Jump to content

Moto Zajednica

EXIDE vs LANDPORT

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Koji od ova dva akumulatora su vam se bolje pokazala ... treba da pazarim a cena je skoro ista ?

 

oba imaju garanciju 1 god .... samo sto uz Exide dolazi kiselina ... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja vozim isto Unibat...a za Exide sam 100% siguran da je zesce smece koje ne moze da izdrzi godinu dana.......od njega je sve bolje!!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

exide mi je izdrzo 1god a sad imam landport od prosle sezone i jos radi ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

EXIDE akumulator BMW stavlja za PRVU ugradnju, mislim da to nešto znači ;)

 

 

Druga stvar što sam ja svoj skršio s velikim punjačem pa je isti izdahnuo.

 

Akumulatore treba oržavavati s pametnim punjačima.. I onda nema zime

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

EXIDE akumulator BMW stavlja za PRVU ugradnju, mislim da to nešto znači ;)

 

 

Kakva prepotentana izjava impresionirao si me????? Ispada da sve sto je na BMW to je vecno i neunistivo??????

 

Moj prijatelj Marens koji decenijama prodaje akumulatore, mi je rekao da to smece Exide ne stavim ni u ludilu!!!!!???????

 

Covek ima sve vrste baterija, a rekao mi je brojeve reklamiranih baterija koji su izdahnuli u garantnom roku????? Po tom broju Exide je ubedljivo na prvom mestu, a recimo da Varta skoro da i nema ni jednu reklamaciju?????

 

E sada mozes ti meni Johane da das jos 100 minusa jer sam uvredio BMW koji ugradjuje Exide na motor!!!????

 

 

Licno me zabole ko ce koji akumulator da stavi, podelio sam sa vama svoja saznanja iz prve ruke......a vi stavite sta god hocete????????? Srecan put u svakom slucaju!!!!!!!!!!

 

 

Vise necu ni ucestvovati u ovakvim temama, da mi ne bi Johan koji je juce spoznao motociklizam pricao sta valja a sta NE!!!?????

 

 

Evo vam pa se informisite!!!!!!!!!!

 

 

http://marens-akumulatori.in.rs/

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

EXIDE akumulator BMW stavlja za PRVU ugradnju, mislim da to nešto znači ;)

 

 

Kakva prepotentana izjava impresionirao si me????? Ispada da sve sto je na BMW to je vecno i neunistivo??????

 

Moj prijatelj Marens koji decenijama prodaje akumulatore, mi je rekao da to smece Exide ne stavim ni u ludilu!!!!!???????

 

Covek ima sve vrste baterija, a rekao mi je brojeve reklamiranih baterija koji su izdahnuli u garantnom roku????? Po tom broju Exide je ubedljivo na prvom mestu, a recimo da Varta skoro da i nema ni jednu reklamaciju?????

 

E sada mozes ti meni Johane da das jos 100 minusa jer sam uvredio BMW koji ugradjuje Exide na motor!!!????

 

 

Licno me zabole ko ce koji akumulator da stavi, podelio sam sa vama svoja saznanja iz prve ruke......a vi stavite sta god hocete????????? Srecan put u svakom slucaju!!!!!!!!!!

 

 

Vise necu ni ucestvovati u ovakvim temama, da mi ne bi Johan koji je juce spoznao motociklizam pricao sta valja a sta NE!!!?????

 

 

Evo vam pa se informisite!!!!!!!!!!

 

 

http://marens-akumulatori.in.rs/

 

Džigi,

 

Uopšte nisam uvredjen nimalo, samo sam izneo činjeince i ne razumem gde sam ja tebe prosvetljivao o motociklizmu i lupao minuse ?

 

Ja motor vozim par godina a ti od malena i ne možemo se porediti.

 

Inače ja sam tražio vartu al je ne nadjoh ;) ...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

Prosle godine sam kupio landport u gevari ( onaj uz koji ide odvojeno kiselina) i stavio na motor. Posto mi akumulator stoji malo nakrivo odma je pocela da curi kiselina, akumulator sam vratio i uzeo drugog proizvodjaca. U gevari mi rekose da im se dosta landport-ova vraca.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Exide riknuo posle 4 meseca, videcemo dalje, dali su mi novi.. zasad radi.. ima 20 dana :lol:

 

Fabricki koji ugradjuju u propelerca.. nema blage veze sa ovim sto mi mozemo kupiti..

 

Za Landport ne znam.. Varta mi je trajala godinu i po..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Exide mi je izdrzao 4 godine,sad sam opet kupio isti,valjda ja imam srece sa exide akumulatorima.1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

odlucio sam se za EXIDE .. Nasao u Kraljevu ali mi oni formiraju akku odma i pisu garanciju .. nema posle nije lepo formiran :)

 

inace pre dve godine narucim iz Louis-a dva Saito akku-a za mene i drugara i to dva potpuno ista ...

moj je riknuo posle 8 meseci a drugaru radi besprekorno vec 3 godina ...oce me akku samo tako ...<_<

 

Exide u louisu je 85e a sa gelom je 150e ..... tako da sam ja i dobro prosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

sva iskustva su individualna . na starom bajku sam imao exide koji je na njemu bio barem 2 godine. i dalje radi besprekorno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam imao Vartu osam godina i mislim da je to jedan od najboljih aku koji se moze kupiti. Prosle godine sam uzeo Exide. Ne mogu da kazem da sam prezadovoljan,ali kod mene je problem bio malo drugacije prirode nego obicno. Moj Exide je posle 11,5 meseci i dalje palio kao mina,ali je poceo da curi na poklopcu. Kada sam ga reklamirao (10 dana do isteka garancije) lepo su mi dali nov koji nije bio ispravan. U opsta nije hteo da primi struju. Ja opet nazovem predstavnistvo u Temerinu i oni mi lepo daju treci. Taj je i sad na motoru. Star je sad vec oko godinu dana,radi lepo,a dokle ce videcemo.

Landport? Nikad cuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Sa exidom imam samo pozitivna iskustva. Imam ga i u motoru i u kolima (dizelas). Rade besprekorno oba. U kolima ga imam par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

BOSCH i VARTA. Sve ostalo je sranje... Meni je Bosch radio skoro godinu i po a ko zna kolko je bio u motoru pre toga... Nije dolivana tecnost u njega( nisam znao da skinem, zeznuto se skidao, tad sam jos bio zelen....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

inace pre dve godine narucim iz Louis-a dva Saito akku-a za mene i drugara i to dva potpuno ista ...

moj je riknuo posle 8 meseci a drugaru radi besprekorno vec 3 godina ...oce me akku samo tako ...

 

Drugar sigurno vozi japanski motor :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Gel Exide na r1200gs umreo posle dve godine, LP za sada na drugom motoru LP sluzi 2 mesec bez problema. Po forumima mnogi vlasnici BMW-a se zale na nove EXIDE koje ugradjuju tj desavalo se da crknu posle par meseci(3-6). Moj je posle godinu dana poceo da se susi( poceli da upadaju bokovi), kada je - nece da upali, slabo drzi struju kad je hladno. Sve u svemu ja Exide kupiti necu jer su izgleda kao i mnogi u trenutcima krize resili da povecaju profit smanjivanjem kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

bi sta bi... ja pre neki dan uzeo Exide, nadam se da ce biti ok... za sad pali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

bi sta bi... ja pre neki dan uzeo Exide, nadam se da ce biti ok... za sad pali...

Ja imam Exide već 10 meseci, preko zime bio na motoru, za sada radi. Videćemo koliko će trajati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Gel Exide na r1200gs umreo posle dve godine, LP za sada na drugom motoru LP sluzi 2 mesec bez problema. Po forumima mnogi vlasnici BMW-a se zale na nove EXIDE koje ugradjuju tj desavalo se da crknu posle par meseci(3-6). Moj je posle godinu dana poceo da se susi( poceli da upadaju bokovi), kada je - nece da upali, slabo drzi struju kad je hladno. Sve u svemu ja Exide kupiti necu jer su izgleda kao i mnogi u trenutcima krize resili da povecaju profit smanjivanjem kvaliteta.

 

druže, R1200GS ima problema sa akumulatorom, pošto je fabrički preslab (12Ah, na R1200C imam fabrički 19Ah)....ja sam menjao dva za dve godine, dok nisam stavio OVO....od tada evo več skoro dve godine i još uvek kao prvi dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

EXIDE 12V, 19Ah koristim preko 2 godine na BMW-u R50/5. Sam sam ga formirao. Zimi ga držim u sobi i dopunjujem jednom mesečno. Prošlog leta se bio ispraznio jer je isparila voda - nisam redovno kontrolisao. Dopunio sam ćelije vodom, napunio akumulator i od tada ponovo radi bez problema. Bitno je da struja punjenja akumulatora nije velika. Preporučuje se do 1/10 kapaciteta akumulatora. Zato punjači za auto akumulatore nisu najsrećnije rešenje za moto akumulatore.

Inače sećam se VARTE - 8 sezona. :care::staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja