: - instinkt mi govori ;)

nista ne govorim dok stvar ne bude konacna....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Ma dr kolew ce se lepo navozati i sa dobrim DR350 :jee: - instinkt mi govori ;)

nista ne govorim dok stvar ne bude konacna....

i kao sto rekoh nista ne govorim dok stvar ne bude svrsena,probao sam nekoliko hard enduro cetvorotaktnih teskasa i ostajem na cvajama.....odabrao sam jedan KDX preko 200 kubika pa videcemo kako ce se okoncati kupvina....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Ma dr kolew ce se lepo navozati i sa dobrim DR350 :jee: - instinkt mi govori ;)

nista ne govorim dok stvar ne bude konacna....

i kao sto rekoh nista ne govorim dok stvar ne bude svrsena,probao sam nekoliko hard enduro cetvorotaktnih teskasa i ostajem na cvajama.....odabrao sam jedan KDX preko 200 kubika pa videcemo kako ce se okoncati kupvina....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

pa sto se tice specifikacije ona je poznata po internet sajtovima i kaze:snaga 40ks,tezina 107kg-stim sto je ovaj olaksan za konstrukciju ispod repa pa je laksi koje kilo,platicni rezervora zapremine 12l,KIPS ventil(za snagu u niskim obrtajima),USD vila firme Kayaba,zadnja viljuska od aluminijuma,DiD alu felne,nema: akumulator,sirenu,automatski mesac za mesavinu,i sve one gluposti koje ga otezavaju i prave kasniju glavobolju....

 

E sad ono naj bitnije kako se ponasa u praksi?:jedna rec opisuje sve-SOTONA!!!ide neverovatno mocno,sa mojih 108kila dize me na dodavanje gasa bez kvacila: u prvu,drugu i trecu(od ukupno 5 brzina koliko ima),po gabaritima je zantno veci od mog bivseg KDX125sr a po tezini je laksi....

Ja sam iso sa jednog kraja Srbije na drugi po njega i to se je dogodilo juce motor sam rasklopio da bi mogao stati u astri karavan sa oborenim sedistima i ostace rasklopljen do subote....a nakon toga :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

slažem se :takoje:

Jel si ga u Subotici pazario?

Sve kontam da si ovaj uzeo,mislim tako je izgledao dok je u Topoli bio 2009 a sad je bez nalepnica cenim ili grešim.

post-5952-0-54427500-1303414107_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

jebo cvaje :D kad smo izmedju XR i TT ,definitivno XR,uzivo sam gledao kako zverina poteze,abnormalno snazan motor..TT nisam vidjao kako funkcionise uzivo al eto ima Youtube,cak se i tu vidi brutalnost XR-a u odnosu na TT..inace ovaj kojeg pominjem je XR 600R ,nzm tacno godiste,al nije stariji od '91 zbog diska pozadi,i sto se meni izuzetno svidja motor je previsok,ja sa 180cm na prstima dohvatam..eto moje misljenje,mada niko nije pisao u temi 7 godina al eto,da caskamo malo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja